1

Temat: Upload na pigwe

W ramach cywilizowania 'obslugi' pigwy zalozylem odrebne konto do uploadu

host: pigwa.net
user: upload

Haslo jest dwuczlonowe, bez znaku rozdzielajacego. pierwszy czlon to nazwa ukladu odpowiedzialnego w maly atari zagenerowanie dzwieku, drugi czlon to liczba w potocznej swiadomosci oznaczajaca procesor w malym atari

Sorry za taki rebus ale boje sie syfu robionego przez dzieci tudziez spam-harwestero-pr0n-sztinksy.

Swoja droga - chapeau bas dla Voya - kiedys pisalem o fotkach na roznego rodzaju portalach spolecznosciowych, ktorych pozniejsze przerzucenie na pigwe jest mega-turbo upierdliwe, a teraz Voy sam z tym skutecznie walczy. FRASUNEK!
(inna sprawa ze znow wychodzi na to, ze w http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=10696 po prostu pomarudzilem sobie a nikt tego nie bierze do siebie, smutne to)

UPDATE: prosba tylko dla wrzucajacych zeby robili katalogi ze swoja ksywa (w razie ew pozniejszego kontaktu) i w miare mozliwosci opisywali co wrzucaja i gdzie to pozniej docelowo wg nich umiescic)

Ostatnio edytowany przez Azbest (2013-05-25 09:13:22)

2

Odp: Upload na pigwe

Sprawdzone, i działa.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Upload na pigwe

Niestety przerwało mi upload, a teraz nie mam połączenia... tylko jakiś błąd :(

4

Odp: Upload na pigwe

fakt.

Response:    500 OOPS: cannot change directory:/mnt/300G/ftp.pigwa.net/upload2
Error:    Critical error
Error:    Could not connect to server


-- edit --

chwilę późnej znów działa.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-05-26 09:04:53)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Upload na pigwe

Sorry. W nocy walnalem glupi blad... Juz smiga... Mea culpa.

6

Odp: Upload na pigwe

Melduję, że w podkatalogu 'stuff' po remanencie po www i ftp bez logowania nie widać wszystkich katalogów. Aktualnie widać tylko 'ataricaptures', 'audio', 'clips_and_tvrips', 'music_discs' i 'photos_and_videos' (brak 'collections', 'mirror', 'other' i 'parties').

Z kolei na moim loginie (po SCP) widzę tylko 'collections', 'mirror', 'other' i 'parties' i 'photos_and_videos'. W katalogu powyżej nie widzę 'old', 'projects', 'upload' i 'upload2'.

Ostatnio edytowany przez voy (2013-05-26 10:23:55)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: Upload na pigwe

No wlasnie to te nocne porzadku. Jestem w trakcie poprawiania. W pierwsze kolejnosci 'naprawilem' upload :)
EDIT: ten teges... nie wdajac sie w szczegoly techniczne pliki z pigwy beda tymczasowo niedostepne. przerzucanie pol miliona plikow w trakcie normalnej pracy to nie byl dobry pomysl. skorzystalem z okazji (pretekstu) wyciagania dyskow i troche innych rzeczy sprzetowych uporzadkowalem. wszystko mam nadzieje wroci do normalnosci dzis wieczorem ew jutro rano. zostawiam katalog upload (larek, niestety pusty - przypomnialem sobie o nim jak juz bylem z dyskiem w domu - jesli bede pierwszy to przerzuce to co juz wgrales).

Ostatnio edytowany przez Azbest (2013-05-26 14:37:04)

8

Odp: Upload na pigwe

Właśnie włączyłem upload ostatniego pliku. Jak się skończy, to będzie można przenieść całość już w miejsce docelowe.

9

Odp: Upload na pigwe

Oka! Pliku juz wrzucone umiescilem tam gdzie byc powinny, tj do http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_v … /by_larek/
No i sorry, ze jeszcze nie przywrocilem normalnosci na pigwie - nie mam kiedy siasc... :(

10

Odp: Upload na pigwe

Dziękuję.

11

Odp: Upload na pigwe

Czy tutaj należy meldować upload-y?
TAK - wgrałem moich parę zdjęć z G-z
NIE - to gdzie meldować?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: Upload na pigwe

Nie musisz. :) Zaglądam tam co jakiś czas i jeśli coś nowego się tam pojawiło, to wrzucam to w odpowiednie miejsce. Najwyżej dodaj tam plik tekstowy z krótkim opisem materiału i ewentualnie gdzie go umieścić (jeśli nie jest to stuff/zdjęcia z party).

Pigwa jak na razie w nieustającym remanencie, do tego Azbest nie daje znaku życia [Azb, jeśli to czytasz, rzuć okiem na mojego maila do ciebie]. Na razie nie mam podwyższonych uprawnień, jeśli chodzi o przenoszenie/usuwanie plików z katalogu upload2 i mogę je tylko powielić w miejsce docelowe. Mam nadzieję jednak, że Pigwa powstanie niedługo z rozsypki i wrócą na nią brakujące materiały. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2013-08-01 22:06:12)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: Upload na pigwe

dzięki voy, mógłbyś jeszcze w wątku: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11372 dać znać gdzie skopiowałeś zdjęcia?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Upload na pigwe

Problem: zalogowałem się via filezilla, próbowałem uploadować prace z Wapniaka 2012, bo nie ma. Przy próbie wysłania czegokolwiek - błąd: zbyt wiele połączeń z twojego adresu ip :(

Sikor umarł...

15

Odp: Upload na pigwe

Dziwne... Sprawdziłem na najnowszej wersji FileZilli, czyli na 3.7.4.1 (Windows 8.1 x64) i jak najbardziej działa.

Sprawdź dane logowania w Plik/Menadżer Stron; powinien być protokół FTP, bez szyfrowania, a typ logowania normalny.

EDIT: sprawdź jeszcze zakładkę "Ustawienia przesyłania" (druga od prawej, tamże). Ma być zaznaczony domyślny tryb transferu i odfajkowany "Ogranicz liczbę jednoczesnych połączeń", chociaż możesz spróbować go zaznaczyć z wartością 1, jeśli dalej FileZilla raczyłaby marudzić. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2014-02-15 16:01:00)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

16

Odp: Upload na pigwe

Dzisiaj poszło z kopyta... Może coś chwilowo było...

Sikor umarł...

17

Odp: Upload na pigwe

No to oki. :)

Tak przy okazji zapraszam wszystkich chętnych, którzy mają w swoich zbiorach materiały związane z Atari, a których brak na Pigwie, do wrzucania tychże na serwer. Proszę tylko o info na voy [ape] pigwa [dot] net - podeślę login i hasło do uploadu oraz kilka wskazówek.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

18

Odp: Upload na pigwe

Dziś nieco przybyło nieco więcej, bo lewiS podzielił się swoimi zbiorami fotek z Foreverów 2003 i 2004, Koceran 2003, Last Party 2003, North Party 6, Scenery 1998 i warszawskiego sztabu kryzysowego z czerwca 2003 roku. Smacznego. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

19

Odp: Upload na pigwe

links or die :P

p.s. gdzie foty dodane z dawnych zlotow?!
East or something... etc, etc...

20

Odp: Upload na pigwe

Ech, mazi... :) http://ftp.pigwa.net/stuff/photos_and_videos/

W changelogu w głównym katalogu też są linki.

Z przyczyn ode mnie niezależnych na razie wspomnianych przez ciebie fot nie ma (postaram się ten stan zmienić).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

21

Odp: Upload na pigwe

Dzięki Guusowi Assmannowi przybyły schematy i inne pliki dla zmodernizowanego przez niego interfejsu Black Box i Floppy Board firmy CSS (z wykorzystaniem CPLD).

http://ftp.pigwa.net/stuff/projects/CSS … ersion%29/

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

22

Odp: Upload na pigwe

voy napisał/a:

Z przyczyn ode mnie niezależnych na razie wspomnianych przez ciebie fot nie ma (postaram się ten stan zmienić).

A mozna dowiedziec sie co sie stalo, ze ich nie ma?
Uploadowalem lata temu jeszcze przy starych laczach co trwalo wieki a teraz tego nie ma...

23

Odp: Upload na pigwe

Co się stało dokładnie, to wie tylko Azbest. Kiedy będą przywrócone tamte pliki, nie wiem; na razie wyszukuję je z innych źródeł. Przykładowo wypakowałem z .ISO Vaskową kolekcję Atari Forever, gdzie można znaleźć większość zaginionych fotek. W wolnych chwilach porobię ich kopie w photos_and_videos i zrobię galerie; przy okazji uzupełnię nazwy katalogów o daty i miejsca.

Pytanie: czy ktoś ma jeszcze w kolekcji płytkę nr 6? Moja niestety wyzionęła ducha. Vasco nagrywał je w większości na CD-kach marki AKOSS, potem Platinum. Koperty mają u góry wąską naklejkę z napisem Atari Forever po lewej stronie, a po prawej przykładowo 4/6. We wrześniu 2002 roku Vasco wydał jeszcze siódmą płytkę z filmem z Lata Ludzików 2002. Aha, z tego, co pamiętam, płyty mieli też bodajże Elkabato i Gepard.

[OT] Jacy my piękni i młodzi byliśmy... :D [/OT]

Ostatnio edytowany przez voy (2014-08-12 23:13:17)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

24

Odp: Upload na pigwe

voy napisał/a:

Kiedy będą przywrócone tamte pliki, nie wiem

A jest szansa, ze beda przywrocone? One istnieja czy przepadly wraz z jakims padem maciezy or sth...

25

Odp: Upload na pigwe

Chciałbym móc ci odpowiedzieć, ale naprawdę nie wiem; być może Azbest zna odpowiedź. Nie mam fizycznego dostępu do serwera, dłubię w plikach z drugiego końca Polski. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie