1,426

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Zgadzam się :). Działa i jest prostackie do oprogramowania.

Jacyś chętni na taką zabawkę?

Pozdrawiam

1,427

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

[podbijam]

Znalazłem trochę więcej czasu, i tak jak podejrzewałem - coś się stało wewnątrz układu CPLD. Nie mam pojęcia co, ale RAMCART działał tak dziwacznie, że złożyłem drugi egzemplarz, który zadziałał bez problemu. Zrobiłem kilka testów. Dane są zachowywane i odczytywane bez uszkodzeń. Wrzuciłem obraz kartridża ST TEST 4.4 - poszedł bezproblemowo. Zapewne inne także będą działać. No i oczywiście można spróbować samemu stworzyć wsad z jakąś kompilacją softu na dysk c (małe c). Jeszcze raz dzięki Cyprian za gotowość pomocy w GFA Basic:) Problem jednak leżał w sprzęcie.

     W kolejnym wolnym okienku siądę do zrobienia materiału na www.

Załączam zdjęcie RAMCARTa w moim STe w trakcie ładowania obrazu ROM.

Pozdrawiam

P.S. Możliwe jest stworzenie czegoś na kształt SIC! jednakże soft musiałby napisać ktoś dobrze zorientowany w możliwościach Atari ST - GEMDOSa.

1,428

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zdecydowanie ta na 100MHz. Jeżeli masz trymer regulacyjny w sondzie - spróbuj tak ustawić, aby zbocze było jak najbardziej strome i tyle - to udało Ci się zrobić i tak zostaw. Nic więcej nie zdziałasz. Generalnie powinieneś mieć albo generator wzorcowy albo wzorcowany oscyloskop o jak najszerszym paśmie. Obecnie nie wiesz jaki masz w rzeczywistości kształt sygnału na PHI2.

Pozdrawiam

1,429

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Coś mi się chyba uszkodziło w układzie =] i jakieś cudactwa się dzieją. Posprawdzam i się odezwę.

1,430

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,

@Cyprian Dzięki za chęć pomocy. DEVPACa ogarnę bo i soft nie jest jakiś skomplikowany. Muszę się przekonać, czy w czystym assemblerze będę miał jakąś skuchę... Przygotuję ze dwa, trzy sensowne przykłady w GFA i wrzucę do wątku, abyś rzucił na to okiem. Być może jest jakieś proste rozwiązanie tego problemu, albo jest to po prostu  bug w interpreterze. Próbowałem już wszystkiego włącznie ze zmianami w CPLD i jest niedobrze, dlatego prawdopodobnie pójdę z tym w maszynówkę.

Pozdrawiam

P.S. btw. Kompilacja nic nie poprawiła.

1,431

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,

@Adam Klobukowski - znam ten artykuł nt. portu I/O 8bit na porcie kartridża - to stara sprawa. Wiele rozwiązań używa podobnego w stylu układu do komunikacji. Zwłaszcza tych starszych. Nawet Netusbee korzysta z podobnego rozwiązania (z tych najnowszych). Dokładanie linii R/W do portu kartridża to też niezły pomysł, choć już wymaga ingerencji w sprzęt. Ja wpadłem na pomysł przechwytywania sygnału /BERR i w ten sposób użytkowanie czego dusza zapragnie poprzez obejście GLUE (w pewnym sensie). To także wymaga ingerencji w sprzęt.

@seban to co wrzuciłem w wątek ma wartość poglądową. Ostateczne materiały - te właściwe po poprawkach i uzupełnieniach zostaną wrzucone na www gdy uporam się z softem. Niestety, ale GFA Basic to w tym zastosowaniu lipa. Zderzyłem się z takim oto zachowaniem: gdy używam formy u=PEEK(&HFBAA00) jest super i wszystko gra oraz buczy. Pamięć jest zapisywana poprawnie od pierwszego zbocza opadającego taktującego licznik adresów. Gdy użyję formy: u=PEEK(zmienna) gdzie zmienna jest wyliczana z adresu &HFB0000 oraz wartości kolejnego bajtu zapisywanego do RAMCARTa pliku - z jakiegoś durnego powodu Interpreter GFA wysyła jeden impuls na linię /ROM3 przed wykonaniem właściwej sekwencji w pętli i w rezultacie wszystko jest w pamięci RAMCART przesunięte o jeden bajt w przód, a adres &HFA0000 <word>0. Wygląda na to, że muszę wrócić do ogarnięcia DEVPACa po latach i napisać soft w assemblerze. Przynajmniej uniknę głupich niespodzianek. Sprawdzę jeszcze jak mi zadziała obecny soft po kompilacji. Nie wróżę jednak pozytywnego rezultatu :/

Tak czy siak - sprzęt jest i działa. Pozostał soft i tego na razie się trzymam, hehe.

Pozdrawiam

@Sikor Sygnały się mi nie zgadzają na prawy - zresztą na pcb jest w rogu literka L. Ten moduł jest najwyraźniej do lewego slotu, czyli ewentualnie do zrzucania prawego carta.

pancio.net dobrze pisze - wygląda na mrygacz. Sygnały wykorzystywane ze złącza CART: S4, S5, RD4, RD5, R/W, CCTL, +5V, GND. Być może w oparciu o jakiś trick coś to robi z kartridżami ale większego sensu w tym nie widać :)

1,434

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

cześć,

Cyprian napisał/a:

R-Flex wygląda ciekawie, to jest dobry kierunek.
W ST, po wejściu w tryb Supervisora zapis można robić bezpośrednio w obszar ROMu, wystarczył by więc przełącznik blokady zapisu.

Jeśli chodzi o RAMCART to jeden chętnie nabędę.

Pomyślę nad kilkoma rozwiązaniami. Generalnie potrzeba 256kB s-RAM podtrzymywanej bateryjnie, ew. pamięć FLASH, do której trzeba podejść programowo w odpowiedni sposób.

Zobaczę czy w ogóle zajmę się 'produkcją' RAMCARTów czy może ktoś inny to zrobi. Czy czas na to pozwoli? Projekt zostanie udostępniony w całości - z wszystkimi schematami, źródłami, plikami projektu dla Xilinx ISE 14.7 i tak dalej. Jeżeli jednak coś będę robił szerzej - z pewnością powiadomię. Teraz idę robić popraweczki i trochę nowszych testów. Oprogramowanie piszę na razie w GFA Basicu. Nie jest najszybsze ale działa ;)

Pozdrawiam

1,435

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,

Po kolei aby rozjaśnić, a ewentualnie ściemnić :)

@sqward Po Twoim wpisie i obejrzeniu netus-bee podejrzewam, że dałoby się więcej urządzeń na port carta wrzucić. Nie będę się jednak za to zabierał - to sporo roboty, ale pomyśleć" na przyszłość" można. Dałeś mi do myślenia bo zacząłem zastanawiać się nad różnymi sprawami związanymi ze sprzętem Atari...

@Cyprian Cenowo wygląda to mniej więcej na ok. 80zł co zależy od ilości zamówionych pcb (najmniejsza ilość w JLCPCB to 5 sztuk) oraz ceny XC95144XL (ok.35zł w Polsce) i pamięci CS18LV10245CCR70 (3,75zł) - inne elementy to raczej grosze. Co do TOS programowalnego - popatrz na moją stronę - link: http://atari.000space.com/rflex/rflex.html. Nie widzę większego problemu (poza dostępnością czasu) aby dla Atari ST zrobić coś podobnego. Idea jest taka, że chcąc wgrać TOS do pamięci podstawiasz ją w jakiś obszar RAM roboczej komputera, zapisujesz dwie pamięci tym samym, przełączasz "wajchę", restartujesz system i masz już nowy TOS :) Stosując podtrzymanie bateryjne zawartości s-RAM masz zmienialny TOS. O to Ci chodzi, prawda?

@_tzok_ rozumiem, że jest to egzotyka i takie tam tyle, że wcześniej nie zostało coś takiego zbudowane oprócz EPROM banków i Flash banków. Pamiętaj, że RAMCART jest programowany z poziomu Atari ST w przeciwieństwie do tego co podałeś jako przykład. Po Twojej sugestii nt. SIC!a pomyślałem chwilę i widzę, że dałoby się zrobić wielomegabajtowy RAMCART dla Atari ST. Widzę także, że udałoby się zrobić taki ewenement dla Atari 8-bit. Pomysł mi się uniwersalizuje :-) Pozostałaby kwestia oprogramowania tego sprzętu.

@seban zgadza się - w obszar Cartridge nie da się nic zapisać. MMU albo raczej GLUE nie pozwala - Atari wali bomby, hehe. Specjalnie dla Ciebie i innych elektroników załączam schemat logiki wrzuconej w xilinxa i schemat otoczenia. Napiszę tak: podobne rozwiązanie z auto-postinkrementacją pomocniczego licznika adresów zastosowałem w moim projekcie digitalizera dla AtariST. Okazał się bardzo pomocny i tutaj. Jeżeli uważnie rzucisz okiem (zresztą jest to opisane na schemacie) aby przełączyć sprzęt w zapis trzeba wysłać na starszym bajcie adresu ciąg 'tOri' - to tak dla jaj (między innymi bo pełni to ekstremalnie ważną rolę). Trochę to tak jak w programowaniu pamięci Flash - pseudokomendami. Prawdopodobnie w miarę 'rozwoju' trzeba będzie przejść na wersję CPLD TQ144 albo 2 sztuki TQ100 bo w obsłudze dużych pamięci szybko zaczyna brakować nóżek I/O...

Nie chowam w szufladę. Opis pojawi się na www po poprawkach (już jest)

@Adam Klobukowski coś w tym sensie opisał Cyprian i tak da się zrobić na wzór mojego rozwiązania R-Flex (ROMFlex). Programowany z poziomu AtariST, żadnych zewnętrznych sprzętów. Wczytujesz binarnie plik pod konkretny adres w pamięci i tyle.

Nie wiem czy koncert życzeń w ogóle się uda obsłużyć. Generalnie uniwersalny 8-bit interfejs I/O dla Atari ST jest znany od dosyć dawna i wiele urządzeń to właśnie wykorzystuje. W moim rozwiązaniu 8bit jest przy zapisie (choć mogłoby być i 16bit) a przy odczycie widoczny jest zwykły kartridż a nie I/O.

@pancio.net nie przewiduję (to jest 2x128kB czyli dwa carty przełączane ręcznie). Jak wyżej piszę - po przemyśleniu tego i owego uważam, że dałoby się po przeprojektowaniu sprzętu i napisaniu(!) oprogramowania stworzyć naprawdę pojemny "multicart" - coś na podobieństwo SIC! Teraz tego nie ogarniam (bo nie próbowałem) ale podejrzewam, że dałoby się ogarnąć także pamięci FLASH co dobrze rokuje na przyszłość :D Nie wiem tylko czy się za to zabiorę bo mam kolejne projekty, za które muszę się wziąć (Atari CART+ECI ekspander).

To chyba na tyle.

Pozdrawiam

PLIKI projektu są już na moich stronach

1,436

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,

Zaprojektowałem (bo od bardzo dawna chciałem to zrobić) i zbudowałem RAMCART dla Atari ST. Ma pojemność dwóch standardowych kartridży 128kB przełączanych przełącznikiem. Do pamięci można wrzucić cokolwiek. Programowanie z poziomu Atari. Obecnie mam jeszcze do poprawienia i sprawdzenia trochę drobnicy sprzętowej oraz napisanie większego programu do obsługi niż kasowanie i zapisywanie AA55, czyli ładowania obrazów kartridży do RAM.

Jeżeli pojawi się potrzeba przeprojektowania PCB to też się w miarę wolnego czasu zrobi.

Logika została zamknięta w CPLD Xilinx 95144XL-TQ100. Na pokładzie jest pamięć s-RAM podtrzymywana z baterii 3V.

Informuję i jednocześnie chciałbym zapytać - czy ktokolwiek byłby zainteresowany takim sprzętem, ponieważ wtedy musiałbym włożyć w to jeszcze więcej czasu i wysiłku :)

Gdy wszystko ogarnę - wrzucę materiały na moja stronę.

Pozdrawiam

1,437

(9,923 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No i właśnie ludzie masowo tracą pracę.
Kto będzie płacił podatki? Skąd rząd weźmie pieniądze? Jak macie oszczędności to na nie dobrze uważajcie.

Wąż pożera swój własny ogon...

@Sikor - to też nie do końca tak z tymi komputerami. Skąd i po co ludzie mają mieć w domach po 3 albo i 4 komputery? To nie tylko sprawa dotycząca PLUSÓW. Ogólnie państwo z tektury, śliny i kupy NIE DZIAŁA tylko straszyć (jeszcze) potrafi.

1,438

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć,

Prawdopodobnie padł jeden z kluczy analogowych IC307 albo IC404 - 74VHC4066MX

Poszukaj serwisówki pod adresem:  https://elektrotanya.com/samsung_710mp. … ad.html#dl

Schemat część: MH17AS

Pozdrawiam

P.S. Możliwe, że samo sterowanie kluczami padło ale to wróżenie z fusów.

1,439

(9,923 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Atari-User - może i z Wyborczej te dane :P Ciężko się dowiedzieć, ale może np. stąd: https://www.zadluzenia.com/zadluzenie-s … rzec-2020/

Te 40mld w marcu to dane szacunkowe. A 78 mld w kwietniu to według pana Ministra Finansów (londyńskiego przybłędy) to takie tam operacje techniczne :) prawdopodobnie zakup obligacji USA i może coś jeszcze. Poczekam - zobaczmy czy dowiemy się prawdy.

Co do kobiety prezydenta - Wiem kto to - prawdopodobnie będzie to pani Witek, o ile pis nie zostanie zmieciony całkowicie falą niezadowolenia społecznego. Co więcej - Jarosław Kaczyński może nie dożyć wyborów. W końcu to starszy człowiek a koronawirus szaleje, nie?

Pis tego nie wymyślił ale robi tak jakby realizował czyjś bardzo nam obcy plan. Być może wydawało im się że ugrają na tm swoje interesy ale sytuacja ich przerosła. Wybacz przyjacielu - walimy w otchłań i nic tu nie dadzą połajanki czy krzyki. Duda nawet nie potrafi się zachować jak mąż stanu więc nie wiem o czym mówisz i o kim w kwestiach sprawowania urzędu. Kaczyński? Gowin? Inna cholera?

Generalnie - Twoje pytania nie powinny być kierowane tutaj do kogokolwiek. To pytania do rządzących.

Niewiarygodne jak dałeś się przekupić Twoimi własnymi pieniędzmi.

@willy poproś admina niech wyłączy Ciebie z powiadomień tego wątku

@pancio super, dobra wiadomość :)

Pozdrawiam

P.S. Acha - i żeby nie było niedomówień - obecna sytuacja wprost łamie Konstytucję art. 233. Wszystko dalsze jest zwykłym bezprawiem - prosta implikacja.

1,440

(9,923 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

willy napisał/a:

Kiedys napisalem w tym watku i teraz zaluje bo nie moge sie z niego wypisac ... :(

willy zawsze możesz przejrzeć całość i wyedytować posty do kropki :) chyba, że Ciebie nie zrozumiałem - co masz rzeczywiście na myśli.

1,441

(9,923 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Cześć,

     Nie chciałem rozpętać czegokolwiek na forum. Staram sie trzeźwo patrzeć na rzeczywistość i im bardziej zaglądam do tunelu - tym bardziej nie widzę tam światełka. I tak - Atari-User, to jest bałagan na forum i jedyne miejsce żeby poruszyć tak obecnie istotny  temat. Dla wielu kwestia życia i śmierci i to nie z powodu wymyślonej (tak, tak) zarazy.

Gdzieś mam politykie.

     Jeżeli ktokolwiek uważa, że 500, 1000 czy 10000 zgonów na "koronawirusa" jest powodem żeby pogrążyć w biedzie i niewoli circa 30 000 000 ludzi - piszę o samej Polsce, to ja kończę swoje wypowiedzi w tym wątku tak nieopatrznie podbitym do dalszej dyskusji.

     Czy wiecie, że już cichaczem zadłużono nas o kolejne ok. 120 mld złotych?

     Nie jestem prorokiem ale widzę upadek rządu, upadek pis, upadek całego kraju. Prezydentem zostanie kobieta :P Chyba, że i parlament diabli porwą. Nie wiem tylko co dalej zrobią bo wyborów raczej nie będzie...Stan wyjątkowy aby wszystkich chwycić jeszcze bardziej za twarz? Polacy to bardzo spokojny naród. Bardzo. Ale i tu zaczną palić się komitety jeśli tak dalej będzie się działo. Bo normalnie to już było i nie wróci. Kwestia czasu są potężne rozruchy na zachodzie Europy i tak serio - "koronawirus" to obecnie mały pikuś przy tym co nadchodzi.

     Co powiecie o suszy? Ja obawiam się wchodzić do lasu. Nie palę i niby nie stwarzam zagrożenia ale widzę chociażby coraz więcej śmieci, butelek plastikowych, gryzu a co gorsza - butelek szklanych. Co to oznacza - podejrzewam, że każdy rozgarnięty zrozumie. Już się strasznie spaliła dolina Biebrzy, Puszcza Knyszyńska zaczyna być nękana ogniem, i tak dalej.

     Do lekarza ciężko się dostać - telefoniczne konsultacje niech se w rzyć wsadzą. I dla wielu ludzi strach nie pozwala zgłosić się do przychodni nawet gdy to będzie zagrażało zdrowiu i życiu. Gdzie się podziali ci wszyscy chorzy? Słyszę już dziś wypowiedzi lekarzy różnych specjalności aby ludzie zgłaszali się do przychodni, badali, i tak dalej. Ludzie przestali umierać na inne choroby? Na zawały? Na raka? Na zapalenie płuc i całą game innych chorób? Jest tylko COVID-19?

     Szkoda wszystkich ludzi dotkniętych obecną sytuacją.

     Uważajcie na siebie i swoje rodziny i nie odmawiajcie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Prawdziwa zapaść dopiero nadchodzi, niestety.

Pozdrawiam

1,442

(9,923 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Wybaczcie, że podbijam wątek ale czuję, że mamy pozamiatane.

Jak Tam u Was? W innych częściach Polski? Na wschodzie coraz większa lipa. Nie daj Panie Boże żeby więcej firm padło. A koszmarem będzie pad dużych pracodawców produkcyjnych.

Pozdrawiam

1,443

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

motor on z audio in trzeba by podłączać przez dzielnik napięcia, ponieważ jest to wejście na wzmacniacz audio Atari i sygnał TTL mógłby go "sponiewierać".

podejrzewam, że clock out trzeba by przy podłączeniu do linii interrupt puścić przez bufor OC z układu 7407. Podobnie z data in. Nawet przy bezpośrednim połączeniu nie powinno się nic stać jednak zawsze warto dać jakiś bufor tak dla zasady.

Pozdrawiam

1,444

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

?Po co chcesz to robić?

Z czystej ciekawości pytam.

tOri

1,445

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witaj Zenon!

Wieki Ciebie tu nie było! Jak się masz?

Pozdrawiam
tOri

Nono - świetne!

:cool:

1,447

(85 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

@seban

     Dużo napisałeś pochwał za które dziękuję :) Powiem krótko - zasuwajmy do przodu, starajmy się rozwijać ile się da i korzystajmy z wiedzy, która jest dostępna. Przekazujmy tyle własnej wiedzy i doświadczenia ile się da i na ile potrafimy to zrobić. Najważniejsze by nie siedzieć z założonymi rękoma jeśli potrafi się cokolwiek wymyślić, stworzyć, opowiedzieć, itp.
   
     Obejrzałem Barymag, poczytałem - serio jest z 1994 roku? Ło matko... Spróbuj może dodać #2 i dodawać kolejne pomysły o ile będziesz miał na to czas bo z tym jest bardzo duży problem w obecnych czasach.

     Dzięki wielkie za Twój wkład w scenę Atari.

Pozdrawiam
tOri

P.S. Pomysł z artami nt. budowy różnych urządzeń jest ciekawy. Wszystko w miarę posiadanego czasu, ok?

1,448

(85 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

@seban

     Oczywiście, że Twoja dłubanina interesuje :) Kilka osób z pewnością skorzysta z Twojej wiedzy i doświadczeń. Co do dzielenia się wiedzą i pomysłami w celach niehandlowych - zawsze mówiłem i mówił będę, że postęp bierze się nie z konkurencji, a ze współdziałania i wolnego udostępniania wszelkiej wiedzy. Ileż razy widząc coś wymyślonego przez innych zdarzało się powiedzieć: Kurde - jakie to proste... I świat idzie do przodu. Co do projektów i www. Pozostały już tylko większe porządki i zabudowa otoczenia naszego nowego domu co oznacza, że powinno być więcej ciekawostek dla Atari i może nie tylko. Potrzebuję na to po prostu więcej czasu, o czym Ty doskonale wiesz, bo masz podobny problem - doba jest zdecydowanie za krótka.

     Wracając do SlightSID - rozumiem dlaczego zastosowałeś taką konstrukcję odnośnie rejestrów do odczytu. Kiedyś to wyjaśniałem w związku z moim rozwiązaniem interfejsu SID. Logika nie da rady "skoczyć" w przyszłość. Zawsze dane muszą być wcześniej przygotowane. Ty robisz to poprzez wpis do rejestru indeksowego. Ja mam leżący od lat pomysł, w którym SID jest w czasie "bezczynności" odpytywany z zawartości rejestrów RO - OSC3, ENV3. Dane z rejestrów są na bieżąco wpisywane do czterech rejestrów pośrednich, które są widoczne z poziomu Atari jak zwykłe rejestry SIDa, które można po prostu odczytać. Wartości  z tych rejestrów są po prostu próbkowane tak często jak się da. Jedno mnie tylko zastanawia w tym rozwiązaniu - czy SID się nie przegrzeje od ciągłego zapisywania/odczytywania :D

     Wrzucam schemat. Może komuś się spodoba. Wygląda na to, że powinno wszystko dać się upchnąć do jakiegoś xilinxa. Niestety - dotychczas nie miałem kiedy siąść do prototypowania układu. Mam częściowo złożony na dużej uniwersalnej pcb układ lutowany kynarem ale chyba dam z tym spokój i w przyszłości spróbuję ogarnąć to na XC95144XL a może i na mniejszym? Układ może mieć błędy uniemożliwiające działanie, dlatego ostrzegam - to tylko taka wrzutka poglądowa a nie gotowiec do budowy docelowego urządzenia.

     Jeśli siądę kiedyś do tego (czekają jeszcze w kolejce 3 spore projekty) chętnie skorzystam z Twoich rozwiązań odnośnie zasilania układu i ogarnięcia wyjść audio bo tego mi brakowało - kto by chciał zniszczyć oryginalnego SIDa? Myślę, że i dodanie wyboru PAL/NTSC też byłoby pożądane, nie?

    Jeszcze raz wielkie dzięki za podjęcie tak istotnej decyzji o uwolnieniu wiedzy. Bo faktycznie - chowanie tego po szufladach to byłaby wielka strata.

1,449

(85 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Super. Wielkie dzięki za udostępnienie tych materiałów. Oczywiście dopełnieniem całości będzie JED dla Xilinxa. Przewidujesz udostępnienie również plików projektu ISE? Projekt ciągnął się przez wiele lat ale w końcu dociągnął i jest. Zainteresowanie jest duże a podejrzewam, że będzie jeszcze większe.

Robisz naprawdę dużą i dobrą robotę.

A no i jeszcze pytanie sprzętowe: jak rozwiązałeś kwestię odczytu danych z rejestrów SIDów? Ja mam przygotowaną od długiego czasu do sprawdzenia wersję z odpytywaniem rejestrów POTX, POTY (mało ważne) oraz OSC3 i ENV3 - bardzo istotnych dla części muzyki?

Pozdrawiam
tOri

1,450

(242 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pin napisał/a:

A jest oldschoolowo, bo mam szum na częstotliwości piszczącego monitora crt. I tak już do końca moich dni ;)

Też należę do klubu CRT - po odwiedzinach Jarocina w latach 80-tych, ech...