26

Odp: Niezapomniany widok :D

Uwolnić zworkę, uwolnić zworkę! :)

gl.h napisał/a:

na newsa o próbie zbudowania przez kogoś Amigi takiej jakby wyglądała pod koniec lat 90 gdyby C= nie dał dupy. Tzn, coś rzędu 68060 z dużym zegarem i podpasiony chipset.

A ten projekt nie nazywa się przypadkiem NatAmi? (http://www.natami.net) Ciekawie zapowiadający się projekt, może coś kiedyś się z niego urodzi...

ST'kowcy też mieli swoje odzywki ("Amiga? a co to takiego - część reflektora?"). Niemniej szkoda tej Amisi (sam uwielbiałem u kolegi pograć w Jaguara). Gdybym spotkał ten egzemplarz na swojej drodze na pewno bym się nad nim pochylił, płyta nie wygląda na rozwaloną, obudowę by się jakoś pokleiło...

grzybson/SSG^NG

27

Odp: Niezapomniany widok :D

Mac: jak zapewne pamiętasz, choćby na IO4, ZAWSZE śmieszyli mnie pecetowcy-rulezowcy, amigowcy-rulezowcy ( z Zorką na czele) a także "orodoksyjnie pejsaci" atarowcy-rulezowcy...rulezowanie zawsze było zabawne i nic więcej...żadnej ideologii...zresztą jak ktoś dorabia ideologię do kompa, który ma na biurku, to powinien odwiedzić lekarza " od głowy"...rulezowanie, to scenowy folklor i tyle...taki folklor jak old school flame pod adresem innych platform i ich userów...folk stary jak disco:)

gep/lamers^dial

28

Odp: Niezapomniany widok :D

O tak folklor rulez (co ja z tym rulezowaniem:) ?) :D. Swoją drogą jakbym spotkał całkiem sprawną Amigę wyrzuconą na chodnik czy śmietnik to nawet bym się ucieszył że spotkałem taki sprzęt i bym zabrał do domu. Zawsze chciałem zobaczyć jak działa Amiga ,,na żywo" :P. To by był mój kolejny sprzęt za darmola (ST-ka też mam za free, bo go dostałem :) )

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

29

Odp: Niezapomniany widok :D

amiga 1200 wypasik, ale 500 to był dopiero szok przy przesiadce z 8bitow, sporo na niej mlocilem, smialo moge powiedziec, ze rulez. troszke zaluje, ze mnie ominal etap cpc :/

ogolnie nie bylo by tego rulezowania gdyby w tamtych czasach kazdy mogl sobie pozwolic na to co chcial, ja np zazdroscilem atari st ghost'n goblins (do dzis nie wiem jak wyglada na st :D ) i r-type (sasiadka mowila ze na st jest lepszy - tez nigdy nie widzialem), ale kiedys naprawie ten blad i st tez nabede :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

30

Odp: Niezapomniany widok :D

I tak oto Atarowcy nabędą Amigę, a Amigowcy nabędą Atarkę :D

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

31

Odp: Niezapomniany widok :D

gepard: ale ja tamte czasy traktuję jako okres młodzieńczych szaleństw ;) inaczej patrzyło się wtedy na świat ;) może się starzeję, ale zamiast takich klimatów wolę się spotkać (nawet z tymi samymi ludźmi) w nieco innych okolicznościach przyrody, w mega wydżebistym klimacie rodem z np. Quasta 2003, kiedy nikt nie krzyczał, że coś rules, tylko wszyscy czuli zarąbiście miłą atmosferę friendshipu, bez jakichkolwiek ekstremizmów :)

32

Odp: Niezapomniany widok :D

Amiga to Sensible Soccer, Enigma, Technological Death i State Of The Art. I koniec.

No dobra. To doskonała maszynka do gier (zjadająca na śniadanie ówczesnych konkurentów z konsolami włącznie) i coś dzięki czemu zawdzięczamy coś, co nazywało się sceną.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

33

Odp: Niezapomniany widok :D

Zbyt daleko idące uproszczenie! A ST to tylko tryb mono, DTP, czy ewentualnie MIDI, bo w porównaniu z A500 tylko w tym było naprawdę dobre?
Amiga to także użytki, Scala (kablówki), amatorska zabawa z grafiką, animacją, renderingiem, o wiele lepsze możliwości dźwiękowe (nie chodzi o MIDI, ale o przetworniki cyfrowo-analogowe vs Yamaha) w porównaniu z ST (spóźnione na rynku STE dopiero to nadrobiło). Do tego ST się nadawało o wiele gorzej. Ot, zawsze któryś komputer w czymś jest lepszy, ale to, że Amiga była używana w Polsce głównie jako konsola do gier, nie znaczy, że nie miała dużych możliwości w poważniejszych zastosowaniach.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-06-22 22:45:29)

34

Odp: Niezapomniany widok :D

Dokładnie! Wszystkie komputery są w czymś naprawdę dobre, ale tylko takie oldschoolowe sprzęty, bo np: PC z windą jest dobre tylko w witaniu użytkownika błędem w stylu explorer.exe :D (znowu mi ten głupi błąd wyskoczył :( )

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

35

Odp: Niezapomniany widok :D

marcin1040stfm: Ja PC i win xp sobie chwalę. Nie chce się wdawać w dyskusje, ale to przeważnie użytkownik jest głupi.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

36

Odp: Niezapomniany widok :D

Hmm... Całkiem możliwe, bo gdzieś tak rok temu zainstalowałem service pack 2, i może teraz jakieś błędy dają o sobie znać? Poza tym to ten PC ma już 6 lat :lol:

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-06-23 12:12:19)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

37

Odp: Niezapomniany widok :D

Prędzej jakiś trojan/wirus jeżeli problemy z explorer.exe.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-06-23 12:43:06)

38

Odp: Niezapomniany widok :D

Chyba nie, bo niedawno skanowałem system, bo też myślałem że to przez jakiegoś wirusa, ale nic nie znalazło.

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

39

Odp: Niezapomniany widok :D

Jeszcze zależy czym skanowałeś ;)

40

Odp: Niezapomniany widok :D

Skanowałem Avirą AntiVir Personal Edition. Jeżeli to jest ważne to w sygnaturze błędu pisze tak:

AppName: explorer.exe                       AppVer: 6.0.2900.2180                     ModName: ws2_32.dll
ModVer:5.1.2600.2180                         Offset:0000664d

Z tego co rozumiem, to błąd powoduje plik ws2_32.dll, ale jak go naprawić?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

41

Odp: Niezapomniany widok :D

Spróbuj może Webroot SpySweeperem...

42

Odp: Niezapomniany widok :D

jacques, ze tak wtrace te swoje 5gr - jako posiadacz ste... nie nadrobilo... przetworniki ste to taki lepszy covox - oba kanaly musza grac z ta sama czestotliwoscia, wiec jak przychodzi co do czego, to biedne cpu musi odwalac cala brudna robote - na amidze tak nie bylo

przechodze na tumiwisizm

43

Odp: Niezapomniany widok :D

Dokładnie, w Amiście wszystkie cztery przetworniki grały niezależnie, z niezależnie definiowaną częstotliwością za pomocą kanałów DMA każdy, ze sprzętowym "zapętleniem". W wypadku STE DMA mogą grać z jedną z zadanych częstotliwości: 12,5/25/50kHz a muzykę 4 kanałową uzyskiwało się przez mixowanie w wykonaniu procesora. Nawiasem mówiąc w Falconie jest mechanizm oparty na podobnej zasadzie, aczkolwiek w Falconie sytuację nieco ratuje DSP.

44

Odp: Niezapomniany widok :D

powiem tak: przynajmniej jedna osoba, gdzieś tam w pewnym mieście, która czyta teraz szczególnie ostatnie Wasze posty, rwie sobie włosy i jest w głebokim szooooku, że atarowska brać tak może słać pozytywy pod adresem "tej głupiej i beznadziejnej Amigi" (lub coś w tym rodzaju)...hehe....wypiję dziś 2 piwa w tej intencji...bo się w duchu uśmiałem:):)

gep/lamers^dial

Odp: Niezapomniany widok :D

Macgyver: jeszcze zapomniałeś o 6kHz (może dlatego że wycięli je w Falconie ;))

Zasadniczo w STE/Falconie masz 2 kanały, więc miksowanie 4 robi się w miarę prosto. Gorzej z puszczaniem sampli o innej częstotliwości.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

46

Odp: Niezapomniany widok :D

Jacques napisał/a:

(...) chcą by Amiga się rozwijała i wciąż była używalna jako pełnoprawny i współczesny komputer. Dlatego nie chcą nawet patrzeć w stronę sprzętu który zszedł ze sceny codziennego użytkowania, tudzież takiego, który stanowiłby ślepy zaułek a nie rozwój.
Zarzucanie postępowcom, że nie łapią idei oldschoolowej to jak zarzucenie PiSowcowi, że nie głosował na PO i jako takie nie ma sensu ;) Po prostu rzecz przekonań/idei.

Ależ Jacques! Jeśli ktoś tą samą miara traktuje oldschool i wspólczesne systemy alternatywne, tzn uważa ich za konkurentów na tym samym polu, to znaczy, że idei oldschoolu nie łapie. Niby to komputer i to komputer, ale w rzeczywistości zupełnie inne sfery działalności. Poglądem może byc preferencja w stylu: "nie bawi mnie oldschool, wolę nowoczesne systemy nawiązujące do Amigi". Taką deklarację szanuję, bo to po prostu kwestia gustu i wyboru co się robi z własnym wolnym czasem i pieniędzmi. Z pewnością część, jak tu ująłeś, postepowców to postepowcy z wyboru, tzn całkiem normalni panowie, ale częśc przypomina mi (przykład zmyślony na poczekaniu) fanów militariów z Drugiej Wojny okazujących wyższość wobec fanów rycerstwa. Okazujących na mocy uwagi, że przeciez z takiej jednej pepeszy można w kilka sekund tuzin rycerzy wyciąć. Takie pojmowanie sprawy jest już oznaką zdziecinnienia a nie preferencji.

Jacques napisał/a:

to jak zarzucenie PiSowcowi, że nie głosował na PO i jako takie nie ma sensu.

Nie ma sensu, ale z innego powodu :). PiS/PO to zalążek duopolu partyjengo, który hałaśliwie podkreśla różnice między swoimi partiami, ale w kwestiach zasadniczych stanowi monolit. W wielu krajach część ludzi nie chodzi na wybory właśnie z tego powodu. Nie chcą uczestniczyć w farsie. Obieg kadr PiS->PO i PO-> PiS jest płynny, w obu siedza ludzie po AWS. PO jest jawnie prounijna, a PiS udaje "sceptyków". Generalnie to więcej gry widze po stronie pisowskiej, np. nieźle zamarkowana lustracja na którą dali się zlapać i jej zwolennicy i przeciwnicy. To samo z resztą za oceanem. Ludzie zaczynali już nielubić buszyzmu, to im władza wyciągneła z kapelusza Obamę w sposób równie magiczny jak Miedwiediewa w Rosji.

grzybson napisał/a:

A ten projekt nie nazywa się przypadkiem NatAmi? (http://www.natami.net) Ciekawie zapowiadający się projekt, może coś kiedyś się z niego urodzi...

Tak, to o ten projekt chodzi.

Ostatnio edytowany przez gl.h (2009-06-23 21:13:23)

47

Odp: Niezapomniany widok :D

Gl.h, w politykę się bawisz :P ?

PS: Jacques, z tym błędem z explorerem.exe, to chyba jednak był trojan. Bo przeskanowałem innym antywirusem, który wykrył tego trojana, a potem po restarcie błąd już się nie pojawił :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-06-25 15:00:30)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

48

Odp: Niezapomniany widok :D

@marcin1040stfm. Tylko jako obywatel, ktory powodowany niepokojem wykorzystując zlapanie kogoś za słowo, pozwolił sobie na małe śródpostowe zboczenie z tematu.

W kwestii watku amigowego to włąsnie przeczytałem  wywiad ze współautorem emulca do Amigi (Toni Wilen) i komentarze do niego na PPA  gdzie widzimy zdania zaówno postępowców jak i klasykowców.

Ostatnio edytowany przez gl.h (2009-06-26 21:05:14)

49

Odp: Niezapomniany widok :D

@gl.h, chociaż ja zupełnie nic nie kapuję z tej polityki to zgadzam się z tobą. Są powody do niepokoju :( .

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

50

Odp: Niezapomniany widok :D

Ale czyjego niepokoju? Ja podczas czytania czułem raczej ubaw niż niepokój :) Może jakiś psychiatra byłby zaniepokojony :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem