1,251

(34 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Lewis kto jeszcze ma freezera?!!! Ja mam carta Ham-Packa i od prawie 2 lat nie mogę nikogo się doprosić o maly hacking.... jego zwartości...

1,252

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty mowa o  przelotce 3.5<>2.5 cala a nie IDE-CF!!!

1,253

(34 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Electron w wolnej chwili poszperaj po taśmach... mozesz nawet samą taśme do mnie wysłać!!!

1,254

(34 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Czy ktoś z szanownych userów może mi powiedzieć - jakie wymagania sprzętowe ma powyższa produkcja?
Chodzi mi głównie o to na jakich Atarkach da się tą produkcję odpalić? Bo mimo, że samo demo nie wymaga żadnej dopałki nie na każdym modelu Atari chce się uruchomić!

Szpaku zrób Atr'a i podeślij mi na email.....

a w Azbestowni nie ma?

1,257

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Idealnie do sio2ide nadaje się obudowa od CA2001!!!! Polecam!

1,258

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wszystko jest do zrobienia - problem dotyczy jak zwykle tylko i wyłącznie samej dokumentacji w zjadlwiej dla firm formie - Eagle/Protel itp.
Myśle, że najlepszym rozwiązaniem było by pokuszenie się o opracowanie pcb do Pasiowego rozwiązania podobnie jak kmk w 2 wersjach.

1,259

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czekam na potrzebne pliki do zaprogramowania gali - niestety ze względu na ciśnienie w szkole na pierwsze złożone i sprawdzone przeze mnie kmk by pasiu trzeba będzie jeszcze poczekać - nie wiem ile kosztować będa części a na pewno do końca miesiąca tego nie sprawdzę bo nie posiadam funduszy. To samo tyczy się jakiejkolwiek dokumentacji for user - będę musiał zaopatrzyć się w tą dostarczaną do oryginalnego KMK i jeżeli będzie to konieczne odpowiednio ją zmodyfikować!

1,260

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak jak informowałem otrzymałem już część zamówienia dotyczącą płytek do KMK zmodyfikowanego przez Pasia.
Sprzedaję je tylko i wyłącznie kompletami tj :

- IDE_1 : 91mm x 119mm płytka CART+EXP przelotka umożliwiająca budowę interfejsu w formie zewnętrznej
- IDE_2:  119.63mm x 91.44mm  główna płytka interfejsu

Na obecną chwilę dysponuje 14 kompletami. (Kolejne 10-20 będzie dostępne za 14-20 dni) - wynika to z ograniczeń finansowych.

Cena kompletu brutto 35zł (po 1 sztuce z każdej płytki)

koszty wysyłki :

a) listem poleconym w kopercie z bąblami 4,20zł,  (3,20/3.40 plus 80gr koperta)
b) polecony priorytet w kopercie z bąblami 5zł (4,20 + 80gr koperta)

Forma płatności przelew na moje konto...
potrzebne dane wysyłam zainteresowanym na email
pisać do mnie na pigula(at)wsinf.edu.pl

ps. Postaram się jutro wrzucić fotki obrazujące wykonane płytki.

1,261

(271 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Właśnie odebrałem paczuszkę z płytkami do KMK IDEa by Pasiu - postaram się do jutra podać koszty zakupu kompletu pcb (bo niestety gotronik się walnął i wysłał mi je bez pobrania i czekam na odpowiedź ile mam im kaski przelać za wykonanie projektu.... w ciągu 2-3 dni zamawiał będe równiez pcb do programatora gali (płytka zaprojektowana pod obsługę obu kości które uwielbia Pasiu tj 20v8 i 16v8)

1,262

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dely - mam prośbe wprowadź trochę cenzury w niektórych postach w tym topicu (dotyczy to całego wątku) ewentualnie zamknij ten topic bo jak czytam niektóre wypowiedzi to jest mi normalnie wstyd...
Nie jest to za ładna wizytówka strony którą zawsze uważałem za główny site w tym kraju dotyczący softu/hardware'u Atari.

1,263

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bez względu na fakt czy komuś się podoba Myide czy też nie - jego popularność rośnie. Dużo osób z zagranicy z powody braku możliwości zakupu innego rozwiązania również używa Myide i jest zadowolona. Dlatego uważam, że nie ma sensu kłócić się i negatywnie podchodzić do osób które posiadają akurat takie rozwiązanie.  Miło byłoby aby Lotharek zadbał o dobrego (powtarzam dobrego!!!) manuala do tego rozwiązania zawierającego zarówno aspekty techniczne jak i użytkowe - aby można było go umieścić w bazie Atariki i tam przekierowywać wszystkie osoby które mają problemy z uruchomieniem czy też używaniem tej zabawki... Ponieważ jak sam pisał uruchomił już ponad 30 zestawów może zadbać również o informację jakie dyski są obsługiwane poprawnie!!

1,264

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pisałem do autora o schemacik - ale chwilowo  cisza, za to wyciągnięcie dokumentacji w eaglu do usb carta jest bardzo możliwa... czekam na odpowiedź od osoby która ją posiada....

1,265

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Stryker czytaj uważnie - mnie interesuje Tos w 2 połówkach sprawdzony i przetesowany a nie jako jeden plik....

1,266

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Interesuje mnie dump Hi i Lo super Tosa jeżeli możesz poproszę na e-mail pigula(at)wsinf.edu.pl

1,267

(11 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

może nie za często, ale zaglądałem a teraz qpcia

1,268

(32 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Zenon/Dial napisał/a:

Maxflash i owszem nieco taniej wychodzi, tylko że do tego nie mam schematu więc.....

Niestety w sieci go nie znajdziesz, a sami autorzy hmmm chyba tak łatwo go nie dadzą sądząc po popularności tej zabawki...

1,269

(32 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Eee to już lepiej zrobić sobie Maxflasha 1 lub 8MB
http://www.atarimax.com/flashcart/

1,270

(11 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Chyba cosik jest źle podlinkowane, gdyż nie ma możliwości głosowania - error 404

1,271

(32 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Carty które widzisz na allegro były produkowane nagminnie w latach 90 przez różnego rodzaju firmy handlujące softem. U mnie w Łodzi tego typy rzeczy robiła np. firma UM. Późniejszy producent Ram-Carta.

1,272

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak widać temat myide jest tematem drażliwym

Michal77 - najlepiej skontaktuj się z osobą która sprzedała Ci tą zabawkę i poproś ją o pomoc. Lub zapytaj alp'a z jakimi dyskami/cartami CF interfejs na pewno działa - jest on z tego co wiem jedyną osobą w kraju która produkuje tą zabawkę na większą skale i taką informację tylko on jest Ci w stanie udzielić. Na tym forum większość osób używa innych rozwiązań ze względu na większą kompatybilności i z technicznego punktu widzenia lepszą konstrukcję. Co raczej nie ma znaczenia dla zwykłych kolekcjonerów/userów.

ps. A ponieważ czy to się podoba, czy też nie wśród userów tego komputerka jest coraz liczniejsza grupa ludzi używających tego rozwiązania dlatego Lotharek proponuję abyś zadbał na stronie Atariki o instrukcję tego rozwiązania.

1,273

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pecus napisał/a:

"brak mozliwosci zapisu pliku na partycji pod Atarka" - o co Ci chodzi??? Partycja to w wersji 4.x plik .ATR tyle ze od strony Atari wyglada inaczej, a zapisywac na niej pliki mozna tak samo jak na partycji w wersji 1.x.

Pecuś wiem wiem, tylko po prostu brakuje jeszcze softu który tworzyłby plik atr określonych rozmiarów z poziomu Atari. To, że jest to możliwe wiem bardzo dobrze, niestety jestem za cienki w sprawach kodowania aby tego rodzaju utils'a napisać samemu. A osobom przyzwyczajonym do wersji 1.x niestety to przeszkadza!

1,274

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Antic (CO21698)
Freddie (CO61922 lub CO61991)
PIA (6520, 6521 lub 6821)
MMU (CO61618)
6502C (CO14806)
Pokey (CO12294)

Osobiście używam lutownicy oporowej 30W, porządnego cienkiego odsysacza 2mm, malutkiego płaskiego śrubokręta, oraz pasty lutowniczej. Po odessaniu cyny z każdej nóżki delikatnie ruszam nią za pomoca śrubokręta - jeżeli nóżka nie jest nigdzie przylutowana w otworze pcb rusza się swobodnie w lewo/prawo.
Gdy osiągnę taki stan z każdą nogą układu - można delikatnie go wyciągnąć z płyty, w to miejsce ląduje automatycznie precyzyjna podstawka.

1,275

(13 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Właśnie otworzyłem swojego lynxa - no i Moonie będzie niestet problem bo 90% konsoli wykonana jest w smd - aby w ogóle zacząć coś przy niej robić potrzebna będzie dobra stacja lutownicza - ja takowej jeszcze nie posiadam - wiec naprawa konsoli z mojej strony jest nie możliwa. Ale i tak po jej otwarciu przy pomocy miernika jesteś w stanie sprawdzić czy slot carta na każdym pinie ma przejście. Od tego polecam zacząć.