sid2pokey (synth) i sidplay (sample), autorem obydwu programów jest Święty, sid2pokey można użyć ze względu na mniejsze zużycie CPU i został użyty w grze Nibbly
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3991
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?pid=24427
Analmux to gość z AAge, który razem z Emkay-em promuje tzw. HardSynth, co jest związane z poprawkami RMT (patche), jakiś czas temu chciał zrobić Super Mario Bros-a na XE/XL, ale zabrakło mu motywacji
HardSynth to takie eksperymenty związane z poszukiwaniem nowych brzmień Pokey-a, jedne mniej inne bardziej interesujące, problem z zainteresowaniem tymi działaniami polega chyba jednak na tym że większość atarowców to mężczyźni a do nich przemawia bardziej obraz aniżeli dźwięk, stąd znacznie mniejsze parcie na odkrywanie nowych doznań dźwiękowych