1,451

(20 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Laoo - zassaj dokumentacje do sio2ide (przeczytaj techmana, klepnij mejla do autora po ewentualne info - jeżeli będziesz wstanie napisac sofcik to udostępnie Ci sio2ide!)

1,452

(20 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jako, że sprawa Atari Commandera została już jakiś czas temu rozstrzygnięta.. a nagroda zgodnie z życzeniem wysłana do określonej osoby...

Pomyślałem, o kolejnym utilsie który bardzo by mi pomógł w codziennej zabawie z sio2ide. Chodzi mi o programik pozwalający z poziomu Atari stworzyć na dysku (lub karcie CF) czysty plik *.atr.
Soft ma działać pod Mydos'em! (Jak będzie obsługa MyDosa i Sparty - dorzuce połowe kratki piwa na najbliższym party...)

Nie jestem zbyt wymagający w związku z czym zadowolą mnie typowe gęstości Atari czyli S/E/D (chociaż fajnie byłoby zakładać ATR'y do 16MB) Za powyższy sofcik oferuję autorowi (lub wybranej przez niego osobie) interface sio2ide w wersji 4.4 (bez USB).

1,453

(42 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Nowa Asma ma się pokazac na dniach - przed wypadem na forevera PG - dostal ode mnie okolo 20 muzakow do Asmy wiem ze uzbierala sie juz ladna paczka i mial na dniach puscic update...

ps mam 2 dyskietki DD muzoli Fatmana ale niestety trzeba nad nimi duuuuzooo popracowac aby pojawily sie w Asmie (podorabiac zapetlenia itp...) bo pisane a raczej komponowane byly pod mpt99 i dopiero nowy sap maker sobie z nimi radzi....

1,454

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A dlaczego miałbyś dostać ode mnie po twarzy?

Przecież ja zarówno do Ciebie jak i Lotharka nic nie mam!
Jeżeli mogę to pomagam i tyle....

1,455

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Lotharek - przyjedź na Quast Party do Ornety w sierpniu, wypije się pare browarków i załagodzi się sytuacje!!!

1,456

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

to po c**j do ****a nedzy na sieci znajduja sie schematy?
czasem nie po to aby mozna bylo we wlasnym zakresie toto
poskladac? moze nalezy opatrzyc sio2ide jakas licencja?

Nie ma takiej potrzeby - schematy na sieci są po to aby każdy mógł złozyć interface sobie sam i tyle. sam autor zresztą wielokrotnie na forum informował, że również służy pomocą w razie problemów!!

A jak się domyślam część osób ma koledze Lotharkowi za złe fakt, że najpierw męczył brać scenową pytaniami i problemami jakie napotkał podczas montażu sio2ide (a jak mu pomogli je rozwiązać) to ową zabawkę wystawił na allegro..
Może to i troche nieetyczne, ale na pewno nie jest to powód aby na kogoś się rzucać!!

Manual SIO2IDE po weekendzie w wersji beta zostanie upubliczniony (muszę pododawać do niego trochę wstawek z dokumentacji Atmela - dorzucić parę zdjęć, dopisać jeszcze parę zdań...
Chyba najlepszym rozwiązaniem na początku będzie umieszczenie go na AA jako posta tak aby w łatwy i przyjemny sposób można było go jeszcze rozszerzyć o dodatkowe problemy innych osób.

1,457

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Macgyver - nie masz racji - napisz email do autora a się przekonasz - ja pytając Marka o płytki do SIO2IDE dostałem info o różnych wariantach cenowych - w tym m.in o możliwości nabycia gotowego interfejsu.

1,458

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty - autor ma taniej płytki niż Ty hehe

1,459

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Źle szukałeś Nosty - trzeba było skoczyć na ŁKS - tam koleś sprzedaje kostki po 8zł. Jak do niego trafić... hmmm wchodząc od strony dworca idziesz cały czas prosto (mijasz rozwidlenie po lewej stronie na używki) potem zacznie się sprzet audio kolumny itp (jak je miniesz po prawej stronie będziesz miła na 2-3 stanowisku faceta wiek około 40lat okularki i broda - handluje tylko i wyłacznie scalakami, prockami, pamięciami itp.

1,460

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Samo SIO2IDE - zmontowane i sprawdzone można kupić od samego autora - email kontaktowy jest na stronie zabawki!!! Koszt o ile dobrze pamiętam 95zł

1,461

(39 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

uderz w tej materii do stryjka (bo ja swojego willema nie miałem czasu jeszcze sprawdzić - a on ostatnio namiętnie programuje epromy) - najlepiej zanotuj oznaczenie kości 27XXX zakup sobie nową czystyą (koszy od 4-8zł w zależności od pojemności) zapakuj wyślij i cierpliwie czekaj na odpowiedź

1,462

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

:)  :)  :)

1,463

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Stary??? Boszzz... Jak bedziecie siedziec, to sie po mydlo nie schylajcie ;p

A nie?! Lata świetności już dawno za sobą...

1,464

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48015899
prawdziwy atarowiec
pigula: nadal ci mnie zal?

ja się powstrzymam od komentowania!

ps -dely obrazkowego FAQ'a masz podlinkowanego na tej aukcji - tyle że to tylko fotki...

1,465

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

no całkiem całkiem... mimo że stary rocznik...

1,466

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

a sprzedaje ktos czyste płytki do KMK jeszcze? bo jakoś nie widzę już na Allegro aukcji osoby która wyprodukowała jakiś czas temu pare interface'ów...

1,467

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dzięki Ptica.... zobaczymy... co z tego wyjdzie..

ps. jak ktoś ma wspomniane przez Vasca Języki Programownia to chętnie przyjmę na skrzynkę email jpg działu poświęconemu TB!!!!!

1,468

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jakieś manuale do Turbo Basica w formie elektronicznej lub papierowej? Jeżeli tak to słać na mejla (jestem w stanie pokryć ewentualne ksero i przesyłkę) przyjmę każdą ilość!

1,469

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak się ma porządny sprzęt lutowniczy (stacje lutowniczą), do tego mieszka się w okolicach jakiejś giełdy elektronicznej i można tanio dostać podzespoły to można sie pobawić... chociaż tak jak napisał Pecuś nie wiem czy akurat w tym wypadku dla oszczędności tych 5-10zł warto poświęcać swój czas

1,470

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

scena nigdy nie byla tylko dla elit, tak samo jak i elektronika

Candle żali mi Ciebie... piszesz że scena i elektronika nie jest dla elit a sam zachowujesz się (czytając ostatnio Twoje posty) jak rasowy ELICIASZ...
Nie masz ochoty komuś pomóc to nie pomagaj i nie potrzebnie nikomu nie ubliżaj...

1,471

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

co do qmega po niemiecku to gdzies go widzialem :)

jakiś czas temu Dely mi podesłał i poszły skany w świat....

Nie wiem czy jest jakaś osoba na forum co dobrze zna niemiecki ale fajnie było by to przełożyć na nasz ojczysty język..

1,472

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dobra podłączyłem CF'ke 512 High Speeda śmiga aż miło.... już nie będę eksperymentował z mniejszymi kartami... przejściówka sprawna, sio2ide działa jak należy...

Egzemplarz leci pocztą do dziadka Vasca....

1,473

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

1) uderz do niezmordowanego Pasia - robi najsolidniej wszystkie rozszerzenia na scenie (Ram/Stereo/Qmeg/Sparta)

2) sio2ide - zamów gotowe u autora projektu wiem że takowe teraz sprzedaje i podeślij do Pasia wraz z nierozszerzoną atarką!

1,474

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Macgyver - dokładnie pogadaj z Vasciem w tej materii!

1,475

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przejściówka na PC działa na 100% bo przeciez formatowałem karte i wrzucałem cały sofcik (mydos'a , sio2ide.cfg itp). Z tym że jak widze po fotach oboje używacie szybszych kart CF - dlatego wziąłem dzisiaj z firmy 512MB Elite Kingstona.. zobaczymy czy na tej ruszy....