1,476

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No to bomba, gratuluję! A jaką cenę dla użytkownika końcowego sobie wyobrażasz? Dzięki!

1,477

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czy nazwa przypadkiem podstępnie wskazuje, że można uzyskać wyjście RGB?

1,478

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W pierwszych modelach Atari 400 montowano zwykły MOS 6502, dopiero w późniejszych 6502C SALLY z HALT. Może to dlatego?

1,479

(6,285 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

wieczor napisał/a:

całkiem porządny monitor

Skąd wiesz, że ten Arcus (?) to porządny monitor, bo to chyba ten jest przedmiotem licytacji? No i klawiatura chyba nieoryginalna.

1,480

(84 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Porządna robota chłopaki. Szacunek i inne wyrazy.

1,481

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja tylko dodam, że te dyskietki 3,5", które teraz można kupić jako "nowe" są tak kiepskiej jakości, że szkoda słów. Całkiem niedawno kupiłem na wyprzedaży w markecie kilka pudełek i "na oko" co trzecia jest do bani. Z drugiej strony mam kilkadziesiąt starych dyskietek uratowanych od wyrzucenia na śmieci i każda działa.

Skontaktuj się ze Strykerem - sprzedawał takie carty. Mam od niego i jestem zadowolony.

1,483

(742 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

laborant napisał/a:

Ja śmiało mogę powiedzieć, że wręcz w połowie mieszkań do których trafiałem w tamtym okresie była komoda, atari albo amiga... chodziłem po prostu częściej po kumplach, którzy też się tym interesowali, a do mieszkań bez sprzętu trafiałem rzadziej. W związku z tym też mam wrażenie, że sprzętu była masa.

Zgadza się. Dlatego nie można właśnie wyciągać wniosków po własnych - przeważnie ograniczonych obszarowo, więc niereprezentatywnych - obserwacjach.

1,484

(742 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

skrzyp napisał/a:

Skąd te dane? Bo jeśli chodzi o drogi oficjalnej dystrybucji to był to tylko niewielki procent całości.

To są dane, które zbieram od dłuższego czasu do niecnych celów. Ciekawostka: w Polsce Atari sprzedało ok. 10% wszystkich ośmiobitowców. 

Jeśli chodzi o Atari to zdecydowana większość komputerów w latach 80-tych pochodziła z Peweksów. Natomiast jeśli chodzi o Amigi, to były to głównie modele A500 kupowane na giełdach.

piter napisał/a:

a mój wieżowiec to taki przekrój przez całe społeczeństwo: marynarze, inżynierowie pracujący w DDR, żury i meliny, rodziny wielodzietne itp

Twój wieżowiec, to przekrój przez Twój wieżowiec. Wybacz, ale to jest dowód anegdotyczny i wyniki obserwacji na podstawie wieżowca nie mogą być brane pod uwagę analizie statystycznej :) Nawet gdybyś zbadał wszystkie wieżowce w całej Polsce, to nadal to by był przekrój przez wieżowce, tylko że nie na Twoim osiedlu, a w kraju i nadal to by nie było reprezentatywne :)

piter napisał/a:

więc ja bym zaryzykował że w co 7 mieszkaniu coś było

skrzyp napisał/a:

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w latach 1985-1995 jakikolwiek komputer (8-, 16- bądź 32-bitowy) znajdował się w mniej więcej co piątym mieszkaniu, w zależności od roku.

To by dawało od 1,5 do 2,2 mln komputerów w rękach prywatnych Polsce. O ile w 1995 r. to być może, to w 1990 nigdy w życiu.

1,485

(742 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

gwinter napisał/a:

przecież 20-25 lat temu w co trzecim mieszkaniu stało jakieś Atari lub Amiga.

Bez przesady. Atari (łącznie ST i 8-bit) sprzedało się w Polsce od 200 do 250 tys. Amig ok. 50 tysięcy. w 1990 r. było ok. 11 mln mieszkań, co daje w najlepszym przypadku (licząc że jednocześnie występowały i Atari, i Amigi) ok. co 36-te mieszkanie.

1,486

(4 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Serio to potrzebne? Przecież pod newsami i tak nikt nie komentuje :)

1,487

(2 odpowiedzi, napisanych Konsole)

"Czy cena nie jest przesadna" zawsze zależy jak bardzo zależy Ci na konsoli. W tej chwili panuje na aukcjach i u sprzedawców na OLX szał, który polega na kosmicznych wycenach. Ja bym nie zapłacił za ten egzemplarz 345 zł (brak gier, a pudełko mnie nie interesuje), ale zdaję sobie sprawę, że z pewnością znajdą się tacy, którzy by to zrobili.

1,488

(25 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Omniflop do poprawnego działania na Windows 7 wymaga włączenia obsługi niepodpisanych sterowników.

No niestety. Zrobiłem sobie przewód USB - DIN5F wg Twojego pinoutu i podłączyłem na wszelki wypadek do mocnego zasilacza 2A. Obie stacje, które mam nie dają oznak życia, na oryginalnym zasilaczu działają - napięcia we wtyku poprawne. Widać mam podwójnego pecha :)

I potem wkładaj tego COM do portów pod klawiaturą w ST :) Szczerze mówiąc, to ja też szukałem "zwykłych" wtyczek 9 pin, takich jak były kiedyś w joystickach i myszach i chyba nie umiem szukać, ponieważ nigdzie nie znalazłem.

1,491

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

To jest przełącznik z pozycjami stabilnymi, do resetu raczej się nie nada.

1,492

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Próbowałeś po wgraniu TOS włożyć dyskietkę z grą i nacisnąć reset?

1,493

(413 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie rozumiem w ogóle po co ta dyskusja. Rufus nie rozumie do końca co się do niego pisze - widać to na przykładzie korespondencji z Tomaszem Pazdanem, a także na przykładzie swoich wypowiedzi. W ten sposób tylko podbijacie bębenek, a na końcu skończy się awanturą. Po co?

1,494

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Czytałem ten wątek, z którego cytujesz, tylko gdzie tam jest cokolwiek napisane na potwierdzenie tezy, że większość układów przyszła z Commodore? Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie.

Tutaj jest sporo informacji, manuale itp. Konia z rzędem temu, kto udowodni, że te architektury są bardzo przypominające, a tryby 72 Hz były stosowane nie tylko w Atari.

1,495

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cyprian napisał/a:

procesor nie jest w 100% zgodny z 68000

Na stronie Apollo Core piszą, że 100%. Sam jestem ciekawy jak to wygląda - na forum mamy sporo Amigowców, może któryś byłby uprzejmy wyjaśnić jak to jest w przypadku Vampire z Amigą.

Ja widzę potencjalny rynek na Apollo Core w przypadku Falconów, gdzie CT6x jest praktycznie niedostępne, procesory tak samo, a jeśli już się gdzieś pojawią to w kosmicznych cenach. W dodatku Vampire nie wymaga chyba chłodzenia i - poprawcie mnie jeśli się mylę (Willy?) - wyjdzie taniej niż CT6x + oryginalne 060.

1,496

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Płaciłeś PayPalem?

1,497

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Na eBay jest sporo egzemplarzy. Niestety ostatnio panująca moda na retro porządnie wywindowała ceny, kiedyś Doom był jedną z najczęściej spotykanych, zarazem najtańszych, gier. A teraz ciężko kupić poniżej 200 PLN.

1,498

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cyprian napisał/a:

Tak więc, czego innego mógł dotyczyć ten pozew niż 'wartości intelektualnej' którą był właśnie RBP?

Mogło dotyczyć wszystkiego innego. Commodore przez lata, gdy pracował tam Shivji pracowało nad dziesiątkami różnych prototypów. Problem w tym, że zasadniczo to żaden ze znanych nie przypomina ani trochę Atari ST. Najprędzej już C64 :)

Commodore 900 miał być kompletnie innym komputerem niż ST, na innym mikroprocesorze, na zupełnie odmiennym w sposobie działania systemie, otwartej architekturze itp. Skąd te plotki i co tam przypomina ST?

Moje obie stacje mają złącza męskie DIN5 - po czym poznać, że któraś może wymagać dwóch napięć?

1,500

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Można poprosić o źródła mówiące, że w tym procesie chodziło o te konkretnie custom chipy?