1

(63 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

-> drygol - chętnie bym przytulił minitower AT z prawego dolnego rogu :) Minitower AT przepycha się przez paczkomat - na płask ;-)

Masz może już info nt. dostępności MoBo386?

Pozdrawiam

Nawet cudem nie mam :) Niezły gadżet...

3

(12 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

OK. Poprawiony :)

4

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:

"To tylko korelacja" to jest typowe antyszczepionkowe gadanie.

Tu masz pracę na temat polio we Włoszech (https://scielo.isciii.es/scielo.php?scr … 2000200004). Zwracam uwagę na wykres nr 1:
PunBB bbcode test
Powiedz mi proszę, co w latach 60 IIw, zmieniło się w zakresie higieny, odżywiania, separacji, wentylacji, trybu życia czy czasu pracy we Włoszech? I dlaczego przykładowo Odra pojawia się tam gdzie antyszczepionkowcy przestają szczepić przeciwko odrze?

-> ADAM KLOBUKOWSKI !!!!!!!!!!

Ty kpisz sobie? Przecież na tym wykresie widać trend spadkowy kilka lat wcześniej. Ty chcesz czymś takim cokolwiek udowadniać? Użycie wyrażenia "antyszczepionkowe gadanie" jest poniżej krytyki.

PAS

OK - W razie czego - pisz

6

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski -> częściowo masz rację.

Uczyniłem straszny skrót myślowy - chodzi o to, że wirusy RNA w przeciwieństwie do DNA mają olbrzymią "skłonność" do mutacji co najczęściej powoduje w przypadku chorób sezonowych z jednoczesną presją powstawanie kolejnych i kolejnych i kolejnych wersji - jak grypa - bardzo zaraźliwa i groźna choroba.

Zgadza się, że są "szczepionki" przeciwko wirusom RNA, które działają wyłącznie dlatego, że ilość tzw. przypadków wystąpienia tych chorób jest znikoma i nie ma w związku z tym takiej presji na wywoływanie zmian dostosowawczych jak dla grypy. Tak w skrócie bo nie bardzo mam chęć na wywody.

7

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

    "Szczepionki mają sens na choroby, które nie są sezonowe"

i są prawdopodobnie skuteczne tylko dla chorób bakteryjnych i wirusowych z materiałem DNA. Na wirusy RNA nie wynaleziono dotychczas skutecznych tzw. szczepionek, czego przykładem jest chociażby grypa - sezonowa i wściekle mutująca.

8

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Gdzieś wpadło mi w oko krótkie, ale bardzo trafne zdanie:
"strach wyłączył rozsądek"

9

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Szczepionki na grypę są nieskuteczne - takie czary-mary. Osobiście znam historię jak szczepienia położyły cały zakład liczący grubo ponad 100 osób, a opowiedziała mi tę historię osoba, która akurat była jako jedna z nielicznych w delegacji. jeśli się szczepią - ich wola - jednak walenie w siebie kodu sprzed lat nic nie daje.

To coś na kowida - nawet nie wiadomo co to jest. Lepiej się trzymać od szamba z daleka.

Tak przy okazji...

Według definicji ustawowej - nie ma epidemii. W polskim ustawodastwie nie istnieje coś takiego jak pandemia. Jest epidemia i ogłoszono z pompą stan epidemii. Jest różnica? Noszenie szmaty NIC nie daje poza szkodami osobistymi. Jest tak wiele badań przeprowadzonych w tym kierunku, że nie da się tego obejść. Poza tym wiesz o tym, że najlepsze tzw. medyczne maski spełniają wymagania normy EN 14683:2019? Takie mają napisy na opakowaniach. To Ci teraz wyłożę - jest taki parametr jak skuteczność filtracji bakteryjnej [BFE]

Filtracja bakteryjna (BFE) - test ASTM F2101

Ten test mierzy odsetek bakterii większych niż 3 mikrony filtrowanych przez maskę. Zastosowanym materiałem do walki jest Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty)

CZY COŚ CI JUŻ ZAŚWITAŁO?

Według mnie - to zbrodnia - wciskanie ludziom przymusem czegoś co jest najzwyczajniej w świecie NIESKUTECZNE wobec zagrożenia powodowanego przez SARS-COV-2. Jest to oszustwo i chamskie okłamywanie, że kawałek szmatki zabezpieczy przed zachorowaniem albo rozprzestrzenianiem. Tak samo jakiekolwiek maski FFP2, FFP3 - szczególnie takie z zaworami wydechowymi. Tak samo z jakimś cudownym płynem, który nie wiadomo co robi.

Jaka profilaktyka?

Wiesz co to jest terroryzm? Właśnie to zrobili ci, którzy mają niby dbać o nas - zastraszyli wiele osób. Wiele z nich - na śmierć. Wiszą mi te ich "oboszczenia" bo widać, że nie ma to związku z jakąkolwiek "pandemią". Tak wygląda profilaktyka - zamiast dbać o dobrostan narodu - wali się CODZIENNIE liczbami wymazanymi z tyłka, straszy i poniewiera ludzi, robi się z logiki i nauki szambo.

W imię czego?

Cześć,

Poszukam w lochu. Może mam jakieś sztuki w nadmiarze.

EDIT:

Znalazłem śledzie RS232 oraz Audioport (3 wyjścia/wejścia audio + Gameport).
Nie widzę na razie portu LPT, ale wydaje mi się że takiego w ogóle nie spotkałem - wyłącznie taki na tasiemce przykręcany do obudowy AT. Zobaczę jeszcze też wiatraki choć tu może być trudniej.

Pozdro

EDIT2:

Mam podobne jak u Strykera poniżej. Niestety - nie mam chłodzenia na Socket7 - jedyny radiator mam zamontowany na procku.

11

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No to pojechali z "wariantem" omicron :)

Czekam na Pi i Sigmę z Matplanety. Może nas uratują zajmując miejsce wariantów o tych nazwach...
To co się dzieje przekroczyło już dawno granice absurdu.

12

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Akcent mnie niestety zdemolował :(

Generalizując - cała strategia obecnej sytuacji opiera się praktycznie wyłącznie na strachu. Fear mongering to podstawowa stosowana na bieżąco, wszystkimi dostępnymi kanałami, metoda manipulacji emocjami populacji.

Jak widać - działa. No bo któż się nie boi śmierci...LOL!

13

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mówi co ma mówić :)
Nie zdziwiłbym się gdyby dostał propozycję ewidentnie nie do odrzucenia. Takie rzeczy są możliwe również w Polsce.
Sytuacja eskaluje.
Jestem bardzo ciekawy rezultatów.

14

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No - w sumie - nie załapałem - jakoś nie myślę w tych kategoriach :) Mogłeś pojechać prywatnym samochodem - tak sobie widocznie ćwoki założyli.

15

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

https://wiadomosci.wp.pl/ulgi-podatkowe … 479392704a

i co jeszcze? talon na balon nie pomógł, to zniżka do kina?
jak oni się wspaniale bawią za nasze pieniądze

No ale im ten zabobon kowidowo-szmaciany pasuje do tej rozrywki, nie? Co jeden to lepszy, weselszy, radośniejszy wręcz - nieba by wyszczepionym przychylił a niechętnych zganił. Wymiękam :)

-> drygol

TAK. Wzięli masy na strach przed śmiercią. Przy tak zmasowanej propagandzie nie trzeba nowych wirusów. Wystarczy grypa. Sezonowa. Co widzimy w trakcie tej tzw. pandemii. Niesamowite jak ludzie dali sobie zryć banie.

16

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

-> Zgrd - a nie przyszło Ci do głowy, że możesz odmówić tego "testu"? Na KAŻDY zabieg medyczny jest wymagana Twoja zgoda.

17

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Yhy - żałosny typ. Co słowo to porażka. Zresztą reszta sprzedajnych kitlarzy i "naukoffcóff" też wali od czapy narracją dopasowywaną pod wydarzenia. Jak zauwazył Candle - mają na wszystko wytłumaczenie. Skąd ja to znam...

18

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sutkowski poleciał grubo i stwierdził publicznie, że objawem jest również brak dolegliwości.

To jak dla mnie za wiele...

19

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

https://www.money.pl/gospodarka/covid-1 … 6144a.html
no i wladza przegiela...

To nic. Jazda dopiero będzie :) Na razie to są drobne harce.

Hejka,

Biorę :) Coś może z tego da się uzyskać

Pozdrawiam

21

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Nie skorzystam - trzymam się z dala od szurów - nie wiadomo co im odwali. jedz papier i podcieraj się kiełbasą.

bez odbioru

22

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

->Pin - to świetnie bo jak się zacznie to się ze*rasz. Kwestia być może niecałego roku.

No cóż - gdy sobie to przypomnisz będzie za późno SZURZE :P

23

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

->Pin

Ja nie jestem przynajmniej szurem, foliarzem i płaskoziemcą skupionym na strachu przed śmiercią. Zapasy zrobiłeś? Jak nie to się zacznij sprężać i przypomnij sobie co pisałem sporo czasu temu o nadchodzącym krzysie.

SZURZE - idzie wojna, rzeź, śmierć i zniszczenie. I kto tu jest pi*ęty?

24

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

-> s.r.a.m na nich. Leczyłem się ostatnio SAM z pomocą żony. Gnój jeden kitllarz pier.. tylko o "szczepionkach" i "testach" - CH I W D.

Masz jakiś problem? Nasuń na twarz swoją FFP3 i się do mnie więcej nie odzywaj. A kitlarze odpowiedzą za wszystko co biednym ludziom, którzy im zaufali, uczynili.

25

(8,337 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

->qbahusak, zaiste zapalenie płuc jest paskudną chorobą i niestety śmiertelną. Nie pamiętam czy już to pisałem, ale respirator jest maszyną pola operacyjnego. Bardzo użyteczną i bardzo niebezpieczną. Co więcej - aby podłączyć człowieka do tej maszyny należy praktycznie zawsze dokonać anestezji ze zwiotczeniem mięśni oddechowych (pavulon) - wprowadzenie pacjenta w tzw. stan śpiączki farmakologicznej.

POZOSTAWIENIE takiej maszyny i pacjenta bez rygorystycznego nadzoru musi skończyć się źle - co wydarzyło się wielokrotnie patrząc na liczby zgonów. Zaznaczam, że w trakcie operacji wykształcony (!) anestezjolog czuwa CAŁY czas nad życiem pacjenta. Z tego co wiem - nadzór nad tymi maszynami i życiem ludzkim powierzono niewykształconym ludziom - skutek - masa niepotrzebnych śmierci. Odpowiedzą za to parszywi kitlarze.