Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 71 z 329)
wygoda np. "responsywnosc" jest dosc wazna i nawet ulamek sekundy chocby jednorazowo ma znaczenie...
dobrze jest umiec racjonalizowac :-) np. jedzenie z talerza jest wygodne, ci co jedza z wiadra beda racjonalizowac ze w brzuchu i tak sie zmiesza ;-)
perinoid napisał/a:Jak często w takim programie trzeba przeliczać pozycję, żeby coś narysować? E... rzadko?
za kazdm razem kiedy wyswietlasz cos na ekranie... np. wprowadzony jeden znak z klawiatury
chcialem sprawdzic jak sobie radza sterowniki z obliczaniem adresow - tu nie bedzie scrolla
i wychodzi na to ze wszystkie obliczaja adresy - zaden nie tabelaryzuje?
wiem ze zostane posadzony o stronniczosc bo znowu SDX wychodzi najgorzej (naprawde chcialem mu dac fory bo myslalem ze skoro ma tyle ramu to bedzie tabelaryzowal) ...
test:
10 f.x=1 to 1000
20 a=rnd(0)*70
30 b=rnd(0)*20
40 pos.a,b
50 ? "atari";
60 n.x
70 gr.0
ACE80: 0:54
SDX80: 0:58
i dla jaj.. moj 2 stronicowy + 30 bajtow sterownik E80
E80: 0:52
najszbszy, a przypominam ze korzystam z systemowej procedury CONVERT ...
taka sytuacja
do tekstowego interfejsu uzytkownika
a moj sterownik E80 - zajmujacy 2 strony pamieci :-) gdzie nie ma mowy o optymalizacji pod wzgledem szybkosci wyciaga...
4:05 ( 3:57 ) hehehe
30 bajtow wiecej i:
3:47 - przy czym korzystam z systemowej procedury konwersji adresow, podejrzewam ze 100 bajtow wiecej i mialbm wynik systemowej procki 40 znakowej :-)
systemow sterownik E: 40 znakowy daje wynik: 3:15
tu widac jak ACE kopie tylki...
grzybson napisał/a:Pokaż program testowy, aby każdy mógł zweryfikować wynik twojego benchmarku.
10 f.x=1 to 10000:?"ATARI",:n.x
gr.0
run (kursor w pozycji neutralnej)
tak marinesy byly zle ustawione
ACE: 1:48
SDX: 3:35
wychodzi ze ACE jest 2x szybszy od SDX ... tak wiem zaraz bedzie ze jestem stronniczy. przepraszam.
zrobilem profesjonalny test 10 000 printow...
roznica jest miazdzaca faktycznie. podejrzane. teraz nie mam czasu powtorzyc zrobie w nocy ale:
ace 1:49
sdx 3:35
teraz mysle ze musze sprawdzic czy marinesy byly tak samo ustawione i tabulatory
podejrzane to wszystko, moze ace nie kopiuje pamieci tlko manipulje w display liscie...
tez mi sie wydaje dziwne, ma wlaczone dli i migajacy kursor.... przez samo to nie moze byc szybszy :-)
napisalem wyraznie ze zrobilem test z uruchomionej sparty w sposob jaki mi pokazales nie robilem nic innego. zrobilem Ci screenszota. to jest proste do powtorzenia po prostu zrob dokladnie to co mi zalecales :-)
sukces? odnosze sie do hura optmizmu ze na sdx jest szybciej i lepiej. no i wycodzi jak wychodzi. nie jest.
czy to znaczy ze ace jest lepsz? od sterownika dla sdx? nie jest ani lepszy ani gorszy, te programy sa dla dwoch roznych systemow.
myslisz ze to co powiem o sdx ma jakiekolwiek znaczenie :-)
kazd z tych sterownikow ma wad i zalety. wady juz sobie daruje ale zalety:
ace - bezproblemowe uruchomienie i dziala od kopa
sdx - pozwoli wpisywac programy basica z liniami do 240 znakow
tez Ci moge podeslac skronszota momencik

wiec jeszcze raz pytam gdzie konkretnie mijam sie zprawda
konkrety
konkretnie gdzie sie mijam z prawda.
konkrety
dokladnie z tego jak mnie prowadziles zeby to uruchomic :-)
a z innym dos ace: 20722
i jeszcze taka wisienka truskawka na torcie:
? fre(0)
sdx i atari 130 + 80 znakow w wierszu: 24627 (na atari 65 nie dziala)
dos2 i atari 65 + 80 znakow w wierszu: 26193
i tyle jesli chodzi o propagande sukcesu sparty
ACE:
xxl napisał/a:ale w driverze jest blad ;-) nie inicjuje E: po bledzie w prog. basica ;-) (trzeba wykonac gr.0 zeby wskoczyc w 80znakow)
i zeby nie bylo ze cos preferuje...
con w sdx ma ten sam blad ale jak jest w trybie GTIA, po przejsciu do normal wywala sie na 40 znakow i tez trzeba zrobic gr.0
z ac nie trzeba nic przygotowywac wlaczasz i jest... wiec... z sdx nie jest prosciej ;-) wymagania tez ma wieksze z sdx - na 800xl nie pojdzie, z dowolnm dos tez nie pojdzie. to nie chodzi o preferencje tlko o fakty a nie propagande skcesu.
dokladnie, teraz widac jak te produkty sa rozne :-) i mowienie ze szybciej i prosciej w sdx lapie w leb.
bufor ma 3 linie logiczne :-) obcina koncowki w zaleznosci od marinesu
---
wolniejszy od AC
--
zaleta: tez jest pelnoekranowy
---
nie przwraca marinesow... ale to mozna sie klocic czy powinien...
---
innymi slowy, nie porownywalbym go AC a juz na pewno nie mowil ze jest lepszy bo: dziala z jednym dosem, uruchomienie tego jednak chwile trwa i pewnie po wylaczeniu bede musial polowe tych czynnosi powtorzyc zeby uruchomic znowu 80 znakow no i wymaga rozszerzenia pamieci...
CON 80?
prosze:

czyli juz jedna "przewaga" nad AC
jedziemy dalej:

40 znakow...
no to jedziemy :-)

out of memory
kazdy slyszal, nikt nie widzial ;-)
pompuj
obawiam sie straty czasu :-) sa ciekawsze zajecia...
@Pin: pompuj dalej banke spekulacyjna :-)
prostej rzeczy nie da sie zrobic :-) dyskietka ze sterownikiem 80 znakowym :D
Znalezione posty [ 1,751 do 1,775 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.966 sekund, wykonano 18 zapytań