Co prawda premiera logo nastąpi o wiele później, ale już dzisiaj chcielibyśmy poinformować Was o dacie zimowej edycji Silly Venture 2026!
Data imprezy: 12-15.11.2026
Party-place: Dwór Uphagena Gdańsk
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Rusza Outline 2026 Kultowe demo-party Outline startuje w ten weekend. Sprawdź harmonogram i transmisję na żywo.
Biblioteczna strefa retro w Kościanie Retro spotkanie z Larkiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie już 23 maja 2026 roku.
VBXETERM 0.19 Nowa wersja terminala dla Atari z VBXE wprowadza 11 fontów oraz ulepszony interfejs użytkownika.
Altirra 4.50 test 10 Nowa wersja testowa emulatora Altirra wprowadza usprawnienia w debuggerze oraz funkcję autosugerowania.
Heart of Neon "Heart of Neon" to film dokumentalny o Jeffie Minterze.
atari.area forum » Zloty » Silly Venture 2026WE - the biggest multi ATARI-only party!
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Co prawda premiera logo nastąpi o wiele później, ale już dzisiaj chcielibyśmy poinformować Was o dacie zimowej edycji Silly Venture 2026!
Data imprezy: 12-15.11.2026
Party-place: Dwór Uphagena Gdańsk
Świetnie @grey ja już pracuję nad kolejnym demkiem :) Będzie też letnia edycja?
@Javalonde: super! no i brawa za pierwsze demko na Falcon'a :) Tak, edycja letnia będzie i jest nawet osobny wątek - może być jednak "korekta" daty naszego wydarzenia, ale o tym napiszę zapewne w poniedziałek. pozdrowionka :) let Falcon fly so high!
Zapewne większość z Was słyszała już o bardzo obiecującym projekcie pod nazwą Re-Falcon. W tym roku autor (Suavek) przedstawi Re-Falcona na dwóch wydarzeniach - na zbliżającej się sierpniowej wystawie komputerów retro VCF West w Mountain View w Kalifornii (USA), gdzie replika prezentowana będzie z najnowszą klawiaturą projektu Suavka do STF/Falcona z adresowanym podświetleniem RGB.
A w listopadzie - Polska premiera Re-Falcon'a na Silly Venture 2026WE!
Zdjęcie #1: ReFalcon w specjalnie zaprojektowanej i zmodyfikowane pod wyjście VGA/HDMI oraz karte CF obudowie. Prototyp wydrukowamy SLA w żywicy.

Zdjęcie #2: Zmontowana płytka drukowana prototypu repliki. W miejscu modulatora pojawiło się złącza VGA oraz drugie z wyprowadzonym cyfrowym RGBHVC z samego Videla. Pierwsze zwalnia z konieczności użycia przejściówki DB19 na VGA, a drugi na zastosowanie upscalera do HDMI który jest w opracowaniu. Na pokładzie znalazł się także łatwo dostępny YM2149 w obudowie DIL który zastąpił nieosiągalny już scalak Yamahy YM3439F.

Zdjęcie #3: Autor z płytą repliki.

Zdjęcie #4: Premiera repliki odbyła się w USA podczas dorocznego zjazdu fanów retro w Indianapolis podczas 2026 IndyClassic show. Pokazałem dwa ReFalcony, jeden w oryginalnej obudowie komputera (po lewej) bezbłędnie odtwarza znane demo Joy. Drugi po prawej z przezroczystej obudowie.

Zdjęcie #5: Stoisko #ReFalcon na wystawie 2026 IndyClassic.

Więcej o Re-Falcon znajdziecie:
Dedykowana strona projektu:
https://re-falcon.com
Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61579261690144
YT playlista Re-Falcon:
https://m.youtube.com/playlist?list=PLm ... Pf6ixQ3vd9
Discord:
https://discord.gg/n6K9BspX
Strony 1
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
atari.area forum » Zloty » Silly Venture 2026WE - the biggest multi ATARI-only party!
Wygenerowano w 0.442 sekund, wykonano 98 zapytań