Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 61 z 282)
Powiedz jak formatujesz, $94 to nierozpoznany format dyskietki.
Nie wiem jak to robisz, ale u mnie działa na 1050 z Pecusiowym MSDOS23.COM.
1. Format dyskietki za pomocą XINIT na "podwójną gęstość 1050", czyli 130 KB.
2. Skopiowanie plików z grami/demami na dyskietkę
3. Skopiowanie MSDOS23.COM na dyskietkę
4. BOOT MSDOS23.COM
Koniec. Działa.
Gołe Atari 130XE z gołą 1050 i SIO2SD do wgrania plików, SpartaDOS v3.2g by FTE.
waryl napisał/a:Może jeszcze jakiś kopier? Dodam, że chodzi o pracę z fizycznymi stacjami, a nie wirtualnymi.
Ale coś konkretnego nie pasuje Ci w Diskcopy (napisz, to będzie łatwiej pomóc), że szukasz jeszcze jakiegoś, czy tylko w celach kolekcjonerskich?
Temat został zamknięty na prośbę Asa.
Są na tej stronie dwa poradniki.
Z ciekawości - jaki napęd?
uicr0Bee napisał/a:kto wie co to?
Ja nie wiem, ale albo człowiek ma wyjątkowy talent do robienia zdjęć, na których nic nie widać, albo robi to celowo :)
swinkamor12 napisał/a:W zamian za co traci się wszystkie korzyści wynikające z 32 bit.
Robienie na siłę z 68000 16 bit to był zły pomysł.
Napisz w każdym programie "przepraszamy Wielce Czcigodnych użytkowników za wolne działanie naszego programu, ale chcieliśmy zachować intencje świnki z forum, który raczył stwierdzić, że należy wykonywać wolniejsze 32-bit kopiowanie, zamiast szybszych 16-bit".
Ja bym nie nic nie modyfikował. Taki egzemplarz to skarb.
Bardzo profesjonalnie prowadzony projekt, pokazano dopiero kiedy jest niemal gotowy :) Mam natomiast pytanie dla wiedzących więcej - czy ten daughterboard z wyjściami SIO itp. też będzie wchodził w skład zestawu za ~200$?
PS. xxl i Pin - jeśli zamienicie ten wątek w kolejną wojnę na "nielegale są złe" vs "nielegale są dobre", to się z Wami policzę. Czujcie się ostrzeżeni po raz kolejny i ostatni :)
Nieaktualne. Zostawiam wątek w razie, gdyby ktoś jeszcze szukał transportu.
Szukam osób, które mają wolne miejsce w samochodzie na Forevera i jadą w piątek (godzina dowolna). Mogę dosiąść się gdzieś po drodze.
Z tego co pamiętam, to Tygrys ze speccy.pl też szuka miejsca.
Zapomniałeś tylko, że są osoby, które lubią pisać w asemblerze 6502.
Zgodnie z regulaminem podaj cenę.
To była dość podejrzana aukcja, bo wydaje mi się, że od razu po starcie pojawiła się oferta na te 2200 zł. A ja naprawdę nie widzę, co tu może kosztować razem więcej niż 1000 zł (zresztą pisałem już wyżej).
Dłuuuugie wstawanie to w moim przypadku był problem z uszkodzonymi kondensatorami.
Fox napisał/a:To, że przełączanie banków działało wolno, to problem architektoniczny Atari800, trudno winić o to Pentium lub 060.
Dzięki za wyjaśnienie.
Adam Klobukowski napisał/a:na CT60 chodzi z 95-100% oryginału.
Ciekawe, kiedyś było potrzeba dosyć silnego peceta, z pewnością mocniejszego niż Pentium, którego podobno odpowiednikiem jest 060. W szczególności kiedy przychodziło do obsługi rozszerzonej pamięci - może to ktoś sprawdzić?
PS. Proszę poprawić cytowania.
Zainstaluj wszystkie programy na karcie SD, zrób obraz karty i schowaj do archiwum. Na starych dyskach 40 MB nikt nie robi backupów.
PS. I proszę poprawić cytowanie.
A co tam takiego jest drogiego, bo chyba przeoczyłem? Biorąc nawet ostatnie szalone ceny, to STE ~500, monitor ~400, drukarka nie wiem 50 zł? Gdzie w takim razie jeszcze 1300 zł? W dyskietkach i joystickach?
No właśnie to jest dziwna sprawa, bo Fox w jeszcze innym wywiadzie pisał tak (podkreślenie moje):
"Peter thought that maybe the way to go was to first simulate the games on high-end computers. He created an early version of Rescue on Fractalus! on an Evans and Sutherland vector graphics computer. It let us try out a few concepts before trying them on the Atari.
His hopes were to be able to make a version of the game on a VAX microcomputer, then push a button and have it automatically compiled for the target platform. We soon realized that this wasn't going to be possible with the 8-bit micros at the time, where you had to coax every ounce of speed out of them through tight assembly language coding."
Pytanie teraz komu wierzymy: jemu, czy Langstonowi :)
Znalezione posty [ 1,501 do 1,525 z 7,047 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.224 sekund, wykonano 13 zapytań