1

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

... ale torpeda.

Temat do zamknięcia, komputer jest!

smile

2

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Potrzebny jakiś PC_demobil w kwocie 200-300 pln, coby łindołs 7 względnie na tym chodził. Może być bez monitora itd, tylko kompletny piec. Dla dzieciaka potrzebne do szkoły.

3

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak się bawię tą przeglądarką z Contiki i widzę, że tu nawet opcja download'u niby jest - z przekierowaniem na wgeta. Fajne, tylko nie wiem dlaczego przeglądarka nie nie doładowuje wgeta. Wyrzuca komunikat, że nie może uruchomić, lecz nie podejmuje nawet próby odczytu z nośnika.

Zaskoczyła mnie ta funkcjonalność, może po źródłach się dojdzie co jest nie tak, ale coraz bardziej mi się ta zabawa z internetem zaczyna podobać smile

4

(101 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wiesz, bo groziły Wam zdwojone prelekcje Tedeca wink

5

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

robić, biorę bo to działa.

@XXL - dzięki! Rozglądnę się jeszcze bardziej po magazynie i jakoś się dogadamy. smile

Na liście obecności jest dwóch Tedeców. Tedec będzie z klonem, czy czekamy na świętą trójcę? big_smile

7

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wszystko zależy od tego, czy nowy soft pisany na Dragona ruszy na reedycji carta, który tcp będzie miał już na pokładzie.

EDIT:

Ehhh smile - po raz kolejny używam internetu do zrzucania danych na Atari smile- teraz paczka z nowym playerem tmc pod SpartaDOS, no i 0.5MB modułów... 30 sekund i mam na twardzielu big_smile. Coraz bardziej mi się to podoba.

8

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jeśli dwóch znanych mi i wstępnie zainteresowanych koderów otrzyma po egz. do testów, to oprogramowanie takie niewątpliwie się pojawi.

9

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Wszystko to jest piękne, szkoda tylko że nie przez NewDev, lub nawet przez złącze carta w ostateczności wink

10

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

.. tylko że nadal po SIO z pełnymi ograniczeniami tego sposobu przesyłania danych. Tu Dragon moim zdaniem ma tę przewagę, że dane docelowo na Atari (przy obecnym sofcie = contiki) uzyskam w najgorszym razie 4 razy szybciej mimo mitu, który narasta wokół 6MB/s wink

Zapomniałem odnieść się do tej kwestii:

xxl napisał/a:

w przypadku WIFICarta urzadzenie2 jest zbedne ;-) (ale dostepne) Cart moze udostepnic zasoby internetow jako naped lub plik big_smile

przy dragonie nierealne...

Urządzenie nie do końca musi, ale mamy internet smile. Właściwie pośrednio jest to jest pierwsza planowana funkcjonalność potencjalnie nowego softu pod taki "Dragon" hardware. Dostęp do FTP z instalacją D: pod Sparta DOS X. I to ma spory sens.

Poza tym, WGET jakoś działa - a to już jest fakt, więc nierealne staje się rzeczywistością i nie potrzeba do tego żadnych pośredników w postaci bufora do zwalniania przesyłanych danych.

11

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Lepiej nie pakować się w satana, jest koszmarnie powolny no i część dem dla hdd nie odpali z tego. Na chwilę obecną to tylko uSatan pozostaje.

12

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

xxl napisał/a:

przy dragonie nierealne...

a nawet niepotrzebne smile

xxl napisał/a:

aby wypelnic 16mb ramu ;-)

.. około 32MB ram

xxl napisał/a:

ze rozwiazania proponowane przez atari - SIO

Komunikacja nie ogranicza się wyłącznie do SIO i to jest nie tylko wtyczka od portu szeregowego. Dlatego uważam, że twórca tego systemu był geniuszem i głupotą jest korzystanie z kilku procent tych możliwości.

xxl napisał/a:

Cart

nie wypada mi teraz napisać tego co myślę ale nie wiem dlaczego usilnie próbujesz nazwą swojego urządzenia nawiązać do innych rozwiązań oferując jeszcze coś innego i z czym urządzenie owo niewiele ma wspólnego wink Przynajmniej ogólnie przyjęte i uznane przez Atari nazewnictwo nakazuje mi tak myśleć.

Jeśli poprzez tę dysputę poszukujesz nowego rynku zbytu, to nie jest to dobra reklama, bo osobiście szanuję to co zrobiłeś ale i tak użyję tego do czego jestem przekonany a to gadanie zasadniczo niczemu nie służy. Co najwyżej ktoś się wk*** i stwierdzi, że nie będzie robił nic i tyle smile

13

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

.. i z urządzenia2 jest w przypadku sioWiFi wąskie gardło do odczytu dla Atari. Np. 4kB/s zamiast 100kB/s na stocku, lub do 400kB/s w przypadku Rapidusa.

Teraz np. przygarniałem 4.5MB modów, które z poziomu Atari mam pod ręką w zakresie prędkości o których pisałem. Z sioWiFI nigdy nie osiągniesz takiego poziomu, więc te 16kB/s są pozornie wolne w tych warunkach. Wszystko oczywiście zależy od sposobu użytkowania komputera, bo np. dla gracza funkcjonalność której ja potrzebuje będzie pomijalna.

14

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@XXL - cały czas mówię, że nie potrzebuję szybkiego transferu do urządzenia, tylko z urządzenia do Atari. Co z tego że do WiFicarto-sio2sd zrzucisz dane z prędkością o której mówisz, jeśli z urządzenia do Atari czeka mnie co najwyżej tryb US. To jest mój punkt widzenia, a każdy zrobi jak uważa.

Monsoft napisał/a:

6mb/s po SIO ????

Nieeee wink - to tak, jak byś poleciał do stanów Concordem ... ale na lotnisku docelowym zatrzymano Cię na 10 godzin celem wyjaśnienia sytuacji big_smile

To transfer do urządzenia, które jak rozumiem jest połączeniem WiFiCarta i SIO2SD. Jeśli jest inaczej, to proszę mnie z błędu wyprowadzić.

15

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Problem w tym, że WiFi cart nigdy nie dosięgnie 16kB/s, co i tak szału nie ma. Ja akurat potrzebuje szybkiego łącza do transferu danych PC->Atari, a pośrednikiem może tu być nawet szybki jak na te warunki internet.

16

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

psioczyłem, bo nie działało.

Cienko, bo cienko ale tak wygląda www smile

http://pinokio.pigwa.net/AtariORG/17.JPG


Co do partii dla zainteresowanych to propozycja jest taka, że:

1. przelotowy
2. własny stos tcp/ip
3. teoretycznie są osoby zainteresowane na dzień dobry napisaniem softu
4. jak będzie soft - wówczas uruchamiać sprzedaż. Urządzenie bez softu niczemu nie służy, a contiki ma jeden program nadający się do użycia - WGET. Irc wylatuje z "broken pipe".

17

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

smile - no tak, naprawiłem Ci go big_smile

Z placu boju, WGET w akcji:


http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/4.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/5.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/6.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/7.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/8.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/9.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/10.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/11.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/12.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/13.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/14.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/15.JPG
http://www.pinokio.pigwa.net/AtariORG/16.JPG

18

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

.. nie wiem, czy ten wget jest taki czarodziejski, prosi o adres do pliku, prosi o podanie na Atari miejsca do zapisu i tam zapisuje. Tak czy inaczej, jest to w cholerę szybsze do ściągania danych na hdd Atari niż sio2pc, czy sio2sd smile

A - i potwierdzam. Działa z:

Sparta DOS X, Rapidusem, IDE+. Wget nie wyłącza nawet trybu 80 znaków VBXE smile

19

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ACHTUNG!


Działa WGET. Pobrałem z internetu 1.5MB plik, czas 1 minuta 30 sekund

Czyli jeśli się nie mylę transfer DragonCarta z pigwa.net = 16.6 kilobajta na sekundę wink Nie jest źle

20

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

NIE DO WIARY wink

Wstało. Przyczyna znaleziona. Najbardziej ciekawa w tym jest informacja jakoby autor projektu sprawdzał każdy egz.... smile- BZDURA. Dragon, którego to oto tutaj widzę ma DWA układy 74HCT138 ... lecz schemat mówi co innego big_smile

Teraz nie wiem dlaczego nie pobiera adresu wink

EDIT:

Do odpalenia IRC'a z contiki potrzeba ręcznie skonfigurować IP (ostatni release), klienta pobrać ze starej dystrybucji. Minusem na razie jest to, że wbija na kanał ale wywala z niego do około minuty czasu.

21

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jeśli to sprężynkowa klawiatura, to niekiedy młoteczki dają o sobie znać (s sensie, że przestaje przewodzić - przerabiałem temat)

22

(4 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

Co do tego Czarnego monitora (z działającym zasilaczem), to dzięki uprzejmości pewnego Pana dane mi będzie odebrać sprzęt na SillyVenture smile

23

(102 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dobra. Trzecie Atari i inny zasilacz - skutek ten sam. Kupię więc te dwa HCT'ki (bo są w podstawkach) i je podmienię. To chyba ostatnia rzecz, którą mi tu wolno zrobić wink

24

(172 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

.. nie jest źle, tyle dam.

25

(172 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

orientuje się ktoś, jaki byłby koszt wyprodukowania płyty na podstawie powyższych danych?