5,601

(54 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

... jakiś spec, to by zrobił dobry konwerter do PAL ;)

5,602

(45 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ravenax28 napisał/a:

Zgadza się, myretroworld w końcu odpisze na maila, potrafi człowieka uspokoić i przekonać, że wszystko się dobrze skończy :) ale powinno być tak jak wyżej: szybka wpłata i szybka dostawa.

Może nie express, ale nie miałem problemów przyznam i kontakt jest dobry ;)

5,603

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@ravenax28 - wiesz, bo odnoszę wrażenie przy okazji, że spora część forum znając się osobiście po nieraz naście, czy dwadzieścia kilka lat zachowuje się jak stare dobre małżeństwo. Czyli w skrócie - SDM ;)-

Niebawem, to przeczytasz o lumbago, prostacie i braku wzwodu, spokojnie - na dziś dzień jeszcze nie jest tak źle :D

5,604

(279 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dely - przestaw sobie zegarek forumowy na czas letni :P

5,605

(279 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pasiu - jak się udało odpalić SDX i dopał tak, by SI widziało 20MHZ? U mnie jest to możliwe wyłącznie (pomijając zegar na 14mhz) w trybie $FF0080,$70 spod idebios loader i SI bez dos??

5,606

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

...a ja się pytam, gdzie jest SOUNDBOARD. Kolejny dzień bawię się na "udawanym" SB przez VBXE i przyznam - rewelacyjny projekt.

do runext SDX dowaliłem dwa playery do modów i neo. No i słucham sobie muzaków. Zajebista sprawa ;)

5,607

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

:) - kupię, jak będzie:

* Gniazdo RJ45 ;) - nie lubię wi-fi (ale może być jako dodatek) a Atari to i tak tona kabli jest :D
* Będzie jakaś alternatywa dla Contiki
* Będzie soft działający na HDD i Sparcie, 80 znakowy UI w gr8, lub vbxe

- propozycja: Dobrze by było, by Cart był PRZELOTOWY dla innego. Np. SIDE, czy coś tam.

... jest XXI wiek. Mimo wszystko ;)

Proponowana nazwa :D - XtremeNet 10/100 Cart

5,608

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lotharek napisał/a:

IHMO TURBO z sio2sd gryzie sie ze sparta.

... bardzo dziwne. U mnie ta sama konfiguracja działa do 100kbps bez problemu.

5,609

(279 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

... a chodzi o pewien programik pod kartę poniekąd ;)- ale co to, to o tym jak przyjdzie na to czas ;)

5,610

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bluki napisał/a:

czego nie można powiedzieć o QMEG-u (zgodność).

Problem dotyczy nieautoryzowanych skoków w OS. Jak coś nie korzysta z tablicy skoków to wędruje na drzewo. I to jest bardziej problem nieodpowiednio napisanych programów. Z ciekawostek, np. QA i obsługa klawiatury. Przynajmniej pod DracOS z tego powodu program się co prawda uruchamia, ale klawiatura pozostaje martwa. Na szczęście są inne lepsze assemblery ;) No i wygodne w użyciu nareszcie. MAE ;) Dodatkowy ram na bufor, więc się nie gnieciemy w 64k, obsługa dowolnego (używanego, czyli 40/64/80 zaków) trybu znakowego - w tym 80 znaków na vbxe, obsługa 6502c, oraz 65c816. W turbo też fajnie działa - po prostu ogień. Czego chcieć więcej ;)

5,611

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

:) - elektryczne :D

5,612

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

.. to że co, że niby jest dobrze? ;)

5,613

(5 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Zabrzmiało by lepiej, jak by się tym Lotharek zajmował ;)

5,614

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Lodzio - mail z forum, przeczytaj i daj znać ;)

5,615

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Sikor - mylisz się, bo w chwili gdzie obsługa sieci zjada Ci 64k liniowej pamięci o grze możesz sobie zapomnieć. Był stos TCP/IP na 6502 i zajmował całą pamięć. Raczej nie tędy droga ;)

5,616

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

nie upieram się, lecz jeśli tak jest to taki ethernet można sobie wsadzić wiesz gdzie ;)

5,617

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

z czego wiem, to właśnie tak jest. Cały stos tcp/ip jest zaimplementowany na cardridge'u. Przynajmniej takie info pamiętam.

EDIT:

.. no to mam czego słuchać na SoundBoard (tym udawanym). Zgrałem w jedno miejsce mody, nazbierało się 17MB ;)

5,618

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Sens, to by miały na początek co najmniej dwa programy. FTP i IRC. No i użytkowo raczej wymagałbym pracy w 80 znakowym trybie (gr8/vbxe/sparta/hdd)

5,619

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

... a soft jest a-używalny. Te Contiki na malucha to masakra jest niestety a karta bez softu, jest mało atrakcyjnym zakupem.

5,620

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

... kartę luzem co miałem to dałem za napisanie dema na vbxe ;)

5,621

(349 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

zamapuj fdiskiem D3: na D1: i odpal z SC i D1: ten loader tak, jak u mnie i napisz, co się wydarzyło ;)

5,622

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Candle - to jak, projekt umierł czy będzie co z tego?

Tak sobie właśnie słucham na vbxe co to potrafi ... i WOW ;)-

... tylko że teraz, to mam albo obraz z karty albo dźwięk.

5,623

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ad1 - a dlaczego fdisk FJC widzi dwa urządzenia?

ad2 - ok ;)

5,624

(349 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jest jeden problem ;)-

Jeśli chodzi o partycje, to na D1: nie mam nic zadeklarowanego (fdisk2/Draco). Jest natomiast zamapowany D2: na D1: (czyli R na D2:). I teraz wracamy to Sparta Commandera, wchodzimy w katalog np. B:\programs\rapidus\

odpalam loader do rdzeni:

P7X 3S029I.XLX 1 /Y

otrzymuję wynik:

170 File not found

To samo, jeśli ominąć mapowanie i uruchomić dokładnie tak samo, tylko z D2: - działa.

5,625

(57 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Fryzjer powinien wystarczyć, lecz to i tak jest na razie teoria, bo na chwilę obecną jak by to powiedzieć - możliwość zakupu urządzenia jest zerowa. Dodając do tego drogi i niedostępny element... no nie wiem. A nie istnieje możliwość zastąpienia tego układu czymś tańszym i dostępnym?