Poszukuje schematu kabla do podlaczenia monitora PCM124 do karty MDA/Hercules, albo schematu monitora PCM124 to sobie wymysle kabel ;)
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Sprzęt - 16/32bit » Monitor PCM124 jak podlaczyc do Karty MDA (Hercules)
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Poszukuje schematu kabla do podlaczenia monitora PCM124 do karty MDA/Hercules, albo schematu monitora PCM124 to sobie wymysle kabel ;)
PCM124 to jest EGA.
EGA też, ale również Hercules i CGA. Oczywiście mono.
Tylko jak to. Podłączyć?
Bezpośrednio wpialem w herculesa I nie ma obrazu.
A schematu też nie mam żeby sobie popatrzeć I wymyślić.
W ogóle nie ma obrazu, czy jest, ale bez synchro?
Monitor jest ok, jeśli to masz na myśli.
A z herculesem zupełnie nic nie widać. Możliwe jest też uszkodzenie nie karty, nie wpinalem się jeszcze oscyloskopem do niej.
Jeśli jest sprawny, a nic nie widać, to raczej sygnał do niego nie dochodzi. Możliwe, że źle podłączyłeś go do tej karty. Hercules i CGA/EGA mają nieco inny pinout.
Jeśli jest sprawny, a nic nie widać, to raczej sygnał do niego nie dochodzi. Możliwe, że źle podłączyłeś go do tej karty. Hercules i CGA/EGA mają nieco inny pinout.
Poszukuje schematu kabla do podlaczenia monitora PCM124 do karty MDA/Hercules, albo schematu monitora PCM124 to sobie wymysle kabel ;)
Wlasnie to napisalem w 1 poscie ...
Wydaje mi się że połączenie pinu 7 karty z pinami 3,4,5 monitora powinno zadziałać.
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Sprzęt - 16/32bit » Monitor PCM124 jak podlaczyc do Karty MDA (Hercules)
Wygenerowano w 0.022 sekund, wykonano 54 zapytań