Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 90 z 91)
Już widze, te galopujące tłumy - pewnie będziesz musiał zrobić jakąś selekcje :twisted:
a tak przy okazji moze potrafisz zrobic jeszcze jakies ciekawe rzeczy??? ja w chwili obecnej mam 800xe i tylko 64kb ramu... przydaloby sie to troche rozszerzyc.
Poza tym szukam stacji dyskow i kurcze joystickow :D
Bo jak w cos grac to tylko na Atari :lol: Gry na PCtach sa nudne!
Co do Ramu i innych bajerów polecam Pasia - koleś za niewielkie pieniądze montuje TTP, Rom Symulatora, Stereo, Covoxa, Ram do 1MB !!!, Qmega
adres jest na 100% w Scene Registerze uderz do niego a zrobi Ci to
rewelacyjnie !!!! wszystko na płytkach drukowanych ładnie zamontowane
Greetzz
ps. jak nie znajdziesz to Ci go podeślę mailem !
Pigu? A na co Ci emulator?
Nie koniecznie emulator - ja cholernie czesto korzystam z SIO2PC, bo jak by nie bylo płyta CDr z stuffem jest bardziej wytrzymala od dyskietki ;)
ps. wyżej pisałem że na stronie Mr. Bacardi'ego znajduje się
zwalona wersja Robbo Konstruktora - owy defekt już został poprawiony !!!
Teraz można ściągnąć plik *.xfd z dobrą działającą wersję (murki się zmieniają, kolory także no i stworzona w ten sposob gra działa na 100% bo sprawdzałem ps. polecam przekonwertować ten plik do postaci *.atr np przy pomocy programu ATRUTIL ;)))
Racja, racja. Ale ja walczylem z tym i dupa. Tzn. na ramdysk OK, ale jak zgralem na dysk to po ponownym odczytaniu nie dzialalo. Widocznie nie zgrywa rejstrow. Nie wiem, bo nie bawilem sie tym dlugo... :?
Qmega 4.4 mam ale jeszcze nie na epromie - choc to nie problem - bo moge go miec juz nawet dzisiaj w compie - rzecz w tym ze gre Top Secret i mase innych (których nie ma w sieci) mam na dyskach ktorych moj Toms 720 nie jest w stanie poprawnie przegrac bo sa zabezpieczone - moge je pozrzucac do plikow atr a w plikach txt zaznaczyc ktore sektory na oryginale sa walniete i moze ktos sobie z tym poradzi ....
ps. np. Robo Konstruktora i Tekblasta mam 3 egzemplarze wiec moge komus wyslac sprawna wersje (tylko kto teraz ma jeszcze freezera !!! zeby zrobic z tego wersje plikową ??? (Monsoft sprzedal swoja Atarkę ...)
tkacz napisał/a:tkacz ty chyba nie wiesz co ot za grupa emuqart, taquart cyz jakos tak
Oj tam nie wiem...
Kiedys dawno przed wojna Vasco mi cos wspominal...
Chodzilo mi o to, ze nikt tu nic nie napisal... Bo ne emulach to teraz malo kto chyba NIE 'jedzie'...
Pozdro...
Oj Tkacz już nie przesadzaj, aż tak dużo ludzi na emulatorze się nie bawi - więcej na pewno bawi się SIO2PC - ze względu na wygode .... przynajmniej ja :) bo emulatorek za często sie wywala - a jak ma się dodatkowo jeszcze compa podpiętego do karty telewizyjnej to już w ogóle jest odjazd !!
Szukam gry pod wspomnianym tytulem, dzialajacej pod emulem.
Ma ktos gre / URL ? :?:
Gierkę posiadam, niestety tylko na dyskietce 5.25 i nie jestem jej w stanie przegrać - gdyż jest zabezpieczona i podejrzewam że z tego powodu nie ma jej nigdzie w sieci ;(
Dziekuje wszystkim za wskazowki :D
Piguła: po swietach wysle Ci wtyczke... taka od magnetofonu bedzie dobra, prada???
Pozdrawiam...
Tak właśnie o taką chodzi, jak tylko dostanę wtyczkę to od razu zabiorę się za kabelek (sam wczoraj zrobiłem kolejny dla siebie bo mój sprzedałem Lewisowi :) ), i tak jak mówiłem wraz z wtyczka podaj mi długość kabla SIO2PC (2 - 4metrów) oraz jaką wtyczkę ma mieć po stronie grzyba (czyt. pC) - 9 pinową (tak jak mycha na com'a) czy 25, bo nie wiem jakim sprzetem dysponujesz ....
Pozdrawiam !
zawsze możesz coś stworzyć w domu, nikt ci nie kaze siedziec przy QA na party... oczywiste jest ze podczas zlotu lepiej wypić browca z przyjaciółmi :)
Heh, pigulastemu sie pomylilo i puscil to na forum o ST :) Ale gestapo czuwa i topik jest juz na właściwym miejscu :twisted:
no i dobrze że czuwa !!! Nie ma leżenia do góry brzuchem :lol:
ps. A ja cały czas czekam dely na info o Tomsie 720 na Twojej www :x
dely gw :)
e f ttp byl zjebany dos 6.1 ;-P.
a heh gumi dzies kiedys mial wyslac schemat do ciebie, tak mi mowil (3 lata temu;) nie doszlo ? eh te lagi na poczcie polsoej;/
Oj miał miał tak przynajmniej obiecywał na Quast Party 97, wiem że Pasiu montuje to cacko w compach (ale nie potrafi zmodyfikować oprogramowania na epromie - aby np. zmienić jakąś pozycje) jedyna nadzieja, teraz leży w MacGyverze, który może dostanie co nieco od Waldiego .... ale ja w to raczej nie wierze (myślę że domyślasz się czemu)
MCgajver zrobienie tej procki to 4 minuty, bo 2 minuty to bootowanie systemuodpalenie dosa i qa z mojej xf ;P.
No to w takim razie ile czasu zajmie wam zakodowanie ładnego 16KB intra, oraz dema na Lato Ludzików ;)), bo Fox już ogłosił że wystawia Demo !!!!
ps. Solo podeślij mi jak możesz wszystkie swoje muzaki na maila !!!
Polecam Pigule :) Mi tez dobrze zrobil :D (sio2pc oczywiscie)
Dzięki Dely ;) za opinie
3d24 to, chyba, nieznana dotąt prawie nikomu, polska gra z 1993 roku, która ukazać się miała pod szyldem L.K. AVALON. Tak się jednak nie stało, a z jakich powodów, możemy się tylko domyślać. Na szczęście, od niedawna, gra jest dostępna w sieci. Zawdzięczamy to Mr.Bacardi'emu. Grę możęmy zassać w postaci pliku .atr, wprost z jego strony. Oto dokładny link prowadzący do pliku: http://people.freenet.de/mrbacardi/3d24.zip
Super tej gierki nie miałem w swoich zbiorach, szkoda tylko że pod tym adresem znajduje się kolejna zwalona wersja Robbo Construktor'a - (wersja dyskowa - bez możliwości zmiany murku) jestem ciekaw ile jeszcze upłynie czasu zanim ktoś w końcu dobrze przeniesie tą grę (lub raczej prg, użytkowy) pod Emulator !!! (Fox wiem, że masz dużo pracy nad nowym demem - ale może zająłbyś się tym fantem toć to dla Ciebie 5 minut!!!)
Według mnie nie można w ogóle porównywać ze sobą tych dwóch jakże cooltowych gierek, a juz na pewno powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej !!
Każda z nich na stałe wpisała się już do historii 8 bitowego Atari i każda ma tak samo liczną rzeszę fanów
Szukam kogos kto ma/potrafi zrobic SIO2PC... :lol:
ja mogę Ci zrobić SIO2PC koszt góra 25zł (wliczona już przesyłka) jest tylko jeden warunek musisz mi przysłać wtyczkę SIO od Atari bo takowych nie posiadam .... a kasę zapłacisz przy odbiorze :
jak coś to uderzaj :
Marcin Prusisz
20 Stycznia 74/18
95-200 Pabianice
tel 606-952-156
robiłem już takowe Mikerowi, Lewisowi, Maciosiowi (z twojego miasta)
acha podaj mi jeszcze jak długi ma być kabel i jaką masz wtyczkę w PC
DB9 czy db25 (9 pinowy com czy 25)
Wspaniała wiadomość! Oby tak się stało. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, wdzięczny będe tak Waldiemu jak i MacGyverowi, ktoremu się tak pomyślnie rozmowa ułożyła z dawnym scenowcem małego ATARI. Mam nadzieję, że o tej sprawie MacGyver będzie nas informował w miarę rozwoju wydarzeń. Przyznaję, że ja osobiście ostrzę sobie zęby na SIDa w Atarce - jakby się tak udało stworzyć taką syfonię: 2 Pokeye + SID, to byłbym w szoku! Jednym słowem wiadomośc brzmi cudownie.
Życz mu ode mnie szczęścia na nowej drodze, i jak chcesz możesz przypomnieć, że ja cały czas czekam na moje 100zł :( które oddaje mi od 5 lat
Party party i po party - imprezka naprawdę udana, choć wyczerpująca te kilkanaście godzin w aucie Vasca robi jednak swoje .... no i te przeżycia ... dwukrotnie nie wiele brakowalo a podalibyśmy sobie ręce z Qbkiem .... (na drugim świecie), szkoda że nie udało nam się jeszcze zawinąć do Wiednia - brakowało tak nie wiele 200km :((
No i troche nas przyjechalo, nie? Ciekaw jestem czy Vasco trafil tam gdzie powinien i dowiozl kogo mial dowiesc...:)
Poza tym party bylo OK, self demo rules!
Fox pamietaj do czego zobowiazales sie w real time:)!
Do mnie trafił, zaprosiłem go na sajgonki z ryżem - to informacja dla tych co byli na party (oni będą wiedzieć o co chodzi) - jednak skusił się na kurczaka w pięciu smakach - podobno mu smakowało ....
Mam nadzieję, że droga z Pabianic do Opalenicy przez Turek mu upłyneła równie bezpiecznie .....
Na moim zegareczki wybiła właśnie 4:40 rano,
ostatnie spojrzenie na plecak oraz jego zawartość czy aby wszystko jest wzięte ?! tak tak pora ruszać na kolejne zagramaniczne ;) ATAROWSKIE COPY PARTY ... ciekawe ilu polskich scenowców jeszcze dotrze na party place ...
Dely - powiedz mi jak to jest z dodaniem wlasnej strony www do profilu user'a - czy są jakies adresy niedozwolone których formularz nie bedzie przyjmowal - bo np. ja w tej chwili nie mam jeszcze wykupionej domeny (sprawa rozwiaze sie w ciagu najblizszego tygodnia)a www chodzi chwilowo po ip http://adres ip/~nazwa usera/ i w takiej postaci formularz nie chce go przyjąc ...
spoko :>
a propos - wszystkie dotychczasowe wersje mp dzialaly na atarynach z ramem 64kB - widze ze kolega nawet DOC-a nie raczyl przeczytac ;>
Oczywiście że nie czytałem !!!! bo i po co, program jest tak intuicyjny, że nie było takiej potrzeby - a napisałem wyraźnie że chyba używa co nie znaczy że tak ;))
moze i dawno zabralbym sie za dodatkowa pamiec w uzytkach, gdyby istniala jakas standaryzacja co do jej uzywania - owszem, mozna na chama, ale wtedy to niszczy jakies RAM-dyski itp .
To fakt troche tych standardów nam się porobiło - ale możesz zrobić tak mówisz - ręczny wybór banków (przypomina mi się od razu Twoje chyba ostatnie demko, gdzie bardzi fajnie było to rozwiązane !!!)
oj pozory baaaardzo mylą!!!!!!!!!! Większość ludzi, którzy mieli wczesniej Atarki, poźniej sprawili sobie pc, teraz siedzi na pc i emulatorach, a i to nie zawsze... :cry:
Ptica kurde kupe lat !!! Słyszałem, że jedziesz z nami na Copy Party - Extra !!!
w takim razie do zobaczyska jutro !!!! mam nadzieję że nasz emeryt scenowy nasz nie pozabija w swoim wozie !!
macgyver napisał/a:lutownicy nie chce mi sie odkurzac.... nie chce mi sie bawic w elektronike - to po pierwsze....
widzisz.... dla mnie o programie nie swiadczy jego wyglad, lecz mozliwosci i funkcjonalnosc.....
macgyver kurde znamy się już kupe lat i znasz mnie dobrze, nigdy nie krytykowałem Twoich programów pod kontem ich funkcjonalości gdyż niemają sobie równych (np. megaplayer - na dzień dzisiejszy, a nie wierzę aby się coś zmieniło >>>> nie ma lepszego playera :!: :!: ..)
Tylko tak jak już chyba mówiłem ci na party szkoda że ma słabą szatę graficzną - choć teraz można było by to poprawić, bo ta garstka ludzi która została na naszej scenie ma już Atarynki dopasione do granic możliwości .... więc program spokojnie może korzystać z dodatkowego Ramu (choć to już czyni chyba ostatnia dostępna wersja )
a o wytoczenie procesu się nie boje ty mała żmijo !!
Greetzzz !
Hej ludziki, czy ktoś posiada schemacik tej fajnej modyfikacji autorstwa bodajże Gumiego ??? Interesuje mnie zarówno schemat jak i zawartość Eprom'u !
Z góry dziękuje za info
chciałbym tylko przypomniec, ze to nie forum o gramatyce ...
Czekaj Dely pozwól nam sobie tą kwestie wyjaśnić hi hi bo czytając moje i Mr Byte posty wnioskuje że oboje uznaliśmy że druga strona jest za pisownią dużą literą - mimo że każdy z nas uważa inaczej, ot takie małe głupie nieporozumienie ....
Znalezione posty [ 2,226 do 2,250 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.183 sekund, wykonano 7 zapytań