1

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ja bym zrobił inaczej - wiedząc, co czeka na poczcie. Jeżeli złożyłbym zamówienie, za które jeszcze nie zapłaciłem i które nie zostało jeszcze zrealizowane. Napisałbym najpierw do firmy/osoby, że rezygnuje z zamówienia. Zachował korespondencje o tej rezygnacji - bo przecież przy zakupach online masz 14 dni na rezygnacje tak naprawdę bez podawania powodu. Zachowanie fair wobec takiej firmy/osoby, bo nie poniosła jeszcze żadnych kosztów np. za wysyłkę. Odczekał 1/2 dni  na reakcje firmy. Jeżeli potwierdzi anulowanie zamówienia - dopiero wtedy odebrał list.
Wówczas w oświadczeniu podał bym datę złożenia i anulowania niezrealizowanego zamówienia. Która byłaby wcześniejsza.
A tak naprawdę nawet nie musiałbym o tym zamówieniu nic pisać, bo do niego finalnie w ogóle nie doszło i nie ma żadnego śladu wpłaty itp.

2

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Sytuacja wygląda tak - jeżeli nie odbierzesz listu, dostaniesz powtórne awizo, po 7 dniach list wróci do komornika z adnotacją, że go nieodebrałeś, ale będzie już traktowany tak jak w przypadku pism z sądu jako dostarczony, po upływie 7 dni roboczych, komornik wyśle ponownie do Ciebie list, ale już z karą grzywny, ponieważ nie dostarczysz mu w ustawowym czasie stosownego oświadczenia.

Co do sytuacji nieopłaconego zamówienia, to pytanie brzmi, czy owe zamówienie zostało do Ciebie już wysłane. Za mało informacji podałeś.

O zamówieniu z przeszłości opłaconym i niezrealizowanym, będziesz musiał po prostu napisać w oświadczeniu, że w dniu tym i tym zamówiłeś rzecz X, zapłaciłeś kwotę Y i do dnia dzisiejszego Pan Z zamówienia niezrealizował.

Jeżeli świeże zamówienie zostało już do Ciebie wysłane, to po odebraniu listu nie będziesz mógł już za nie zapłacić bezpośrednio dłużnikowi. A zostaniesz zmuszony do podania informacji w oświadczedniu co kupiłeś, za ile i pieniądze przelesz na konto z listu do komornika. W świetle prawa będziesz czysty - komornik po prostu przejmie Twoje środki za zamówienie celem uregulowania zadłużenia u wierzyciela.

3

(19 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dorzucam jeszcze garść informacji ode mnie, gdyż na początku tego roku sytuacja uległa znacznej zmianie.

Osoby, które mnie znają, wiedzą, że jestem osobą raczej pozytywnie nastawioną do ludzi. I łatwo nikogo nie skreślam, nie wykluczam.

Pan Piotr pojawił się w naszym środowisku z projektem SAVO (wersja XL i XE), projekt prosty bo w sumie sama płytka + gniazdko i kilka goldpinów, ale pozwalający oszczędzić od modyfikacji oryginalną obudowę Atari. Mam w swoich zbiorach kilka atarek i nie chciałem niszczyć kolejnej obudowy. Więc na przełomie 2022/2023 skusiłem się na dwie takie płytki dokonując preorderu - zamówienie zrealizowano na początku roku (płatność październik 2022, wysyłka styczeń 2023). Zastrzeżeń brak. Trochę później zaczęły pojawiać się sygnały od różnych osób o opóźnieniach z wysyłkami sprzętów rozbudowywanych przez Pana Piotra.

Wybiórczo śledziłem całą sytuację i ze względu na sygnały ze środowiska w 2025 kiedy światło ujrzała replika płyty do 130xe skusiłem się na dwie takie płyty (grudzień 2025), ale tutaj nie było już mowy o przedpłacie a opcji za pobraniem.

Finalnie skończyło się to tak, że Pan Piotr sam wyszedł z inicjatywą w moją stronę, wysłał mi dwie takie płyty, a ja w momencie odbioru paczki i sprawdzenia zawartości przelałem mu umówioną kwotę na telefon. Paczka dotarła, należność została uregulowana.

Dwa miesiące później domówiłem jeszcze jeden pakiet części do repliki 130XE, forma rozliczenia taka sama i podobnie zakończona. Na wszystko oczywiście posiadam stosowne potwierdzenia.

Dlaczego zatem piszę o Piotrze, mimo, że wzajemnie wobec siebie nie mamy żadnych zobowiązań?!

Dlatego, że jak pokazał ostatni tydzień, otrzymałem z izby komorniczej (nie jestem jedyną taką osobą), pismo od komornika z informacją o zadłużeniu Pana Piotra, a sam w tym liście figuruje jako tzw. trójdłużnik.

Po konsultacjach prawniczych oraz dwóch rozmowach z izbą komorniczą okazuje się, że Pan Komornik po prawomocnym wyroku sądowym o egzekucji komorniczej wobec Piotra, przeanalizował sobie listę wpływów na jego konto i przyjął, że osoby, które od niego w ostatnim czasie kupowały kilka rzeczy są jego stałymi kontrachentami i utrzymują z nim relacje biznesowe.

W moim pzypadku były to UWAGA słownie DWA zamówienia. Chcąc zabezpieczyć środki z ewentualnych nierozliczonych jeszcze zamówień wysłał takie pisma do wielu osób.

Otrzymanie takiego pisma nakłada obowiązek napisania oświadczenia i odesłanie go do komornika oraz blokuje prawnie możliwość uregulowania jakiekolwiek zaległej płatności na konto Piotra. Ponieważ ja nie miałem żadnych zaległych wpłat, musiałem tylko odesłać oświadczenie z informacją, że nie łączą mnie żadne relacje biznesowe a zamówienia, które zamówiłem już dawno są kwestią zamkniętą.

W sytuacji gdyby ktoś miał jeszcze coś niezapłacone, musi już o tym poinformować komornika i przelać tą należność na konto komornika a nie Piotra.

Zignorowanie tego pisma i brak oświadczenia - będzie skutkować dla takiej osoby karą grzywny w wysokości 2000zł
Przelanie jakichkolwiek zaległych pieniędzy po otrzymaniu tego pisma na konto Piotra to kolejna grzywna w wysokości od 2000-5000zł.

Dlatego otrzegam osoby, aby aktualnie nie próbowały czegokolwiek zamawiać od Piotrka, a już na pewno nie wysyłaly do niego żadnego sprzętu do rozbudowy, bo mogą go więcej nie zobaczyć, a w przypadku zamówień narazić się na próbe zablokowania środków za nie ze strony komornika.

4

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Extra!

5

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Piękna sprawa - już ostrze ząbki

Dorzucam na szybko tekst z pozostalych stron 4-11

Dość dobrze AI radzi sobie z wyciąganiem - trzeba tylko lekko podbić kontrast i jasność.

Na szybko pierwsze 3 strony jako żywy tekst.

Ustawiony typ jako Lower Silesian Turbo 2000 - rozwiązało problem. Dzięki Seban!

Seban mam pytanie dotyczące cart'a Brodatego - dla t2000, w jakim formacie to czyta dane, bo przy klasycznym t2000 loader z tego carta pokazuje mi 10 serduszek jako tytuł, zmieniałem już format, faze i dalej efekt jest ten sam po pierwszym rekordzie.

Jak ustawie czeskie t2000, to nazwa się pokazuje, ale po 7 sekundach wczytywania robi mi sie bialy ekran i ladowanie się zatrzymuje.

Natomiast z loaderem J.Richtera wygenerowana gra w czeskim turbo 2000 i nagrana na magnecie z UM, mi się wczytuje poprawnie.

10

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wszystko dobrze opisałeś. Tak, pierwsze dwa loadery są do ATT pozycja A i B i właśnie o to mi chodziło :)

11

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban nawiązując do postu 1235 to na początku raczej w tym karcie są dwa loadery ale do ATT a nie AST
zobacz tutaj masz zrzut ostatniej wersji cart'a od Panów z UM

12

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

https://www.thingiverse.com/thing:5857136

13

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jedna zapala się tylko przy błędzie karty - wsadź sam adapter od karty microsd na SD, powinna wtedy się zapalić.

14

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban soft rewelacja - działa idealnie.... super sprawa ten kopier do T2000

15

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A ja dodam, tylko, że wszystko co na ten moment udało się zgrać/przetworzyć/odbudować leży:
https://ataricovers.com/cassette-covers ... e-marauder

16

(51 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

No proszę ile dobra :) Dzięki Seban. Sam czysty loader z jumbocopy udało się wyciągnąć i jest już zrzucony.
Natomiast oczywiście kopiera nie ma. Czy analizowałeś może jego strukture? Bo wiem, że kopier zaszywał w loader nazwę gry oraz ilość rekordów, które potem są odliczane do zera.

17

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - jak zwykle kawał niezłej roboty... dzięki za soft... będzie używany, jak trafią mi się nowe dumpy w t2000.

18

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tego hobby tronic to byłem pewien na 100%, bo oglądałem je kilkukrotnie :)

19

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dla KSO jest program turdysk. Ale ma też swoje ograniczenia. Dużych gier właśnie powyżej 50KB nie złapie.
Wtedy zostaje kopier z buforem 128KB, jest taki jeden dla T2000, ale zapisuje tylko albo w turbo, albo w normalu... wiec ja bawię się wtedy pod emulatorem i takie pozycje przenosze najpierw turbo-normal, a dopiero potem normal-dysk.

20

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - myślę, że rozwiązanie z obsługą H pod Altirą rozwiązuje już problem bufora. Uruchamiając Twoją wersję antyajek copy pod Dosem, przy około 30 zestawach turbo 2000, problem miałem dosłownie z 4 plikami. Dotyczyło to gier, które swoją objętością osiągały rozmiar około 55-56KB. Nie porównywałem bufora pod różnymi dos'ami, po prostu ze względu na fakt, że cały czas używam Toms'a 720, najczęściej sięgam po Mydos'a i DOS'a II+D. A mamy przecież dzisiaj jeszcze lekkie rozwiązanie jakim jest Light Dos.

Każdy z tych 4 problematycznych plików, bez problemu udało się wyłuskać pod Altirą i obsługą H: z mapowaniem na D1.
Także skuteczność programu na ten moment wynosi 100%. Bo nawet te 4 pliki przy innym sposobie uruchomienia programu udało się wyłuskać.

21

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Extra. Fajnie, że Ci się chciało... nie wiadomo, jakie perełki jeszcze wpadną w nasze łapki z aukcji lub pchlich targów.
Bo jak czas pokazuje... może być tego jeszcze baaardzo dużo.

22

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Za każdym razem, wyciąganie danych kończyło mi się bez błędu. Nawet jak dobrze pamiętam, wielkość pliku zapisana w pliku ATR oraz na dysku H była taka sama. Wprawdzie dla wygody korzystałem z gęstości 720KB i mydosa + antyajka, może to miało jakiś wpływ, na to, że dane ulegały jakiemuś przekłamaniu. Korzystałem z wygody z Atari800 z dodatkiem do taśm, a nie z altiry. Dopiero po Twojej podpowiedzi zmieniłem emulator, dla pozycji, z którymi miałem problem.

23

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - wszystkie taśmy takrona27 - zostały  już praktycznie wyłuskane - problem był jedynie z grą Feud, World Soccer oraz 2 częściami Winter Olympiad, ale tutaj pomogło Twoje rozwiązanie  Altira i dysk H. Wcześniej wyłuskiwałem masę plików z Twoich dumpów T2000 i takiego problemu nie miałem. Także soft jest naprawdę niezły.... na ponad 30 taśm 4 pliki :)

Oryginalne wyłuskane pliki zestawów są w stosownym wątku Maraudera.
https://atarionline.pl/forum/comments.p ... =4#Item_46

Mnie został jeszcze do zabawy zestaw 18, oraz do zrekonstruowania od zera zestaw 21. Wówczas zachowanych będzie 20 z 26 zestawów.

24

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Spodziewałem się, że problem będzie trywialny- uzupełniam zatem swoje notatki o kolejne cenne informacje :)

25

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Zerknij na ten dwa nagrania. Twój program AntyAjek sobie z nimi nie radzi. Może powodem jest ich rozmiar, bo są to dość duże pliki file. Generalnie cały proces wyłuskiwania plików XEX przebiega bez zarzutu. Dane zapisują się na dysku, niestety programy, potem nie dają się uruchomić. Pod emulatorem Atari800 z tych plików WAV i kasetowego systemu dla KSO obie gry startują.