1,101

(24 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Hultah napisał/a:

@miker a ty myslales ze ja szukalem wpisujac losowo adresy w przegladarce? (np. www.atariST) buhah :-D
Pozatym strony z ktorych za zasysanie sie placi akurat mnie osobiscie nie interesuja a to wlasciwie jedyne jakie za pomoca googli znalazlem.

Jeżeli masz czytnik DVD w piecu... to puść mi mejla.... wyśle ci troche stufffu za free snajlem..

1,102

(68 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

sqward napisał/a:

Tu nie chodzi o podejście do scenyt sceny tylko o bezstronną porade. Gość się pytał czy falcon się nadaje do muzyki to mu odpowiedziałem szczerze :)

To czy się nadaje, czy też nie jest rzeczą względną... sam co jakiś czas spotykam się z nauczycielem muzyki (obecnie jeden z radnych mojego miasta).. do dzisiaj ma ST-E... i dokąd uczył w szkole ostro go wykorzystywał
(jako pomoc) w swojej pracy..... nie mam jeszcze Falcona ale skoro ST-E się nadaje to  Falcon równiez tylko wszystko zależy od chęci i umiejętności, muzyke można tworzyć na wszystkim .... nawet na kubłach od śmieci...

Poza tym  zauważyłem ostatnio dziwną przypadłość na AA.... o co by się ktoś nowy nie zapytał zawsze trzeba go zjechać.. ewentualnie totalnie zniechęcić... szkoda....

1,103

(11 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

o tyle nie śmiałem już prosić wielebnego Fox'a ;)

1,104

(11 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Może tak dodać ją do bazy plików na AA skoro to taka perełka...

1,105

(68 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

taaa z takim podejściem do sprawy nie dziwi mnie już w ogóle twórczość na scenie Atari 16/32

1,106

(11 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Fox - byłoby rólu!

1,107

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

epi - jesteś w błędzie...... ja np. parokrotnie wysyłałem snajlem odpowiednie trunki...czasami nawet mocniejsze  za kawał niezłej roboty koderskiej czy też graficznej...

Ma ktoś może jakieś doświadczenie pod tym kątem?! Chodzi mi głównie o kwestie płatności, bo przelewy na konto Inteligo/Mbank np. ze Stanów troszeczkę za dużo kosztują....

1,109

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

relisys napisał/a:
bitman napisał/a:

a moze kierownik doda jakis maly sklepik ?  ...

albo niech elektronicy sprzedaja w necie takie zabawki jak SOI2PC - mamy pigule, lotharka, pasia

Kiedyś o tym myślałem, ale żal mi rozwalać magnety z allegro na poczet sio2pc.. wolę jak jakaś zainteresowana osoba sama podeśle mi wtyczkę sio.... sio2pc z diodą oraz oparte o układ 1489 i z porządnym kablem 3-5m to koszt około 20zeta.... (z doliczoną kwotą na browara...)

1,110

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

dely ... cuda się zdarzają...

1,111

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Bitman przytrzymaj mi do konca miesiaca jeden taki zestaw... po kolejnej wypłacie dobijemy targu.

1,112

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

bitam pusc mi liste tego co masz na email'a moze na coś się skuszę....

1,113

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jest duza szansa ze zajmę się produkcją tej zbawki, odpowiedni sprzęt juz do mnie leci kurierem, ale pcb mogę zamówić najwcześniej dopiero w połowie kwietnia... fundusze....

1,114

(30 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mozna to zrobić bez konieczności 2 rzędów nóżek i będzie równie estetyczne... kwestia chęci ;)

1,115

(30 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

alp napisał/a:

jak dla mnie to na schemacie sa sygnaly sa0-sa7, a nie a0-a7 i sa np. na odpowiednich nozkach freda ;-)

Sprawdze (cóż człowiek się starzeje, wzrok juź nie ten).

alp napisał/a:

a co ttp - widze tu tylko wiecej roboty - pzreciez nalutowani eproma na os jest latwiejsze niz ciagniecie 20 kabli.....

Ale montaż na niej można wykonać tak, że płytka będzie nasadzana w podstawkę nalutowaną na oryginalnego os'a (lub lepiej na eprom 27512 z 4 os'ami).

Sikor napisał/a:

Piguła: jaki przewidujesz koszt z montażem? Pisałbym się na jedną... Aha, jeszcze jedno: możliwe jest zastosowanie podwójnego rozszeżenia: 320Kb i 1Mb, przełączanego? I jakby to podrożyło koszty?

Kosztów jeszcze nie znam, jak już będę miał pcb w dłoni, oraz przynajmniej jeden egzemplarz zmontowany to dam znać...

1,116

(30 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Spoko dorzuce drugi rządek na pcb aby można było wlutować gniazdo podwójne... (tu jest pojedyńczę, gdyż o takowe pod protelem prosiłem Pasia).

- zerknę na rozpiskę pia i poprawię kolejność pinów
- wygląd pcb jest w powiększeniu w rzeczywistości pcb jest mniejsza - jak dopieszczę ją do końca i wydrukuję w skali 1:1 to ewentualnie skoryguję jeszcze delikatnie wielkość pcb pod kątem płyty głównej Atari (chociaż i tak zawsze znajdzie się jakiś model w którym elementy są inaczej rozmieszczone...)
- oznaczenia A0-A7 znajdują się na schemacie dlatego takie samo oznaczenie zostało naniesione na pcb, zebym nie musiał potem wysyłać setki emaili z wyjaśnieniami...).

Druga płytka tym razem TTP

http://83.16.164.130/~pigula/allegro/ttp_pcb.jpg

1,117

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Koszt pcb do tej zabawki według wstępnych doniesień to 5zł brutto bez uwzględnienia kosztów przesyłki i kosztów dokumentacji (dla pcb dwustronnej 150zł).

1,118

(30 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Miałem chwilę wolnego czasu i praktycznie już skończyłem projekt... jak dobrze pójdzie pcb będzie dostępne w ciągu miesiąca (czekam na dopływ gotówki...)

http://83.16.164.130/~pigula/allegro/simm_ext.jpg

1,119

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ma ktoś jakiegoś fona do Elektrona? Bo szybko potrzebuję info dotyczące wymiarów płytki video borda...

1,120

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bitman masz jakieś tanie dojście do tego typu obudów?

1,121

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Electron zapodaj na email dokumentację w jakimś programie protelopodobnym to sprawdze jak wyceni koszt pcb gotronik.... bo na dniach zamawiam u nich dwa inne projekty... moze wynegocjuje jakaś zniżkę jako stały klient ;)

1,122

(55 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Demko wypaśnie - ale brakuje w nim jednej legendarnej części.... rybki...

1,123

(27 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

AS... napisał/a:

tzn.?

- brak dodatkowego gniazda sio z tył obudowy - jest przelotka we wtyczce ... no ale sorry dla mnie rozwiązanie syfiaste.
- słaby zapis/odczyt dyskietek - dało się to odczuć szczególnie jak ktoś swapował z ludkami na scenie
- brak możliwości kopiowania większości zabezpieczeń (czyli duży minus w stosunku do CA/LDW z multitomsem).
- mała ilość softu wykorzystująca możliwości stacji (dopiero teraz w erze dysków hdd jest inaczej...) - ale po co mi przy hdd obecnie taka stacja...
- co z tego że stacja ma buforowanie ścieżek i turbo - skoro często przełącza się w tryb normalny

- zalety to na pewno gęstości PC/ST (720KB i oprogramowanie - chociaż i ono jest dość toporne - ale kilkadziesiąt megabajtów danych w ten sposób przewaliłem...), szkoda że Tomsi nie zrobili wersji z napędem 3.5 cala. Dla mnie taka stacja była by super wypasem!

1,124

(27 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Może i najlepsza ale troche niedopracowana...

1,125

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

electron napisał/a:

Co do zamawiania PCB - Piguła nie jest tak źle jak piszesz. Ja zamawiałem 2 sztuki
i mógłbym zamówić nawet jedną. Tylko przy takiej ilości koszty są ogromne

Dlatego pisałem o 50 sztukach.. dopiero przy takiej ilości koszt wykonania kliszy oraz jednostkowy pcb jest do zaakceptowania:)