Raczej RJ12 6P6C. Są w sklepach. Tylko kabla "sprężynkowego" to pewnie nie dostaniesz, więc zostaje raczej zwykły płaski.

1,977

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ciekawe dlaczego jest db9 (o ile to fabryczny wtyk) i co to za monitory multi-sync miały takie wejścia. Ja bym się spodziewał od razu wtyczki VGA, jak w moim pudełeczku:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 62#p222062 (na zdjęciu nie na wtyczek, ale właśnie oryginalnie mam VGA)

Jeżeli masz monitor typu Commodore 1084 lub podobny Philips, LG z epoki, to spróbuj do niego podłączyć swoje ST przez ten switch, z ustawieniem go na Color. Jeżeli zobaczysz obraz RGB, to rozpiskę złącza w tych monitorach łatwo znajdziesz w sieci i dojdziesz jak przerobić na złącze VGA - przynajmniej sygnały RGB.
Tylko zamiast obcinania obecnej wtyczki, możesz zrobić przejścówkę żeńskie-db9 na VGA

1,978

(5 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Dla XL przegapiłeś: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16005, ale pytaj autora, może jeszcze ma albo będzie druga transza?

1,979

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A jest/będzie s-video->VGA czy tylko composite->VGA?

1,980

(5 odpowiedzi, napisanych Konsole)

W Twoim wątku dot XL/XE ktoś napisał o cartach Ultimate-Cart lub Uno-Cart. To samo masz dla A2600. Może o to właśnie "się Tobie rozchodzi"?
https://thebrewingacademy.com/products/ … -cartridge

1,981

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mam otwarte STE i tak tam nie jest niestety.

1,982

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Niekoniecznie zbędne. Pomyślałem na szybko, że gdyby w długich płytach oprócz portu dla wewnętrznej stacji, było również dodatkowo to miejsce przy gnieździe DIN14 jak w płytach krótkich, to przez ten adapter można by się wpiąć np. GOTEKiem, lub zewnętrzną stacją ze zworką DS1, zwykłą taśmą IDC34 bez DIN14. No ale zaraz też pomyślałem, że gdyby tak było to już pewnie dawno ktoś by na to wpadł :-)

1,983

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

O! To ja się piszę na 2-3 szt. takich płytek gdyby ktoś robił, np. Mq :-)
Czy wszystkie modele płyt tak mają?

1,984

(71 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Z głowy nie pamiętam, a aktualnie nie bardzo mam jak rozkręcić. Postaram się pamiętać za jakiś czas.

1,985

(71 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To żeby skomplikować jeszcze bardziej :-) ja mam w obudowie 64C (czyli tej stylizowanej jak C=128) starą płytę. To chyba była pierwsza seria 64C, z czerwoną diodą Power.

1,986

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć, a czy używałeś tego (lub innego) US w z tym STE, przed wymianą CPU na wersję CMOS, ROMów na FLASHe i/lub przed tymi innymi opisanymi modami? Ja było wtedy?

1,987

(6,287 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Atari-User napisał/a:

@ uicr0Bee
Mam taki zestaw czyszczący, nowy z płynem.  Mam dwa, więc jeden mogę poświęcić,[...]Sprzedać nie chcę, ale mogę się za coś zamienić,.  Zaproponuj coś na PW.

Kilka dni temu wysłałem e-mail. Doszedł-był on?
--
µicr0Bee

1,988

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Podobne, w sensie (prawie) identyczne, czy tylko tyle że wpinane do COMa, ale obudowa całkiem inna?

1,989

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pozwolę sobie raz podbić.

1,990

(71 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A niektórzy chyba wyczytują więcej niż było napisane :D

Kolega wyraził "chęć posiadania jeszcze 64ki" oraz pytał o zestawienie "względem ceny /unikatowosci" i "Co do modeli. To jest jakiś szczególny który warto brać?"

1,991

(71 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Te bochenki/chlebaki/mydelniczki były też z pomarańczowymi klawiszami funkcyjnymi zamiast szarych, jak VIC 20, jak np. tu:
http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=98
i to chyba były "najpierwsiejsze"?

Moja rada, zasubskrybuj sobie na ulubionym portalu aukcyjnym powiadomienia z nowymi aukcjami w kategorii commodore, poobserwuj kilka tygodni, a sam się zorientujesz ile co jest warte i co najbardziej odpowiada Twojemu gustowi i portfelowi.

1,992

(30 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dynablaster!

Większą listę gier dla kategorii "1 vs. 2" masz np. tu:
http://www.atarimania.com/list_games_at … 6_8_G.html

Nie w każdej dwóch graczy gra dosłownie jednocześnie, bo wliczone są takie jak np. Archon, ale takie chyba też na taką sesję z kumplem mogą się nadać?
Może jeszcze turowe, typu Kolony, Kolony 2106?

1,993

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Podbiję temat, może po powrotach z urlopów ktoś coś doda?

_tzok_, a jaki narząd PP dla ST, który nie rozpoznaje geometrii, miałeś na myśli?

A wersja pełna będzie tylko jako komercyjna na karcie, czy również free jako download xex/atr/bin - np. dla UltimateCart?

1,995

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Dwa pierwsze z powyższego linku (Schematics 520 ST, Schematics 1040 STFM) wyglądają jak te moje papierowe.

1,996

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Lepsze niż tukej: https://docs.dev-docs.org/htm/search.php?find=_F ?
Tak przeglądam i widzę że np. "Atari 520ST/1040ST Field Service Manual (C026118-002, Rev B-3.6) [1987]" nie jest kompletny. W .pdf brakuje właśnie stron ze schematami, które mam w papierach dokładnie tej wersji dokumentu.

1,997

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Bry, mam segregator z kilkoma oryginalnymi Field Service Manual-ami. Przejrzałem na szybko i są schematy 1040STFM i 520ST.

1,998

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

.. i jeszcze taka ściąga:
http://www.atari-wiki.com/index.php/Disk_Imaging

1,999

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

JayMSA 1.8. Geometrię rozpoznaje. Zapisuje do .MSA i .ST. Ma możliwość omijania sektorów nieużywanych, więc szybciej. Tylko dla dyskietek bez zabezpieczeń.

Którą wersję MSA używasz? 1.41? Zauważyłem że potrafi zrobić dump niektórych dyskietek z którymi JayMSA sobie nie radzi.

Również FCOPY oczywiście rozpoznaje geometrię i potrafi zapisać do obrazu, ale chyba tylko .DIM, więc jeśli chcesz docelowo .ST, to trzeba konwertować, np. przez DIM2ST. Ja wszystkie dumpy przepuszczam przez ROMVaulta z bieżącą bazą TOSEC, a tam wszystko jest w .ST, więc wolę narządy, które od razu tak zapisują, ew. .MSA konwertuję przez MSA Converter pod Win.

Generalnie wolę jednak robić dumpy na PC (laptop z wbudowanym FDD + FreeDOS), DOS-owym programem MAKEDISK 1.5, bo rozpoznaje sporo wirusów boot-sektorowych i daje możliwość ich odfiltrowania z zapisywanego obrazu .ST. MAKEDISK daje też możliwość dowolnej ilości prób ponawiania odczytu przy błędzie, w odróżnieniu np. od Windows-owego FloImg, gdzie można chyba ustawić tylko 9 prób (no i nie sprawdza wirusów), a czasami udaje się odczytać sektor po naprawdę wieeelu próbach.

Jeszcze inna metoda na PC, to interfejs typu KryoFlux lub SuperCard. KryoFluxa używam głównie do dyskietek amigowych, ale czasem też dla ST, z tym że soft DTC też nie rozpoznaje wirusów, więc najpierw w ST sprawdzam wszystkie w UVK2000, co wydłuża proces.

W ST można pewnie też użyć np. GOTEKa jako stacji docelowej i dowolnego, ulubionego kopiera całodyskowego, ale trzeba wcześniej przygotować puste obrazy o odpowiedniej geometrii i je kolejno podmontowywać? Chyba raz to sprawdzałem, ale nie wydało mi się to wygodne przy dużej liczbie dyskietek do zwirtualizowania.

2,000

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Bo to był porządnie zaprojektowany komputer z dyskowym systemem operacyjnym. Dopiero kiedy inżynierowie już opijali zakończenie projektu przyszli marketingowcy z księgowymi i kazali do rana dorobić obsługę nośników taśmowych o dostępie sekwencyjnym ;)
Nie mam dowodów na poparcie tej tezy, ale zawsze tak twierdziliśmy z kolegą.
Za to niesamowite jest to, jaką to wywołało kreatywność i mnogość ulepszeń w takich krajach jak PRL czy Czechosłowacja.