6,251

(86 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Oczami osoby wychowanej na Tomsie 710tce (..)

-dodam jak zwykle 3 grosze jak odgrzewamy kotleta:
padły tutaj sentencję że Toms 710-sa nie rozpoznaje "gęstości" Toms-a 720.

Gucio prawda, jeśli chodzi o to to jest w 100% zgodny z Toms-em 720tkę. Widzi każdą gęstość zapisaną przez nią i vive versa. ( nawet durne ibm-t 80ścieżek- po 10 latach działają )

Swoją drogą Toms 710 to stacja "debilo odporna", aby ją zwiesić czy coś jej zrobić to trzeba się naprawdę postarać ( albo posadzić młotka za klawiaturą... ) , przykładowa 720tka rozpoznaje naprawdę długo gęstość dysku (1-2 sekundy) jak zrobi próbę odczytu to "stęka".. trzeba być cierpliwym.

710tka jak by chwilę czekała i dopiero rusza ( naprawdę kilka razy w przeciagu kilku lat udało mi się ją zwiesić ), 720tkę jak chcę "szybko" po zamknięciu  od razu coś nie tak i wyłącza bufforowanie ścieżek. ( to też ciekawa sprawa, 710 aby wyłączyła bufforowanie jak się jej właczyło - musiała my mieć "dziurawą" dyskietkę" )..

I i jeszcze jedno jak ktoś całe życie używał toms navigatora ( też padały opinie syfna nakładna na mydos-a ),   sam sobie współczułem i innym użytkonikom mydos-a.  Toms Navigator jest świetny!
Nie przypuszczałem że kopiowanie jest takie trudne....  ( w samym mydosie )

*Toms 710tka nie przeczyta jedynie dyskietek z ścieżkami pażystymi i nie pażystymi ( logiczna dyskietka czy jak to tam się jeszcze nazywa ).. wg. mnie gdyby połaczyć te dwie stacje było by ciekawie, 710tka wydaje się okrojonom wersją 720, ale poprawioną bardzo mocno pod paroma względami ....

** 720używałem tylko kilka razy(stoi i się kurzy )  ale nie wybacza ona błedów popełnianych przy pracy na 710tce!

6,252

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Sikorku coś tak się upierasz przy tej gorączce..
-Śmierdzi się tam po chwili fajkami, przecież nie palisz fajek (!!!)

Następny sztab nie powienien być ani w gorączce ani w oberży, mało mamy tych knajp..

Nawet są dni kiedy to w Mariocie można tanio wypić piwko
- sam byłem sceptykiem dopóki nie było/ promocji/ szczęśliwych tanich godzin/ czy jak to tam się zwało, co prawda w czwartek ..
W naszym mieście jest jeszcze tylę knajp!!

a nie szybciej będzie na allegro?

tam non stop coś się sprzedaję...

6,254

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

mi się knajpa podobała, Sikora tylko trochę poniosło ........

to jak z tym zmywaniem (!!!)

-cena piwa, spoko tak jak napisał Alex przy spotkaniach taz na 3-4 mesięce nie gra raczej roli ( no do 10zł za 0.5 powiedzmy )


Zresztą każdy sztab powinien być w innej knajpie ..

Pozatym było naprawdę miło.


Eot z mojej strony

6,255

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

siedzę w kołhozie do 18:30.. może dotrę...

6,256

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

panowie wyluzujcie!!!

rozumiem że sztab w piątek

-tak?

6,257

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

piątek 18nastego to dobry termin

6,258

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

no dobra staneliśmy na cenach piwa i co dalej?

6,259

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

chętnie przejdę się na piwko, tylko gdzie i kiedy ?

-może być Nort
-może być także knajpa Draco.

A co z resztą Stolycy?

6,260

(24 odpowiedzi, napisanych Zloty)

party było fajne w głuchołazach, bardzo chętnie wybrał bym się na "jakiś" zlot zimowy;
jak dla mnie mogą to być głuchołazy, może być gdańsk itd...

6,261

(90 odpowiedzi, napisanych Zloty)

krap napisał/a:

dla mnie pazdzierznik nawet lepszy niz wrzesien. we wrzesniu zawsze jest od waca roboty, poza tym musze sie jakos obronic, czy cos...

mam ten sam problem, we wrześniu trzeba się jeszcze obronić (...)

6,262

(90 odpowiedzi, napisanych Zloty)

2. (..(?)..)

6,263

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

bitman napisał/a:

KMK lezy na allegro :

http://www.allegro.pl/item118518269_kon ... pasiu.html

piękny od chyba roku Pigulasty je allegruje,,

ale ja chcę wewnętrzny

6,264

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

jedziemu off topiciem..

to więc qrwa czy coś będzie robione dla 8 bit Atari czy nie?
-ja chętnie poszedł bym do sklepu i zakupił kmk ide, f7 czy takie tam..

cena jest na 2gim miejscu (!!)+ jeszcze od razu kogoś kto to podełni.

OBECNIE MAMY 3 STRONY I NIC KONTRETNEGO.......................................................................



*Monsofcie hurghada jest to platikowe miasto ( dla mnie ) Kair jest ruls, tak samo jak i luxor

6,265

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a gdzie "linkownia" do tych zdjęć?

6,266

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Monsoft napisał/a:
AS... napisał/a:

Jadę w nocy pod prąd nieoświetloną drogą bez włączonych świateł
-przecież wszyscy wiedzą że ja tutaj jeżdżę !!!!
*Hurghada 2005.09.30

To z autopsji ???

tak

6,267

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Piguła/Shpoon napisał/a:
AS... napisał/a:

Nawet wewnętrze masowe kmk ide+cf też nie było by głupim rozwiązaniem.

Przecież masowe wewnętrzne kmk ide +cf jest od dawna... kolega chyba nie zagląda do Atariki - jest tam ładnie dodana rozpiska
gdzie można znaleźć potrzebne sygnały aby kmk/idea wrzucić do  środka !
Chociaż ze względu na masę rozszerzeń polecam dorwać obudowę zewnętrzną na dyski/napędy SCSI i w nią wrzucić sobie interfejs.
Rozwiązanie według mnie duużo ładniejsze -> patrz interfejs Pasia.

Piguła ostatnio w rękach trzymałem lutownicę z 10lat temu.
Obecnie chyba tylko Lotharek może zrobić wewnętrze kmk+przejście do cf.
( Pasiu jest mocno zarobiony )

Ty widzę że sprzedajesz na allegro zewnętrze.
Jak byś miał gotowy moduł wewnętrzy to od razu qpuję....
A ja byś mi jeszcze wpakował to do Atarki to wyślę skrzynkę jakiegoś trunku %%%

6,268

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

skoro taki jesteś dobry wujek to dogadaj się z Pasiem "odkup" f7 i zacznij je sprzedawać.

zobacz ile jest "juseruf" 8bitów a ile 16i32 bity.
Śmiem twierdzić że nie mam czegoś takiego i raczej nigdy nie było jak scena "dużych" Atari W Polsce..
Ale ty jesteś międzynarowowy...

Więc jak już zaczniesz masowo produkować f7 to ja 2 od razu qpuję ( marzenia się spełniają aby pójść do sklepu i qpić nowego Toms-a 720tkę , oraz np. F7 )...
Sądzę że jak ktoś qpuje rozszerzenia to Atari to cena jest drugoplanowa.

Pierwszym problemem jest cokolwiek qpić.
Mnie osobiście na razie nie stać na Falcona ale kiedyś sobie go sprawię i nie ważne czy za500pln czy za 2500pln.
Tak samo jest kilku użytkowników którzy polują np. na Toms 720tkę.
Zresztą na allegro potrafiła ona osiągnąć ponad 700pln.

Więc jak chcesz robić to zobacz czego potrzebują ludziki...
Nawet wewnętrze masowe kmk ide+cf też nie było by głupim rozwiązaniem.

6,269

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Popełniasz duży błąd drogi projekcie..

Zobacz ile osób uzytkuje tutaj małe Atari a ile duże..

-komercja komercja to mnie właśnie irytuje bawi się w to Project_Doti  ten i tu sobie sami możemy
tak krzyczał kiedyś nagły atak spawacza ale czasy się zmieniają a 8bit dalej u nas króluje!

6,270

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

cf- kata pamięci, obecnie "prawie każde małe atari "ma coś takiego ( chyba żre mniej prądu, nie warczy, qpujesz odpowienią przejściówkę i sprawa załatwiona )

6,271

(23 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Szacun dla Rysia, fajna impreska ale chyba społeczeństwo tego miasta nie jest tak do nas nastawione jak Ornecianie..

Kto to słyszał zwywać policję do Atarowców (..)

6,272

(4 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin tylko nie zapomnij włączyć wifi w swojej Atarce

6,273

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jutro wyruszamy o 8rano, będziemy gonić Sikorowoza (!!)

6,274

(57 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

bawiłem się ca 2001 multi nie raz i nie dwa.

Nigdy nie sformatował dyskietki ( polecam przycisk protect )

I nie raz i nie dwa "botowałem" stację z qmega z włączonym U ( ale to był qmeg tomsów + ich os )



Z tego co czytałem i słyszałem to były chyba 2 rodzaje multi, te co robiły i te co działały (!!!!!)

6,275

(51 odpowiedzi, napisanych Zloty)

SłortSott wyrusza  jutro 8:00