1

Temat: myide i spartax

Od wczoraj probuje pogodzic w jednym Atari Myide, VBXE i SparteX ladowana z flashcarta . Znalazlem przerobiona Spartex na http://www.atarimax.com/flashcart/forum … .php?t=591  zaladowalem ja do atarimaxa, komp odpala, pod sparta moge zrobic partycje, sformatowac ,myide widzi partycje, ale niestety ta przerabiana spartax zawiesza sie , ma problemy z podstawowymi funkcjami, stad pytanie i prosba  glownie do  zajmujacych sie tym dosem, moze warto by go jednak dopasowac tez pod myide? Jesli nie to co stoi na przeszkodze?

Argumenty za.  VBXE sie robi, pare sztuk tez poleci do Stanow i okolic a tam wiekszosc korzysta wlasnie z tego rozwiazania. A im wiecej korzystajacych tym wiecej produkcji.

Przeciw , Myide jest straszne i ciezko cywilizowany DOS dopasowac do jego rozwiazan wiec trzeba by chyba zrobic chalture.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: myide i spartax

Już widzę, jak chłopaki lecą, pędzą ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: myide i spartax

No ja to wiem ale pomyslalem ze sprobuje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: myide i spartax

zaxon:

1) ideolo: SDX nie trzeba dostosowywać do współpracy z żadnymi pamięciami masowymi, które są zrobione jak należy, vide: (w kolejności starszeństwa) MIO, BlackBox, KarinMaxi, KMK/JŻ IDE. Niech więc autor MyIDE "dostosuje" swoje "rozwiązanie" do obowiązujących standardów, a wszystko będzie działać jak należy.

2) wzgląd praktyczny: ani trub ani ja nie mamy MyIDE i ja nie zamierzam, a o ile mi wiadomo, trub również nie, tworzyć kodu bez możliwości jego przetestowania na miejscu.

3) wzgląd jeszcze bardziej praktyczny: w tej chwili mamy 4 buildy SDX, których synchronizacja zajmuje zwykle kupę czasu, wobec czego nie zamierzamy dodawać sobie piątego.

4) polityka społeczna: czytam prawie codziennie AAge i jakoś o MyIDE od jakiegoś czasu słuch zaginął, więc nie przejmowałbym się rzekomą "większością"

5) żebyś nie pozostał taki kompletnie bez pomocy: jak wymienisz ROM na "MyIDE OS" (czy jak się to tam nazywa), to SDX powinno działać, jeśli załadujesz sterownik SIO z opcją /A (DEVICE SIO /A w CONFIG.SYS - pod 4.42) :)

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: myide i spartax

Dely, badz dobra chlopina i sie wykaz, bo jeszcze cie tym myide uszczesliwie :D

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: myide i spartax

1. ciezko go o to prosic skoro pol Stanow na tym dziala i nie narzeka ale tez mu potruje glowe
2. zmontowane dzialajace myide z kartami cf wysylam najdalej za pare dni, plus kolejny eprom, nawet cale atarki wysle bo mi zalezy
3. Skoro pracujecie nad sdx to rownie dobrze mozna dolozyc myide, khym khym
4. bo maja i uzywaja jako prostego wgrywadelka a to moze wiecej jakby sie specjalisci zabrali
5 . Drac030 staram sie sam dochodzic do rozwiazan i nie chce truc glowy bez potrzeby ale fajnie by bylo to jednak jakos zgrac, sdx int siedzi pod d5xx podobnie jak myide i tu jest tez kolizja .
Dzieki za odpowiedz

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: myide i spartax

zaxon napisał/a:

3. Skoro pracujecie nad sdx to rownie dobrze mozna dolozyc myide, khym khym

Przecież ci tłumaczę, jak chłop krowie na rowie, że to by oznaczało kolejny, piąty build (oprócz intSDX, TF i dwóch Maxflaszy), a czasu ledwie starcza nam na te cztery. Jakbyś nie wiedział, one się trochę różnią kodem, miejsca na karcie już prawie nie ma, a wszystko (toolsy na CAR: tzn.) trzeba ręcznie upychać, wobec czego synchro wszystkich zajmuje czasem kilka godzin. Krótko: nie, nie "równie dobrze", oznacza to kawał dodatkowej roboty.

4. bo maja i uzywaja jako prostego wgrywadelka a to moze wiecej jakby sie specjalisci zabrali

To nie moja wina. Jak podepniesz twardziel przez port joya, bo tak taniej, to też będziesz chciał, zeby wszystkie DOS-y poprzerabiać pod to? Przecież to jest crazy.

Zresztą, był gość, który chciał napisać sterownik MyIDE pod SDX, ładowany tak jak RAMDISK.SYS. Ale jakoś mu się zwiędło in the process.

5. Drac030 staram sie sam dochodzic do rozwiazan i nie chce truc glowy bez potrzeby ale fajnie by bylo to jednak jakos zgrac, sdx int siedzi pod d5xx podobnie jak myide i tu jest tez kolizja

Przecież nikt mu (autorowi MyIDE) nie kazał tego robic tak, żeby z niczym nie działało. Zrobił, to niech teraz supportuje.

PS. Wersja "wewnętrzna" MyIDE siedzi na $D1xx, więc nie "koliduje" (tylko ROM z OS-em trzeba wymienić jak wyżej). Support dla wersji kartridżowej w ogóle odpada.

PS2. Dopiero teraz zajrzałem do wskazanego przez ciebie wątku. Ten Kyle to autor sterownika, nigdy go nie doprowadził do końca, bo mu sie MyIDE zepsuło, kiedy słyszałem o nim ostatni raz, chciał sobie fundnąć IDEa. Inny z posterów, bfk+, ma MIO, a MyIDE zapewne wyrzucił do kosza... no i tak to pewnie jest z tą większością, dwa lata temu MyIDE to był na AAge główny temat, a teraz od bardzo dawna panuje cisza.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2009-04-12 23:00:49)

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: myide i spartax

Ogólnie jeśli urządzenie peryferyjne z XXI wieku wymaga do osiągnięcia zamierzonej funkcjonalności wymiany OS, kiedy można to zrobić w sposób, który przewidziano w latach 70-tych wieku poprzedniego...

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: myide i spartax

Dzieki za szybka i  wyczerpujaca odpowiedz.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: myide i spartax

odpowiedź brzmi. Wyrzuć MyIDE, wyrzuć to :)

onegdaj próbowaliśmy złożyć to coś, ale po dwóch dniach prób - odpuściliśmy z Nietoperkiem dalsze próby :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: myide i spartax

Eee, Pin,  jako wgrywadelko do obrazow ATR i dlubania pod mydosem sobie radzi, mam obecnie 3 sztuki i kazda odpalila praktycznie od razu. Odpadlo przy probie wykorzystania do czegos powazniejszego niz szybkie ladowanie gierek i dem.
Ale fakt, nie ma sensu sie szarpac, wracam do kmk/idea i normalnej sparty.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993