Hej,
Napisałem Ci na PW. Da się to ogarnąć myślę :)
Wiem, że gra super, ale nie ma prawa się wywalać.
tOri
edit:
Chyba już wiem co może dolegać NOMari i to cała seria tak raczej ma :-]
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
atari.area forum » Posty przez tOri
Hej,
Napisałem Ci na PW. Da się to ogarnąć myślę :)
Wiem, że gra super, ale nie ma prawa się wywalać.
tOri
edit:
Chyba już wiem co może dolegać NOMari i to cała seria tak raczej ma :-]
Hej,
Straszna sprawa. Pablo - odeślesz mi NOMari - muszę to dokładnie sprawdzić. Montezuma też mi zameldował podobny problem i zastanawiam się na dym, że mam może trefną serię stabilizatorów AMS1117 3,3V???
Jak testowałem to nic się nie działo.
To teraz jeszcze Cyprian ma do sprawdzenia swój moduł.
Ale porażka :(
Pozdrawiam
tOri
Hej,
Pracuję nad odtworzeniem tego interfejsu, który m.in posiada na pokładzie dongle do wersji Notatora Emagic oraz sporo wyjść MIDI. Jak dotychczas odtworzyłem schemat i teraz czeka mnie zadanie odblokowania trzech chipów - EP330, EP600 oraz PIC16C57 i ściągnięcie z nich plików konfiguracyjnych/oprogramowania.
3majcie kciuki bo to ciut nietrywialna sprawa. Mam nadzieję, że się uda...
O postępach będę informował w wątku.
pozdrawiam
tOri
Hej,
Cyprian tak z przyzwyczajenia chyba pojechał ;-D
Ale TAK! Wszystkie podziękowania idą do MQ!
Super, bo to się na pewno przyda w przyszłości.
Pozdrawiam
tOri
No,no Mq - kupa roboty :) z pewnością się przyda co więcej zawsze jest możliwość przerobienia sprzętu na większy procek i większą szybkość skoro już ogarnąłeś źródło :D
Hahaha, mocni jesteście :)
.https://www.youtube.com/watch?v=aU-3t8Wav7U
Hej!
Zważywszy, że uszkodzenie mięśnia sercowego u zarażonych COVID było przyczyną dużej ich umieralności, to takie objawy u zaszczepionych, którzy dzięki szczepieniu przeżyli o czym ma niby świadczyć?
Przeczytaj co napisałeś, co uszkadzał tzw. koronawirus? i przestań uprawiać gaslighting, bo użyję ciężkich słów wobec ciebie. Po raporcie NIK jeszcze nie dotarło z czym miałeś do czynienia? Przeczytałeś choć kawałeczek opisu tego badania?
Nie wytrzymałem, ale już się dalej nie odezwę. Jak chcesz wypierać prawdę - dowolną - naukową, nienaukową - to sobie wypieraj - WISI MI TO. Rzeczywistości nie oszukasz.
Tam wszystko jest bardzo dokładnie opisane.
https://pubs.rsna.org/doi/10.1148/radiol.230743
Niedawno opublikowane poważne badanie wykazujące bardzo możliwe uszkodzenie mięśnia sercowego u każdego(!) "wyszczepionego". 'Ciekawe' i bardzo niepokojące. Wrzucam dla samej informacji.
Nie dyskutuję!
Hej,
Możliwe, że wyszłoby taniej tylko trzeba umieć zrobić coś takiego :) Pozostają też kwestie programowe. O ile jakiś soft (NVDI) dla ET4000 jest, to dla czegoś nowego trzeba napisać.se Czy gdzieś jest model HDL chipa ET4000? Wątpię.
Chyba dam se spokój. Są inne projekty do zrobienia :)
tOri
Cześć,
Coś mnie "naszło" i wysłałem RFQ gdzieś "na wschód" i okazuje się, że można jeszcze taki chip kupić za $50 sztuka (w paczce 100sztuk czyli 5000$). Być może dałoby się znaleźć taniej. To jest ewentualnie do sprawdzenia. W związku z tym jest możliwe odtworzenie albo zbudowanie dla Atari ST kompletnej karty graficznej opartej na tym układzie. Poziom cenowy samego tego chipa w tej ilości pozostaje daleko poza moimi możliwościami. Odtworzenie jakiejś karty ISA opartej z ET4000AX do użycia z adapterem to nie jest jakiś super wielki problem - kwestia dostępności systemu i elementów i czasu. Im karta prostsza tym lepsza.
Zresztą - można zawsze spróbować kupić wstępnie, np. 3 sztuki do prototypu i zająć się zbudowaniem działającego egzemplarza.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakaś forma crowfundingu i najlepiej praca niejednoosobowa (też nie wiem jak by to zrobić), bo sam chyba nie byłbym w stanie udźwignąć ciężaru takiego projektu - nie wiem... Nigdy nie robiłem czegoś takiego i można spodziewać się wszystkiego.
A może zostawić to i nie zawracać głowy?
Opinie?
Pozdrawiam
tOri
No i powiem, że człowiek tu zamiata jak szalony :D Niesamowita skala i poziom RE. Czapka z głowy...
David May's Transputer Page
Wygląda mi to na urządzenie, które poszłoooooooooooooooo...
...do piachu. RIP.
Szkoda.
tOri
Przyznam, że bardzo ciekawe i szkoda, że nie ma wsadów do GAL. Nie masz więcej info - kto, gdzie, jak?
tOri
Dzięki Cyprian za znalezienie tego. Ja kiedyś zapakowałem kod z Suska do FPGA tak z ciekawości i wyglądało to nieźle. Będę miał kiedyś czas to się i tym zajmę.
Pozdr
tOri
Hej,
@Mq - No właśnie - mnie to też zastanawia. Dlaczego by nie zrobić czegoś takiego żeby choć Atari ITX bez kanibalizacji dało się zmontować. Oryginalne scalaki jak piszesz - wymrą - to nieuchronne w sytuacji braku nowych.
@Cyprian - ja też to doceniam. Lepiej żeby ta "para" poszła w coś bardziej użytecznego.
Poza tym - może kiedyś uda mi się znaleźć do RE ATonce386sx DIP64 (dla zwykłych ST) i gdzie takie coś włączyć do namiastki? No chyba, że dokompilowałoby się w HDL takiego sprzęta tak jak zostały wkompilowane klucze do C3/CAF, hahaha...
tOri
Hej,
Jak patrzę na coś takiego to czuję, że mi się nic nie chce. Taki ersatz - jak margaryna do masła.
Dla normalnego Atari mam trochę pomysłów na przebudowę/rozbudowę, cokolwiek. A co z tym tutaj robić? No - nie mam pojęcia. Serio. Emulatory są ciekawsze.
Przydałyby się 'nowe' chipy dla Atari - np. WD1772, GLUE i tak dalej...
Ale jako "proof of concept" - zgoda - jest OK!
Pozdrawiam
tOri
P.S. wskoczyłem w wątek na AF i faktycznie - człowiek wkompilował Mist w chińskie FPGA z ciekawości. No - da się :)
Hej,
No dobra, a gdzie są złącza? Ja rozumiem, że tego, ten, ale...
Pozdrawiam
tOri
edit: jakoś tak czuję, że takie "maszyny" ducha nie mają, ale jak kto woli.
Hej seban
No - nie tylko Ty tak żyjesz, hehe. Jak nie masz czasu na dalekosiężne plany to i tak z tego nic nie będzie.
Puszczaj obecną formę w ludzi! Niech coś się dzieje.
Pozdrawiam
tOri
Seban żyje na pewno :D
Hej,
Mam taki kabelek do minolty s414 - jest cały plastikowy ale rozmiar chyba podobny - 5mm szerokości co najwyżej. To na 99% kabelek od aparatu fotograficznego.
tOri
Hej,
Mam PCB i złożyłem sztukę "na próbę" - działa jak należy :)
Poskładam za jakiś czas i dam znać osobom z listy.
Please wait...
tOri
Hej,
To może być kabel do aparatu fotograficznego. Tak jak Mq pisze - sprzed standaryzacji złączy.
pozdrawiam
tOri
Hej Adam,
Najlepiej gdybyś wysłał RAMcarta do mnie, bo raczej mnie na SV nie będzie (choć kto wie?)
Daj znać na PW jak to widzisz, ok?
Pozdrawiam
tOri
atari.area forum » Posty przez tOri
Wygenerowano w 0.081 sekund, wykonano 27 zapytań