51

Odp: wymogi sprzętu do odtwarzania fimów full HD

dziś bawiłem sie na GF GTX295 + DiVX 7.0 + Win7...strumienie 1080p zajmowały ok 15-17% mocy:) z początku głowiłem się bo w głośnikach miałem ciszę, ale okazało się że jakis madafaka audio serwował FLAC-em. Niemniej wszystko zasuwało aż miło...

gep/lamers^dial

52

Odp: wymogi sprzętu do odtwarzania fimów full HD

jaki typ pliku? MKV? AVI? czy co?

53

Odp: wymogi sprzętu do odtwarzania fimów full HD

oczywiście mkv a dokładniej:  Ghost_in_the_Shell_Movie1-2.0.BD(H.264-1080p_DTS-ES6.1).torrent   KULT!

Zauważyłem,iż i tak wszystko zależy od konkretnych kodeków użytych w filmie. Ja uzywam dwóch playerów generalnie: KMPlayera i MPC. I czasem róznica między obydwoma oscyluje między nawet 10 % mocy. Dzieje się tak wtedy kiedy strumień ma wsparcie dla DXVA (MPC HC ma wbudowany player, ktory korzysta z DXVA  - oczywiscie wtedy, gdy filmy sa zakodowane odpowiednio) , co daje w tym momencie przewagę po stronie MPC.
Ale odtwarzanie full HD na kompie, to ciągłe kombinowanie i mieszanie w ustawieniach. Powinien byc jakiś bardziej ogólny standard w używanych kodekach etc, ponieważ czasem trza sie napocić, by coś puścić z całym bogactwem inwentarza:)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-01-27 00:22:18)

gep/lamers^dial

54

Odp: wymogi sprzętu do odtwarzania fimów full HD

Seban, nie mam karty z H.264 więc nie bardzo pomogę. Ale ten Radek HD2400 powinien akcelerować H.264 lepiej niż dowolna nvidia. Dziwię się, żę PowerDVD nie włącza akceleracji od razu. Czy na pewno masz najnowsze sterowniki ? Na dziś najnowsze są 8.12. Do tego muszą być zainstalowane razem z Catalyst Control Center. Sprawdź też ten tutorial i wątek: http://www.techjamaica.com/forums/showp … stcount=4. Jest tam opis jak i co kliknąć aby włączyć sprzętową akcelerację.

EDIT:
Doinstaluj jeszcze "Complete Avivo? Package":
http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … nxavivo-xp
To niby tylko enkoder ale kto wie. Może coś odblokuje.

Ostatnio edytowany przez Pet_BB (2009-01-28 01:28:26)

55

Odp: wymogi sprzętu do odtwarzania fimów full HD

Hej!

Panowie poszedłem za radę Dely-ego i stałem się posiadaczem Pentium Dual-Core E5200 @ 2.5GHz. Wszystko zaczęło działać wyśmienicie, nawet bez akceleracji DXVA, czyli sam FFD Show radzi sobie doskonale, jeden rdzeń obciążony do max 90% drugi właściwie nic. Full HD (1920x1200) śmigają aż miło. Dzięki wszystkim za owocną dyskusję i rady. Przy jakiejś okazji wymienię tego Radeona HD2400 na coś nowszego (byle pasywnie chłodzonego).

pozdrawiam
Seban