No dobra... skoro nie jest tak gorąco że nie da się myśleć, to zabrałem się resztką sił za stronę B kasety, ale poszedłem na łatwiznę i robiłem wszystko po najmniejszej linii oporu... kaseta niestety wielokrotnie "podkasowana", na starą zawartość zostały nagrane inne programy, widać iż było kilka prób nagrania niektórych pozycji, etc.
pierwszy program na taśmie wyglądał tak:

drugi program:
.png)
trzeci program:

Ekran tytułowy podpisany przez Dariusza i Wojciecha Jaroszów, do tego znana muzyczka w BASIC (gra trochę za wolno) ale cóż... zapewne to pierwsze kroki w BASIC-u Dariusza i Wojciecha :). Jeżeli ktoś chce to uruchomić może pobrać plik w formacie .bas (wczytywać przez LOAD z poziomu BASIC-a): DWJ_AMI.BAS.ZIP.
I teraz już będzie z górki, ponieważ reszta programów na kasecie to pokasowane kawałki gier. Użyłem znów bazy AOL jako referencji i szukałem w jej plikach sekwencji bajtów znalezionych w odzyskanych rekordach z taśmy, co spowodowało iż dowiedziałem się że pliki:
04) to gra Road Race (co ciekawe znowu zapisana w taki sposób że a8cas-util i a8cas-convert interpretowały nagranie jako rekordy zawierające po 133 bajty)
05) kolejne kawałki Road Race, tym razem jednak zapisane z nieco inaczej i tym razem narzędzie widziały już standardowe rekordy danych.
06) Spy vs Spy - The Island Caper
07) kolejne kawałki Spy vs Spy
08) i jeszcze jeden kawałek Spy vs Spy
09) Loader plików binarnych DOS-u (zapewne służył do załadowania gry "Laser Gates")
10) Gra "The Laser Gates", co ciekawe wiele sekwencji bajtów tej gry znajdowało się również w grze "Shanghai", aby się upewnić poszukałem napisów z czołówki dodanej przez cracker-a, osobnik ów jednak "schował" swoje napisy EOR-ując tekst występujący w czołówce z wartością $FF, po wykonaniu operacji EOR #$FF na początkowych bajtach pliku można zaobserwować:

Tak więc tajemnice kaset Grzegorza zostały rozwiązane. Nie próbowałem nawet odzyskiwać ani ratować tych danych bo wszystkie gry są dostępne chociażby w archiwum AOL. Poza tym gry mają w wielu miejscach podkasowania i uszkodzenia rekordów danych, nic by się na dało z tej "ciszy" wyłuskać, a ręczne składanie tego z tego co jest na taśmie i zastępowanie uszkodzonych fragmentów rekordami z innych źródeł mijało się z celem.
Wydaje się zatem że tę sprawę można uznać za zamkniętą.
EDIT: opisałem te moje działania dla tych którzy zechcieli by pobawić się w "detektywów przeszłości" i spróbować przeanalizować swoje stare (a nawet jak pokazał ten przykład) i zniszczone kasety. Nie opisywałem to jakich genialnych metod postępowania, a jedynie proste i "szybkie" pomysły, pozwalające zorientować się z jakimi danymi mamy styczność, być może są inne o wiele lepsze podejścia, ale być może ten mój opis zainspiruje kogoś do działania i własnych eksperymentów z danymi, oraz z identyfikowaniem i poszukiwaniem danych w zbiorach które posiada. Całą tę robotę wykonałem za pomocą emulatora (a właściwie emulatorów Altirra oraz Atari800) paru programów w Turbo Basic XL, oraz paru programów czy to dla Windows czy to dla Linuxa (w zależności od tego do jakiego komputera miałem akurat dostęp).