51

obsługa obu adresów wiązałaby się z dodatkowymi cyklami procesora i pamięcią, a silnik jest raycasterem i tak pracującym na granicy możliwości obu adresów. tak więc przy cenie $D700 po prostu odmawia uruchomienia.

ATARI 800XE - u1mb, pokeymax4, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, a8 pico sio, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers. ATARI 800XE - 2xos (XL OS, Q-MEG), ATARI 800XE stock
my youtube channel

52

.. a dało by się skompilować oddzielna wersję z covoxem na $D700? W mnie Covox jest też na $D7...

Kontakt: pin@usdk.pl

53 Ostatnio edytowany przez w1k (2026-06-21 16:01:47)

niestety nie da się zrobić Covoxa w pełnej, bezstratowej jakości 8-bit ze wszystkimi samplami naraz. VBXE ma 96 banków po 4 KB, a same tekstury ścian na najcięższych poziomach zajmują do 56 banków; obecny dźwięk 4-bit już teraz bierze 20 banków i na 17 z 60 poziomów gra i tak wyrzuca dekoracje, bo banki się kończą. Wersja 8-bit to dwa razy więcej danych = 40 banków, a 56 + 40 to ponad 96 - po prostu nie ma z czego ukroić.
Na poziomach z dużą liczbą ścian/wrogów dźwięk musiałby zniknąć całkowicie, więc "wszystkie  sample, pełna jakość, bez kompromisów" jednocześnie się wzajemnie wykluczają.

ATARI 800XE - u1mb, pokeymax4, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, a8 pico sio, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers. ATARI 800XE - 2xos (XL OS, Q-MEG), ATARI 800XE stock
my youtube channel