76

Odp: Wapniak 2015

@Nosty: a to przepraszam. Ale wiele osób było i tu, i tu.
nieważne, to jest wątek o wapniaku. Przypominam - czekam na ewentualną deklarację osoby chcącej w tym roku poprowadzić do końca stycznia (sprawa sali). Jak nie będzie takiej osoby - naddatek z zeszłego roku idzie na głuchołazy.

Sikor umarł...

Odp: Wapniak 2015

Demoparty, czy Copyparty - to jest dokładnie to samo (hint, nawet Wikipedia przekierocuje Copyparty na Demoparty :D)- sorry ale impreza na dwadzieścia osób powinna ustąpić imprezie na dwieście osób.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2015-01-05 12:25:09)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

78

Odp: Wapniak 2015

No, żeś wymyślił... A co do Wapniaka, to się jeszcze zobaczy. I na pewno kryterium jego odbycia się lub nie, nie będzie to, czy niedługo przed, czy po nim odbędzie się jakiś szoł, czy też nie. Tymczasem dziękuję za uwagę.

I Ty zostaniesz big endianem...

79

Odp: Wapniak 2015

Określenie tej wypowiedzi

Adam Klobukowski napisał/a:

...  sorry ale impreza na dwadzieścia osób powinna ustąpić imprezie na dwieście osób.

mianem świństwa jest daleko niewystarczające więc nazwę to po imieniu: to jest ostatniej maści KURESTWO.

Jest mi wstyd, że jesteśmy w jednej grupie :-(

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

Odp: Wapniak 2015

ajcek napisał/a:

Określenie tej wypowiedzi

Adam Klobukowski napisał/a:

...  sorry ale impreza na dwadzieścia osób powinna ustąpić imprezie na dwieście osób.

mianem świństwa jest daleko niewystarczające więc nazwę to po imieniu: to jest ostatniej maści KURESTWO.

Jest mi wstyd, że jesteśmy w jednej grupie :-(

Długo myślałem, zanim napisałem powyższe - ponad miesiąc. W mojej ocenie SV jest imprezą o wielokrotnie większym rozmachu i stopniu komplikacji organizacyjnej. Ma też o wiele większą wartość dla sceny. Gdybym ja był organizatorem imprezy o skali Wapniaka i organizator imprezy o skali SV zwrócił się do mnie o oddanie terminu - długo bym o tym nie myślał, oddałbym go, znalazł dla siebie inny równie dobry. Dla dobra całego środowiska.

Sikor uważa że zarezerwował sobie datę w kalendarzu i należy ona tylko i wyłącznie dla niego. Je bym to nazwał egoizmem i głupotą.

Jacek, mam nadzieję że zmienisz zdanie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

81

Odp: Wapniak 2015

@Adam Kłobukowski: gwoli ścisłości skąd wziąłeś te 20 osób? Bo to jest śmieszne. W zeszłym roku było około 90, w 2012 134 o ile dobrze pamiętam - gdzieś jest to spisane. Co do kalendarza: to nie wpadam z terminem pomiędzy inne. Siedź sobie dalej w tym swoim zaścianku, bo Ci się nie chce nawet czterech liter ruszyć i zobaczyć jak to wyglada gdzie indziej. i po raz kolejny proszę o nie zaśmiecanie wątku o wapniaku.

Sikor umarł...

Odp: Wapniak 2015

@Sikor: fakt oceniłem to na oko. Ale spójrzmy na dokumentację fotograficzną, czyli coroczne tradycyjne Wapniakowe zdjęcie grupowe:

2012 - ftp://pigwa.net/stuff/photos_and_videos … 81007.html

2013 - ftp://pigwa.net/stuff/photos_and_videos … k_2013.jpg

2014 - ftp://pigwa.net/stuff/photos_and_videos … /group.jpg

Przepraszam, pomyliłem się, było mniej więcej po czterdzieści osób. Nie było ich jednak 90 ani tym bardziej 134, więc nagroda za odpowiedź najbliższą prawdzie ląduje u mnie ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

83

Odp: Wapniak 2015

Jedno powiem....sufit fatalnie pomalowany :) :)

84

Odp: Wapniak 2015

To od gardlowych wyziewow partyzantow ;)

Adam Klobukowski napisał/a:

Gdybym ja był organizatorem imprezy o skali Wapniaka i organizator imprezy o skali SV zwrócił się do mnie o oddanie terminu - długo bym o tym nie myślał, oddałbym go, znalazł dla siebie inny równie dobry.

A czy ktos kogos o cos takiego prosil? Przeciez cala dyskusja robija sie wlasnie o to, ze nie.
Poza tym SV mialo sie doskonale w 4 kwartale tylko komus zachcialo sie wakacji w GDA.

Mialem juz nic nie pisac o tej porazkowatej historii ale jak widze, ze druga strona sieje ewidentne klamstwa to nie mogie :)

85

Odp: Wapniak 2015

Zdjęcia grupowe kłamią, tj. pokazują ilość osób, która jest w danym momencie i która ruszyła tyłek aby na nim się znaleźć.

Byłem na 2 Wapniakach z 3. Nie ma mnie na tych fotkach.

A gdybym był złośliwy, to bym zapytał ile osób jest na grupowym z SV? ;)

Odp: Wapniak 2015

@Mazi: Grey początkowo wyszedł z propozycją. I od razu został oskarżony o to że terminy innym zabiera. SV miało się doskonale zimą, ale latem może mieć się jeszcze lepiej.

@Vasco: no dobrze +1 ;) Jakoś jednak nie wydaje mi sie że drugie tyle osób kryło się za fotografem :P  Na SV nie ma tradycji robienia grupowych fotek.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

87

Odp: Wapniak 2015

@Adam Kłobukowski: teraz się nie dostanę, ale o ile nie wyrzuciłem lub nie oddałem Gzyniowi zrobię skan z listy obecności. Może to otworzy Ci oczy, bo gwarantuję, że osób było znacznie więcej niż na zdjęciach. Zresztą jakbyś zadał sobie trud przejrzenia zdjęć z Wapniaka (nie tylko grupowego) - mógłbyś naliczyć znacznie wiecej osób niż w danym momencie. Ale nie, lepiej siać zamęt. Brawo.

Sikor umarł...

88

Odp: Wapniak 2015

Adam Klobukowski napisał/a:

Demoparty, czy Copyparty - to jest dokładnie to samo (hint, nawet Wikipedia przekierocuje Copyparty na Demoparty :D)- sorry ale impreza na dwadzieścia osób powinna ustąpić imprezie na dwieście osób.

Dwieście osób to pobożne życzenie ale założenie  spełnia warunki SMART.

kanibalizm partyjny rulez.

Wiecie rozumiecie za rok będziecie mogli jechać tylko na jedno party ... a skończy się to tak ja na c64... brakiem alternatywy oraz wypaleniem organizatorów.

Wbijanie klina źle się kończy.

89

Odp: Wapniak 2015

@Adam Kłobukowski: w 2013 roku było 45 osób (z czego 34 płaciły za wejściówki) - a było to najmniejsze party z Wapniaka (częściowo ze względu na pogodę, która wtedy była wyjątkowo zimna). W 2012 roku przewinęło się około 80 osób (jest to nawet uwzględnione w Atariki), przy czym część przebywała tylko jeden dzień "przy okazji". Dane z zeszłego roku muszę odnaleźć, było podobnie jak w 2012 roku. Czyli - 134 oczywiście przesadziłem 9po zweryfikowaniu), ale znacznie więcej niż wspomniane 20.
Co do ilości w 2013 roku - zaraz dodam wpis w atariki.

Sikor umarł...

90

Odp: Wapniak 2015

Kisiel, chyba zaczynam rozumieć dlaczego Twoi koledzy chcą Cię ukatrupić
pozdr
Bachoo

91

Odp: Wapniak 2015

Koledzy ukatrupiają ? widzisz jakąś sprzeczność ?

Ja widzę, że świetne party podzieliło atarowców, odbywa się w sezonie urlopowym co dla jednych jest przeszkodą a dla drugich okazją na pojechanie na nadmorskie dziwki, frekwencja nie będzie wyższa z powodu synergii bo jednych brać c64PL odrzuca a innych przyciąga. Pogadaj b(r)achoo z VETO czy przyjedzie na repetę ...z robimy mu bękarty wojny :P

Odp: Wapniak 2015

@Sikor: ok, zwracam honor. życzę pobicia rekordów w przyszłości.

Pozostaje jednak przy opinii, że SV jest od Wapniaka imprezą bardziej wartościową i należy się jej pierwszeństwo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

93

Odp: Wapniak 2015

@AdamK:
No i po co się tyle plujesz? Na Wapniaku nigdy Cię nie było (i pewnie już nie będzie), więc co możesz wiedzieć o wartościowości tej imprezy?

@Kisiel:
Brawo, coś w tym jest...

I Ty zostaniesz big endianem...

94

Odp: Wapniak 2015

Adam Klobukowski napisał/a:

Grey początkowo wyszedł z propozycją. I od razu został oskarżony o to że terminy innym zabiera.

czy aby na pewno? Ten watek mowi wszystko: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12822, zwroc uwage na 2 wpis Greya a potem na nastepne. Grey prosil o wyrazenie opini wiec mu napisano, ze to termin AP. Ale nie bede streszczal. Zajrzyj i zobacz co i w jaki sposob pisal o kolidujacym zlocie.

95

Odp: Wapniak 2015

Nie ważna ilość ważna jakość.

96

Odp: Wapniak 2015

Kisiel/Icon napisał/a:

Nie ważna ilość ważna jakość.

Commodorowcy maja zero party ale za to najlepsze.

97

Odp: Wapniak 2015

mają X'2016 :)  przy nim SV przypomina ... dobre party.

Odp: Wapniak 2015

@miker: w wielu miejsca i na wielu imprezach nie byłem, ale mogę je oceniać nawet jeśli mnie tam nie było. Subiektywnie.

@mazi: cofni się ze dwa lata w poszukiwaniu wątków.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

99

Odp: Wapniak 2015

@Adam Kłobukowski: widzisz, ilość osób jeszcze nie przesądza o wartości party. Co do terminów SV - poszukaj w kilku moich ostatnich wątkach, jest tam link z 2011 roku. linki o terminach (pierwszy wapniak i sv) znajdziesz w wątku "w lipcu pojadę na" - i tam jest odpowiednie miejsce, a nie w wątku o Wapniaku. Co do wartości - dla mnie bardziej wartościowy jest wapniak, bo zbliża ludzi. Z mojego punktu widzenia prace to nie wszystko, choć są ważnym elementem party. Jednak z mojego punktu widzenia edycja 2015 jest dla mnie udupiona (z przyczyn opisanych wcześniej), więc ja jej nie zrobię. Może Grey łaskawie zrobi dwie edycje SV w 2015, skoro już lubi wchodzić z butami? Chociaż mielibyście blisko :P

Sikor umarł...

100

Odp: Wapniak 2015

@Sikor: oczywiście, ilość osób samego party nie robi, robi je atmosfera.  I z mojego subiektywnego punktu widzenia SV przebija Wapniaka zdecydowanie.

No i jak już mnie (i nie tylko) robisz ciągle przytyki o odległości, to powiem Ci że odległość jest dla mnie najmniej ważnyk kryterium przy decyzji czy jadę na party czy nie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio