226

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pajero napisał/a:

(...) wysyłam więc zamiast KITu po jednym dla larka (...)

Dziękuję, będę miał na wzór :)

227

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przelew zrobiony. Adres wysyłki na PW. Dzięki.

228

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Biblioteczka początkującego kodera: http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/index.html
Jest nawet instrukcja do QA.

229

(61 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

paw napisał/a:

Jumpery z tyłu wszystkie ustawione w górnym połączeniu.

Dwa pierwsze jumpery to numer urządzenia. Czy nie powinny być w dolnym położeniu, żeby stacja miała numer 1?

http://www.starekomputery.pl/photos/103/9b58dea8b37bfd5a8d1b713ec4576af3.jpg

Nie mam tej stacji, więc się mogę mylić, a oznaczenia z tyły są trochę niejasne, ale na filmie wygląda to tak, jakby komputer nie widział stacji. Atari może bootować tylko ze stacji numer 1, więc musi być ustawiona właśnie jako 1.


Edit:
Hmmm... teraz doczytałem, że ktoś napisał, że powinny być do góry.
Jeśli możesz to sprawdź jak się zachowuje stacja z dwoma (1 i 2) przełącznikami na dół.

Edit2:
Z instrukcji obsługi stacji (http://www.serious-dial.atari.pl/ksiazki.html) wynika, że jednak numer 1 to jumpery do góry.
Sorry za zamieszanie.

230

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja proszę 3 x kit (z już zaprogramowanym PIC-em, bo nie mam programatora). Dziękuję i czekam na numer konta.

231

(79 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A to coś ktoś wystawia? ;)

232

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Z dwojga złego to ten Panasonic chyba lepszy. Jeśli podłączenie przez S-Video tego lcd za wiele nie poprawi to chyba wybór jest prosty, tzn. nie ma wyboru... Ale ja bym szukał innego tv.

233

(254 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Ryszard Mauersberg napisał/a:

(...) bo muszę kupić nagrody !

Ryśku, a nie można zostać, jak to dotychczas było, przy żywej gotówce? Moim skromnym zdaniem taka nagroda jest najlepsza. Zawsze widziałem radość w oczach osób odbierających kasę po wygranych compotach w Głuchołazach ;). W przeciwieństwie do innych party tu było można zarobić... na wyjazd do Głuchołaz.

234

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy możesz zapodać na obu telewizorach gry w hiresie, np. coś z tych:
- Molecule Man
- Kult
- Bertyx
- Artefakt przodków
- Klony

Jestem ciekaw, czy ten Panasonic bardzo je sponiewiera, czy może da się jednak grać.

235

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

takron27 napisał/a:

Rozumiem, że mamy dwugłos: wąskie pasma toru video modeli xe  i  ingerencja tv ('zwężanie' obrazu)

No raczej nie. Ja stawiam na TV (uważając, że to jego wada), a Simius precyzuje, że chodzi o wąski tor wideo w tym TV (nie w Atari!) i to niby ma być normalne. Jak by nie patrzeć - wina leży po stronie TV.

Iron napisał/a:

czekam na propozycje dla nazwy party

Skoro Góra św. Anny to może "Atarianna"?

PS. Jest szansa, że będę :)

237

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak, czcionka w komputerze jest dobra, tylko tv wyświetla obraz poprawnie inaczej ;)

Simius napisał/a:

Zbyt cienkie pionowe linie normalnej czcionki i zbyt szerokie w inwersie to zwykły efekt wąskiego pasma toru wideo, powodującego pochylenie zboczy i obniżenie amplitudy krótkich impulsów.

Czyli wymiana TV powinna pomóc. Oczywiście jeżeli nie trafimy na identycznie "sprawny" telewizor :)

238

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Koniecznie sprawdź na innym TV i daj znać :)

239

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeszcze jedna uwaga. Widać to na tym zdjęciu:

http://foto-zaklad.webuda.com/t27-130xe/3-130_z_gtia_ze_130/20150711_183424.jpg

Zobacz jak wygląda czcionka normal i invers. Czy tak to powinno wyglądać?
Moim zdaniem ewidentnie (skoro na dwóch komputerach jest to samo) telewizor wprowadza jakieś zniekształcenia - "odchudza" pionowe linie. No, chyba że oba komputery są uszkodzone w ten sam sposób...


edit---
Co tam litery, tu wyraźnie to widać na tej pionowej linii oddzielającej pola informacyjne. Przecież ta linia powinna mieć szerokość taką, jaką ma grubość linia pozioma.

240

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przecież widać, że jest inna (ok, inaczej wyświetlana) - porównaj literę X. Wyraźnie widać, że pionowe kreski są cieńsze.

Mam zrobić zdjęcie z TV? Nie chce mi się, ale dla Ciebie to zrobię... ;)

edit---
proszę bardzo:

http://arsoft.netstrefa.pl/pliki/AOL/natv.jpg

241

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wygląda jakby ktoś chciał z Atari zrobić Spectrum, bo tam jest taki krój liter ;)

http://foto-zaklad.webuda.com/t27-130xe/1-65_z_gtia_ze_130/20150711_142023.jpg

Normalna czcionka jest taka:

http://arsoft.netstrefa.pl/pliki/AOL/czcionkaatari.png

Skoro na dwóch komputerach jest to samo, to by znaczyło, że... coś nie tak z TV jest. Podłącz pod inny telewizor/monitor :)

242

(202 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

O co chodzi z tą czcionką? Przecież to nie jest normalna czcionka, którą Atari ma zaszytą w ROM. Nie masz tam jakichś przeróbek?

http://foto-zaklad.webuda.com/t27-130xe/130-tekst-1.jpg

243

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pajero, a nie będziesz przypadkiem u Ryśka? Gdyby były na ten czas gotowe, to mógłbym je odebrać.

244

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja chcem, ja! 3 sztuki. Podziękował :)

245

(143 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Na AtariOnline.pl ukazała się właśnie relacja Tenchiego z party. Warto zajrzeć i zapoznać się ze świetnym tekstem :)

246

(5 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Mówcie, co chcecie, ale to Atari 1200ST wygląda znakomicie :)

247

(41 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Party super. Miejscówka super. Organizatorzy super. Partyzanci super. Super dziękuję!

PS.
Co to za "degeneracja" w tytule?

248

(330 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jestem chętny. Również 2 sztuki.

Nie do końca to chyba skutek potęgi marketingu, chyba że marketingiem nazwiemy rozdawanie na lewo i prawo licencji, a jak się doda do tego wątek filmów porno, to już w ogóle robi się ciekawie ;)

250

(254 odpowiedzi, napisanych Zloty)

mgr_inz_rafal napisał/a:

Czy ktoś zna miejscówkę do spania w okolicy? Taką, gdzie nie strach przebywać z dzieckiem?

http://www.gosciniec-podbukiem.com.pl/

Byłem wielokrotnie i z czystym sumieniem polecam.