3,951

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri przychodza mi powiadomienia.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3,952

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie PIS wymyślił tą pandemię,
Nie PIS, okradał Państwo na VAT,
Ale to PIS dał ludziom w tym kraju miliardy. 
Jak ktoś nie pamięta 8 lat rządów PO-PSL, to niestety totalna amnezja i nie ma co polemizować.
A hasła że nie obniżył, a zabrał inne, to tylko hasła.

@tOri
"Czy wiecie, że już cichaczem zadłużono nas o kolejne ok. 120 mld złotych?"

Podaj wiarygodne źródła tej informacji.  Niech każdy wie skąd Ty to wiesz. Z Wyborczej ??
Jak nie ma oficjalnego źródła informacji, to jest to plotka. I rozsiewanie propagandy.

Totalni, głośno krzyczą NIE, NIE, NIE,  ale uzasadnić lub potwierdzić skąd te twierdzenie i zaprzeczenia, lub na podstawie czego tak wnioskują. to co.  hahaahaha  CISZA,  CISZA,  CISZA 

kol. który twierdzi że to koniec PIS i że prezydentem zostanie kobieta ?.  Hmm. Jak wiesz to powiedz która.
No nie wstydź sie.  Ta co ma 5% POparcia, czy jakaś inna wyskoczy jak 5 As z rękawa. 
Człowiek rozsądnie myślący, wybiera tych co mają jakieś pojęcie o urzędzie który mają sprawować. Nie kieruje sie tego nie lubie więc oddam głos na tą ,co mi się podoba, lub tego innego przystojnego.   
Ktoś kto reprezentuje Państwo powinien powinien potrafić mówić ze zrozumieniem i rozumieć stryktury unijne i świata, a nie powtarzać lub czytać to co ktoś napisał. .

No i jedno ostatnie zdanie,
W którym kraju, już wymieniłem te najważniejsze wcześniej, udało się opanować kryzys, pandemię i bezrobocie ?
W którym jest tak spokojnie jak w Polsce ?.
Proponuje tam jechać tym którym tu źle i żyć jak król. Europa jest otwarta dla wszystkich, a u za czasów PIS USA też się otworzyło.
A dlaczego tyle tysięcy Polaków jak coś się zadziało, to postanowiło wrócić do tej paskudnej ojczyzny.
Tyle tysięcy wróciło z tych rajów, do Polski, do tego źródła zła całej europy. Hmm, A to ciekawe zjawisko.
Tam przecież taka służba zdrowia na wysokim poziomie, tam socjal taki że bez pracy żyje się długo i dostatnio.
I wrócili żeby czekać do lekarze miesiąc w kolejce ??> 
I co się stało ze się zesrało. ?
Nie mam więcej pytań i każdy może mieć swoje zdanie.   Będą wybory , będzie szansa dla każdego na zmianę.
Ale każdy niech patrzy na to co było, i co  jest w sposób neutralny i sam niech wyciąga wnioski. 
Na samym  TVN  i Gazecie Wyborczej daleko się nie zajedzie.
Trzeba ich posłuchać, i posłuchać TVP i samemu weryfikując z rzeczywistością wyciągnąć wnioski.
Jeszcze raz dużo zdrowia życzę wszystkim.

3,953

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A kapusta rzecze smutnie:

„Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak będziemy w dup.e!”

„A to feler” -
Westchnął seler.

@tori, są postępy .. zaraz Ci podeślę co nieco :-)

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2020-04-26 16:09:09)

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,954

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atri-user:

Pytałem czy zapoznałeś się z tabelkami z linku, który podałem ... tam stoi jak byk że na koniec 2015 było  834,5 mld długu publicznego. Teraz mamy 997,4 ... prosta kalkulacja daje ok 160 mld wzrostu ..

Atari-user napisał/a:

W którym jest tak spokojnie jak w Polsce ?.
Proponuje tam jechać tym którym tu źle i żyć jak król. Europa jest otwarta dla wszystkich, a u za czasów PIS USA też się otworzyło.
A dlaczego tyle tysięcy Polaków jak coś się zadziało, to postanowiło wrócić do tej paskudnej ojczyzny.
Tyle tysięcy wróciło z tych rajów, do Polski, do tego źródła zła całej europy. Hmm, A to ciekawe zjawisko.

Ilu wróciło z Anglii? Ilu z Irlandii? A ilu z USA?
Źródła poproszę. Bo chyba nie czerpiesz tej totalnej wszechwiedzy z Wyborczej? ... to zresztą już tak wyświechtany argument, ze aż du... ściska ... stać Cie pewno na coś od siebie  :)

A tak w ogóle, to kto podpisał akt akcesyjny do EU i kiedy? PO? PSL? SLD? No kto? Dzięki komu ta Unia jest tak dla nas otwarta? Czemu USA czekało aż do zeszłego roku na to "otwarcie"?

Atari-user napisał/a:

Podaj wiarygodne źródła tej informacji.  Niech każdy wie skąd Ty to wiesz. Z Wyborczej ??
Jak nie ma oficjalnego źródła informacji, to jest to plotka. I rozsiewanie propagandy.

3,955

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Atari-User - może i z Wyborczej te dane :P Ciężko się dowiedzieć, ale może np. stąd: https://www.zadluzenia.com/zadluzenie-s … rzec-2020/

Te 40mld w marcu to dane szacunkowe. A 78 mld w kwietniu to według pana Ministra Finansów (londyńskiego przybłędy) to takie tam operacje techniczne :) prawdopodobnie zakup obligacji USA i może coś jeszcze. Poczekam - zobaczmy czy dowiemy się prawdy.

Co do kobiety prezydenta - Wiem kto to - prawdopodobnie będzie to pani Witek, o ile pis nie zostanie zmieciony całkowicie falą niezadowolenia społecznego. Co więcej - Jarosław Kaczyński może nie dożyć wyborów. W końcu to starszy człowiek a koronawirus szaleje, nie?

Pis tego nie wymyślił ale robi tak jakby realizował czyjś bardzo nam obcy plan. Być może wydawało im się że ugrają na tm swoje interesy ale sytuacja ich przerosła. Wybacz przyjacielu - walimy w otchłań i nic tu nie dadzą połajanki czy krzyki. Duda nawet nie potrafi się zachować jak mąż stanu więc nie wiem o czym mówisz i o kim w kwestiach sprawowania urzędu. Kaczyński? Gowin? Inna cholera?

Generalnie - Twoje pytania nie powinny być kierowane tutaj do kogokolwiek. To pytania do rządzących.

Niewiarygodne jak dałeś się przekupić Twoimi własnymi pieniędzmi.

@willy poproś admina niech wyłączy Ciebie z powiadomień tego wątku

@pancio super, dobra wiadomość :)

Pozdrawiam

P.S. Acha - i żeby nie było niedomówień - obecna sytuacja wprost łamie Konstytucję art. 233. Wszystko dalsze jest zwykłym bezprawiem - prosta implikacja.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-04-26 17:52:23)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,956

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak się wyłącza subskrypcje samemu:

https://i.imgur.com/j9ri2Mf.png

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3,957

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari-User napisał/a:

Ale to PIS dał ludziom w tym kraju miliardy.

Hmm, to PIS ma własne miliardy? Może by z nich dług publiczny spłacił? Bo z tego co wiem bierze tą kasę z moich podatków, BartoszaP podatków, tOriego podastków, Twoich podatków i masy innych, którzy pracują. Zrozum, że ŻADEN RZĄD nie ma własnych pieniędzy.
A pro po 500+ - niech będzie, ale raz na kwartał rachuneczki, że nie mniej niż 75% (tak, mój wymysł) poszło na to, na co miało pójść...
Pracuję jako nauczyciel (między innymi) i szlag mnie trafia, że ktoś pisze, że nie ma komputera (technikum w Warszawie, profil INFORMATYKA oraz TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ. Sorki, ale jakby to + szło tam gdzie trzeba, to nawet za jedno można jakiegoś skromnego używanego lapka kupić dziecku. No ale cóż, niestety gro idzie "na przelew", że tak powiem...

Sikor umarł...

3,958

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i właśnie ludzie masowo tracą pracę.
Kto będzie płacił podatki? Skąd rząd weźmie pieniądze? Jak macie oszczędności to na nie dobrze uważajcie.

Wąż pożera swój własny ogon...

@Sikor - to też nie do końca tak z tymi komputerami. Skąd i po co ludzie mają mieć w domach po 3 albo i 4 komputery? To nie tylko sprawa dotycząca PLUSÓW. Ogólnie państwo z tektury, śliny i kupy NIE DZIAŁA tylko straszyć (jeszcze) potrafi.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

3,959

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri: pisałem o kilku osobach, gdzie jest jedno dziecko. I wcale nie z najbiedniejszych. Poza tym - idąc na takie kierunki chyba wiedzieli, że w domu też trzeba się wziąć do roboty. A że wyszło przy obecnej panice? Cóż, "c'est la vie" jak mawiają ci od żabich udek :P

Sikor umarł...

3,960

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Polska kraj importu, pl vs usd .:. (euro srało itp.).
doDrukowanie złotego, to nie jest najlepszy pomysł.

Jestem apolityczny.

3,961

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tu na wykresie widać ładnie przyrost długu Polski.
https://n-16-4.dcs.redcdn.pl/file/o2/tv … e53d7b.jpg

Obecnie nam panujących trzeba chyba liczyć od 2016 r., wygląda to chyba tak jakby zatrzymali przyrost.
Link z TVN żeby nie było, że jakieś manipulacje (chociaż wątpię żeby dla właścicieli TVN dobro polski i polaków było jakimś celem samym w sobie).

..nie mogę znaleźć wykresu żeby był cały 2019 r.

Osobiście popieram 500+ i nie traktuję tego jako rozdawnictwa ale jako paliwo dla gospodarki (pod warunkiem, że pieniądze będą wydane na produkty z Polski a nie z Chin).
Rządzący twierdzą, że to są pieniądze zabrane mafiom vat-owskim. Jeżeli tak jest faktycznie to nie rozumiem jak można to krytykować.
..z tego wykresu można chyba wnioskować, że pieniądze na socjal nie są z zadłużania się.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-04-29 10:55:29)

3,962

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przyrost się nie zmniejszył, tylko w 2016 zmieniono metodologię liczenia.

Co do 'mafii VATowskich', to % przyrost przychodów z VATu jest prawie dokładnie taki sam jak % przyrost PKB. No i gdzie te relacje z procesów? Zakończonych spraw?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,963

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.. a czy mógłbyś napisać lub podać link co to za zmiana metody liczenia.
Za poprzedniej władzy też był przyrost PKB (od 1,5-5% PKB):
https://www.zachod.pl/160730/pkb-w-iv-k … 9-42-proc/
natomiast przychody z vat-u cały czas takie same (bez wzrostu)
https://podatki.gazetaprawna.pl/galerie … rzadu.html

..co do wykresu z poprzedniego postu.
Szacuje się, że mafia vatowska w latach 2008-2015 ukradła ponad 250 mld. zł.
Przyrost długu w latach 2008-2015 to ok. 300mld.
Może te liczby to tylko zbieg okoliczności...

Myślę, że jeżeli chodzi o obecną władzę to wzrost wpływów z vat należy liczyć od 2017
bo w 2016 roku nie działały jeszcze mechanizmy uszczelniające.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-04-30 06:42:59)

3,964

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

RTG ... szacuje się, że w latach 2008-15 ukradziono tyle a tyle ... a jakie są szacunki ile ukradziono teraz a ile wcześniej?
Zawsze ktoś kombinuje i zarabia legalnie lub nielegalnie.

Teraz twoja wolność gospodarcza jest praktycznie zerowa .. Państwo ma dostęp do twoich kont firmowych i prywatnych, raportujesz wartość magazynów, każdy dokument prawie na bieżąco, drukarki fiskalne on-line, zatrzymywane jest twój VAT na osobnych kontach, ruchy twojego samochodu są raportowane ... juz przecież była propozycja centralnego systemu fakturowania.
Tak ... teraz narzedzia i mozliwości są skuteczniejsze niż 10 lat temu  przez ogólny rozwój technologiczny, dostep do Internetu itd... ale jakim kosztem?
Tak się rozwodzisz nad VAT, to co z podatkiem PIT ... ile osób go nie płaci a korzysta z niego jako źródła finansowania ich przywilejów? Np. rolnicy są zwolnieni z tego podatku bo ponoć maja tak małe dochody, że "nie powinni go płacić". Jak dla mnie należałoby ich wciągnąc w PIT. Skoro ma tak male dochody, to i tak nic nie zapłaci. A tak masz taką wielką czarna dziurę w której nie wiadomo ile przepada i przeadło kasy nikt tego nie wie i nie chce wiedzieć ... poprzednie władze i obecne. KRUS vs ZUS ... kolejny przykład okradania mnie jako obywatela z pieniędzy bo chorować chorujemy tak samo a składki sa dramatycznie różne ... argument "zostań rolnikiem i przeprowadź sie na wieś" nie trafia do mnie ... obecna władza skutecznie mi to uniemożliwia. A na SOR okazuje się, że jesteś i tak obsługiwany tak samo jak najgorszy nierób, który nigdy sie nie skalał sie nawet myśleniem o pracy ... wiem, wiem ... solidarnośc społeczna ... taka sama jak obowiązek "ratowania życia" i wzywanie helikoptera przez turystów, którym droga z Morskiego Oka na Krupówki sie dłuży. Zapłacili by raz za taką akcję i byłoby po problemie ... jakoś na Słowacji się da, w Austrii, Włoszech i innych krajach ... u nas "ratowanie życia to nasz obywatelski ludzki obowiazek"  a TOPR czy GOPR ledwo zipie ...

Kiedyś "Rok 1984" Orwella albo "Paradyzja" Zajdla były przestrogą ... teraz mamy to w realu.
Jak widać wielu jednak woli sprzedać swoje prawa osobiste za "chleb i igrzyska".

3,965

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP: z Zajdla dodałbym jeszcze "Limes Inferior", bo też pasuje...

Sikor umarł...

3,966

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Trzeba posłuchać TVP :D  hit roku :D

3,967

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Sikor ... jeszcze "Fahrenheit 451"

3,968

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP nie nazywaj proszę tej stonki turystami ;)

grzybson/SSG^NG

3,969

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP: chyba podobną literaturę czasem czytamy ;) "Fahrenheit 451" to chyba nawet w jakimś kościele na Pomorzu przerabiali kilka lat temu... Co tam Palili? Harrego Pottera na pewno i coś tam jeszcze...

Sikor umarł...

3,970

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tak a w TVNie misia uszatka gwałcili.

.

3,971

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cytując klasyke: "Miś! Miś! Świńska rura nie miś! Pińcet złotych! Pińcet złotych dla mnie nie ma, a sam forsą sra!" :) :) Bareja jednak był WIZJONEREM!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2020-04-30 06:06:49)

3,972

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bo to jest "Prawda Naszych Czasów" i jeszcze.. z tym całym 500+ chodzi o to "By plusy nie przysłoniły nam minusów" :-)

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3,973

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

był już taki inteligentny pan co twierdził, że są plusy ujemne.
@pancio.net ..ok, jestem za tym żeby "zważyć" plusy i minusy.
np. 250 mld. zabrane mafii vs. sytuacja z turystami i Morskim Okiem.

BartoszP napisał/a:

a jakie są szacunki ile ukradziono teraz a ile wcześniej

oczywiście, że teraz też kradną ale istotą jest skala złodziejstwa.
Co do postępu technologicznego to czy za poprzedników nie było internetu, komputerów, mierników?
Celnicy teraz (w tym zabawnym TVP) mówią, że patykami mierzyli poziom paliwa w cysternach.
Można powiedzieć, że mamy zmianę z Polski drewnianej na murowaną (elektroniczną).
Co do "Limes Inferior" to faktycznie niektórym by pasował taki podział:
klasa 0 - kasta prawników ze stolicy
klasa 6 - rolnicy ze wsi (lub mohery)

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-04-30 07:06:44)

3,974

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

RTG napisał/a:

....oczywiście, że teraz też kradną ale istotą jest skala złodziejstwa.
Co do postępu technologicznego to czy za poprzedników nie było internetu, komputerów, mierników?....

No właśnie ... jaka jest skala? Czemu "właściwa" komisja nie zbadała i tego wątku? Nie ma czego i do czego porównać bo nie wiadomo ile ucieka, nawet nie ma szacunków ... czy to przypadek? :) ... wiadomo ile odebrano i ile się teraz odbiera.

Co do pytania o komputery i Internet ... były ... komputery były i już w latach '70 ... nawet na Spectrum, Atari czy Commodore działał całe firmy .... i sieci komputerowe były a taki współczesny Internet mamy od lat '90 ... ale co z tego ma wynikać? Jest jeszcze kwestia prawodawstwa, rozwoju gospodarczego jako takiego, rozwoju technologicznego ... teraz światłowód i szybkie łącze lub komórka to standard ...  ja dopiero po 2000 roku miałem szanse na telefon stacjonarny w domu ... wcześniej nie było możliwości technicznych a kablówki do teraz nie mam "bo się nie opłaca" ... mam swiatłowód ale dopiero od roku bo też "się nie opłacało inwestować w okolicę".

P.S.
Co do celników i pomiaru "patykiem" ... to jest raczej najszybsza i najprostsza metoda pomiaru i jak dla mnie nie ma w niej nic zaskakującego jeśli chcesz niezależnie zmierzyć rzeczywistą ilość paliwa. Gęstość paliwa i prężnośc par jest taka, że paroprocentowe fluktuacje objętości są normą. I na tym też się robi kasę w tym biznesie. Sprzedajesz stacjom "ciepłejszą" benzynę w ramach dopuszczalnych widełek normy ale gdy "ostygnie", to masz jej mniej.

3,975

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ BartoszP  kto Cie opłaca ?.   :) :)
Na każdy temat w tym wątku. masz niepodważalne "swoje teorie"
Wystarczy przejrzeć i poczytać Twoje niezadowolenie. 
Szkoda gadać.  Będę niedługo wybory, idź, zagłosuj i spełnij swój obywatelski obowiązek, jak Ci się powiedzie, to zaczniesz może wreszcie coś chwalić, a nie ciągle tylko narzekać.