1,076

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

sid2pokey (synth) i sidplay (sample), autorem obydwu programów jest Święty, sid2pokey można użyć ze względu na mniejsze zużycie CPU i został użyty w grze Nibbly

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3991
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?pid=24427

Analmux to gość z AAge, który razem z Emkay-em promuje tzw. HardSynth, co jest związane z poprawkami RMT (patche), jakiś czas temu chciał zrobić Super Mario Bros-a na XE/XL, ale zabrakło mu motywacji

HardSynth to takie eksperymenty związane z poszukiwaniem nowych brzmień Pokey-a, jedne mniej inne bardziej interesujące, problem z zainteresowaniem tymi działaniami polega chyba jednak na tym że większość atarowców to mężczyźni a do nich przemawia bardziej obraz aniżeli dźwięk, stąd znacznie mniejsze parcie na odkrywanie nowych doznań dźwiękowych

w Warszawie masz całe multum Atarowców, tylko się maskują ;)

najczęściej korzysta się z wyjścia monitorowego (kabel z przejściówką na chinche), wyjście TV na 100% będzie mało zadowalające

1,079

(13 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

http://www.atariage.com/forums/topic/15 ... emulation/

nowa Altirra ze wsparciem VBXE (trzeba zaznaczyć VBXE), działają gry XXL-a JSW i NS wspierające mapę kolorów VBXE, interlace Rybagsa i inne przykłady z paczki VBXE

1,080

(13 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

prawdziwy sprzęt się używa, a nie jakieś emule

1,081

(13 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

z tymi wymaganiami to już przeginasz XXL, wyjrzyj przez okno, XXI wiek, puk puk

1,082

(35 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

święto, normalnie święto :)

1,083

(75 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

wymaga kabelka, rdzenia 1.20

1,084

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jest to wielce wyrafinowany wirus powodujący modyfikacją rejestrów szerokości obiektów PMG ;) najpewniejszym sposobem jego eliminacji jest wymiana GTIA albo zakup VBXE

1,085

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

silnik knight lore jest ciekawszy, można poruszać się w 3-ech wymiarach, w Night Shade poruszamy się po płaskim terenie

1,086

(96 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tak, bez kabelka osiągnięcie punktu 3 jest niemożliwe, następuje ZWIS w pkt 2

1,087

(96 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

KMK od D800 umieszcza swój kod

1,088

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

XXL nie wiem jakie fragmenty pamięci są istotne, inną możlwością jest spakowanie całego obszaru pamięci, załadowanie pod bezpieczny adres i dekompresja, Exomizer to umożliwia (Super Packer ułatwia pracę z Exomizerem)

1,089

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

odlutujesz sobie kabelek i sam będziesz mógł sprawdzać :)

1,090

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

nie musze jeśli nie korzystam z "ruchomego" okna MEMAC-A

1,091

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

bez zmian, po zgaszeniu loga NightShade, zostaje czarny ekran, transmisja nie jest kontynuowana, loader R5, jak i DOS 6.4, init All_Boot

p.s.
przykładowe programy z paczki dla najnowszego rdzenia działają, w tym nowe obrazki 320x480i Rybagsa z AAge

p.s. #2
ejjj, a przypadkiem ten NightShade nie wymaga lutowania kabelka ??????

może to jest przyczyną, bo ja nic nie lutowałem

aktualne przykłady wykorzystywały MEMACB, a lutowany kabelek wymagany jest dla nowego działania MEMACA

1,092

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

rdzeń FX z obsługą Rambo, loader R5 jak i ładowanie spod DOS 6.4 daje ten sam efekt

1,093

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

pokazuje się kolorowe logo NightShade, ulega wygaszeniu, czarny ekran, i .... to wszystko

p.s.
mam najnowszy rdzeń, mam VBXE na $d6

1,094

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

po pokazaniu loga gry przestaje się gra ładować, przynajmniej na prawdziwym sprzęcie

1,095

(16 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

nie będzie Pin, najnowsza gra Probe będzie dostarczana ze specjalnie zmodyfikowanym emulatorem ;P

1,096

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

skoro korzysta z VBXE to pewnie kolorów też jest więcej ?

1,097

(16 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

bo Probe stosuje metody programowania jakie się nikomu nie śniły ;P

1,098

(16 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Probe czeka aż wyjdzie Pang, inaczej jego Contra się nie przebije ;)

1,099

(13 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ostatnia wersja RMT miała już możliwość zapisania modułu dla NTSC

1,100

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

to jest zamierzone, domyślnie przyjmie wartość 0 (zero)

lda #   = lda #0
cmp #  = cmp #0

asl   = asl @

inc    = inc @ (dla 65816 - opt c+)