26

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

A ja, jak czytam co tu Pin wypisuje za marzenia o ramie liniowym, dopalach itp. to dziwie sie gdzie mu sie (jeszcze) zmiesci :P  a i calosc brzmi jak jakis "sajens-fykszyn" dla zwyklego usera.  :o
Ktos juz zauwazyl w innym miejscu, ze postepujace skomplikowanie rozszerzen itp. stuffu dla /|\ moze zniechecac mlodych ludzi do zabawy z naszym 8-bitowcem.  :|

Ostatnio edytowany przez Dracon (2009-08-23 16:15:35)

27

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Dracon: a ilu zwykłych userów będzie się dzisiaj bawić Atari 8-bit? 18 lat temu można było o tym mówić/pisać, teraz w te komputery bawią się tylko zapaleńcy.

28

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

ja tam jest orthodox i póki co nie wprowadziłem jeszcze jakiegokolwiek rozszerzenia do moejgo szaraka. Co więcej, najbardziej lubię ładować gry z kaseciaka i upajać się tym kilku/kilkunastominutowym brzęczeniem ;) I owszem, jestem jak najbardziej normalny :)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

29

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Zaraz znowu będzie dyskusja, co jest lepsze, uzi do walki czy szabla dla ozdoby.

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Dracon napisał/a:

A ja, jak czytam co tu Pin wypisuje za marzenia o ramie liniowym, dopalach itp. to dziwie sie gdzie mu sie (jeszcze) zmiesci :P  a i calosc brzmi jak jakis "sajens-fykszyn" dla zwyklego usera.  :o
Ktos juz zauwazyl w innym miejscu, ze postepujace skomplikowanie rozszerzen itp. stuffu dla /|\ moze zniechecac mlodych ludzi do zabawy z naszym 8-bitowcem.  :|

:) - oj - zmieści się, zmieści. Myślałem, że VBXE nie wejdzie - ale weszło i co gorsze, mam już koncepcję jak zmieścić tam jeszcze więcej :D

A co do zwykłego usera, oraz młodych ludzi to śmie zauważyć, iż takie rzeczy bardziej zyskują zwolenników, niż odrzucają potencjalnie nowych userów / programistów. Raczej, jak praktyka wykazuje stanowi to na prawdę dobrą motywację a marudzą najczęściej Ci, co najmniej robią :).

Dobra, lepiej skończmy ten topic, bo będzie tu niezły burdel zara ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2009-08-23 19:38:48)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

pigula: chyba raczej o to chodzi ze brakuje czasu/umiejetnosci wsrod "naszych" ludzi - jeri ztcp c-one robiac rozpracowala uklady c64 przy pomocy analizatorow stanow logicznych, a nie przy pomocy dokumentacji...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

32

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Candle napisał/a:

krzyc: rejestr przesowajacy z bramkami xor po drodze nie jest do zapisania w vhdl? jaki ten jezyk ograniczony... a moze poczytamy dokumentacje?

Heh - a mnie się coś uroiło, że w Pokeyu są elementy analogowe do liczb pseudolosowych... :D

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

33

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

jellonek napisał/a:

pigula: chyba raczej o to chodzi ze brakuje czasu/umiejetnosci wsrod "naszych" ludzi...

Dodaj do tego proszę jeszcze "pieniędzy", bo jak już ktoś wspomniał, nie jest to tania sprawa. Nie wspominając o tym, że robota początkowo byłaby mozolna i strasznie niewdzięczna.

34

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

no pisalem o czasie - a jak wiadomo czas to pieniadz ;)
generalnie jest to bardzo czasochlonne zadanie i jeri robila c-one nie bedac nigdzie zatrudniona ztcp ta historie.
jak to chyba mac okreslil - wiekszosc z nas ma stale prace, rodziny i tak na prawde brakuje sil by po calym dniu zmusic sie jeszcze do dodatkowego wysilku, na ktory i tak ludzie na forum publicznym beda pluc...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

35

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Fani Jeri wybaczcie, ale z strony Commodore One wynika, że olała projekt:

C64 core
This file is provided for historical reasons. This is Jeri Ellsworth's outdated C64 NTSC half-compatible core (will output VGA graphics, but behave like almost like an NTSC C64). Requires the CPU/RAM card - will utilize the 128K S-Ram only, and disable the 65816 processor. Better use Peter Wendrich's C64 core, as Jeri Ellsworth only made big promises, but still did not deliver what she has been paid for.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2009-08-25 10:23:12)

36

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Nitro napisał/a:

did not deliver what she HAS BEEN PAID FOR.

No, proszę.

KMK
? HEX$(6670358)

37

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

a do tego Monster-SID emulowany przez C-ONE nie posiada filtrów ;) Czyli cała potęga tego układu poszła w ...

38

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Commodore one nie ma Monster SID'a, ani innych cudów obiecanych przez Jeri:

Specifications aka Jeri's fairy tale page

http://www.c64upgra.de/c-one/s_specs.htm

39

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

no to powinienem napisać iż Monster-SID w założeniach i tak miał nie mieć filtrów LP,BP,HP :)
Ale niezła wtopa z tym C-ONE i emulacją C64 ;)

40

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

?         Sync and Ring Modulation and filtering on all voices

Chociaż po części masz rację, chyba Jeri nie lubi filtrów albo na odwrót bo w DTV, gdzie siedzi dość dobrze zrobiony SID ich nie ma :) Apropo Atari na małej płytce, jest w sprzedaży konsolka Flashback 2, ona emuluje 5200, nie dałoby się jej przerobić na komputer tak jak u nas DTV?

Ostatnio edytowany przez Nitro (2009-08-26 22:19:42)

41

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Niestety (a dla niektórych stety) Flashback 2 emuluje Atari 2600.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

hororus napisał/a:

[...] najbardziej lubię ładować gry z kaseciaka i upajać się tym kilku/kilkunastominutowym brzęczeniem ;) I owszem, jestem jak najbardziej normalny :)

Zaczynam mieć wątpliwości ;-p

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Nie jest najgorzej, poważnie. Właśnie wczoraj lołdowałem Feuda - jakieś pół godziny (a mam go również na dysku :) ). Na szczęście obyło się bez self-testu :)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

44

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

No to wyobraźcie sobie, że każda kaseta z moich zbiorów jest przetestowana. A mam ich bardzo dużo :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

45

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

dely napisał/a:

No to wyobraźcie sobie, że każda kaseta z moich zbiorów jest przetestowana. A mam ich bardzo dużo :)

Danielu, a czy aby na pewno przetestowałeś wszystkie poziomy w The Goonies? ;)

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

46

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

A wiesz, że nie. Ale już wiem co będę robić wieczorem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

dely napisał/a:

No to wyobraźcie sobie, że każda kaseta z moich zbiorów jest przetestowana. A mam ich bardzo dużo :)

Co innego przetestować kasety z kolekcji żeby wiedzieć co się ma i w jakim stanie, a co innego katować się ładowaniem żeby zagrać w Feuda czy Goonies, kiedy jest wiele szybszych sposobów.
Dely, a robisz testowe (wybiórcze przynajmniej) ładowania żeby sprawdzać czy dana taśma jeszcze się nie sfilcowała? Dobre praktyki dla backupu taśmowego mówią żeby co jakiś czas robić testowe odtwarzanie, to żeby mieć aktualny obraz kolekcji, powinno robić się podobnie :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

48

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

Ja w emulatorze Spectrum zawsze wczytuję gry w "real time", chociaż mogę przełączyć na błyskawiczne ładowanie ;P Przez ten czas oglądam kolorowe paseczki i obrazki tytułowe...

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

49

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

mowny napisał/a:

Dely, a robisz testowe (wybiórcze przynajmniej) ładowania żeby sprawdzać czy dana taśma jeszcze się nie sfilcowała?

Wszystkich kaset nie, ale wybrane dosyć często wgrywam. Podobnie jak mój przedmówca również lubię czekać na wgranie gry z kasety - jakoś lepiej się gra wtedy ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

50

Odp: ..a to, żeby was powk**** :))))

I o to chodzi. To brzęczenie jest dla mnie niczym stopy kobiet dla Tarantino ;) Jeżeli nie wiecie o co w tym wszystkim biega to pytacjcie Dely'ego. To jest nostalgia za dawnymi, dziecięcymi latami, pieprzony sentyemnt do starych, dobrych, jaruzelskich czasów, który choć niuzasadniony w dobie totalnego konsumpcjonizmu, mp3, 4 i może 5, blu rejów i pełnych definicji H, to pożądany i należy się mu ogromny szacunek bo nas wychował :) Przynajmniej większość z nas.
Nie wpływa to w żaden sposób na fakt, że sam korzystam z dobrodziejstw współczesnej myśli technologicznej.
Ale ten dźwięk bodów. Muzyka dla uszu :)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski