901

(8 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Bitman - patent z vhs + gąbka jest the best!!!

902

(8 odpowiedzi, napisanych Konsole)

nie mówie że są złe - ale jest dużo obrabiania, zobacz np. cover do Rampage.
A tutaj mój po poprawkach: http://83.16.164.130/~pigula/lynx/

A troche lepszej jakości przody znalazłem tutaj:
http://atariforce.free.fr/lynxbouk.htm

ps Manuala składam w page makerze.

903

(8 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Czy ktoś z Was posiada jakieś covery pudełek do Lynxa w wysokiej rozdzielczości (dobrej jakości), pomijam te dostępne na Atari Age bo są kiczowatej jakości... Chętnie przyjmę każdą ilość - potrzebuję dla Własnych potrzeb do własnych cartów...

904

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Epi zakup nowego czytnika to około 70-80 zeta a za

- 45zł masz karte 256MB CF Kingstona (możesz kupić tańszą np Sundiska)
- 35zł adapter ide-cf
- 31zł czytnik kart CF na usb 2.0 do pieca

http://1klik.pl/sklep/Czytniki_kart_pam ... 7/p769713/

Różnica niewielka a szybkość nieporównywalna!

905

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mikey napisał/a:

A w czym problem jest taką 'sparte w protelu' narysowac?

Dużo dłubania jest tylko przy samym złączu - bo nie ma gotowca w bibliotekach - aczkolwiek mogę wykorzystać kawałek z przelotki do idea :)

906

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

do szybkiego przewalania danych z pieca to ja mam czytnik kart CF :)

907

(70 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

electron napisał/a:

Co do drukarek 3D to u mnie w firmie kupują taką właśnie ... :)

Co do nowej płyty to jest jak najbardziej wykonalne, tylko już widzę, jak będziemy się dogadywać co tam ma być a co nie i jak .... hehe.

Nie no Electron jeżeli mamy projektować nową pcb to założenia muszą być bardzo ścisłe:

1. Nowy comp musi być na 100% kompatybilny z oryginałem - tak aby można było używać sprzętu który każdy z nas posiada - ja mam 3 stacje i nie zamierzam się ich pozbywać a chciałbym ich używać także na nowej maszynie!

2. Złącze carta można zostawić w środku - ala slot PCI w piecu - cartów mimo wszystko często się nie używa
(ewentualnie zrobić je na jakimś śledziu).

3. Ram musowo 1MB, sparta 128, covox, stereo, rom symulator - aby mieć możliwość odpalenia dowolnej scenowej produkcji.  i aki dla podpiecia klawki ps2 - nie wiem jak wyglądają prace nad F7 oraz Twoją nowinką - ale fajnie by było przystosować płytę pod eleganckie podpięcie tych dopałek

4. Poza stadnardowym gniazdem sio można przejść na db9 ale tak jak pisałem wyżej sio musi zostać dla zachowania kompatybilności - nie zamierzam upierdzielać wtyczek przy każdej stacji/magnecie którą posiadam.

Montaż to już osobna bajka...

908

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sio2ide oraz kmk/idea pasiu obsługuje cd-rom - tylko powiedz mi na boga po co ci cdrom przy Atari?!

909

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zenon/Dial napisał/a:

Takie lutowanie uspokaja, a w prototypie pozwala dokonać niezbędnych zmian nie niszcząc płytki. Na "masówkę" oczywiście się nie nadaje.

Zawsze można zrobić na jednej kliszy obie wersje! - a w cartach nie masz sobie równych!
Ciekawe czy ktoś w ogóle posiada w protelu zrobioną pcb do sparty....

910

(70 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

szary331 napisał/a:

A czemu upadła koncepcja zaprojektowania nowej płyty?

Głowne argumenty przeciw nowej obudowie w zasadzie znamy, natomiast to co proponuje Piguła jest przekonywujące.

Koncepcja nie upadła - nie ma tylko kto się za to zabrać - ja jestem za słaby w te klocki a nadworny elektronik sceny sam tego nie pociągnie.... potrzeba jeszcze 2-3 osób. Bo projekt nowej płyty wymaga zastąpienie wszystkich możliwych elementów wersjami smd, układów serii 74xxx itp np. galami, pozostaną oczywiście wszystkie stare układy takie jak GTIA/POKEY itp a zagospodarowane miejsce wykorzysta się na dorzucenie przeróbek.
No i najlepiej na drugiej płytce umieścić wszystkie potrzebne gniazda aby łatwo można je było wyprowadzić z tył.

911

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

możesz go znaleźć np. w firmie AGAWA.PL lub zamiast tamtych używasz płynu białego dostępnego w zestawach uniwersalnych firmy Active Jet lub różowego w podobnych zestawach Jet Tec'a

912

(70 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

po co projektować nową obudowę, skoro jej koszt będzie dużooo większy niż dostępnych na rynku - najlepszym rozwiązaniem to przeprojektowanie płyty głównej Atari do standardu np. uATX i wrzucenie tego w standardową obudowę PC z zasilaczem ATX. 
Ważne aby w standardowej wersji było AKI/1MB Ram/ flash os/ Stereo/Covox/Sparta/SIO2IDE/KMK

Korzyści z tego rozwiązania jest bardzo wiele:

- zasilacz który pociągnie setki nowych rozszerzeń
- wszystkie potrzebne napięcia 5/12v
- dużo miejsca na kolejne dopałki.
- odpada problem z klawiaturą na rynku jest cała masa rozwiązań na ps2

ps. Ci co byli w Głuchołazach widzieli jakiej wielkości jest pcb do F7

913

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jak widzę w swojej drukarce posiadasz zapewne 4 tusze każdy kolor oddzielnie - jeżeli zaschła Ci jakaś dysza i mimo gruntownego czyszczenia nie puszcza to mam na to sprawdzony porządny sposób:

- potrzebne Ci będa puste pojemniki - ewentualnie niszczysz te co posiadasz a do drukarki wkładasz nowe.
i tak na początek test dysz, sprawdzasz które kolory są  niedrożne. dla przykładu weźmiemy czarny.

1. Wyjmujesz głowice z drukarki i myjesz ją wodą descylowaną - dla bezpieczeństwa przed ewentualnym uszkodzeniem elektroniki.

2.Bierzesz pusty pojemnik zrywasz z niego naklejkę będzie pod nią otworek.
3. Strzykawkę 10ml napełniamy płynem udrażniającym wewnętrznym lub zewnętrznym (żółty/różowy) + cienka
igła - ułatwi to nam wstrzykiwanie płynu do pojemnika.

4. Głowice kładziesz na jakimś ręczniczku/lignince i wkładasz do niej ten pusty pojemnik, przytrzymując delikatnie go palcami (bo niestety zaczepy są w koszyczku drukarki) przez otwór delikatnie wstrzykujesz płyn udrażniający, po chwili z dołu głowicy powinien zacząć wyciekać tusz (będzie jaśnieszy z powodu płynu).

5. Po tej operacji ponownie myjesz wodą descylowaną głowice, czekasz aż wyschnie, wkładasz ją do drukarki zapodajesz nowe tusze i 2 krotnie pełne sprzętowe czyszczenie dysz.
Ja nawet dla pewności drukuje 2-3 kartki z prostokątami wypełnionymi określonym kolorem który się zapchał!

Metoda sprawdzona w boju - uratowałem w ten sposób masę głowic do Pixmy 3000/4000.

ps. chyba, że masz elektrycznie uszkodzoną głowice wówczas pozostaje tylko wymiana.

914

(70 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

myślę że tak!

915

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Sikor 100zł za głowice do drukarki to naprawdę rozsądna cena.... z reguły ceny nowych przewyższają ceny nowej drukarki.

916

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Urborg napisał/a:

A  nie można mieć kilku kart CF z poszczególnymi dyskietkami i wymieniać ich gdy gra poprosi o zmianę dyskietki?

Nośnik jest rozpoznawany w momencie uruchomienia interfejsu - obawiam się, że wkładanie/wyjmowanie karty podczas pracy może skończyć się utratą danych lub uszkodzeniem filesystemu. Tak jak ma to miejsce w przypadku odcinania napięcia przy normalnych dyskach (5 razy Ci się uda a za szóstym...)

917

(14 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zenon/Dial napisał/a:

Na razie elektronika, bez oprogramowania
http://www.serious-dial.atari.pl/

Podziwiam za cierpliwość przy lutowaniu takiej ilości kabelków!!!!

ps. Zenon naprawdę zrób projekt pcb w protelu a mogę się z Tobą zrzucić na pierwszą partię powiedzmy 50 płytek bo więcej na scenie się nie rozejdzie....

918

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Urborg napisał/a:

Czy jest możliwość zakupu wersji bez USB i czy wtedy byłoby taniej? Rozumiem że cały system składałby się wtedy z Interfejsu, przejściówki do podłaczenia karty CF (nie wiem gdzie to kupić),  no i czytnika kart w PC.

Tak - koszt 70zł,

http://allegro.pl/item141458791_sio2ide ... z_usb.html


adapter IDE-CF dostępny jest na allegro - polecam wyroby gotronika bo są porządnie zrobione cena od 30-40zł.

http://allegro.pl/item141050840_adapter ... outer.html

A na pytanie skąd wziąść wtyczkę SIO hmmm po 10-15zł pojawiają się czasami na allegro kable od stacji dysków - jest to łatwy i przyjemny sposób pozyskania dwóch wtyczek.

919

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

larek napisał/a:

Dyskwalifikuje to wszystkie gry wielodyskowe, gdzie nie można włożyć np. drugiej dyskietki do kolejnej stacji ? dysk1 do stacji D1, dysk2 do stacji D2, itd. i muszą być wkładane do D1 w trakcie gry. Szkoda.

Jak ktoś ma Qmega 4.4 i przynajmniej 320 Ramu to ten problem w większości wypadków nie istnieje!

920

(24 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czy wy już naprawdę nie macie pomysłów na nowe tematy na forum?! Ostatnio tylko bluzgi i wzajemne fluganie widać na forum....

921

(43 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A ja problemów z Ryszardem nie miałem - proponuję się dogadać prywatnie a nie flugać na forum.... (ponoć ma ono nas łączyć a nie dzielić!)

922

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Duże - bo to versja pcb 1.0 ;), nie miałem czasu na miniaturyzacje poza tym ostro musiałem sobie poprzypominać protela - parę lat przerwy robi swoje... a nowa wersja naprawdę jest bardzo zakręcona!
Ale efektem pracy jest także kolejna płytka (spędziłem nad nią 2 godziny z ołówkiem i wydrukowanym pdf'em w ręku):
http://83.16.164.130/~pigula/atari/Lynx_128_pcb_mini.jpg

Tym razem jak widać laminat już dwustronny (mam też oczywiście wersję 256 tak samo wykonaną). Niestety potestuję zapewne dopiero pod koniec weekendu.

ps. Lotharek jak znajdziesz chwilę to może napiszesz parę uwag dotyczących montażu ext ramu - wiem, że sam miałeś jakieś problemy - opis Pasia mimo, że bardzo dobry dla osób które potrafią się posługiwać tylko lutownicą może nie być wystarczający - po co kolejne osoby mają rozwiązywać te same problemy.

A oto zmontowany i sprawdzony cart 256 na nowej PCB:

http://83.16.164.130/~pigula/atari/Lynx_256_front_pcb_mini.jpg

http://83.16.164.130/~pigula/atari/Lynx_256_back_pcb_mini.jpg

923

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ups literóweczka

924

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a ja tylko dodam od siebie ->
http://83.16.164.130/~pigula/atari/ext_ram_pcb.jpg

925

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

obawiam się, że obecnie nie ma już osoby która montuje powyższe rozszerzenia - ja na najbliższe 2-3 miesiące wypadam przez uczelnie oraz prace, Pasiu jest zajęty czym innym (f7), a Lotharek ma bana na lutownice.
płytki do ext ramu zamówiłem 2 dni temu - odbiór za niespełna 2 tygodnie (14 dni trwa ich wykonanie)
Do tego należy doliczyć jeszcze czas na ich sprawdzenie/przetestowanie.