1,976

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

zdecydowanie szybszej transmisji !

1,977

(2 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju muzyke chcesz odpalić

- cmc nagrywa sama swojego playera (plik *.rep)
- podobnie TMC wiec ich odpalenie jest stosunkowo proste ;)
- natomiast do MPT playerka trzeba napisać samemu - wiem że na początku były z tym problemy bo autor programu nie chciał go udostępnić - i o ile dobrze pamiętam pan Jaskier się wqu... i napisał własną z której wszysycy (poza Foxem ;) ) do dnia dzisiejszego korzystają poszukaj jej w Syzygy bądź w Seriousie (w którymś zinie były wszystkie zamieszczone !!! - wraz z opisem co i jak )

1,978

(0 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś zmontował SIO2PC w oparciu o schemat ze strony Monsofta - i mu to ruszyło ? Mam na myśli rozwiązanie na 2 układach scalonych Max 232 i 74ls368 jeżeli tak to proszę o info ....

1,979

(5 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Dely powiedz mi ile czasu będziesz robił ten link do głównej strony bo powoli zaczynają puszczać mi nerwy !!!

1,980

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Kaski na big screena zebralem bodajze 730 zl - ostatecznie za projektor zaplacilem 600 zl, a wiec zostalo 130 zl, ktore zwroce osobom, ktore zadeklarowaly najwiecej (na party uzgodnilismy, ze tak bedzie najuczciwiej):
- 100 zl dla SoTe
- 30 zl dla Sebana

Na własnej stronce podałeś 1025zł ale może znowu się czepiam ...

1,981

(144 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

ja mam tylko jedna obawę co do party - ze organizatorzy LL i Quasta sie nie dogadaja ze soba i wyjdzie na to ze czesc osob pojedzie na jedno a czesc na drugie party (bo przeciez kazde z nich ma jakas swoja historie...)

była połówka teraz interface HDD ty masz Foxiu dobrze .....
widzisz jak Cię scena rozpieszcza

1,983

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

proponuje zmienić temat dyskusji bo za moment będziemy rozmawiać o problemach co lepsze win2000 czy xp prawda panie Dely :twisted:

1,984

(21 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

wszystko wersje Qmega znajdziesz na ftp'ie Ircer'a lub u Macgyver'a wiec nie wiem po co jeszcze ta rozmowa .....

1,985

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Podczas party była rozmowa na temat kasy a dokładnie co z nią zrobić (bo jednak trochę jej zostało), o ile dobrze kojarze, podczas ten rozmowy był Vasco, X-Ray Samurai albo właśnie TY Eru .... i ja ...
Zaproponowałem aby Vasco część z niej dołożył i zakupił pełną wersję Ape 2.0 (co było znacznie przyspieszyło jej rozpowszechnienie tym bardziej że część osób już się na to złożyła - brakuje chyba 40-80zł - program poszedł by po ludziach którzy się na niego składali oraz do tych co składali się na jego wcześniejszą wersje -  Ape 98 - a w miarę zrzucania się kolejnych osób - owa zapożyczona kasa wróciła by do puli.
Drugim pomysłem było sfinalizowanie kosztów produkcji płytek do HDD, zamówienie w firmie 50 sztuk kosztuje prawie 1000zł (ponieważ na samą klisze Pinokio wydał już 150zł) zaproponowałem, aby zaraz po tym jak już będzie miał owe 50 płytek odebranych z firmy (nie wcześniej, żeby nie było żadnych przekrętów) - dorzucić się do kosztów produkcji - wówczas każdy partyzant mógłby zakupić płytkę za 5zł a nie 20....
Oba pomysły nie zostały jednak zaaprobowane i z tego co pamiętam Vasco stwierdził, że kase odda osobom które się składały proporcjonalnie do wkładu ....

1,986

(144 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Ponieważ party w Ornecie ma być tylko dla Atarowców - to na pewno się pojawie .....

1,987

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

przeciez widzisz ze sie powstrzymuje  8)

1,988

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kiedyś mi padł Caviar 1.6, kupiłem identyczny, wymieniłem elektronikę i dupa. A ten drugi padł niedawno. Więc uważajcie z Caviarami.

Caviar - ta firma zawsze była jakaś taka dziwna, nie ma to jak Maxtor albo Seagate .... (ostatnio nawet IBM 7200 lecialy jak muchy ....)

1,989

(11 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale utwor epiego pod sap playerem gra strasznie chu**wo ! Czyzby SAP mial problemy z TMC 2xVBL ? Czy ktos rowniez ma takie odczucie ? Jesli tak to trzeba napisac do SoTe.

Ja Dely zauważyłem że sap player 1.54 dziwnie zachowuje się także pod win2000 dlatego chcac nie chcac przesiadlem sie na plugina pod winamp'a

1,990

(11 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

... i zeby dzialal pod ikspe bo Sap`em All nie chce skubane :/

tak ale Sap'em All ma trochę ograniczeń i kilka bug'ów
- ja tam kocham sap makera ..... (tagi i tak wpisuje pozniej po utworzeniu sap'a ...)

1,991

(8 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

to dziwne bo mnie demko poszlo cale bez zarzutu - tyle ze odpalalem je pod wersja 2.7 !!!!

1,992

(11 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

fuckt. kolekcja byla zrobiona bez mojej wiedzy nad czym ubolewam wielce. Tu gromy dla Macioosia !!  Wrepa czy Wertepa, nigdy nie pamietam. A stereo ??  ja tego nie zrobie bo jestem w tym lamerem a jakos Barymg_8 jest zrobiony na stereo...

Bo sapki z muzą różnią się tylko i wyłącznie tą małą wstawką wewnątrz pliku - cóż zaraz poprawie sapka i zobacze czy podczas odsłuchu jest jakaś różnica ....

A co do kolekcji to ja się cieszę, że się pokazała - bo takto nikt nie ujrzał by nigdy owych prac .. a niektóre są naprawdę fajne, poza tym przynajmniej widać jak wyrabiałeś sobie powoli styl ... szkoda że TMC ukazało się tak późno .... już sobie wyobrażam Twoje muzole na 8 kanałów może jeszcze się skusisz na skomponowanie czegoś właśnie pod tym progiem - tym bardziej że cała instrukcja jest w niego wbudowana

Greetzz

1,993

(21 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

czym się różnią między sobą wersje od 3.2 w zwyż między sobą to zagadka która chyba nie doczekała się rozwiązania do dnia dzisiejszego, na pewno są modyfikowane procki od obsługi turbo dla konkretnych rozwiązań co jeszcze nie wiem ...

Nikt poza Gumim na pytanie co tak naprawdę w Qmegu pozmieniał Ci nie odpowie, natomiast odpowiedź na to dlaczego tak bardzo rozpowszechniła się wersja z podpisem Gumiego jest prosta - posiadałem wszystkie Qmegi
jakie Gumi wrzucił na swój site i zamontowałem spokojnie 30 epromów
ludzikom do komputerów przy czym na początku montowałem wersje 3.2
(może z 5 komputerów) a potem dwie na raz 3.2 i 4.3 (Jet czynił podobnie - na epromach które sam mu zaprogramowałem ...)

1,994

(11 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

X-Ray co do syfnego roku 95 które się czepiasz to data jest wzięta z kolekcji muzycznej z której je rippowałem .... a która ukazała się właśnie w 1995 roku !!!!! co widać na poniższym screenie

http://212.160.97.94/~pigula/xray.jpg


Ps. Niestety - ale format CMC to nie TMC - gdzie można prawdziwy rok produkcji podać w nagłówku pliku ....

Ps2. MPT i stereo to sapka mozna zmodyfikować pod Norton Commanderem w Dosie (wpisując komende STEREO) ale nie wiem czy odniesie to jakiś skutek bo chyba i tak będzie to odgrywane 4 kanały na Lewy i 4 kanały na Prawy ....

coż panie Fox może tak kolejny update sap makera z możliwością wyboru na którym kanale ma być odgrywany track z mpt czy z cmc (bo ukazała się przecież wersja CMC STEREO oraz wersja CMC + Sample !!)

TYLKO NIE ODPISUJ MI ZNOWU NAPISZ SOBIE SAM  :twisted:

1,995

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tak już dostałem pełną dokumentacje pod Gerbtool'a SDX, także panie Pinokio majlnij do mnie to podeślę płytek sparty wezme na pewno więcej niż do HDD ;)

1,996

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Króger nie denerwuj się tak ..... co mi się przypomniało to podpowiedziałem wcześniej ... a że wypełniając Vote wpadło coś kolejnego do głowy to już inna historia ... :P

... ludzie!! oczywiście, że chodzi o kompletny interface

Trzeba było Pinuś tak od początku ;) a nie teraz się unosisz i denerwujesz .....  ze mną jak z dzieckiem ......

Ps. w takim razie ja w zależności od ceny samej płytki pisze się na 2-4 egzemplarze ! (Interesują mnie gołe płytki)

1,998

(13 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

eeeee tam party jest po to aby rozerwać sie w gronie starych kumpli - mecz to sobie mozesz w domu obejrzeć zresztą co tu oglądać polscy siatkarze może i są dobrzy w ataku ale serwować nie potrafia i już nie jeden mecz przez to przerąbali - jak znam życie ten będzie kolejny .....
czego im oczywiście nie życze .....

1,999

(12 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Wszystkiego najlepszego i mam nadzieję  że przytrzymasz z tej okazji połówkę do Pabianic .. w pociągu ....

2,000

(37 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Dely czy ten pociąg o którym mówisz ma oznacznenie P 28200 i odjeżdża w Czwartek z Lublina o 20:20 bo jak tak to jest o 1:30 w Pabianicach
i pewnie sie nim zabiore (radom 22:18 poznan 5:50)