101

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

djsmol napisał/a:

Ostatecznie jest projekt na drukarkę 3D ale to nie będzie gładka powierzchnia

Jak przeszlifujesz to będzie ;)

102

(29 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Hej, numery "Elektroniki" bym wziął. Napiszę na pw.

103

(55 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Cudo!

104

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Potwierdzam, działa ;)

https://i.ibb.co/nndnF7H/01-bad.jpg
https://i.ibb.co/qNTb4qM/02-bad.jpg
https://i.ibb.co/Jzg07gb/03-fixer.jpg
https://i.ibb.co/KX1QRpB/04-ok.jpg
https://i.ibb.co/C5xJbmC/06.jpg

105

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hej,

Składał ktoś fixery wg tego projektu i może potwierdzić, że działają jak należy?
Czy może były jeszcze jakieś inne usprawnienia/wersje?

Do usunięcia.

Sizif-XXS to chyba najmniejszy i najbardziej wdzięczny klon ZX Spectrum. Dodatkowo popychany prawdziwym Z80 (w obudowie QFP-44).

Całość na FPGA Altery, co daje mu przy okazji sporo dodatkowych funkcji, między innymi emulację Spectrum 128, +3e i Pentagona czy wodotryski typu TurboSound, ULAPlus, SounDrive (czyli spectrumowy Covox), 512 kB RAM itd.

Zasilanie z USB, więc można sobie podpiąć do powerbanka. Wymiary 10x2,45 cm, gniazdo microSD.

Sizifa zamknąłem w klawiaturze Logitecha.
Podpinasz dwa kable (AV+zasilanie, np. USB) i korzystasz.

Komputer pracuje pod kontrolą ESXDOSa.

Sprzedaję, ponieważ skupiam się na "starych" rozwiązaniach, a właśnie nadarzył się ładny +2.

W zestawie Sizif zamknięty w klawiaturze plus kabel AV.

390 zł + kw.

Obudowę oczywiście można sobie przemalować ;)

https://i.ibb.co/RT8zZkB/02.jpg
https://i.ibb.co/m0nBDc6/03.jpg
https://i.ibb.co/DfmMZzg/01.jpg
https://i.ibb.co/k87r4s6/04.jpg
https://i.ibb.co/wgFTrDF/05.jpg
https://i.ibb.co/n1bCWwv/06.jpg

108

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

prz napisał/a:

Dzięki Drakon za młoteczki :)

Nie ma sprawy. Cieszę się, że udało się ogarnąć temat. :)

109

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

perinoid napisał/a:

Nie aż tak dużo więcej bo dodatkowe ficzery siedzą pod Pokeyami. Różnica w rozmiarze to może 1/10" szerokości...

No niby tak, jeden rabin powie... itd. ;)
Temat zamknięty w sumie (w sensie kolega @kkrys ratuje mnie jedną płytką - a już klikałem "order" na jlcpcb) ;)
No, chyba, że ktoś reflektuje na TK-II, to wrzucę do koszyka, bo i tak coś tam zamawiam :D

110

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

perinoid napisał/a:

Nie musisz obsadzać całego TK-II.

No, wiem to ;) Tylko chodzi o to, że po kiego mi płytka z dodatkowymi ficzerami, z których i tak nie będę korzystać. Zajmuje tylko więcej miejsca w środku :)

111

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cześć.

Tak zapytam (nie wiem, czy dział właściwy) - czy jedynie aktualnie dostępne od ręki PCB stereo to TK-II?
Simple Stereo - nie ma w sklepie u Przemka; PokeyMAX - wiadomo.
Simple Stereo v4 - nie wiadomo kiedy.

Pytam, bo jeżeli odpowiedź na pytanie jest twierdząca, najtaniej chyba wyjdzie zrobić samemu płytkę od zera ;)

112

(893 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

xxl napisał/a:

bardzo dobry pomysl, rozdzielic konkursy na prace na prawdziwy sprzet i te ktore dzialaja dopiero po dodaniu dodatkowych urzadzen jak pamiec czy inne uklady.

Wg tego, co piszesz, "dodatkowe urządzenia jak pamięć czy inne układy" powodują, że sprzęt już nie jest "prawdziwy".
Dobrze rozumuję? Biedni amigowcy...

113

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cyprian napisał/a:
Drakon napisał/a:

Zaxon odpalił na 28 MHz ;)

jakoś bardziej mi pasuje ten wielokolorowy obraz z CRT 3.5MHz niż dwukolorowy obraz  z LCD 28MHz

Zakładam, że gdyby Zaxon wstawił do swojego "warsztato-biura" jeszcze CRT, mógłby się ugotować, a tego chyba nie chcemy ;)

114

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zaxon odpalił na 28 MHz ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Gv-TL3Sbek0

115

(23 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie ukrywam, że uwielbiam ten gatunek gier. Trzymam kciuki i napiszę wprost - nie mogę się doczekać!

116

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fox napisał/a:

Linki proszę.

Tutaj powinieneś coś znaleźć (na dole strony).

Speccy to potoczna nazwa ZX Spectrum.

TR-DOS

117

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To jest format TR-DOSa.

118

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zerknę w weekend, jak to chodzi.

PS W readme ładnie napisali: "14MHz recommended" ;)

119

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

prz napisał/a:

Cześć. Nadal tych młoteczków nie znalazłem. Przesyłam zdjęcie samego młoteczka po odczepieniu od klawisza. Może ktoś z Was znalazłby ze dwa takie niepotrzebne?

Ile potrzeba? :)

https://i.ibb.co/X5J0KcN/IMG-20220831-231352.jpg

120

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

perinoid napisał/a:

(nie śrubokręt)

Jak nie, jak tak :D? Oczywiście trzeba to robić delikatnie.
Kiedyś używałem tego "wyciągacza" do klawiszy i namęczyłem się strasznie... szybko poszedł w kąt.

121

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

prz napisał/a:

Może ktoś z Was znalazłby ze dwa takie niepotrzebne?

Są spore szanse, że znajdę je w którymś z worków z klawiszami.

122

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Temat do zamknięcia.

123

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

pancio.net napisał/a:

odezwij sie na maila...

Posłałem @

124

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Hejo gawiedzi,

Kupię Atari 65XE z ECI (sama jednostka w sumie wystarczy). Wymagania: sprawność.
Ewentualnie z zasilaczem, ale nie jest to wymóg.

To wszystko ;) Jak ktoś coś ma, proszę o kontakt lub komentarz ze zdjęciem i ceną.
Mogę ewentualnie zamienić na coś z konsol: PS2 FAT z HDD, XBOX Classic, SNES, Gamecube z PicoBootem/256GB etc.

Pozdrawiam :)

125

(169 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Mq napisał/a:

Musicie przyznać, że świetnie się czeka:-)

Kto etykiety produkuje? ;)