skrzyp napisał/a:Skąd te dane? Bo jeśli chodzi o drogi oficjalnej dystrybucji to był to tylko niewielki procent całości.
To są dane, które zbieram od dłuższego czasu do niecnych celów. Ciekawostka: w Polsce Atari sprzedało ok. 10% wszystkich ośmiobitowców.
Jeśli chodzi o Atari to zdecydowana większość komputerów w latach 80-tych pochodziła z Peweksów. Natomiast jeśli chodzi o Amigi, to były to głównie modele A500 kupowane na giełdach.
piter napisał/a:a mój wieżowiec to taki przekrój przez całe społeczeństwo: marynarze, inżynierowie pracujący w DDR, żury i meliny, rodziny wielodzietne itp
Twój wieżowiec, to przekrój przez Twój wieżowiec. Wybacz, ale to jest dowód anegdotyczny i wyniki obserwacji na podstawie wieżowca nie mogą być brane pod uwagę analizie statystycznej :) Nawet gdybyś zbadał wszystkie wieżowce w całej Polsce, to nadal to by był przekrój przez wieżowce, tylko że nie na Twoim osiedlu, a w kraju i nadal to by nie było reprezentatywne :)
piter napisał/a:więc ja bym zaryzykował że w co 7 mieszkaniu coś było
skrzyp napisał/a:Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w latach 1985-1995 jakikolwiek komputer (8-, 16- bądź 32-bitowy) znajdował się w mniej więcej co piątym mieszkaniu, w zależności od roku.
To by dawało od 1,5 do 2,2 mln komputerów w rękach prywatnych Polsce. O ile w 1995 r. to być może, to w 1990 nigdy w życiu.