Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł Jer Odszedł nasz kolega, encyklopedia wiedzy na temat elektroniki.
20. odcinek kursu programowania u Larka Larek wraca z okrągłą, dwudziestą częścią swojego popularnego kursu pisania gier na Atari.
ELITE Atari 8-bit! Dostępne demo portu gry ELITE (wersja dyskowa z BBC Micro) na komputery Atari XL/XE.
BBC BASIC dla Atari XL/XE BBC BASIC w wersji 3.10 dostępny na Atari XL/XE! Port stworzył Ivo van Poorten.
Altirra 4.40-test23 Kolejna testowa wersja Altirry przynosi poprawki w emulacji VBXE i usprawnienia w zarządzaniu firmware.
Opcje wyszukiwania (Strona 56 z 210)
[OT]Grzegorz był z Ciechowa.[/OT]
seban napisał/a:[...]ps4) WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla uicr0Bee-iego za udostępnienie wszystkich tych materiałów (kaset, magnetofonów i cartów). Zajęcie się tym zajęło mi sporo czasu, życie przeszkadzało jak mogło, ale w końcu się udało.[...]
Miliard razy większe dzięki dla Ciebie!
Jak tylko dasz sygnał, poleci druga transza i za jakiś czas po tym doczekamy się nowego sezonu serialu :-) Oby jeszcze te epromy i taśmy poczekały z umieraniem.
seban napisał/a:kopier *ajka tworzący te pliki mógł być "personalizowany", dla różnych "studiów komputerowych" z tamtych czasów?
A może po prostu zhakowany?
seban napisał/a:[...]przypomniałem sobie nawet swoją walkę z nagraniami zapisanymi w tym formacie [...]postanowiłem napisać "Anty *AJEK Copy", co też uczyniłem w 1992 roku:
[...]jakież było moje zdziwienie że program ów bez problemu wczytał kilka plików zapisanych na tej kasecie [...]
bawiąc się przenoszenie kolejnych plików z kasety okazało się że mój wiekowy program ma błąd polegający na tym że czasami pomija on zapis do pliku wyjściowego ostatniego bloku danych wczytanych do bufora :) [...]
I wyszło na to że po tylu latach powinienem wydać wersję poprawioną tegoż softu... znalazłem nawet źródła tego "wiekopomnego dzieła"[...]
Czy oryginalna wersja tego Anty.. jest gdzieś udostępniona?
seban napisał/a:[...]
Ufff.... koniec kolejnego tematu... pozostał jeden magnetofon z Blizzard Turbo, oraz jedna kaseta niespodzianka... jednak opis dotyczący kasety będzie dość długi... muszę znaleźć chwilę czasu aby to spokojnie opisać. Co prawda dane zapisane na taśmie nie przedstawiają większej wartości, jednak z historycznego punktu widzenia... no powiem wam że było to dla mnie spore zaskoczenie. Nigdy nie myślałem że jedna kaseta może tak wiele zmienić ;)
Czekamy z niecierpliwością na cd.
Na alle-kurna-drogo są aktualnie ładne IBMy po 39+wysyłka.
pawel napisał/a:3.2.1 i wysyp Falconów w stanie MINT, lub delikatnie używany wkrótce się rozpocznie
Mój oryginalny jest w kolorze "kartonowym" a nie biały.
Czytałem z zapartym tchem :) I nie mogę doczekać się ciągu dalszego. Zakładam że gdybyś odzyskał "riwer rajd" i inne "pole pozyszyn", to podsumowałbyś jednym zdaniem w tym poście. Musiało to być zatem coś ciekawszego. Doczekać-nie-mogę-się-już.
W takie coś wdepnąłem dziś: https://www.ithistory.org/search/site/atari . Linkuję podstronę z wynikiem wyszukiwania dla Atari, ale warto po-myszkować więcej.
Wkręty "przyszli". Dzięki laoo! Nie mierzyłem jeszcze, ale wierzę że będą dobra, skoro wyżej pisałeś że łapią.
seban napisał/a:jest to przedostatnia sztuka
Trzymam kciuki do końca :)
seban napisał/a:po odświeżeniu, wymianie paska, zrobieniu porządku w kablach [...] wszystko zaczęło śmigać, [...] wydaje się całkiem sprawny i czyta wszystko
Super!
seban napisał/a:może ktoś z was spotkał się tym turbo i wie kto je montował, albo skąd pochodzi?
Niestety nie wiem skąd do mnie trafił. Zapewne z jakiejś aukcji, ale z jakiego miasta, to nie mam śladu.
"Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" :) Bez gratisów jak najbardziej.
1. dely (3 komplety)
2. Lizard - 2 kpl.
3. maciekb - 4 kpl. (było wolne miejsce ;))
4. Kroll - 4 kpl.
5. Cyprian 5 kpl.
6. uicr0Bee - 4 kpl. + wysyłka.
Pozostało 8 kompletów.
Jak zwykle ciekawa i pouczająca lektura, a dla mnie dodatkowo zadowolenie że koniec roboty bliższy o kolejną sztukę :)
seban napisał/a:nie mam żadnej pewności czy to jest oryginale rozwiązanie Unerring Master czy też jakiś podrabiany klon
Jeżeli czegoś nie mylę to do forum dołączył niedawno kolega Galtron pracujący chyba dawniej w UM.
@Galtron, może akurat pamiętasz tę wersję płytki i mógłbyś skomentować, dopowiedzieć jakieś ciekawostki, odpowiedzieć na wątpliwości co do rozwiązań z powyższego posta?
Właśnie te które mi się kojarzą, miały zabezpiecznie w postaci dodatkowych piknięć po bloku danych... tylko po pierwszym bloku za loaderem, a może po każdym.. Będę miał w pamięci do sprawdzenia przy jakiejś okazji.
4 komplety wziąłbym. Zielona Góra - gdyby ktoś chciał połączyć przesyłkę.
Czarodziej lutownicy i... pióra na dodatek :-)
Jedna jest na atarimania.
Mam wrażenie że kojarzę tę nazwę też z loaderów z jakichś przeglądanych kiedyś kaset.
Duddie, nie kojarzysz czy nie z tych dwóch partii, które mi dumpowałeś?
seban, to był ten amerykański na 120V, czy ten drugi na zewnętrzny zasilacz 6V?
Dyskietki sformatowanej dwustronnie nie przeczytasz w stacji jednogłowicowej. Ale masz przecież STE, sformatuj dyskietkę jednostronnie. Stacja dwugłowicowa w STE potrafi sformatować jednostronnie. Czy PC zobaczy taką dyskietkę żeby coś nagrać, to już może zależeć od systemu operacyjnego w PC.
[reklama]
Mam sporo dyskietek które nie sformatowały się dwustronnie, ale jednostronnie tak. 1zł za sztukę, a za każdą wielokrotność 10 szt., 1 zł rabatu.
Sporo oryginalnych wydań wczesnego softu na ST ma format jednostronny, więc do nagrania takich rzeczy mogą się przydać
[/po reklamie]
Grałbym, jak to mówią Larek z Borsukiem :)
Co do serwera to raczej nie pomogę... Chyba że nadałyby się u któregoś z dużych operatorów chmurowych (Microsoft Azure, Google Cloud Platform, czy inne AWS-y) usługi always free typu "serverless". Szczegółów technicznych za bardzo nie znam, tylko tak hasłowo wiem się że się chwalą takimi "always free". Ale jak trzeba jeszcze do kodu aplikacji jakiś storage, np. na obrazki, czy coś takiego to już pewnie będzie dodatkowo płatny. No i też ruch wychodzący pewnie by osobno kosztował, przynajmniej powyżej pewnego wolumenu, choć zdaje się że w Azure to 25GB transferu miesięcznie było bezpłatne (parę miesięcy temu gdy musiałem się na krótko zainteresować).
IRATA4 napisał/a:dodam tylko ze nie jest to nowy pomysł,gra bardzo lubiana,znana,wciągająca i stara jak świat,no ale nikt jej nie zna w takiej formie.
Niezależnie od tego co teraz robicie, to kiedyś powinno też powstać sieciowe Kolony :)
łubu-dubu, niech nam żyje, seban z naszego klubu :-)
Sikor napisał/a:Czcionka z j, niemieckiego,
Taaaa, poproś Niemca żeby powiedział "czcionka". Chyba łatwiej mu będzie "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz" :-)
Znalezione posty [ 1,376 do 1,400 z 5,232 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.173 sekund, wykonano 15 zapytań