1

Temat: OSD configurator - możliwości

Ze względu na moje prywatne odczucie, że OSD Configurator nie został dobrze zareklamowany zakładam nowy wątek.....


Dane Techniczne:

-  12 wyjść sterujących (czyli brak wajch z tyłu kompa)
-  IO dla karty sd  (czyli wbudowany Sio2SD)
-  IO dla SIO (czyli wbudowany emulator magnetofonu też w Turbo).


Wyjścia sterujace:

Wiercenie dziur w kaście atarki to zajęcie nieciekawe, szczególnie dla przełączników innych niż dźwigienkowych. Przesuwne to jeszcze większa dziura o przekroju kwadratowym.....

Wady przełączników:
- nie ładne;
- łatwe do uszkodzenia podczas transportu;
- przy wierceniu otworów łatwo rozerwać delikatny plastik (i po obudowie);
- zajmują miejsca na wyjścia innych upgrades;
- wymagają zapamiętania co która wajcha robi;
- w praktyce wymuszają zrobienie opisu (flamastrem) co do czego;
- brak standardu - każdy ma co innego

Zalety OSD
- pod jednym przyciskiem klawiatury wchodzimy do konfiguratora;
- nie niszczymy zawartości ekranu (gra, program działa sobie normalnie);
- wybieramy nowe ustawienia i po prostu wyłączamy OSD;
- możliwość transparentnego setupu - widać w tle co się dzieje na ekranie;
- wyjście TV oferuje 2 kolory, wyjście VBXE - cała paleta
- możliwość upgrade firmware OSD z poziomu atarki
- może współpracować z vbxe 1.2 i 2;
- osd to nie tylko tekst ale i grafika (można wstawić swoją fotkę / logo grupy);
- osd to 80 znaków w linii.

Update:
- ma złącze dla VBXE

IO dla SIO2SD:

Znamy rozwiązanie mr Zawadzkiego (Gucio) które zrewolucjonizowało napędy dyskietek :)
Wersja Candle to rozwiązanie wewnętrzne, które zamiast wyświetlacza LCD wykorzystuje cały ekran atari....

Zalety:
- cało-ekranowy wybór z katalogu karty SD (a nie jedną linie jak na LCD)
- 80 znaków w linii - widać całą 64 znakową nazwę pliku (tyle dopuszcza standard Sio2SD)
- super szybki dostęp do zawartości karty SD;
- szybszy wewnętrzny transfer między kartą SD-Atmel (w porównaniu z oryginałem Sio2SD);

Dodać należy, że gniazdo do karty SD jest na osobnej płytce. Do umieszczenia w atari (niedostępne) albo jako wystające (by wymieniać karty)....


IO dla SIO

Napiszę tylko, że mamy dostęp do pełnego złącza SIO - czyli możliwy jest transfer nie tylko dla emulacji FDD ale i magnetofonu. To wykorzystujemy dla wgrywania WAVów udające transmisje w normalu i turbo. Jeśli firmware będzie obsługiwał inne opcje to także jest możliwe nagrywanie, czy dostęp do plików CAS....



Na koniec

Możliwe, że czas pokaże i odnajdą się nowe możliwości.
Obecnie, Candle czeka na zainteresowanie projektem - na deklaracje zamówień.... wtedy to ruszy z miejsca.

PS. Candle - popraw ww. tekst jak coś przeinaczyłem....

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-07-23 20:55:28)

2

Odp: OSD configurator - możliwości

O ile przeoczyłem w reklamie: ile circa about za to ?

3

Odp: OSD configurator - możliwości

Jestem zainteresowany! Oczywiście cena gra rolę, choć myślę, że 1-2 (ze wskazaniem na 2) sztuki wezmę na 100%.

Pajero - miałeś dobre odczucie! Do tej pory OSD Configurator kojarzył mi się z konfiguratorem na ekranie i nic nie widziałem o tym, że ma w sobie sio2sd i inne takie bajery...

4

Odp: OSD configurator - możliwości

bo nie ma
ma in potentia - ale motywacji do skonczenia softu brak - sprzet wspiera wszystko co potrzeba do realizacji sio2sd

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: OSD configurator - możliwości

Candle - właśnie motywujemy Cię :)

A ja postaram się pomóc, udało się mi skompilować nowy wsad do Sio2SD czyli coś mi tam świta nt.

Ten wątek jest o potencjalnym możliwościach, które należy wykorzystać !!!
Może nie wszystko na raz, ale od czego możliwość updatowania wsadu...
Dałeś duży Atmel - miejsca na kod jest :)

Następni proszenie o zgłaszanie swojego zainteresowania - to autora uskrzydli.
Tu nie deklarujemy się, że kupimy na pewno 100szt. Ale określamy, czy chciałoby się to mieć.

A od chcienia do mienia krótka droga :)  A o koszty pytać za wcześnie - są 3 płytki prototypu....

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-07-23 17:35:43)

6

Odp: OSD configurator - możliwości

pajero napisał/a:

A od chcienia do mienia krótka droga :)  A o koszty pytać za wcześnie - są 3 płytki prototypu....

Aż 3 szt., rozumiem ale o rząd chodzi: 100/200/300/500/1000 ..

Zrozumiałe jest, że zakup hurtowy części jest opłacalniejszy i że cena może się zmienić ale jak ktoś się zdeklaruje
a potem usłyszy "wysoki wyrok", to będzie wtopa....

7

Odp: OSD configurator - możliwości

W takim razie informuję, że bardzo chcę mieć! Mało! Wstrzymuje się z rozbudową kolejnej atarki do momentu gdy "chcę" zamieni się w "mam".

8

Odp: OSD configurator - możliwości

No ja na pewno tez chce drugi, zaraz jak w koncu pierwszy poskladam, czekam na dostawe atmeg 644 do tme.A jak juz zmontuje to bede wujka Candle cisnal bezlitosnie.Jakby na to nie patrzec to genialna sprawa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: OSD configurator - możliwości

Ja tez - nie tykam sprzeta poki nie bede mial OSD (:

http://www.5oft.pl/

10

Odp: OSD configurator - możliwości

BartoszP napisał/a:
pajero napisał/a:

A od chcienia do mienia krótka droga :)  A o koszty pytać za wcześnie - są 3 płytki prototypu....

Aż 3 szt., rozumiem ale o rząd chodzi: 100/200/300/500/1000 ..

Zrozumiałe jest, że zakup hurtowy części jest bardziej opłacalny i że cena może się zmienić ale jak ktoś się zdeklaruje a potem usłyszy "wysoki wyrok", to będzie wtopa....

Dlatego piszemy - czy to się podoba, czy nie. Nie mamy (choć można) deklarować się, że kupimy to w ciemno!

Jak zwykle cena końcowa zależy głównie tylko od WAS.
Im więcej chętnych wtedy cena części w hurcie spada (jak i samych płytek).

Czy kiedyś zarywałeś wielokrotnie nocki (a rano do pracy) ?
Do tego potrzeba MOTYWACJI.
Najgorsze jest to, że coś się zrobi - a to okaże się nie trafione czy nie znajdzie cienia odgłosu.

Więcej nie będę tłumaczył po co ten wątek...

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-08-22 14:34:28)

11

Odp: OSD configurator - możliwości

Ja chętnie kupię, nawet zapłacę. Candle wie o co chodzi ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: OSD configurator - możliwości

pajero napisał/a:

....
Czy kiedyś zarywałeś wielokrotnie nocki (a rano do pracy) ? Do tego potrzeba MOTYWACJI.
Najgorsze jest to, że coś się zrobi - a to okaże się nie trafione czy nie znajdzie cienia odgłosu.
Więcej nie będę tłumaczył po co ten wątek....

Cóż..bywało nie raz, nie dwa... i często mało docenione... a IQ mam ponoć wyższe niż kalosze i nie trzeba mi jak wołu tłumaczyć...

13

Odp: OSD configurator - możliwości

dely nie zaplaci, dely ma
w sumie to ma jedyne aosd jakie w tej chwili jest zlozone
pozostale 2 plytki prototypu sobie leza u szczesliwych obdarowanych (zaxon i electron albo seban - nie pamietam co komu poslalem - byly tylko 3 zrobione :( )

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: OSD configurator - możliwości

Koncz wasc soft, zrobie promocje na youtube, atmegi biore tylko sie pojawia w TME,bo z tym utknalem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

15

Odp: OSD configurator - możliwości

Witam

Jestem zainteresowany dwoma sztukami

pozdrawiam

Sniegowy

16

Odp: OSD configurator - możliwości

chętnie kupię. Pytanie tylko w jakim czasie, bo koszty grają niebagatelną rolę :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: OSD configurator - możliwości

ja tez jestem zainteresowany. 1szt kupie chetnie

18

Odp: OSD configurator - możliwości

aosd jedzie na party
to bedzie dluga noc
co do kalkulacji kosztow jeszcze sie nie wypowiadam - byc mozne bedzie trzeba rozbudowac conieco tor video (dla vbxe)

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: OSD configurator - możliwości

Też się piszę na 1 sztukę.

20

Odp: OSD configurator - możliwości

Jakieś wieści w sprawie dostępności OSD? Bo nie wiem czy wiercić dziury w obudowie... ;)

21

Odp: OSD configurator - możliwości

przeciez wszyscy zlali temat?

przechodze na tumiwisizm

22

Odp: OSD configurator - możliwości

Khm, khm. :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: OSD configurator - możliwości

Natenczas paru górali i tyluż ceprów byłoby chętnych.

Candle - czy niżowe produkcje nie są ciekawe w realizacji?

VBXE też przebijał się z oporami, a zobacz jak skończył :)

24

Odp: OSD configurator - możliwości

Dokładnie. Ja się zgłaszam jako chętny na 1 sztukę. Może po prostu utworzyć świeże wątki tutaj i na A.Age żeby zebrać zamówienia.
Bo tytuł tego mógł sugerować, że nie służy do zamawiania i nie było to powiedziane wprost, jedynie słowa na końcu postu Pajero sugerowały cokolwiek, ale też nie do końca jasno, czy mamy pisać w wątku czy do Candle-a na priv, itp.:

"Na koniec

Możliwe, że czas pokaże i odnajdą się nowe możliwości.
Obecnie, Candle czeka na zainteresowanie projektem - na deklaracje zamówień.... wtedy to ruszy z miejsca."

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-04-12 10:28:47)

25

Odp: OSD configurator - możliwości

Problem jest taki, że (z tego, co słyszałem ostatnio) źródła poszły niechcący do kosza.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.