2,226

(6 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Już widze, te galopujące tłumy - pewnie będziesz musiał zrobić jakąś selekcje  :twisted:

2,227

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a tak przy okazji moze potrafisz zrobic jeszcze jakies ciekawe rzeczy??? ja w chwili obecnej mam 800xe i tylko 64kb ramu... przydaloby sie to troche rozszerzyc.
Poza tym szukam stacji dyskow i kurcze joystickow  :D
Bo jak w cos grac to tylko na Atari  :lol: Gry na PCtach sa nudne!

Co do Ramu i innych bajerów polecam Pasia - koleś za niewielkie pieniądze montuje TTP, Rom Symulatora, Stereo, Covoxa, Ram do 1MB !!!, Qmega
adres jest na 100% w Scene Registerze uderz do niego a zrobi Ci to
rewelacyjnie !!!! wszystko na płytkach drukowanych ładnie zamontowane

Greetzz

ps. jak nie znajdziesz to Ci go podeślę mailem !

2,228

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pigu? A na co Ci emulator?

Nie koniecznie emulator - ja cholernie czesto korzystam z SIO2PC, bo jak by nie bylo płyta CDr z stuffem jest bardziej wytrzymala od dyskietki ;)

ps. wyżej pisałem że na stronie Mr. Bacardi'ego   znajduje się
zwalona wersja Robbo Konstruktora - owy defekt już został poprawiony !!!
Teraz można ściągnąć plik *.xfd z dobrą działającą wersję (murki się zmieniają, kolory także no i stworzona w ten sposob gra działa na 100% bo sprawdzałem ps. polecam przekonwertować ten plik do postaci *.atr np przy pomocy programu ATRUTIL ;)))

2,229

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Racja, racja. Ale ja walczylem z tym i dupa. Tzn. na ramdysk OK, ale jak zgralem na dysk to po ponownym odczytaniu nie dzialalo. Widocznie nie zgrywa rejstrow. Nie wiem, bo nie bawilem sie tym dlugo...  :?

Qmega 4.4 mam ale jeszcze nie na epromie - choc to nie problem - bo moge go miec juz nawet dzisiaj w compie - rzecz w tym ze gre Top Secret i mase innych (których nie ma w sieci) mam na dyskach ktorych moj Toms 720 nie jest w stanie poprawnie przegrac bo sa zabezpieczone - moge je pozrzucac do plikow atr a w plikach txt zaznaczyc ktore sektory na oryginale sa walniete i moze ktos sobie z tym poradzi ....

ps. np. Robo Konstruktora i Tekblasta mam 3 egzemplarze wiec moge komus wyslac sprawna wersje (tylko kto teraz ma jeszcze freezera !!! zeby zrobic z tego wersje plikową ???  (Monsoft sprzedal swoja Atarkę ...)

2,230

(12 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

tkacz napisał/a:

tkacz ty chyba nie wiesz co ot za grupa emuqart, taquart cyz jakos tak

Oj tam nie wiem...
Kiedys dawno przed wojna Vasco mi cos wspominal...
Chodzilo mi o to, ze nikt tu nic nie napisal... Bo ne emulach to teraz malo kto chyba NIE 'jedzie'...
Pozdro...

Oj Tkacz już nie przesadzaj, aż tak dużo ludzi na emulatorze się nie bawi - więcej na pewno bawi się SIO2PC - ze względu na wygode .... przynajmniej ja  :) bo emulatorek za często sie wywala - a jak ma się dodatkowo jeszcze compa podpiętego do karty telewizyjnej to już w ogóle jest odjazd !!

2,231

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:

Gierkę posiadam, niestety tylko na dyskietce 5.25 i nie jestem jej w stanie przegrać - gdyż jest zabezpieczona i podejrzewam że z tego powodu nie ma jej nigdzie w sieci ;(

2,232

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dziekuje wszystkim za wskazowki  :D
Piguła: po swietach wysle Ci wtyczke... taka od magnetofonu bedzie dobra, prada???

Pozdrawiam...

Tak właśnie o taką chodzi, jak tylko dostanę wtyczkę to od razu zabiorę się za kabelek (sam wczoraj zrobiłem kolejny dla siebie bo mój sprzedałem Lewisowi  :) ), i tak jak mówiłem wraz z wtyczka podaj mi długość kabla SIO2PC (2 - 4metrów) oraz jaką wtyczkę ma mieć po stronie grzyba (czyt. pC) - 9 pinową (tak jak mycha na com'a) czy 25, bo nie wiem jakim sprzetem dysponujesz ....
Pozdrawiam !

2,233

(18 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

zawsze możesz coś stworzyć w domu, nikt ci nie kaze siedziec przy QA na party... oczywiste jest ze podczas zlotu lepiej wypić browca z przyjaciółmi  :)

2,234

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Heh, pigulastemu sie pomylilo i puscil to na forum o ST :) Ale gestapo czuwa i topik jest juz na właściwym miejscu  :twisted:

no i dobrze że czuwa !!! Nie ma leżenia do góry brzuchem  :lol:

ps.  A ja cały czas czekam dely na info o Tomsie 720 na Twojej www  :x

2,235

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dely gw :)

e f ttp byl zjebany dos 6.1 ;-P.

a heh gumi dzies kiedys mial wyslac schemat do ciebie, tak mi mowil (3 lata temu;) nie doszlo ? eh te lagi na poczcie polsoej;/

Oj miał miał tak przynajmniej obiecywał na Quast Party 97, wiem że Pasiu montuje to cacko w compach (ale nie potrafi zmodyfikować oprogramowania na epromie - aby np. zmienić jakąś pozycje) jedyna nadzieja, teraz leży w MacGyverze, który może dostanie co nieco od Waldiego .... ale ja w to raczej nie wierze (myślę że domyślasz się czemu)

2,236

(18 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

MCgajver zrobienie tej procki to 4 minuty, bo 2 minuty to bootowanie systemuodpalenie dosa i qa z mojej xf ;P.

No to w takim razie ile czasu zajmie wam zakodowanie ładnego 16KB intra, oraz dema na Lato Ludzików ;)), bo Fox już ogłosił że wystawia Demo !!!!

ps. Solo podeślij mi jak możesz wszystkie swoje muzaki na maila !!!

2,237

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Polecam Pigule :) Mi tez dobrze zrobil :D (sio2pc oczywiscie)

Dzięki Dely ;) za opinie

2,238

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

3d24 to, chyba, nieznana dotąt prawie nikomu, polska gra z 1993 roku, która ukazać się miała pod szyldem L.K. AVALON. Tak się jednak nie stało, a z jakich powodów, możemy się tylko domyślać. Na szczęście, od niedawna, gra jest dostępna w sieci. Zawdzięczamy to Mr.Bacardi'emu. Grę możęmy zassać w postaci pliku .atr, wprost z jego strony. Oto dokładny link prowadzący do pliku: http://people.freenet.de/mrbacardi/3d24.zip

Super tej gierki nie miałem w swoich zbiorach, szkoda tylko że pod tym adresem znajduje się kolejna zwalona wersja Robbo Construktor'a - (wersja dyskowa - bez możliwości zmiany murku) jestem ciekaw ile jeszcze upłynie czasu zanim ktoś w końcu dobrze przeniesie tą grę (lub raczej prg, użytkowy) pod Emulator !!! (Fox wiem, że masz dużo pracy nad nowym demem - ale może zająłbyś się tym fantem toć to dla Ciebie 5 minut!!!)

2,239

(30 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Według mnie nie można w ogóle porównywać ze sobą tych dwóch jakże cooltowych gierek, a juz na pewno powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej !!   

Każda z nich na stałe wpisała się już do historii 8 bitowego Atari  i każda ma tak samo liczną rzeszę fanów

2,240

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Szukam kogos kto ma/potrafi zrobic SIO2PC...  :lol:

ja mogę Ci zrobić SIO2PC koszt góra 25zł (wliczona już przesyłka) jest tylko jeden warunek musisz mi przysłać wtyczkę SIO od Atari bo takowych nie posiadam .... a kasę zapłacisz przy odbiorze :
jak coś to uderzaj :

                                      Marcin Prusisz
                                   20 Stycznia 74/18
                                   95-200 Pabianice
                                    tel 606-952-156

robiłem już takowe Mikerowi, Lewisowi, Maciosiowi (z twojego miasta)
acha podaj mi jeszcze jak długi ma być kabel i jaką masz wtyczkę w PC
DB9 czy db25 (9 pinowy com czy 25)

2,241

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wspaniała wiadomość! Oby tak się stało. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, wdzięczny będe tak Waldiemu jak i MacGyverowi, ktoremu się tak pomyślnie rozmowa ułożyła z dawnym scenowcem małego ATARI. Mam nadzieję, że o tej sprawie MacGyver będzie nas informował w miarę rozwoju wydarzeń. Przyznaję, że ja osobiście ostrzę sobie zęby na SIDa w Atarce - jakby się tak udało stworzyć taką syfonię: 2 Pokeye + SID, to byłbym w szoku! Jednym słowem wiadomośc brzmi cudownie.

Życz mu ode mnie szczęścia na nowej drodze, i jak chcesz możesz przypomnieć, że ja cały czas czekam na moje 100zł :( które oddaje mi od 5 lat

2,242

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Party party i po party - imprezka naprawdę udana, choć wyczerpująca te kilkanaście godzin w aucie Vasca robi jednak swoje .... no i te przeżycia ... dwukrotnie nie wiele brakowalo a podalibyśmy sobie ręce z Qbkiem .... (na drugim świecie), szkoda że nie udało nam się jeszcze zawinąć do Wiednia - brakowało tak nie wiele 200km :((

2,243

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

No i troche nas przyjechalo, nie? Ciekaw jestem czy Vasco trafil tam gdzie powinien i dowiozl kogo mial dowiesc...:)
Poza tym party bylo OK, self demo rules!
Fox pamietaj do czego zobowiazales sie w real time:)!

Do mnie trafił, zaprosiłem go na sajgonki z ryżem - to informacja dla tych co byli na party (oni będą wiedzieć o co chodzi) - jednak skusił się na kurczaka w pięciu smakach - podobno mu smakowało ....

Mam nadzieję, że droga z Pabianic do Opalenicy przez Turek mu upłyneła równie bezpiecznie .....

2,244

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Na moim zegareczki wybiła właśnie 4:40 rano,

ostatnie spojrzenie na plecak oraz jego zawartość czy aby wszystko jest wzięte ?! tak tak pora ruszać na kolejne zagramaniczne ;) ATAROWSKIE COPY PARTY ... ciekawe ilu polskich scenowców jeszcze dotrze na party place ...

2,245

(1 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Dely - powiedz mi jak to jest z dodaniem wlasnej strony www do profilu user'a - czy są jakies adresy niedozwolone których formularz nie bedzie przyjmowal - bo np. ja w tej chwili nie mam jeszcze wykupionej domeny (sprawa rozwiaze sie w ciagu najblizszego tygodnia)a  www chodzi chwilowo po ip http://adres ip/~nazwa usera/ i w takiej postaci formularz nie  chce go przyjąc ...

2,246

(18 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

spoko :>

a propos - wszystkie dotychczasowe wersje mp dzialaly na atarynach z ramem 64kB - widze ze kolega nawet DOC-a nie raczyl przeczytac ;>

Oczywiście że nie czytałem !!!! bo i po co, program jest tak intuicyjny, że nie było takiej potrzeby - a napisałem wyraźnie że chyba używa co nie znaczy że tak ;))

moze i dawno zabralbym sie za dodatkowa pamiec w uzytkach, gdyby istniala jakas standaryzacja co do jej uzywania - owszem, mozna na chama, ale wtedy to niszczy jakies RAM-dyski itp .

To fakt troche tych standardów nam się porobiło - ale możesz zrobić tak mówisz - ręczny wybór banków (przypomina mi się od razu Twoje chyba ostatnie demko, gdzie bardzi fajnie było to rozwiązane !!!)

2,247

(12 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

oj pozory baaaardzo mylą!!!!!!!!!! Większość ludzi, którzy mieli wczesniej Atarki, poźniej sprawili sobie pc, teraz siedzi na pc i emulatorach, a i to nie zawsze... :cry:

Ptica kurde kupe lat !!! Słyszałem, że jedziesz z nami na Copy Party - Extra !!!

w takim razie do zobaczyska jutro !!!! mam nadzieję że nasz emeryt scenowy nasz nie pozabija w swoim wozie !!

2,248

(18 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

macgyver napisał/a:

lutownicy nie chce mi sie odkurzac.... nie chce mi sie bawic w elektronike - to po pierwsze....

widzisz.... dla mnie o programie nie swiadczy jego wyglad, lecz mozliwosci i funkcjonalnosc.....

macgyver kurde znamy się już kupe lat i znasz mnie dobrze, nigdy nie krytykowałem Twoich programów pod kontem ich funkcjonalości gdyż niemają sobie równych (np. megaplayer - na dzień dzisiejszy, a nie wierzę aby się coś zmieniło >>>>  nie ma lepszego playera :!:  :!:  ..)
Tylko tak jak już chyba mówiłem ci na party szkoda że ma słabą szatę graficzną - choć teraz można było by to poprawić, bo ta garstka ludzi która została na naszej scenie ma już Atarynki dopasione do granic możliwości .... więc program spokojnie może korzystać z dodatkowego Ramu (choć to już czyni chyba ostatnia dostępna wersja )

a o wytoczenie procesu się nie boje ty mała żmijo !!

Greetzzz  !

2,249

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hej ludziki, czy ktoś posiada schemacik tej fajnej modyfikacji autorstwa bodajże Gumiego ??? Interesuje mnie zarówno schemat jak i zawartość Eprom'u !

Z góry dziękuje za info

2,250

(10 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

chciałbym tylko przypomniec, ze to nie forum o gramatyce ...

Czekaj Dely pozwól nam sobie tą kwestie wyjaśnić hi hi bo czytając moje i Mr Byte posty wnioskuje że oboje uznaliśmy że druga strona jest za pisownią dużą literą - mimo że każdy z nas uważa inaczej, ot takie małe głupie nieporozumienie ....

Znalezione posty [ 2,226 do 2,250 z 2,257 ]

Strony Poprzednia 1 88 89 90 91 Następna

atari.area forum » Posty przez Piguła/Shpoon



Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.

Wygenerowano w 0.075 sekund, wykonano 17 zapytań