Temat: Monitory współpracujące z Atari ST

Założyłem ten wątek, bo chciałbym prosić wszystkich, którzy mieli/mają monitory współpracujące z Atarką ST żeby wpisywali nazwy i dokładne modele, bo chcę kupić monitor, ale jak na razie wiem tylko, że współpracuje Commodore 1084S, raczej trudno dostępny... i Philips zdaje się 8833

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

2

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

Czy ja wiem czy aż tak trudno...

Click!

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

Współpracuje z każdym mającym wejścia Composite, RGB, Scart.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

normalnie zapomniales o monitorach Atari :)
SC-1224
SC-1425
SC-1435

a, jeszcze mam Nec Multisync 3D i tez dzialal ( bo go juz zepsulem ) z moim STE

5

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

Chodzi mi o to, żeby monitor obsłużył również tryb HI-RES (mam odpowiedni układ przełączający)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

6

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

No to jakiś LCD-TV. VGA + RGB (Euro).

7

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

Ewentualnie dowolny monitor VGA + konwerter - używkę CRT kupisz w cenie złomu, do tego odpowiedni konwerter, osobiście tak pracowałem na Falconie. Falcon ma tryby zwane RGB (15,6kHz), jak i tryby zgodne z VGA i poniższe rozwiązanie "załatwiało sprawę": Atari i VGA.

8

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

CRTka to ja mam i to nie byle jakiego, bo z płaskim ekranem PureFlat, problem w tym, że wykonałem przejściówkę Atarka-VGA i uzyskuję na nim tylko obraz HI-RES :( mam również układ-przełącznik mono/kolor, ale jak przełączam na kolor, to mam "frequency out of range" :(, a skąd ewentualnie taki konwerter wytrzasnąć?, bo nawet nie wiem co mam w googlach wpisać...

====
tylko nie piszcie, że z tego linka, który podał macgyver, bo tamten konwerter nie ma wejścia D-SUB 9pin

Ostatnio edytowany przez lopez777 (2009-09-09 17:15:39)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

9

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

Falcon też nie ma D-Sub 9-pin, trzeba użyć pośredniczących przejściówek. A link do sklepu, który sprzedaje takie konwertery jest na stronie, którą podałem.

10

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

@macgyver ale ja mam idealne urządzenie, układ mono/kolor z przełącznikiem wyjście z ST DIN a z drugiej strony wtyk męski 9pin D-SUB, nic tylko podłączyć gotowy monitor z wejściem D-SUB 9pin i cieszyć się przełącznikiem mono/kolor

Ostatnio edytowany przez lopez777 (2009-09-09 17:53:31)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

11

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

ogólnie to ciężko jest chyba z konwerterem takim prawdziwym (RGB->VGA). na atari-forum.com się z tym męczą. już chyba lepiej właśnie kupić jakiś tuner-tv zewnętrzny (ja kupiłem na allegro za 96 zł) i przez to podłączyć kompa. dobrze jest też zrobić wyjście svideo w kompie. wtedy będzie dużo lepszy obraz. jest opis zrobienia takiego wyjścia na stronie Pera Putnika (http://ppera.07x.net/atari). możliwe że dzisiaj będę robił takie coś + wyjście vga żeby było mono i przełącznik. ładnie to powinno się sprzęgnąć bo tuner jest przelotowy.

12

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

1084ST http://www.allegro.pl/item728733676_mon … n_bdb.html

13

Odp: Monitory współpracujące z Atari ST

zrobiłem. obraz jest ostry. nawet widać pojedyńcze piksele (prawie jak w rgb). ale mam problem z zakłóceniami i chyba brakuje mi czarnego (możliwe że przez zakłócenia). niedługo udostępnię fotki.