Konkurs na napisanie gier na 16KB RAM. Założenia są następujące:
I. Programy
1. Gry autorskie, nigdzie wcześniej nie publikowane
2. Format samouruchamialnych plików działających na Atari z 16KB pamięci RAM (będą testowane na Atari 600XL PAL oraz Atari 400 NTSC)
3. Lokalizacja w pamięci umożliwiająca uruchomienie z cartridge-a mapowanego jako XE GS
4. Obsługa joystickiem w gnieździe nr 1 lub w gniazdach 1 i 2 (dla trybu wieloosobowego)
5. Tryb gry dla jednej osoby, jako opcja możliwa także dla większej ilości osób
6. Gry tekstowe są wyłączone z konkursu
7. Gry muszą mieć zawartą informację "copyright 2021 Sikor Soft" - dla wersji do wydania przeze mnie
II. Ustalenia prawne
1. Gra nie może być nigdzie udostępniona, oprócz zrzutów ekranu/filmu z rozgrywki (do zakończenia konkursu dotyczy wszystkich pozycji)
2. Majątkowe prawa autorskie do wydania gry na cartridge-u przechodzą na firmę Sikor Soft
3. Pozostałe prawa autorskie zostają w całości przy twórcach
4. Gry zakwalifikowane do wydania zostaną nagrodzone wymienionymi w pkt. IV kwotami
5. O kwalifikacji gry do wydania decyduję wyłącznie ja osobiście, natomiast o miejscu gry w rankingu na podstawie przedstawionych screenów/filmów decydują punkty w specjalnym wątku, który zostanie utworzony po zakończeniu terminu przysyłania prac konkursowych
6. Gry, które nie zakwalifikują się do wydania wracają wraz z wszystkimi prawami do autorów i nie zostaną fizycznie przeze mnie udostępnione (autor zadecyduje, czy je upubliczni)
7. Gry zakwalifikowane do wydania na cartridge-u zostają w kwestii upublicznienia w innej formie w gestii autorów, przy czym nie mogą być upublicznione w wersji fizycznej ani cyfrowej jako plik wykonywalny przez okres minimum pół roku od daty wydania fizycznego cartridge-a
8. Fizyczny cartridge zostanie wydany maksymalnie w okresie pół roku od zakończenia konkursu
III. Terminy
1. Ewentualne prace należy przesyłać na adres e-mail: sikor_soft@poczta.fm, w temacie pisząc "REAL 16kB compo"
2. Prace nadsyłamy w terminie od 29.12.2020 do 31.03.2021, do godziny 23:59 (czas środkowoeuropejski)
3. W momencie wysłania pracy można udostępnić jej zrzuty ekranowe/filmy z rozgrywki
4. Załączona praca musi zawierać instrukcję i adres e-mail głównego autora (z nim będą dokonywane wszelkie rozliczenia)
5. Do dnia 10.04.2021 zostaną podane prace zakwalifikowane do wydania na fizycznym cartridge-u.
6. W terminie do dnia 01.05.2021 odbędzie się głosowanie dla forumowiczów atariarea oraz atari age, które zadecyduje o zajętym w konkursie miejscu
IV. Nagrody
1. Każda praca zakwalifikowana do wydania zostanie nagrodzona kwotą 50zł
2. Dodatkowo - praca, która zajmie czwarte miejsce uzyska dodatkowe 50zł (łączna kwota 100zł)
3. Dodatkowo - praca, która zajmie trzecie miejsce uzyska dodatkowe 100zł (łączna kwota 150zł)
4. Dodatkowo - praca, która zajmie drugie miejsce uzyska dodatkowe 200zł (łączna kwota 250zł)
5. Dodatkowo - praca, która zajmie pierwsze miejsce uzyska dodatkowe 450zł (łączna kwota 500zł)
6. Na wszystkie zakwalifikowane prace zostanie zawarta umowa w wersji elektronicznej (w języku polskim, wysyłana na maila i dane głównego autora gry)
7. Wszystkie wskazane kwoty są kwotami brutto i ewentualne odprowadzenie podatku leży w gestii autora
8. Wszelkie kwoty zostaną wypłacone za pomocą portalu PayPal lub jako przelew bankowy (możliwość wyłącznie w Polsce), przy czym przelewy PayPal będą realizowane jako firmowe
V. Ustalenia końcowe
1. Aby konkurs się odbył - musi się pojawić minimum pięć prac
2. W kwestiach nieujętych w niniejszym regulaminie proszę się kontaktować ze mną, a wątpliwości zostaną wyjaśnione w wątku konkursowym na atariarea i atariage
3. Autor może przysłać dowolną ilość prac
4. Kopie dla autorów w niskiej cenie (pierwsza pokrywa tylko koszty wykonania fizycznego wydania)
5. Pięć sztuk przeznaczonych na nagrody na Atarowskich zlotach
Harmonogram Silly Venture 2025 Prezentujemy pełny harmonogram wydarzeń od 20 do 23 listopada.
Nowy teaser RM800XL - launcher gier Revive Machines zaprezentowało kolejny film o RM800XL. To zaawansowany launcher gier z wieloma opcjami.
Atari CAS Play 0.05 - CAS w przeglądarce Krystone wydał Atari CAS Play 0.05, narzędzie do odtwarzania i konwersji plików .CAS w przeglądarce!
TasmARI - nowy projekt dla Atari Innowacyjne urządzenie łączące Atari ze światem IoT.
Nowe wieści o RM800XL Revive Machines prezentuje interfejs repliki Atari 800XL w dwóch nowych materiałach wideo.