3,501

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.
Swoją TT zanabyłem całkowicie bez baterii RTC. Jak rozpoznać czy potrzebuję baterii 3,6V czy 6V?

3,502

(36 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ja też bym się zapisał na 1 sztukę skunkboarda, zmontowaną, plug&play.

Dely, mam do sprzedania grę Blue Lightning na CD? Sprawna. Płytka w tekturowej okładce z instrukcją, bez zewnętrznego dużego pudła.

3,503

(14 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

mscgyver, jer - z doświadczenia wiem, że na szczęście taka 'wiedza' z czasem znika :)

3,504

(71 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

stryker napisał/a:

Mam ale po chwili dostaję białej gorączki od tych wszystkich linków..... i wyłączam ;p


Mam to samo :)

3,505

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam, chciałeś ze mną wymienić te 14MB na FPU MC68882FN16. FPU jeszcze mam. To 14MB miało być Paskudowe, tak? Z podstawką czy SIMM przylutowany na stałe i zalany klejem?

3,506

(6,388 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

ja pier...

3,507

(14 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Najpierw się kierownikowi narażasz ("kogo sluchac? referenta czy kierownika?"), a na koniec podlizujesz :)

Po pewnym czasie sam się zorientujesz kogo słuchać. Rangi zależą od ilości postów a nie od jakości. Poza tym wiele osób ma rangi 'skastomizowane'.

3,508

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wyrazy współczucia.

3,509

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

no jakkolwiek, byle podłączyć sio2sd i stacje na raz, a nie wachlować wtyczkami i psuć sobie gniazdo sio w atari.

3,510

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No właśnie coś mi się tak kojarzyło :)

3,511

(52 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Co do ROMu, to sprawdzę. Zdaję się że go mam, programator też mam, ale nie wiem czy mam takie kości i czy mój programator je obsługuje, bo jest dość wybredny. Jeżeli masz kość do zaprogramowania do podaj dokładny symbol.
Gdybym się nie odzywał, to się przypomnij. To mi się zdarza, bo często zabieram się za więcej rzeczy niż mam na nie wszystkie czasu.

A co do samego zgrywania, to wygodniej byłoby ci ze stacją, która ma drugie gniazdo, aby nie przełączać co chwilę SIO2SD.
Znalazłem zdjęcie SN-360 w wersji (czy dorobionym DIY) drugim gniazdem:
sn-360

Tu więcej zdjęć: http://unimor.info/yyyy/sn-360/ Wie ktoś może czyje to?

Odkryłeś na flopkach coś ciekawego, czego nie ma jeszcze w sieci może?

3,512

(7 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

"Oryginalny", znaczy Atari CX40? Czy jakikolwiek quickshot na przykład? "Miękki" na blaszkach czy pstrykający na mikroprzełącznikach?

3,513

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A ja mam też taki z europejskimi gniazdkami, podobny do tego (tylko marki SEGA):

http://www.amazon.co.uk/RF-TV-Switch-Bo ... B003U47A4W

Używam do A2600 i A7800, bo ci co mi obiecali zrobienie wyjścia A/V jakoś coś nie bardzo jak na razie. Palcem nie będę pokazywał :)
Używam dla wygody, nie dlatego że się nie da tych konsol podłączyć inaczej.

3,514

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witamy :)

Garbus099 napisał/a:

[...]potem przeczytałem, żeby podłączyć atari do jakiegokolwiek monitora czy telewizora potrzebuje switchbox[...]


BY-ZY-DURA - przewiń do 1:01 lub 3:08 :)

3,515

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

secon napisał/a:

też bym kupił monitorowe bo jak ruszam wtyczką to obraz miga.

może to nie atari tylko... aMIGA :)

3,516

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

din14

dzięki za dobre słowo miker :)

tegol, a co to za problem :) to drobny początek fajnej kolekcji :)

Nowa klawiatura do 800XL $30-$40: http://www.best-electronics-ca.com/800xl.htm#Wizz
Bywają tez na ebayu.

A ten HxC chcesz podłączyć jak pierwszą stację i dlatego potrzebujesz drugą zewnętrzną, czy też na kablu z tej zewnętrznej chcesz podłączyć HxC? Wtyki DIN14 można kupić.

3,519

(40 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

znaczy, tak w ciemno mamy licytować, bez zdjęć, bez terminu/warunków zakończenia aukcji?

Proszę na razie nie siać paniki :)
Robiliśmy interesy już wcześniej i mi jeszcze nic nie zalatuje. Wiem z czego wynikało opóźnienie. To po prostu prośba o kontakt i aktualny status dostawy.

... i zapłacone jakieś 7 tygodni temu, a kiedy będzie dostarczone? :)
Piszę tutaj bo na priv od jakiegoś czasu zero odzewu, więc może przynajmniej czytasz forum?

3,522

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Za wskazanie czego? Skoro na podstawie opisu aukcji chciałeś kupić stację opisaną jako niesprawdzona, to co dla tej decyzji zmienia ten wątek? Tu przynajmniej dowiedziałeś się że się włącza i mechanizm pracuje.
Ja tylko zapytałem czy to ta sama.

3,523

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

shango napisał/a:

[...]wpadła mi do kolekcji stacja 1050[...]

To ta tutaj: http://allegro.pl/stacja-dyskow-atari-1 ... 08371.html ?

shango napisał/a:

[...] i mam Atari 65 oraz 130

To masz te Atari czy: "Stacja jest niesprawdzona z Atari ponieważ nie posiadam takowego"

3,524

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ee tam Monsoft, sprawdzić na starej dyskietce też można jak nie ma innej. Jak zadziała znaczy stacja i dyskietka dobre, a jak nie zadziała to jeszcze nie znaczy że stacja niesprawna. Trzeba będzie znaleźć 100% pewną dyskietkę.

Przez ostatnie parę lat kupowałem mnóstwo dyskietek i nawet te z zapachem piwnicy/strychu w większości się wczytywały.

--
µicr0Bee

3,525

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

shango, a nie masz dostępu do SIO2PC albo SIO2SD, itp. ? Z PC albo SD załadowałbyś DOSa i wtedy możesz przetestować stację. Z tym że oczywiście potrzebujesz przynajmniej jednej pewnej dyskietki. Z DOSa możesz sformatować jakąś od C=.

Gdybyś w profilu podał skąd jesteś to któryś lokales by ci pomógł.