1

Temat: [K] Kupię klawiaturę do STF

Szanowni,

Rzutem na taśmę przed urlopem zagaję w temacie - ile kosztuje sprawna klawiatura do STF/E, a ile zasilacz do takowego?
Klawiatura może być bez klawiszy, bo mam kompletną, ale niedziałającą.

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
Konrad

Ostatnio edytowany przez Konrad (2020-08-31 07:51:39)

2

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Mam zasilacz do ST na zbyciu.

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Zasilacz już mam - podziękowania dla artik-wroc.

Został jeszcze przypadek klawiatury

4

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Mam sprawną klawiaturę do Atari STF/ STE itp.
Mogę zamienić za sprawną klawieturę do Amigi A600

5

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Atari-User jak masz niesprawną klawiaturę to możesz sobie kupić zamiennik folii i ją ożywić :)

https://www.ppa.pl/forum/amiga/41300/no … atury-a600

6

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Dzięki @lopez
Ciekawa alternatywa,   Muszę sie dowiedzieć co i jak i pewnie skorzystam

7

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Ja niestety nie posiadam takowej na wymianę, zatem wracam do tematu, (żeby nie popłynąć :)) - nabędę okazyjnie klawiaturę do STF.

8

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

@Konrad: sprawdź procesor pod klawiaturą. Może wystarczy docisnąć?
https://deskthority.net/wiki/images/9/93/Atari_ste-keyboard_back.jpg - to ten układ w podstawce. Nie pamiętam oznaczenia.

Sikor umarł...

9

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Sprawdzałem, dociskałem i nic. A raczej bez zmian - bo klawiatura szczątkowo działa, ale nie da się z niej z sensownie korzytsać.
Póki co jest opisany jako "BAD +/-" :), cokolwiek ten + i - dają

10

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Hmm, szczątkowo działa... Folię sprawdzałeś/czyściłeś?

Sikor umarł...

11

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Zasadniczo - nie ma folii, ścieżki są bezpośrednio na płytce.
Problemy z nią są dwa:
1. Połamana płytka, ale ścieżki zostały podrutowane i są przejścia
2. podejrzany scalak. Nie wszystkie klawisze działają, myszka dostaje bzika - ma problemy z jazdą w dół (klawiszami da się to ogarnąć bez problemów), sama się porusza w lewo i do góry.

12

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Aha. A bez myszki też nie działa? Dobra, tu nic nie wymyślę i nie pomogę, bo na wymianę nie mam. Napisz, skąd jesteś - moze uda się podmienić chociaż na chwilę na inną, aby mieć 100% pewność, że to klawiatura (chyba, że jest). Pozostaje jeszcze Best Electronics, ale to zbyt drogo wyjdzie.

Sikor umarł...

13

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Ad.1. Ta płyta, przynajmniej na tej fotce, nie wygląda na połamaną. Wygląda dobrze. Z dupy strony przynajmniej ;)
Ad.2. Nie masz może podłączonego joysticka?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

@perinoid: fotkę płytki ja zamieściłem, gwoli ścisłości. Ale fakt, może coś by zdjęcie wyjaśniło. Jak napisałem - nie wiadomo skąd jest @Konrad, bo może można by pomóc organoleptycznie.

Sikor umarł...

15

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

A próbowałeś poprawić luty? Te gniazda często odpadają od płyty. Jak obejrzysz pod lupą, to często piny siedzą w otworkach, ale cyna jest spękana.

16

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Cóż - nie ważne skąd jestem :), ale mieszkam w Warszawie ;)
Z myszką czy bez taki sam efekt. Tak samo czy myszka oryginalna, czy też przez jerry'ergo.
Płytę oglądałem z lupą i nic poza znaną dziurą nie wypatrzyłem.
Jeszcze sprawdzę w innym kompie, ale nie spodziewam się postępu z jej zachowaniem.

Dam znać jaki jest wynik podmianek, a tymczasem czekam na propozycje sprzedaży innej na 100% sprawnej :)

17

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Jak mieszkasz w W-wie to napisz do mnie na priv. Mogę ci pożyczyć elektronikę z klawiatury bo mam jedną zapasową.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

18

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

No widzisz - w Warszawie jest nas sporo, jakoś pewnie da radę coś poradzić/sprawdzić i mieć 100% pewności. Poza tym - nie napisałem, skąd pochodzisz, ale skąd jesteś - czyli gdzie Cię można spotkać ;)

Sikor umarł...

19

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Chwilę powalczyłem i trochę mi rura zmiękła.
I zakładam, że sama płyta + scalak są walnięte. Dlaczego?

Przełożyłem scalaka z innej klawiatury i zachowanie się zmieniło.
Przed zmianą
- myszka szwankowała (samoczynne ruchy na bok)
- być może uszkodzenia poszły do przodu, bo ALT+strzałka w górę nie działają. Ale inne kierunki są ok.

Po podmianie scalaka z innej, sprawnej klawiatury:
- myszka działa w 100% sprawnie - ładnie i stabilnie w każdą stronę.
- ALT + strzałka nadal nie działa, chociaż system reaguje na strzałkę. I Alt też działa skoro inne kierunki działają.
- cyfry nad literami też szwankują - np 2 raczej nie działa (raczej, bo jak się ją telepie z 3 to potrafi wskoczyć - ewentualnie coś z gumkami pomieszałem)

Ta problematyczna klawiatura tak samo zachowuje się w innym kompie.

Zasadniczo na zdjęciu widać strzała jakiego dostała klawiatura, ale tak jak pisałem, to jest ogarnięte kynarem (czy czymś takim), ale różne zachowanie na podmiankę scalaka mocno mnie przekonują do zwalonej elektroniki. Na pewno ten typ w podstawce. Czy coś jeszcze - na razie nie wiem.

Post's attachments

IMAG2875.jpg 1.12 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

20

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

No i dzięki perinoid'owi udało się potwierdzić (przynajmniej ja w takiej świadomości  zacząłem funkcjonować), że uwalony jest chip. Z moim chipem jego i moja klawiatura wariuje.
Z jego chipem jego i moja klawiatura działa ok.

Zatem inaczej teraz stawiam pytanie - kto ma na zbyciu (może sprzedać) chip do klawiatury HD6301V1P (ten ze zdjęcia 2894)
A model klawiatury to chyba ten ze zdjęcia 2895

Post's attachments

IMAG2894.jpg 207.43 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-09-06) 

IMAG2895.jpg 261.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

21

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Nie korzystałem z tego sklepu, ale proszę: https://www.ariat-tech.pl/parts/HD6301V1P
i jeszcze na ebayu widzę: https://www.ebay.pl/itm/321552451045 - jakbyś brał chętnie wezmę dwa (wysyłkę podzielimy wspólnie, może inni chętni też się znajdą).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-09-06 20:28:59)

Sikor umarł...

22

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

W sumie - czemu nie. Też tam nie kupowałem, ale musi być ten pierwszy raz (najwyżej będą dwa razy - pierwszy i ostatni).

zapytałem o wycenę dla 3 szt, ale jak ktoś chce, to pisać tu i teraz. Pewnie zamawiałbym jeszcze w tym tyg.

23

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Chyba, że cena będzie zbójecka (dużo gorsza niż to co podał Sikor w linku ebayowym)

24

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

Jakby co - mam jeden na zbyciu, muszę zarobić, więc równowartość 6EUR (Konrad po cenie, jak mówiliśmy  -czyli 4EUR plus 3EUR za wysyłkę).

Sikor umarł...

25

Odp: [K] Kupię klawiaturę do STF

jeśli można, to chętnie nabyłbym ten układ

przechodze na tumiwisizm