1,501

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Powiedz jak formatujesz, $94 to nierozpoznany format dyskietki.

1,502

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

OMG. http://www.atari.org.pl/informacje/micr ... s-3.3/1093

1,503

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie wiem jak to robisz, ale u mnie działa na 1050 z Pecusiowym MSDOS23.COM.

1. Format dyskietki za pomocą XINIT na "podwójną gęstość 1050", czyli 130 KB.
2. Skopiowanie plików z grami/demami na dyskietkę
3. Skopiowanie MSDOS23.COM na dyskietkę
4. BOOT MSDOS23.COM

Koniec. Działa.

Gołe Atari 130XE z gołą 1050 i SIO2SD do wgrania plików, SpartaDOS v3.2g by FTE.

1,504

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

waryl napisał/a:

Może jeszcze jakiś kopier? Dodam, że chodzi o pracę z fizycznymi stacjami, a nie wirtualnymi.

Ale coś konkretnego nie pasuje Ci w Diskcopy (napisz, to będzie łatwiej pomóc), że szukasz jeszcze jakiegoś, czy tylko w celach kolekcjonerskich?

1,505

(7 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

http://www.atari.org.pl/artykul/jak-sko ... e-cz.-2/44

1,506

(36 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Temat został zamknięty na prośbę Asa.

1,507

(32 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Są na tej stronie dwa poradniki.

1,508

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Z ciekawości - jaki napęd?

1,509

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

uicr0Bee napisał/a:

kto wie co to?

Ja nie wiem, ale albo człowiek ma wyjątkowy talent do robienia zdjęć, na których nic nie widać, albo robi to celowo :)

1,510

(216 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

swinkamor12 napisał/a:

W zamian za co traci się wszystkie korzyści wynikające z 32 bit.
Robienie na siłę z 68000 16 bit to był zły pomysł.

Napisz w każdym programie "przepraszamy Wielce Czcigodnych użytkowników za wolne działanie naszego programu, ale chcieliśmy zachować intencje świnki z forum, który raczył stwierdzić, że należy wykonywać wolniejsze 32-bit kopiowanie, zamiast szybszych 16-bit".

1,511

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja bym nie nic nie modyfikował. Taki egzemplarz to skarb.

1,512

(216 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Bardzo profesjonalnie prowadzony projekt, pokazano dopiero kiedy jest niemal gotowy :) Mam natomiast pytanie dla wiedzących więcej - czy ten daughterboard z wyjściami SIO itp. też będzie wchodził w skład zestawu za ~200$?

PS. xxl i Pin - jeśli zamienicie ten wątek w kolejną wojnę na "nielegale są złe" vs "nielegale są dobre", to się z Wami policzę. Czujcie się ostrzeżeni po raz kolejny i ostatni :)

1,513

(3 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Nieaktualne. Zostawiam wątek w razie, gdyby ktoś jeszcze szukał transportu.

1,514

(3 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Szukam osób, które mają wolne miejsce w samochodzie na Forevera i jadą w piątek (godzina dowolna). Mogę dosiąść się gdzieś po drodze.

Z tego co pamiętam, to Tygrys ze speccy.pl też szuka miejsca.

1,515

(12 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zapomniałeś tylko, że są osoby, które lubią pisać w asemblerze 6502.

1,516

(1 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zgodnie z regulaminem podaj cenę.

1,517

(1,653 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

O bulwa! Konieczność.

1,518

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

To była dość podejrzana aukcja, bo wydaje mi się, że od razu po starcie pojawiła się oferta na te 2200 zł. A ja naprawdę nie widzę, co tu może kosztować razem więcej niż 1000 zł (zresztą pisałem już wyżej).

1,519

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dłuuuugie wstawanie to w moim przypadku był problem z uszkodzonymi kondensatorami.

Fox napisał/a:

To, że przełączanie banków działało wolno, to problem architektoniczny Atari800, trudno winić o to Pentium lub 060.

Dzięki za wyjaśnienie.

1,521

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7011

Adam Klobukowski napisał/a:

na CT60 chodzi  z 95-100% oryginału.

Ciekawe, kiedyś było potrzeba dosyć silnego peceta, z pewnością mocniejszego niż Pentium, którego podobno odpowiednikiem jest 060. W szczególności kiedy przychodziło do obsługi rozszerzonej pamięci - może to ktoś sprawdzić?

PS. Proszę poprawić cytowania.

1,523

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Zainstaluj wszystkie programy na karcie SD, zrób obraz karty i schowaj do archiwum. Na starych dyskach 40 MB nikt nie robi backupów.

PS. I proszę poprawić cytowanie.

1,524

(6,392 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

A co tam takiego jest drogiego, bo chyba przeoczyłem? Biorąc nawet ostatnie szalone ceny, to STE ~500, monitor ~400, drukarka nie wiem 50 zł? Gdzie w takim razie jeszcze 1300 zł? W dyskietkach i joystickach?

No właśnie to jest dziwna sprawa, bo Fox w jeszcze innym wywiadzie pisał tak (podkreślenie moje):

"Peter thought that maybe the way to go was to first simulate the games on high-end computers. He created an early version of Rescue on Fractalus! on an Evans and Sutherland vector graphics computer. It let us try out a few concepts before trying them on the Atari.

His hopes were to be able to make a version of the game on a VAX microcomputer, then push a button and have it automatically compiled for the target platform. We soon realized that this wasn't going to be possible with the 8-bit micros at the time, where you had to coax every ounce of speed out of them through tight assembly language coding."

Pytanie teraz komu wierzymy: jemu, czy Langstonowi :)