Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 5 z 7)
Przesyłka odebrana .Dziękuję @lopez
Magnetofon ruszył dzięki Zenon . Temat do zamknięcia .
Jeszcze raz dzięki za pomoc. Z tym magnetofonem z podwójnym turbo mam mały problem . W chwili wciśnięcia przycisku play kaseta nie rusza do przodu . Jak ręcznie docisnę przycisk play napęd rusza normalnie . Nie mogę zlokalizować co jest nie tak z tą mechaniką wszystko wygląda raczej ok . Napęd jest wyczyszczony
Bardzo dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam
Dodatkowe fotki turbo nr .2
seban napisał/a:#1) Blizzard Turbo ---> http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 80#p286080
#2) gdybyś zrobił ostrzejsze i nieco bardziej dokładne zdjęcia może by dało się coś więcej wywnioskować, a tak to mogę tylko zgadywać że są to dwa systemy turbo wmontowane w jeden magnetofon, jeden z nich to prawdopodobnie klon czeskiego Turbo 2000, lub tzw. wrocławskie Turbo 2000, drugie turbo to może być Blizzard (wersja na UL1111 + UCY7400)
Dzięki seban za pomoc w wolnej chwili zrobię lepsze zdjęcia drugiego turbo .Pozdrawiam
Nr.2 Tu Turbo jest na dwóch płytkach .
Jestem ciekawy co to za turbo w magnetofonach Atari .
Nr.1
Dzięki za info odzywam się na PW
Może ktoś ma w częściach stację Atari 810 kupię sprawny silnik napędowy .
uicr0Bee napisał/a:kismet75 napisał/a:Mam małą kolekcję sprzętu ale jestem z niej zadowolony : [...] Atari MegaST1, Atari 520 ,Atari 520STFM , Atari 1040 ,Atari Mega STE [...] ,Atari SF314 ,Atari Sf354. I trochę innych dużych i małych maszynek z logo Commodore:-)
Nie taka mała ta kolekcja.
[reklama] Zapewne potrzebujesz pewnych dyskietek do tych ST i dużych C= [/reklama] :-)
Dzięki dyskietek też mi się trochę nazbierało :-) Temat do zamknięcia .
agahes napisał/a:Dobrze, że tu są inteligentni ludzie , nie to co na elektroda.pl.
Tam zadają pytania typu: " Piekarnik mi nie grzeje, co się stało? Czy to to przez to, że traktor mi się ostatnio zepsuł?".
@kismet75 fajnie, że stacje ruszyły. Pozdrawiam.
Proszę się ze mnie nie śmiać :-) Wiem wiem mogłem komuś dać aby mi to naprawił ale choć nie znam się za bardzo na elektronice sam próbuję coś zrobić .
Wiem ,że na tym forum jest masa ludzi pomocnych .Podpowiedzą co sprawdzić a ja przy tym czegoś w wolnej chwili się uczę .W sprzęcie retro bardziej jara mnie odrestaurowanie sprzętu jak ogólnie użytkowanie . Mam małą kolekcję sprzętu ale jestem z niej zadowolony : Atari 400/800 , Atari 600/800xl , Atari xe 65/130/800 ,Atari MegaST1, Atari 520 ,Atari 520STFM , Atari 1040 ,Atari Mega STE plus do tego trochę stacji Atari 1050 , Ca2001, LDW 2000, Rana System 1000 ,Atari SF314 ,Atari Sf354. I trochę innych dużych i małych maszynek z logo Commodore:-)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc .
Stacje obie naprawione .
- nr 1 - wymieniony układ UL1111
-=nr2 - podmiana układów w podstawkach stacja ruszyła
Dziękuję za pomoc .
pancio.net - stacja jeszcze nie grzebana i bez turbo
perinoid - odnośnie stacji nr. 1 zamówię UL1111 i podmienię
Odnośnie nr.2 objaw jest taki że głowica nie porusza się wcale ani do tyłu ani do przodu . Po włączeniu głowica nie ustawia się na ścieżce zerowej . Stację nr 2 sprawdzałem z 100% sprawnym napędem
perinoid - Co znaczy "stacja jest wykrywana"?- (komputer widzi stację nr 2 )
Hey przytargałem dwie stację Atari 1050 .
nr1 po podłączeniu do komputera nie widzi stacji . Napęd zachowuje się poprawnie sprawdziłem na innej sprawnej .
nr2 po włączeniu stacja jest wykrywana . Natomiast jest brak ruchu głowicy na ścieżce zerowej . Napęd dyskietek sprawdzony 100% sprawny .
Może ktoś pomoże jak to ruszyć . W obu przypadkach coś jest nie tak z płytą główną .
Hey x_angel przypominam się z FujiNet + SIO2sd . Jak ogarniesz temat daj znać na PW
Tak ebay , Ze sprzedającym załatwiam ten temat to wina złego pakowania i rzucania paczek przez USPS .
Tak jak w tytule kupię SIO2SD najchętniej kompletne z obudową . Może ktoś posiada a nie używa .
perinoid napisał/a:Bardzo? Nie da się naprawić? Szkoda... :-(
Dość mocno cała ramka górna poszła . Dół przyciski częściowo zostały . Gość zapakował jedynie w zwykłe małe pudełko . Trochę lipa :-(
Kupiłem ta stację ale pech chciał że w przesyłce uszkodzeniu uległ przedni panel .Może ktoś ma taki panel na sprzedaż .
Cześć mogę kupić stację Rana Systems 1000 warta ta stacja uwagi czy nie warto sobie tym zawracać głowy .
agahes napisał/a:Wszystkie się rozeszły, dziękuję kupującym. Nie wygaszam ogłoszenia, bo domówiłem 5 kompletów więc proszę pytać.
Do mnie przesyłka doszła testy przed świętami .
Znalezione posty [ 101 do 125 z 175 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.013 sekund, wykonano 57 zapytań