1

(82 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czekam - ogrom zmian i nowych funkcji mniam mniam!!!

Dodam tylko, że pod linkiem z postu 905, dorzuciłem cały zestaw C w Turbo 2000 (pliki cas, wav, xex) oraz wygenerowane  obrazy całej kasety (strona A i B jako wav).

Wrzuć pliki wav 48KHz mono lub stereo na dysk googla i wyślij link do folderu.

Seban na kasetach będa inne dane niż pokazują to okładki. Ja je zeskanowałem i część wyczyściłem z bazgrołów wykonanych długopisem. Mam wrażenie, że to jakieś resztki sprzedażowe - bo na okładkach są nanoszone długopisem inne numery zestawów. Natomiast z mych okładek będzie można odtworzyć w tym standardzie oryginalną zawartość. Bo przecież stosowne kopiery są... jak wrócę z urlopu to spróbuje powalczyć w tej kwestii pod emulatorem.

Seban obie kasety Nostiego w t2000 mam przerobione na maksa. Tzn dane mam w formie cas i xex. Problem mam z tymi w turbo rom plus. Część ma loader w normalu przed danymi, ale on się wykłada pod emulatorem. Nie mam niestety kompatybilnego magnetofonu, aby to przetworzyć... zerknij na nagrania w wolnej chwili, jesteś bardziei biegły w tej dziedzinie. Ja mogę te kasety zgrać jeszcze raz po 22.08, gdyby była taka potrzeba np. z większą aplitudą... mam wrażenie, że tego formatu a8casutil jednak nie łapie...

No to tak na szybko - tam jest wymagana jeszcze jakaś lekka korekta...

Teraz to piękny materiał do wektoryzacji! Wielkie dzięki

8

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

AVG ma możliwość emulacji SIDE2. Czyli jak najbardziej można założyć partycję APT i uruchomić z niego Dos'a (MyDos, Sparta, LiteDos).

https://atari8bit.net/tutorials/de-re-a … _Emulation

Osobiście z tego rozwiązania jeszcze nie korzystałem, bo mam fizyczne side2 (wymóg to dodatkowo Ultimate).
Natomiast tak jak Pinokio pisał Fujinet przy uruchamianiu blokuje D1, z którego uruchamia się config. O ile dobrze pamiętam, można to wyłączyć przez przeglądarkę z poziomu PC, po wpisaniu adresu IP jaki dostaje Fujinet.
Nie można podłączyć do Atari, dwóch stacji dysków o tym samym numerze - dlatego CA2001/LDW/Toms miały możliwość zmiany numeru, pierwsze dwie w zakresie 1-4, a ostatnie jako D1 lub D2. Niestety mamy prawdziwy urodzaj urządzeń sio do małego Atari i będzie rodziło to trochę problemów w sytuacji korzystania z wielu jednocześnie.

Możesz te Atarexy jakoś bardziej wyprostować?

10

(34 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przychodzi mi jeszcze jedna rzecz patrząc na objawy - dorzucenie dodatkowej pojemności do ultimate. Bo miałem w swoich łapkach jeden komputer (Mateoosa) u którego szybkie naciskanie Resetu powodowało czasami zwis z czarnym ekranem.
Dorzucenie jednego kondensatora rozwiązało ten problem.

Na ten moment zeskanowane i wstępnie wyczyszczone 4 okładki
Do osobnego katalogu wrzuciłem też zgrane kasety - na ten moment to materiał surowy, bez żadnej obróbki po prostu zgrana do pliku każda kaseta.

https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Dorzucam też odpowiednio spreparowany plik ATR z softem do Turbo2001 i mydosem (który był już załączany ale jako archiwum z plikami solo i instrukcją. Przyda się to osobie, która zapragnie przenosić soft z Turbo2000 lub 2000f na dyskietki (a ma wariant turbo bez kabelka do portu joya). Bo soft tur-dys Jakub-a działa tylko z magnetofonami z kabelkiem do portu joya.
Tutaj wystarczy wczytać mydos'a, a pod nim za pomocą komendy L thandler, od tego momentu wykorzystujemy opcję kopiowania pod samym dosem. Magnetofon z turbo ma handler T:, a napęd dyskietek D:, czyli po wyborze opcji C w mydosie wystarczy wpisać t:*.*,d:program.com i przyjemnie i wygodnie przenosimy dane....

I trzeci typ...

I jeszcze druga

Jak dojdzie fizyczna kaseta to zrobię lepszy skan

15

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Czyli źródła są. Może jakiś koder zerknie i przerobi ten kopier aby działał z każdą stacją... albo chociaż z sio2sd. Bo to w sumie jedyne narzędzie do 720KB. Z prostym interfejsem. Dodam, że Milf też daje radę, tylko jest więcej klikania

Już za niedługo z mojej strony kolejna partia cas'ów. Dzięki uprzejmości Nostyego

17

(220 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Potwierdzam - HD to nie są dyskietki tolerowane przez Tomsa nawet z napędem od PC.
W przypadku replik unikać również dyskietek Kodaka MD2-D, bo te na replikach nie są tolerowane. Oryginalne Tomsy je łykały.

18

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ooo o Twoim programie Dely zapomniałem... już dorzucony do ulubionych :)

19

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Do dyskietek bez błędów się nadaje.... niestety brakuje mu opcji skip

20

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Trochę klonów Toms 720 pojawiło się już na rynku za sprawą Zaxxona.
Niestety do kopiowania dyskietek 720KB sektorowo dla tej stacji istnieje tylko jeden program, dostępny w Romie stacji.
Problemem tego programu jest to, że nie działa prawidłowo z okablowaniem sio2pc.
Mimo, że obsługuje maksymalnie dwie stacje (D1,D2). Za jego pomocą można kopiować tylko w oparciu o Toms'a.
Może jakaś dobra dusza potrafi spatchować ten soft, aby działał też z sio2pc.

21

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja miałem jedną taką wrażliwą sztukę. W moim przypadku pomogło dołożenie ekranu, bo magnetofon buczał jak się go brało w ręce. A ponieważ, podczas przeróbki na system Turbo firma lub poprzedni właściciel pozbyła się ekranu, to wystarczyło tylko go dorzucić.

Jak zwykle kawał dobrej roboty :)

23

(230 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak masz rację w sumie można zrobić banalny sumator na 2 rezystorach i pojemności. Bez tego jest jeszcze jedna przypadłość nie słychać w ogóle rozbiegówki na nagraniach w normalu (a tylko dopiero późniejsze brrrr.... brrrr).  Prawdą jest, że jak ktoś nie zamierza wracać do magnetofonu a używa jedynie nowocześniejszych urządzeń to nie będzie odczuwał tego dyskomfortu hihi.

24

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sprawdź oba miejsca z głównym naciskiem na miejsce po mmu, gdzie wpinasz taśmy od Ultimate'a (popraw lutowanie podstawek).

25

(230 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Z racji powrotu do lat 80... i produkcji Delyego okazuje się, że w przypadku zamiennika Pokey'a (Pokeymax v2) nie ma do niego doprowadzonego sygnału SIO_Audio. W efekcie przy zabawie z magnetofonem nie słychać ścieżki audio z kanału lewego.
Patrząc na schematy połączeń poszczególnych wariacji Pokeymax'a, problem nie występuje tylko w wersji 3, która owy sygnał ma doprowadzony z 11 pinu SIO. Czy ktoś na wersji v2 rozwiązał ten problem?
Oczywiście na szybko można audio lewego kanału pobrać z wyjścia monitorowego (pin 3 + masa) - tam jest pełen mix pokey + sio_audio+ gtia bleep, no ale może ktoś jakoś bardziej elegancko to rozwiązał.. lub może powstał jakiś zmodowany wsad do v2... który eliminuje tą niedogodność?!