26

(30 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

krzyc napisał/a:

No to widzę, że będzie emulator Windowsa na Atari

Krzyc - nie jestem pewien, czy to jest dobry pomysł - przy tylu bugach i związanych z nimi koniecznościami aktualizacji systemu WinXp ("Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić nieuwierzytelnionej osobie atakującej zdalnie uzyskanie dostępu do komputera i przejęcie nad nim kontroli... blablabla") ;)

27

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

macgyver napisał/a:

SIO2PC będzie lepszym rozwiązaniem, zarówno ze względu na szybkość, mnogość dostępnego oprogramowania obsługującego to złącze, koszt będzie niemalże identyczny, więc nic nie przemawia na korzyść ASI. Sztuka dla sztuki.

Ok, przekonałeś mnie :) ASI należy traktować jako ciekawostkę.

28

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

jellonek napisał/a:

troche bezsensowne jednak wydaje mi sie uzywanie do tego celu programowego pullingu portu, skoro mozna wykorzystac sprzetowy uart w pokeyu podpiety pod zlacze SIO w koncu wyspecjalizowane w transmisji szeregowej...

To prawda, ale może być z tym fajna zabawa. Czasami warto trochę poeksperymentować :)

mikey napisał/a:

przeciez pliki z peceta doskonale sie przenosi kabelkiem sio2pc i programami z pakietu sio2pc nicka kennedy.

seban napisał/a:

tylko po co software-owo emulować RS232 przez port Joysticka (z zabójczą prędkością 1200bd) jak masz gotowego RS na pokładzie Atari co się SIO zowie

Zgadza się. Sio2pc to już dzisiaj pewien standard, ale pomimo wszystko można spróbować czegoś innego chociażby po to, aby przekonać się o zaletach sio2pc ;)

P.S. Z tego, co dowiedziałem się od Zenona, korzystając z jego procedur można na tym urządzonku (mowa o ASI) wyciągnąć bez problemu transfer 19200 (korzystając z jego procedur).

29

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W numerze 10/1992 "Tajemnic Atari" jest opisany sposób połączenia JIL z pecetem poprzez ASI (Atari Serial Interface). Zastosowano tam układ scalony TC232CPE. Pytanie: próbował ktoś z Was tą "zabawkę"? Z jaką szybkością możliwy jest transfer danych via ASI? (załączony soft oferuje maksymalną prędkość 1200 bodów, co nie jest raczej wynikiem powalającym ;))
P.S. Dla zainteresowanych linki: http://tiny.pl/3brs , http://tiny.pl/3brv

30

(15 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

mormon napisał/a:

FACa można chyba zgrać z archiwum Tajemnic Atari.

Tak, to prawda - "Tajemnice Atari" nr 2(10)/92 (link: http://tiny.pl/z7d7). Tutaj są listingi programów z tego numeru (łącznie z gierką FAC): http://tiny.pl/z7dt

31

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Thanks za info :)

System zainstalowany na kompie to PC LinuxOS. Jest on zainstalowany na osobnym dysku nie należącym do RAIDa. Ten system widzi tego RAIDa jako jeden dysk - sumę dwóch dysków, natomiast nie potrafi go podmontować. Za to w Ubuntu widzi dwa osobne dyski, na które nie da się wejść, choć są podmontowane. Polecenie dmraid -ay w PC LinuxOS pokazuje, że RAID jest aktywny. Natomiast po wykonaniu polecenia mount /dev/md0 /mnt/raid wywala błąd CAN'T READ SUPERBLOCK. Po wykonaniu polecenia mount -t ext3 /dev/md0 /mnt/raid też występuje błąd i pisze, żeby upewnić się, że system plików ext2 jest poprawny, chociaż RAID jest sformatowany w ext3 przy pomocy Partition Magic. W sumie kupa :)

32

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

BartoszP napisał/a:

Trochę więcej szczegółów o sterowniku potrzeba..zwłaszcza konkretny typ.

Szczegóły: karta Sil 3x12 SATA PCI Card
Chipset: Silicon Image Sil 3112/3512 SATA controller chip
Supports RAID0 & RAID1

BartoszP napisał/a:

IMHO w sterowniku ustawiony jest RAID0 czyli stripping i przez to widać jeden duży dysk.
Być może trzeba zainicjować dysk macierzowy w sterowniku...

Faktycznie, w sterowniku ustawiony jest RAID0 (stripping).
OK, ale jak zainicjować dysk macierzowy w sterowniku? Polecenie DMRAID wyświetla ERROR SUPERBLOCK. Chyba, że jest inny sposób, ale jaki? :)

33

(19 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Witam,

Mam następujący problem: w kompie jest kontroler RAID sprzętowy filmy Silicon, na którym są 2 dyski (identyczne). Jest sobie dystrybucja PC Linux OS (oparta na Mandrivie). Wbudowany program do partycji widzi dysk o podwójnej pojemności (tak, jak gdyby był to jeden duży dysk - czyli prawidłowo). Nie można jednak ani na niego "wejść", ani go sformatować, ani utworzyć partycji. CFDISK nie widzi dysku. Wszystko robię w Root'cie. Co jest nie tak?

P.S.1. Posiadam sterowniki, ale do Fedory, RedHat i SuSe.
P.S.2. Formatowałem dysk pod Partition Magic w systemie EXT3. Dalej bez rezultatu.

34

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

dobrze prawisz ;)

35

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

...a ja jeszcze krócej: http://tiny.pl/6nsp  ;)

36

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
nie połykaj z karpia ości,
nie jedz bombek, nie pal siana,
jedz pierogi, lep bałwana,
a w Sylwestra pij do rana :)

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzy
- mindfields -

37

(7 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Warum nicht taki zestawik: Turbo Basic XL plus ewentualnie wstawki w asemblerze? Hula szybko

38

(20 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Monsoft napisał/a:

Mozna jeszcze sprobowac zainstalowac windowsa na tym samaym dysku ale w innym katalogu oczywiscie bez formatowania. Dane powinny zostac nietkniete.

Potem na wszelki wypadek sprawdź kompa antywirem - może być polecany przez Pina NOD32, albo chociażby jakiś skaner on-line, np. coś takiego: http://www.pandasecurity.com/activescan/index/  (nie działa z każdą przeglądarką).

39

(25 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Do rysowania planszy użyj procedur napisanych w asemblerze i wywołuj je np. poprzez X=USR(ADR(P$)), gdzie P$ to zmienna tekstowa zawierająca "znaczki-dziwaczki" (wiadomo, o sssso chozzzi :) ) Poza tym pamiętaj o paru fajnych komendach Turbo Basica XL, np. CIRCLE a,b,r1,r2 (kreślenie elipsy o środku w punkcie o współrzędnych a,b oraz promieniach r1, r2, przy czym jeśli pominiesz r2, to narysowane zostanie koło o promieniu r1), FILLTO a,b (działa jak znana z Atari Basic sekwencja POSITION a,b:XIO 18,#16,0,0,"S:", ale FILLTO wykonywane jest szybciej) itp. Czas rysowania planszy możesz skrócić wyłaczając obraz (np. poprzez stare, ale jare POKE 559,0). Wiem, że to bardzo proste sposoby, ale bywają skuteczne :)

40

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Di Caprio - brzyyyydal :D
P.S. Tofik rządzi :)

41

(14 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:

No i ten "plai"... majstersztyk! :)

A może gostkowi chodziło o "PLA, RTI" ($C0CD o ile dobrze pamiętam), więc napisał to w formie skrótowej jako "PLAI" hehehehe :D

42

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pin napisał/a:

zwrócić, pod warunkiem zakupienia części: 15 browarów

Pin, może jednak lepiej 16 browców, bo jeśli wymienisz 4 kondensatory (C1,C13,C6,C64 wg wskazówek zaxona), to wypadnie po 4 browarki za kondensator :)

43

(89 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zenon/Dial napisał/a:

W okolicy zdecydowanie BLIZZARD.
Aaa.... okolice Katowic

Potwierdzam :) Sam miałem ten system.

44

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ups, jak mogłem przeoczyć :)

45

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

http://mobilezx.sourceforge.net/
Ciekawa stronka, z której można zassać emulator ZX Spectrum na komórkę (jak ktoś ma javę, to się ucieszy :)) A kiedy będzie "mobilny" emulator małego JIL? :)

46

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W sumie racja. "Załóż gumę na instrument"... Tylko jakoś głupio jest trzymać komórę w prezerwatywie :D

47

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jeżeli masz Print Shop, to pomocnym w zabawie z Atari 1029 może być prosty program Print Shop Converter - znajdziesz go tutaj: http://tiny.pl/4k3j

48

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W wielu miejscach na necie znalazłem strzępki informacji, że skoro w telefonie Sony Ericsson k800i aplikacje (m.in. gierki) są w javie, to nie ma się czego bać. W gorszej sytuacji mogą być osoby, które posiadają telefony np. z Symbian'em. Czy wynika z tego, że na prawdę mając Sony Ericsson'a k800i mogę spać spokojnie? Nie ma na ten telefonik żadnych wirusów? Dajcie znać :) Z góry thx za info

49

(27 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jellonek napisał/a:

a przypadkiem za mindfieldsa :)

Jellonek - nie zrozumieliśmy się chyba. Ja miałem na myśli komputer kwantowy. Gdyby przy stanie dzisiejszej technologii produkowano telefony komórkowe z procesorami kwantowymi, to prawdopodobnie zmarzłyby nam ręce od pisania SMS-ów, a to dlatego, że procki kwantowe wymagają chłodzenia ciekłym helem :) Polecam ciekawy arcik tutaj: http://tiny.pl/4pg2

50

(27 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jellonek napisał/a:

no ja osobiscie czekam na rozwoj technologii atom.

Poczekajmy trochę, aż popularne staną się komputery kwantowe. Pojęcie "bit" odejdzie do lamusa, bo zostanie ono zastąpione przez kubit. Puśćmy teraz wodze fantazji: komóra z takim "kwantowym" prockiem, z wysuwaną klawiaturką QWERTY. Odpalimy sobie na niej emulator Atari XL/XE. To dopiero będzie jazda ;) Nie śmiejcie się ze mnie, bo za parę lat... Kto wie :)