Ostatecznie jest projekt na drukarkę 3D ale to nie będzie gładka powierzchnia
Jak przeszlifujesz to będzie ;)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez Drakon
Ostatecznie jest projekt na drukarkę 3D ale to nie będzie gładka powierzchnia
Jak przeszlifujesz to będzie ;)
Hej, numery "Elektroniki" bym wziął. Napiszę na pw.
Cudo!
Hej,
Składał ktoś fixery wg tego projektu i może potwierdzić, że działają jak należy?
Czy może były jeszcze jakieś inne usprawnienia/wersje?
Do usunięcia.
Sizif-XXS to chyba najmniejszy i najbardziej wdzięczny klon ZX Spectrum. Dodatkowo popychany prawdziwym Z80 (w obudowie QFP-44).
Całość na FPGA Altery, co daje mu przy okazji sporo dodatkowych funkcji, między innymi emulację Spectrum 128, +3e i Pentagona czy wodotryski typu TurboSound, ULAPlus, SounDrive (czyli spectrumowy Covox), 512 kB RAM itd.
Zasilanie z USB, więc można sobie podpiąć do powerbanka. Wymiary 10x2,45 cm, gniazdo microSD.
Sizifa zamknąłem w klawiaturze Logitecha.
Podpinasz dwa kable (AV+zasilanie, np. USB) i korzystasz.
Komputer pracuje pod kontrolą ESXDOSa.
Sprzedaję, ponieważ skupiam się na "starych" rozwiązaniach, a właśnie nadarzył się ładny +2.
W zestawie Sizif zamknięty w klawiaturze plus kabel AV.
390 zł + kw.
Obudowę oczywiście można sobie przemalować ;)
Dzięki Drakon za młoteczki :)
Nie ma sprawy. Cieszę się, że udało się ogarnąć temat. :)
Nie aż tak dużo więcej bo dodatkowe ficzery siedzą pod Pokeyami. Różnica w rozmiarze to może 1/10" szerokości...
No niby tak, jeden rabin powie... itd. ;)
Temat zamknięty w sumie (w sensie kolega @kkrys ratuje mnie jedną płytką - a już klikałem "order" na jlcpcb) ;)
No, chyba, że ktoś reflektuje na TK-II, to wrzucę do koszyka, bo i tak coś tam zamawiam :D
Nie musisz obsadzać całego TK-II.
No, wiem to ;) Tylko chodzi o to, że po kiego mi płytka z dodatkowymi ficzerami, z których i tak nie będę korzystać. Zajmuje tylko więcej miejsca w środku :)
Cześć.
Tak zapytam (nie wiem, czy dział właściwy) - czy jedynie aktualnie dostępne od ręki PCB stereo to TK-II?
Simple Stereo - nie ma w sklepie u Przemka; PokeyMAX - wiadomo.
Simple Stereo v4 - nie wiadomo kiedy.
Pytam, bo jeżeli odpowiedź na pytanie jest twierdząca, najtaniej chyba wyjdzie zrobić samemu płytkę od zera ;)
bardzo dobry pomysl, rozdzielic konkursy na prace na prawdziwy sprzet i te ktore dzialaja dopiero po dodaniu dodatkowych urzadzen jak pamiec czy inne uklady.
Wg tego, co piszesz, "dodatkowe urządzenia jak pamięć czy inne układy" powodują, że sprzęt już nie jest "prawdziwy".
Dobrze rozumuję? Biedni amigowcy...
Drakon napisał/a:Zaxon odpalił na 28 MHz ;)
jakoś bardziej mi pasuje ten wielokolorowy obraz z CRT 3.5MHz niż dwukolorowy obraz z LCD 28MHz
Zakładam, że gdyby Zaxon wstawił do swojego "warsztato-biura" jeszcze CRT, mógłby się ugotować, a tego chyba nie chcemy ;)
Zaxon odpalił na 28 MHz ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Gv-TL3Sbek0
Nie ukrywam, że uwielbiam ten gatunek gier. Trzymam kciuki i napiszę wprost - nie mogę się doczekać!
To jest format TR-DOSa.
Zerknę w weekend, jak to chodzi.
PS W readme ładnie napisali: "14MHz recommended" ;)
(nie śrubokręt)
Jak nie, jak tak :D? Oczywiście trzeba to robić delikatnie.
Kiedyś używałem tego "wyciągacza" do klawiszy i namęczyłem się strasznie... szybko poszedł w kąt.
Może ktoś z Was znalazłby ze dwa takie niepotrzebne?
Są spore szanse, że znajdę je w którymś z worków z klawiszami.
Temat do zamknięcia.
odezwij sie na maila...
Posłałem @
Hejo gawiedzi,
Kupię Atari 65XE z ECI (sama jednostka w sumie wystarczy). Wymagania: sprawność.
Ewentualnie z zasilaczem, ale nie jest to wymóg.
To wszystko ;) Jak ktoś coś ma, proszę o kontakt lub komentarz ze zdjęciem i ceną.
Mogę ewentualnie zamienić na coś z konsol: PS2 FAT z HDD, XBOX Classic, SNES, Gamecube z PicoBootem/256GB etc.
Pozdrawiam :)
Musicie przyznać, że świetnie się czeka:-)
Kto etykiety produkuje? ;)
atari.area forum » Posty przez Drakon
Wygenerowano w 0.032 sekund, wykonano 26 zapytań