Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 209 z 329)
epi napisał/a:Jeśli daje $68 to jest tak samo dobrze jak w QA i xaśmie.
raczej tak samo zle
---
pojdzmy dalej
dex $xx
inx $xx
itd itd.
Witam,
Na "roznych stronach" wyczytac mozna ze za strone sprzetowa odpowiedzialni byli:
- Steven T. Mayer (chief inventor)
- Ronald E. Milner (?)
- George McLeod (CTIA and GTIA logic design)
- Jay G. Miner (System architect)
- Douglas G. Neubauer (POKEY logic design)
- Joseph C. Decuir (ANTIC design)
- Francois Michel (ANTIC logic designer)
- Mark Shieu (POKEY chip design)
- Steve Stone (POKEY layout design)
- Delwin Pearson (Technician for POKEY)
- Steve Smith (Technician for ANTIC and GTIA)
ktos jeszcze? i za co (jesli mozna wskazac konkretnie).
---
http://dougneubauer.com/atari/#headnumber3
http://dougneubauer.com/ataripokey/
http://mcurrent.name/atarihistory/atari.html
http://mcurrent.name/atarihistory/interactive.html
nie. do bledow nie nalezy sie przyzwyczajac. co z tego ze ciagna sie od dawna. poprawiac a nie traktowac jak "wyjatek".
> ldx:dex $00
iżisz maria a co to jest?
;-)
ok. ale naszukalem sie w zrodlowce buga, zamiast dobrze wysmazonego
lda $xx
napisalem
pla $xx
i dostalem pieczen rzymska (klopsa).
Tebe sie nie odzywa, nie pisze, maili nie czyta... to moze foruma
mads kompiluje cos takiego:
pha $00
pla $00
php i plp pewnie tez
pomysl z ustawianiem z loadera defaultowego pliku do startu ewentualnie plik ostatnio ladowany staje sie domyslnym jest ciekawy ale czy mozliwy w realizacji - chcialbym ominac jakakolwiek plik konfiguracyjny a samomodyfikacja moze byc trudna poniewaz xBios moze miec dowolna nazwe...
to juz druga podpowiedz w tej sprawie. musze sie zastanowic.
trzy pierwsze zdania pierwszego posta w watku. nie chce mi sie powtarzac.
sparta ma wymagania nie do zaakceptowania.
http://atari.pl/xbios.7z (opis http://xxl.atari.pl/?page_id=718)
filmik jak dziala xbios z funkcja ramdysku.
w skrocie: gra doczytuje dane. jesli user ma wiecej pamieci moze zrobic tak, ze pliki bedzie doczytywal/zapisywal w ramdysku. z punktu widzenia gry nic sie nie zmienia. w powyzszym filmiku co drugi sid jest czytany z ramdysku - roznica jest znakomita.
po co? np. gry ktore doczytuja dane z dyskietki mozna bedzie nagrywac na kardrydze (beda doczytywac dane z karta) bez rekompilacji gry :-) czy ktorys flashcard ma takie mozliwosci?
---
oczywiscie rozmiar i wymagania xbiosa sie nie zmienija - ciagle zajmuje 4 strony pamieci (1kb)
- nie chce serca od konia (6809) chociaz moglbym biegac szybciej, skakac dalej; owies, otwarte przestrzenie, kobylki ;-) - ale i tak uwazam ten przeszczep za dokonanie nie lada,
- sztucznego serca tez nie chce (65816) wyrosna mi skrzydla ktore nie sluza do latania, bede mogl jesc mieso ale nie przyprawione, pic tez... ale wode. przestrzegac scislej diety zeby serducho nie stanelo, na wlasne zyczenie?
pozostane przy swoim :-)
bylyby w ten sposob reklamowane przez producenta (ktoremu zalezy na tym aby klient myslal, ze produkt jest lepszej jakosci, wyprzedza produkt konkurencji).
epi napisał/a:Bardzo fajny projekt, niemniej 65C816 byłby fajniejszy, bo można na nim uruchomić większość kodu z 6502.
uwazam jednak ze to wsadzenie proca innej rodziny (6809) na ktorym NIE uruchomisz kodu z atari jest osiagnieciem.
prawda, do balaganu z nim
wartko!
wpiszcie w google "zerg rush"
BRON SIE!
jasne ;-)
68008
» 32-bit CPU
» 8-bit data bus
» Up to 16.67 MHz
» 4 MB RAM
» No I/O ports
i to sie nazywa hobby !
--
ciekawe jakiego trzeba by proca, zeby mozna bylo zapisywac w kazdym cyklu w rejestry sprzetowe
gorgh napisał/a:skusilem sie na nielegalne rozkazy po lekturze ktoregos seriousa/syzygy
to zrodlo nie zawiera bledow: http://atariki.krap.pl/index.php/Nieudo ... kazy_6502C
w GILP uzyty zostal rozkaz nieudokumentowany niestabilny.
wiarygodnym testem jest Acid800
http://www.virtualdub.org/downloads/Acid800-1.0.7z
wadliwe gtia mozna programowo wykryc sprawdzajac kolizje w trybach gtia. ACID to pokazuje.
przed wyslaniem rozkazu na zlacze szeregowe standardowo atari ustawia linie COMMAND. z tego co tu czytam wnioskuje ze:
1. SIUP uzaleznia kierunek przeplywu informacji od stanu linii COMMAND
2. loader R5 nie ustawia linii COMMAND przed wyslaniem rozkazu
oczywiscie gdybam sobie i nie wiem czy 1 lub 2 jest prawda/fauszem... szukam wytlumaczenia.
jak wchodzisz do testu? napisz dokladnie co robisz.
bestia kosztuje z 30 zl a POKEY+6502C sa bezcenne ;-)
Pin napisał/a:... pracuję i siedzę po 10-14h na dzień od poniedziałku do soboty
od poniedzialku do soboty... czas powoli konsumuje, zycie twoje, mysli twoje... nieliczne tesknoty
;-)
jeden dzien wygospodarujesz :-)
> potrzebuje sprytnego pomyslu na wskazywanie xBiosowi pliku do uruchomienia, poniewaz zmiana nazwy pliku na "xautorun" nie jest wygodna.
po uruchomieniu xbios zaladuje plik xautorun ale jesli go nie odnajdzie to przelaczy sie w tryb zwyklego loadera, wyswietli katalog itd.
funkcja ramdysk tez juz jest ale potrzebuje pomyslu jak wskazywac ktore pliki (w powiazaniu z dana gra) moga byc wczesniej kopiowane do ramdysku. oczywiscie nie trzeba niczego zmieniac w grze korzystajacej z funkcji xbios. to on kieruje zapytania do odpowiednich urzadzen.
test w zalaczniku
tu mamy do czynienia z emulacja 6502.
przydalby sie w rdzeniu vbxe cpu :D
Znalezione posty [ 5,201 do 5,225 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.711 sekund, wykonano 15 zapytań