5,226

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Yerz,
Na razie jest tak "skonfigurowane" że potrafi się samo z siebie zawiesić pod Tosem...
Bo program użył nielegalnego rozkazu :)
Aby nie było Tos 7.x pod którym działa jest przecież poprawiony specjalnie pod centurbo :P I uruchamiany z centurbo...
Oczywiście dysk działa bez problemu ale bez hddriver-a!
Czuba wpakował w turbo swoje sterowniki do ide/scsi i  w zasadzie szukam opcji sterowania łodzią podwodną bo procedurę odpalania promu kosmicznego już chyba opanowałem :P

Jeszcze z 3sesje po 6godzin z Piterem i turbo będzie działać, tam trzeba zainstalować z 50paczy i 30programów w katalogu auto...
Ale fakt że działanie turbo pod tosem w max. rozdzielczości z dowalonymi kolorami  true color, nawet nvi nie działa tak szybko w trybie 4kolor :P

Dzisiaj postaram się odpalić demo dont brake pisane chyba specjalnie pod ct2b....

5,227

(76 odpowiedzi, napisanych Zloty)

I jeszcze te powodzie tsunami i takie tam :P

5,228

(76 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin,
A jakiegoś sztaba nie robicie w tym Crackowie???
Desant falconowy z 3city pewnie by przyjechał :P

5,229

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Wiem słyszałem o tym, na codzień flak jest używany tylko z 1dyskiem...

Sprawa jest bardziej złożona :P
I muszę mieć możliwość skopiowania danych między dyskiem który działa std. falcon a dyskiem który działa turbo falcon..

5,230

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Turbo skonfigurowane i odpalone z wolnym dyskiem 2,5 4200rpm 2gb!!!!!

Dzisiejsza sesja z Piterem zakończyłą się pomyślnie!!
Trzeba jeszcze tylko zainstalować z pół miliona paczy aby turbo nie wykrzaczało się pod tosem.

Co więcej świetnie działają ze sobą w flaku dwa dyski 2,5 na taśmie 2,5..
KOlejny mit obalony :)

Przepraszam że post pod postem, ale to tak aby Adam K mógł zobaczyć że to nie wina dysku :P
Tak Adaś właśni na tym 2gim dysku wszystko poszło .....

Ale przy zabawie odkryliśmy problem z flakiem, a w zasadzie z dwoma flakami..

5,231

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Falcon to naprawdę fajny sprzęt a nowy.
Ciekawi mnie jego cena za jaką pójdzie.
Ogłoszenie ktoś równiez zapodał na forumatari.com

5,232

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

AdamK:
4piwa i kilka łyków turbo Piwa Cieplika wraz z Henrykiem... :P

Ooo tego to nie pamiętam abyś mi tlumaczył :P
Ale oryginalnie działał  w nim dysk 2,5 wraz z ct2b i się wyrabiał...!

Jeśli to wina timingów to Czuba dał możliwość "kręcenia" czasami od dysku i to dość znacznie
- dzisiaj znowu już wiem co będe robił wieczorem :)

P.S.
Nie mam dopalonego ide więc szyna ide nie jest podbita!
(jak kiedyś przylutuję dwa kable to będzie podbita i dopalona)

5,233

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Czołgiem :)

Czy ktoś z szanownych tutejszych Atarowców próbował kiedyś skonfigurować centurbo 2b???
Otóż mam taki problem że po przełączeniu falcon-a  w tryb turbo, Tos 7.x nie wykrywa dysku, tak samo tos 4.x (oba systemy starują z romu turbo)
Podłaczam dwa różne dyski twarde 2,5 z dwoma różnymi taśmami 2,5 nie są widoczne,dyski po włączeniu falcon-a w std. trybie falcona  startują/botują się itd. itp. działa wszystko w trybie zwykłego falcon-a, jednego z nich używam na codzień w trybie zwykłego falcon-a.

Aby nie było za łatwo do konfigurowania dysków w trybie przez zbotowaniem są dwa menu, w zasadzie Czube chyba lekko poniosło z możliwościami konfigurayjnymi jakie tam dał.

Czytałem na atari forum że ktoś ma podobny problem do mnie:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph ... t=centurbo

I dokładnie mam tak samo od 2giej odpowiedzi...
Co bym nie robił i nie ustawiał w trybie konfiguracyjnym turbo to dysku system nie widzi.
Nawet hdriver odpalony z dyskietki nie widzi dysku.


-Nie chcę podłączać zewnętrznego dysku scsi.. :(
Czy ktoś z Was konfigurował kiedyś centurbo 2b i wie jak to zrobić???

Zanim napisze na forum DHS spróbuję tutaj.

5,234

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cześć Pigulasty!

-Bitman,
on pisał nawet kiedyś ogłoszenie że chciał sprzedać...?!

5,235

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Nowy Falcon....
http://cgi.ebay.co.uk/Atari-Falcon-030- ... 230e83bf95

Piękna maszyna, też mnie ciekawi cena..

5,237

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Piter,
składając wszystko do "kupy" teraz to już chyba wiem :P
Szkoda że dwie karty poszły się jeb* ale to co nas nie osłabi to nas wzmocni :)

p.s. odbieraj telefon, kiedy zaoramy turbo????


Gep,
jeśli chodzi o partytion magic czy jak tam się ten syf nazywa:
http://windows7forum.pl/zniknely-partyc ... -4203.html

Nie pozamieniał mi literek dysków, zawsze mam C (system i inne gówna) D wszystko i jakiś tam recovery lenovo...
Wyje* mi partycję D oczywiście, czytałem w necie po tym że to std. ..

Ręce same mi opadły....

Jeśli chodzi o win7 mam niestety oryginałą wraz laptop(ami) domowymi.
Szczerze całkiem jest on spox, w porónaniu z tym czym jest vista !!
Dyski 650gb i 1tb na 2,5 cala usb z filmami hd działają bez najmnieszego prolemu.
MOże na dysku masz jakiś "syf" do recovery i takich tam...

5,238

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

2. przy właczonym flaku jak "wkładasz" kartę cf do przejścia cf>ide może się coś porobić, hd driver wypluł kilka bombek....
Na szczęście to nie ja "wkładałem"...
3/4 partytion "magic" coś tam, squrwie*** wywalił mi na początek partycję D na moim lapie (tak na tym co siedziałeś na sv2k10:) )
I myślałem że poszło mi się jeb** 300gb prywatnych zdjęć i filmów, ale jak zaorałem tak aby partycja D wróciła to nim potraktowałem karty pamięci...
A to wszystko pod win7

Traktowałem je jeszcze progiem od sandiska i czymś tam jeszcze, nie pamięta i nie chce pamiętać..
5. dobre, na szczęście Atari Falcon jest debilo i AS-o odporny i nawet w nim turbo jest AS-o i debiliodporne na spalenia źle "włożenia" itd itp...

Stary dobry Gepard Lamers aby nie było :P

5,239

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Gepard ty Lamerze :P
Zrobiłem lov level format hddriverem na falkonie trwało to całą noc ..
Wcześniej to robiłem pod windowsem.

I efekt jest taki że jak karta jest w czytniku to można zrobić z nią wszystko, po wyjęciu z czytnika nie jest nawet sformatowana :)

Kart tych co wspomniałem używałem w swoim aparacie od kilka lat, zepsucie ich przez kombinowanie zaowocowało zakupem nowych kart :P

Teraz wiem że trzeba będzie zakupić sandisk-a i pewnie problem ustanie, jak kiedyś znowu będę chciał pobawić się w cf na flaku :)

5,240

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

sqward napisał/a:

As:
Ja używałem Sandisków z falconem i działały. NIc się nie paliło. Obawiam się, że masz jakąś lewą przejściówkę/ręce :P


Przejściówki miałem 3 różne..
Może po prostu karty były hu**we ale niby kington elite pro..
Fakt że później czytałem o sandisk-ach, ale na razie sobie odpuściłem temat cf..
Prędzej pójdę w ssd :P


A to że mam lewe ręce zdecyfowanie potwierdzam :P

5,241

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

O to w końcu jest ktoś komu się udało z hd driverem i cfkami...
Ja 2gi raz już nie zaryzykuję , jak napisał Jury znam lepsze sposoby wydania ponad 100pln na karty które po zabawie hddriverem nadają się do śmieci.

5,242

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ze swojego (nie)doświadczenia z cf i falconem...
Za cholerę hd driver nie chciał ich zobaczyć, jak zobaczył i sformatował to dwie karty poszyły się jeb*
Kingston elite pro x133 8gb i Transcend 2GB x120

Używałem łącznie 3różnych adapterów cf>ide i nic z tego dalej nie wyszło.
Karty po zabawie hddriverem są martwe (!)
Da się je sformatować później pod windowsem, ale po wyjęciu z czytnika już nie są sformatowane... NIe trzymają danych itd itp.
Wcześniej oczywiście działy idealnie nic złego nigdy się z nimi nie działo.

Podsumowując kupiłem 2dyski '2,5 i mam Święty spokój..

Osobiście nie polecam zabawy falcona z cf-kami.
Piter też niestety nie dał rady ogarnąć kart cf z flakiem ...

Cieplik na sztabie 3city wspominał o podobnych problemach z hddriverem, problem ustał jak kartę potraktował jakimś darmowym sterownikiem do dysku do flaka.. Karta działa ponoć idealnie..

*uzywam hddriver-a 8.x takiego który widzi karty pamięci, nie pamiętam dokładnie jaki wieczorem jak odpalę flaka mogę sprawdzić dokładaną wersję.. Po przejściu na dysk twardy 2,5 wszystko stało się proste..

** myślę aby kiedyś zapakować do flaka dysk ssd,
np. taki http://allegro.pl/komplet-dysk-ssd-sams ... 93474.html
Widziałem gdzieś w sieci że ktoś już się bawił ssd w flaku :P
Ale ja na razie mam dość experymentów z flakiem...

5,243

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

to chyba zwykły 40ścieżkowiec dwugłowicowy...
Przynajmniej tak Gepard powiada?

5,244

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

z allegro,
-pokątnie tylko mu dopłaciłem 30pln aby mial 5metrow a nie 1,5metra.

i h***

5,245

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Wysyp falconów mk X :
ładny:
http://cgi.ebay.nl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :MESELX:IT
tani:
http://cgi.ebay.nl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :MESELX:IT
licytacja:
http://global.ebay.com/Atari_C-Lab_FALC ... 71785/item

Mają w sobie coś te flaki mkX ...

5,246

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Bit,
Czekam na dobre wieści po podłączeniu tego do falcon-a i wypuszczenie sygnały na lcd...
oczywiście chodzi mi o demka :P

5,247

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Muszę w końcu coś spróbować  z tymi konwenterami...
-Na razie czekam na kabel od Dudiego z allegro falcon rgb/scart i od miesiąca się nie mogę doczekać :(

5,248

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jaki jest koszt supervidla i czy działa on tylko z ct60???

5,249

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

zdjęcia na forum wrzuć, tak będzie szybciej :P

5,250

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

i to jest nawet sobota :P