Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 303 z 329)
wprowadzajac pewne uproszczenia... zuma to kolejka + procka przeliczajaca pos pocisku na pos w kolejce, tylko graficzne przedstawienie moze byc problemem .. moze gr10.9 256c ? duzo ciekawszy jest juz klax czy nawet tower defence
chce tylko powiedziec, ze latwiej kupic laptoka z comem niz lpt
td wydaje mi sie mozliwy nawet na 2 graczy split screen
od osob, ktoe chcialyby sie wlaczyc w proces tworzenia takiej gry milo bedzie uslyszec deklaracje.
4-reczka http://en.wikipedia.org/wiki/Tower_Defense
Czesc, Dla zaspokojenia mojej chorej ciekawosci zadam pytanie: Ktora z podanych gierek chcialbys zobaczyc na atari.
1. zuma / luxor / tumblebugs
2. klax
3. clik clak / gear works
4. gauntlet w trybie gry tower defence (zerknij na warcraft/starcraft TD)
5. sudoku sweep
Glosowac mozna na tyt. w realizacji ktorego wzialbys udzial (kod, grafika, muzyka, design).
Odpowiedzi w stylu "ja chcialbym zobaczyc xxxx" (xxxx-gierka, ktorej nie ma na powyzszej liscie) powinienes sam skasowac.
a moze jakas publiczna beta ?
lewiS napisał/a:bo tak na dobra sprawe na co komu dzisiaj COM (to powazne pytanie, odpowiedzi typu do SIO2PC nie sa powazne w tym wypadku)? Do modemu? Kto uzywa dzis modemu, a nawet jesli to 5 razy tanszy jest na PCI. Mysle, ze negowanie takiego projektu, bo sa karty na PCI z gniazdami COM jest niesluszne. Takie karty owaszem sa, ale po co zajmowac kolejnego PCI (a tych takze zaczyna ubywac, jak to juz pisal dely)?
com? hmmm, moze do podlaczenia kasy fiskalnej? argumentowanie "bo comy sie koncza" jest nie na miejscu (zerknij na oferte np ibm doplacisz i DOSTANIESZ kompa z comem, lpt itd - mowie o laptokach), raczej nalezalo by powiedziec "bo mi kurxxxx wygodniej na usb" i to ma sens, wygodniej na usb, a i kompy sa o wiele tansze bez wiekszosci gniazd tylko z usb ;-)
usadzic drugi pia nad pia1 ?
chodzilo mi tylko o to czy gdy wylaczymy obraz na anticu (+30% speed) to czy mozna a widze, ze mozna wyswietlac sprajty na vbxe. to mi sie podoba.
na szybko, moze sie wyglupie ale chcialbym wiedziec, czy gdy zabronimy anticowi wyswietlania obrazu ale nie zabronimy duszkom to czy vbxw bedzie moglo wyswietlac sprajty?
nie wymagam tego :) tebe napisal, ze szuka osoby do przetestowania gierki a zglasza sie jeden z drugim: ja, ja nie chce... podstawowka. to sa jalowe uwagi.
bedzie vbxe to co za problem przeniesc monkey island ? brakuje wielu gier, nibbly tez. kolo sie zebral i pisze gierce a w odpowiedzi dostaje jakies bzdury "wysiadam", "dziekuje"...
kurde! na c64 wyglada wporzo. jak juz to zrobicie kilka zmian w engine, frogger na srodek i bedzie zuma!
zuma
czyli zle przeczytalem, myslalem, ze po zaniku zasilania konfig vb 'idzie sie pasc'
dobrze czytam? 59 kb przy kazdym powerupie? to moze automatyczne inicjowanie ukladu ep z jakiejs pamieci flash ktora to w potrzebie moze byc nadpisana nowym konfigiiem, reset ukladu video i nowy konfig automatycznie sie doladuje...
a ja nie rozumiem co w tym zlego? i tak programowanie vbxe bedzie sie odbywalo raz na ruski rok, a zmiany w projekcie na 100% opoznia premiere video blastera xe :) a tego nie chce. bardzo.
wyglada na to ze chyba dziala. brak punktacji, podsumowania levelu i rozwijajacych sie kwiatkow - cala reszta jest.
grafik daj znac... juz czas.
nie bic.
kontest wygra electron, jego video board xe zrobi mnozonko w 20 cykli ;) :p
maly progres:
jako, ze sterowanie dzojem musialem troszke zmienic (w stosunku do oryg.) obracanie kwiatkow:
dzoj w gore: kwiatki w orientacji pionowej, dzoj w dol: orientacja pozioma, triger: zamiana kwiatkow miejscami.
z tego wynika, ze nie bedzie przyspieszenia opadania kwiatkow, ale studnia jest na tyle mala, ze dynamika gry zosanie zachowana mimo to.
grafiki brak
e tam, jest urok w atascii :)
miala byc zuma a wyszlo jak wyszlo http://atari.pl/pacman.obx ;-)
hehe
--- edit
use dzojstik
wystarczy dodac gołsty na algorytmie mini-max i pacman jest jak zloto.
progres report:
glowna procedura rekurencyjna przeniesiona, nie zawiesza emula wiec chyba ;) dziala. sterowanie dzojem dziala, reszty brak. zaczynam przenosic grafike, wtedy opublikuje conieco.
pozdrawiam
spamerzy ;-)
gdybym powiedzial, ze mam kaprys napisac jakas w miare prosta gierke i szukam tytulu to pewnie na miejscu by bylo "eee nie ta gre, lepiej inna"
ale posta wyslalem do fabryki. klamka zapadla, ukoncze ja jak bede potrafil najlepiej. pytam, czy ktos bylby ewentualnie chetny do wsparcia od strony dzwieku.
zastanawiam sie, co ja bym napisal gdyby ktos zapodal temat, ze pisze np. invadersow z grafika w ascii (chcialbym to zobaczyc!) chyba nie sladem co poniektorych: daj luz, ascii? lepiej napisz zume :-) i to na vb.
na szczescie robie to dla siebie, szlifuje forme ;-) robiac tetrisa nie potrzeba uzywac rekurencji w flower power owszem i wlasnie to jest dla mnie wyzwaniem - przeniesc na atari procedurki rekurencyjne. zerknij na linka i zagraj w ta gierke przekonasz sie ze nie wiele ma wspolnego z tetrisem...
Znalezione posty [ 7,551 do 7,575 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.223 sekund, wykonano 16 zapytań