PS: To ma chyba beepera. Możnaby poprosić XXL'a, żeby zrobił na to player muzyki beeperowej. :)
No, z Atari Magazynu można było sobie wklepać pod PBASIC muzyczkę przeniesioną z ZX Spectrum.
? HEX$(6670358)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
atari.area forum » Software, Gry - 16/32bit » Portfolio beeper.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
PS: To ma chyba beepera. Możnaby poprosić XXL'a, żeby zrobił na to player muzyki beeperowej. :)
No, z Atari Magazynu można było sobie wklepać pod PBASIC muzyczkę przeniesioną z ZX Spectrum.
XXL pracuje na trochę innym poziomie. :) Zapewniam. :)
Hyh, nie wątpię. To nie było a propos XXLa tylko a propos beepera - że można stosunkowo prosto przenosić beeperowe kawałki ze spektrum.
Jest taka gra jak FolioDash czy jakoś tak, nawet nieźle na tym beeperze gra muzyczkę znaną z naszego maluchowego Boulder Dasha ;)
że można stosunkowo prosto przenosić beeperowe kawałki ze spektrum.
Ooooo. Napiszę do niego na maila. :)
Jest tracker cross-platform na PC. Mógłby sobie ktoś napisać kawałek, a potem odtwarzać go na Portfolio (gdyby taka konwersja została zrobiona), każdy kawałek zapisuje się bowiem od razu z odpowiednim playerem.
Mnie raczej chodziło o możliwości przepisania kodu assemblerowego z Z80 na Intela (tak, jak XXL zrobił w przypadku "przetlumaczenia" kodu z Z80 na 6502), aby beeper grał tak, jak na Spectrum48:
http://8bc.org/items/music/MISTER_BEEP- ... to_C64.mp3 (co moim zdaniem powinno być wykonalne).
Oczywiście to tylko takie moje ględzenie, jak zwykle.
_____________EDIT_________
To było skierowane do Draco030, który wspominał o przepisywaniu muzyki pod BASICem, ale jego post zniknął, stąd mój 'edit'.
Przepraszam za zamieszanie.
A żadnego softu do robienia muzyki na PC/XT i głośniczek nie ma? To mogłoby pójść na folii.
coś się chyba powaliło z forum, bo widzę że topic napisał YerzmYeY, pierwsza urwana od kontekstu wypowiedź jest jedna kautorstwa Draco :) - co jest?
Temat został chyba wydzielony stąd.
Tak jest.
http://robbi-985.homeip.net:8000/hosted ... index.html
http://spkcorner.tripod.com/spkdos.htm
http://www.gamedev.net/reference/articl ... cle442.asp
http://fly.cc.fer.hr/GDM/articles/sndmus/speaker1.html
http://fly.cc.fer.hr/GDM/articles/sndmus/speaker2.html
http://www.johnath.com/beep/
itd.
---
konkretnie dla portfolio tez chyba cos jest http://www.atari-portfolio.co.uk/librar ... sound.html
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Software, Gry - 16/32bit » Portfolio beeper.
Wygenerowano w 0.152 sekund, wykonano 7 zapytań