Ja ostatnio zamówiłem i już przyszły do mnie

https://pl.aliexpress.com/item/10PC-LOT … 5c0f8nWL5m

wydają się być wystarczająco duże, ale trzeba będzie skrócić na wysokości i wymyślić mocowanie do płytki - może po prostu klejem albo jakąś taśmą z wyciętymi otworami. Pewnie w ciągu 2 tygodni zabiorę się za naprawę mojego QS-131. Napiszę potem, co z tego wyszło.

Zależy mi na górnej połowie w dobrym stanie.
Chętnie kupię samą górę, w takim przypadku może być bez klapek portu cartridge.
Również kompletną obudową (góra+dół) też jestem zainteresowany.
Pozdrawiam!

3

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Sorry podwójny post.

4

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Simius - wakacje się kończą ;), czy masz w planach wznowienie produkcji? Pozdrawiam!

5

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czy jeżeli TV lcd ma oprócz wejść HDMI i DVI również wejście VGA, na którym obsługuje różne rozdzielczości, to czy zwiększa to szanse działania Sophii DVI? Czy jest jakaś rozdzielczość/ odświeżanie którym można potraktować TV przez to wejście VGA, tak żeby sprawdzić ewentualną kompatybilność? Czy może to w ogóle niezależne sprawy?

6

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Rev. C DVI output - the PWNAGE is now complete!

Jeśli istnieje tzw. LISTA, to ja też chcę na niej zaistnieć.

7

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ładnie to wygląda ;)
1. Czy następna partia będzie wyprodukowana dopiero po dopracowaniu połączenia z LCD?
2. Czy będą 2 wersje, czyli scart-rgb oraz osobna do LCD, czy wszystko w jednym?
3. Czy wersja LCD będzie miała podłączenie przez VGA zamiast SCART?
Pozdrawiam!

8

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

W planach jest w najbliższym czasie wykonanie 20 szt. płytek, w większości rev.A.

Fajnie, dziękuję za informację.

9

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Simius - czy w planach jest kolejna partia na sprzedaż, czy w najbliższym czasie się nie zapowiada? Pozdrawiam!

10

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czy rev. A też można przeprogramować nowym firmware'em?

11

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

Nie wiem jeszcze, ile będzie. Dwadzieścia kilka płytek, wliczając rev.A jeszcze mi zostało.

No jakby jakaś lista chętnych miała powstać, to ja się zapisuję :) Pozdrawiam!

12

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

darque napisał/a:

Obraz generowany na monitorze jest żyleta!

Nie żeby mnie zazdrość zżerała ;) ale można się zapytać @Simius, ile będzie jeszcze płytek na sprzedaż?

13

(402 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

A i ja bym się dopisał na 1 sztukę, jeżeli można. Pozdrawiam!

14

(30 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pół godziny, bo potem to już im się nudzi te 8 bitów;) Jeszcze jest dobry Kirby's Epic Yarn na Wii (płynnie chodzi na Dolphinie, można grać bez Wiimote, tylko nie można ustawiać mebelków w mieszkaniu Kirby'ego) - dobry dlatego, że nie można zginąć, tylko traci się punkty za spotkania z preszkadzajkami, co dla dzieci nie ma znaczenia.

15

(30 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Popieram Bubble Bobble, moje dzieci (4 i 7 lat) najbardziej to lubią - bo mogą grać razem;). Nie zapomnij tylko o +unlimited lives bo będzie płacz i smutek!!! A włączając się do dyskusji, to akurat 8/16 bitowe gry są obecnie jedną z bardziej poczciwych form rozrywki "medialnej" dla dzieci... pół godziny tygodniowo im nie zaszkodzi, no w każdym razie mniej niż dowolna bajka na Cartoon Network czy Teletoon.

Witam!

Pytanie wyda się może niektórym śmieszne, i tak, oczywiście, google moim przyjacielem i tak dalej, ale... tyle się już z tym przyjacielem naszukałem i nadal nie wiem - mnogość rozwiązań jest powalająca, a różnice między nimi dla mnie niezrozumiałe.

Zatem, jak możliwie prosto wykonać rozszerzenie pamięci w 800XL - wystarczy mi do 128kb, tak żeby była zgodność ze 130xe, albo 256kb jeśli poziom trudności jest podobny?

Lutownicę jak i odsysacz posiadam;)

Pozdrawiam!

17

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No dobra, sami tego chcieliście, jest oczywiste że XL ma najładniejszą obudowę. Kolory, metalowe przyciski, przezroczysty pasek, elegancki design i proporcje. Przy tym wszystkim seria XE wygląda dość budżetowo. Faktycznie ten szary styl działa dobrze tylko przy ST.

18

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

zijacek napisał/a:

Bardzo ładna ta obudowa. Larkowa też mi się podoba. Każda inicjatywa w kierunku oszczędzenia obudowy samego Atari jest na wielki plus.

Absolutnie, również jestem przeciwnikiem barbarzyńskiego bezczeszczenia obudów! Nie ma żadnej godności w wycinaniu otworów!
No EWENTUALNIE z tyłu obudowy, na jakieś małe przełączniki, po wcześniejszym uzyskaniu dyspensy od arcybiskupa;).

19

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

skrzyp napisał/a:

Jeśli nie jesteś kupcem z Zachodniej Jurop, to wiedz że ceny na stronie nie interesują Cię wcale i powinieneś po prostu skontaktować się z Lotharkiem.

Tak właśnie myślałem;)
Z kolei porównując z http://www.ebay.pl/itm/C64c-Style-SD2IE … 0917399751 to cena Lotharka jest w zasadzie taka sama, a nawet bardziej atrakcyjna, bo jego urządzenie ma np. wyświetlacz. No i jest do lepszego komputera!

20

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam ponownie!

@dely - podświetlenie nie było planowane, faktycznie można by zakleić ten bok ekranu. Strzałka "enter" mogłaby być lepsza, "shift" mi się podoba jak jest.

@larek - też ładna obudowa, ale kształt kojarzy mi się... z... pewnym komputerem zwanym potocznie mydelniczką, którego nazwy nie wolno tu wspomnieć;)

@wieczor - opis produkcji na górze, tam nad zdjęciami;) przyciski za mocno przeszlifowałem w środku i stąd te luzy.

@lemiel - za druk zapłaciłem około 90 zł, i o dziwo była to najlepsza oferta z 6 lub 7 firm (małych i dużych), które wybrałem w internecie. Co prawda widzę, że nie mają już na stronie zlecenia online przez automatyczny konfigurator, z którego ja korzystałem kilka miesięcy temu - może to zasługa mojego zlecenia... Model miał 55 cm3, gdybym miał drukować ponownie, pogrubiłbym wszystkie ścianki o 1 mm (byłoby mniej problemów z drukiem), prawdopodobnie wyszłoby to około 75cm3. Wydruk był w jakości zwykłej czyli warstwa 0,2mm, za większą dokładność wszyscy śpiewają +100%, co jest oczywiście drogo, ale na pewno byłoby mniej rzeźbienia z pilnikami i szpachlą.

Jeszcze się nie zdecydowałem, czy opublikuję model. Zastanawiam się nad własną produkcją tego i kilku innych retro pomysłów, ale wysoka cena druku + długotrwała obróbka + malowanie (wiadomo, że spraye to nic dobrego, musiałbym kupić lepszy sprzęt albo podzlecać) skutecznie mnie zniechęcają.
Myślałem o kupnie drukarki 3d, ale dowiedziałem się o tej technice wystarczająco dużo, żeby sobie odpuścić - naprawdę trzeba mocno wejść w temat, żeby dobrze drukować w FDM.
Co prawda w ostatnich miesiącach dużo się zmieniło w branży druku 3d, pojawiło się kilka przystępnych cenowo sprzętów drukujących z żywic, ale są to rzeczy na tyle nowe, że nie ma jeszcze nigdzie sensownych reviewsów. Poczekam na opinie znawców i albo takie coś kupię, albo udostępnię model. W zasadzie to i tak przydałby się on jedynie osobom posiadającym sprzęt z wejściem na karty od frontu, do wejść z boku albo z tyłu konieczne byłoby poważne przemodelowanie.

Inna sprawa to ewentualna cena - Lotharek sprzedaje wersję z kablem i obudową o 44,5 EU drożej niż samą elektronikę - czyli obudowa w tym wszystkim wychodzi pewnie około 40 EU. Jest to cena prawdopodobnie akceptowalna dla kupców z zachodniej Europy - gorzej u nas - a nie widzę na razie szansy żeby zrobić to taniej. Proszę o opinie!

Inne możliwe podejście to produkcja masowa, nie znam się na tym, a dyskusje (na różnych forach) o opracowaniu form do odlewu z plastiku kończą się zwykle na "jest to koszt rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu tysięcy zł". Jeżeli ktoś jest w stanie podać bardziej konkretną kwotę za coś w skali mojego SIO2SD, to jestem ciekaw. Faktem jest że do maszynek konkurencji powstają odlewane obudowy np. http://www.thefuturewas8bit.com/shop/co … -rc64.html i to nawet wykonane z oryginalnego plastiku ze starych obudów! No ale kształt jest dość prosty, więc pewnie i forma była tania, albo nawet użyto dostępnej.

21

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Witam!

Research wykazał, że dostępne w "obrocie handlowym" obudowy do SIO2SD nie powalają ani ceną, ani stylistyką. Ewentualnie jasna obudowa od Lotharka może jakoś wyglądać przy XE, ale przy XL już tego położyć się nie da;). A ceny Atari 1064 są dość kosmiczne.

Zatem spędziłem ostatnio trochę czasu nad projektem i realizacją własnej obudowy do SIO2SD. Obudowa ma 3 główne części - w stylu 1010/1050.

Na zdjęciach efekty.

Obudowa to wydruk 3D, malowany: podkładem do plastiku, następnie farbą strukturalną do plastików, na koniec akryl. Górna część pokrywy ma trochę za dużo warstw farby(dopiero trzeci piaskowy beż w sprayu okazał się być tym właściwym), dlatego faktura piasku z farby strukturalnej nieco się zgubiła.

Na jednym ze zdjęć pokolorowałem w PS front obudowy na atarowski ciemny brąz, może pomaluję jeszcze w taki sposób ten element w realu, ale na razie myślę, że wydałem wystarczająco dużo pieniędzy w sklepie z farbami;).

Na zdjęciach nie uchwyciłem urządzenia w trakcie ładowania, ale plexi w pasku styka się wewnątrz z diodami i wesoło świeci na odpowiednie kolory.

Przyciski i pasek - laminat grawerski. Litery i cyfry - przerobiony font Atarian (tylko litery ATARI są w tym foncie w porządku, reszta jest koślawa, cyfry nieciekawe i trzeba było poprawiać, a symbole dorobić). Przy szlifowaniu wewnętrznej części przycisków trochę przesadziłem i dlatego widoczne są luzy. Można by to grawerować laserem w aluminium, ale w laminacie kosztowało tylko 6 zł i jest bardzo trwałe.

Największym wyzwaniem okazała się obróbka wydruku 3D. Sam wydruk, pomimo poprawnego wykonania modelu, był pewnym wyzwaniem dla firmy zajmującej się drukiem 3D od lat;). Ograniczenia technologii były dla mnie dość zaskakujące, na szczęście podeszli do sprawy profesjonalnie i doprowadzili sprawę do końca bez konieczności zmian w projekcie. No a potem prace ręczne z pilnikami i papierem ściernym. Przy warstwie wydruku 0,2 mm mocno widoczne było schodkowanie na wszystkich powierzchniach skośnych.

Modelowanie w 3d zajęło mi tylko 4x więcej czasu niż zakładałem... no bo to przecież robota na 2-3 godzinki... a potem się okazuje, że musi pasować, mieć grubość, odstępy, przyciski działające, dać się skręcić, spełniać wymogi druku 3D i do tego jeszcze ma wyglądać.

Jak ktoś ma pytania - proszę pisać!

http://s22.postimg.org/taknf5cx9/SIO_01.jpg

http://s22.postimg.org/k9641jezx/SIO_02.jpg

http://s22.postimg.org/7llrbaap9/SIO_03.jpg

http://s22.postimg.org/8zde6l9yl/SIO_03_BROWN.jpg

http://s22.postimg.org/5ibc3mawd/SIO_04.jpg

http://s22.postimg.org/6grp5wo8d/SIO_05.jpg

22

(561 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

I co słychać w kwestii cen? Potwierdzam 800XL i jeżeli cena będzie dobra, również C64.

Potwierdzam, plik XEX działa poprawnie na SIO2SD! I dziecku się podoba;) Pozdrawiam!

Dziękuję bardzo za pomoc! I to błyskawiczną! Podoba mi się to forum;)

Po pracy sprawdzę, jak działa na SIO2SD. I czy dziecku się spodoba;) Pozdrawiam!

Witam!

Chciałem przerobić grę, która jest w internecie jedynie pod postacią pliku CAS do jakiegokolwiek formatu, który wczyta SIO2SD.

http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _5541.html

Nie jest to pewnie najlepsza gra na Atari, ale z jakiegoś powodu kochałem ją we wczesnej młodości, więc...;)

Próbowałem użyć Mago Trans, udało mi się:

a.) zrobić WAV-a (trochę dziwny, bo jakby kilka małych programów w nim były, kilka razy był ten długi pisk startowy)
b.) zrobić jakieś dziwne pliki DAT (powstały 3 małe i jeden większy)

Nie udało mi się:

a.) zrobić XEX-a
b.) przerobić WAVa na cokolwiek innego

Może ktoś pomóc? Pozdrawiam!