1

Temat: skaner epson gt-9000 + falcon 030

6! próbuję odpalić jakiś soft do skanowania na f030. Skaner jest podłączony do zewnętrznego portu falcona scsi, hd driver go wykrywa bez problemu. Ktoś może potwierdzić że taka konfiguracja komuś działała?
Niestety sprawdzałem GT scan, rezultat kończy siędwiema bombami po wybraniu scsi, GT look II kończy się zawieszeniem okna dialogowego po wybraniu scsi i potwierdzeniu wyboru ok. Ktoś ma jakieś pomysły?
Nie pamiętam dokładnie czy gt look jeszcze nie doczekał się przypadkiem 3 wersji?

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

2

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

A próbowałeś po wykryciu bezpośrednio skanować do na przykład PhotoLine?
=================================================
Aaa, jeszcze jedno? Schwarcennegera założyłeś na drugie gniazdo? ;P (Terminator)

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-12-22 12:47:06)

Sikor umarł...

3

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

nie mam terminatora na drugim gnieździe, jest terminacja switchem, który jest włączony(zgodnie z manualem). Photoline nie mam. Zadziała bez GDPS'a?(,który też kończy się bombami, chyba że mam jakąś starą wersję)..

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

4

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Photoline-a można za darmo ściągnąć (wersja na Atari jest legalnie uwolniona), a sprawdzić zawsze można. Jak terminacja jest ustawiona - to ok. Ne mam na szybko pomysłu, jak sprawdzić jeszcze.

Sikor umarł...

5

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Może najpierw łatwiej sprawdzić Epsona pod PC. 
No chyba że jest pewniak i wioadomo że działa.

6

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Kiedyś działał z TT. Na pc nie mam scsi, może dałoby się przez centronics, szukam jeszcze kabla...

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

7

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Nie da się, chyba, że ma oba wejścia. A takie pytanie - sprawdzałeś na 030 czy 060? (wiem, w opisie jest 030, ale dla pewności pytam). Akurat falcona (i skanera w tej chwili) nie mam, ale to może mieć znaczenie.

Sikor umarł...

8

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

030, clock patch, wymienione kondensatory, nowy zasilacz. Próbowałem też odpalać te programiki (gdps/gtlook II/gt scan 3) z wyłączonym cachem, nic to nie dało. Odpalałem jako acc i prg..

Ostatnio edytowany przez saulot (2020-12-22 22:54:55)

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

9

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

To chyba nie pomogę. Można jeszcze próbować:
1. Moduł GDPS do Calamusa
2. O ile pamiętam jkiś sterownik pod NVDI (ale tu mogę się mylić)
3. Scan It (szukaj w plikach od Paskuda)
4. GDPS EPSON GTxxxx (też tam, ale to już chyba próbowałeś)
5. Retouche Proffesional (zapomniałem o nim, ma własny sterownik)
6. GT Look 2 powinien działać na falconie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 43#p209643
7. Może jeszcze to pomoże: http://toshyp.atari.org/en/00f006.html
Więcej pomysłów nie mam...

Sikor umarł...

10

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Hej,
a wiec sprawdzilem to na stockowym falconie. Praktycznie czysty system, zadnych sterowników etc w systemie, Hddriver wykrywa go na ID 3. Nastepnie uruchamiam GT Look II v.1.04 z 11.01.93 r. widze i bez problemu moge robic prescaning etc, zadnych bomb.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Kroll napisał/a:

Hej,
a wiec sprawdzilem to na stockowym falconie. Praktycznie czysty system, zadnych sterowników etc w systemie, Hddriver wykrywa go na ID 3. Nastepnie uruchamiam GT Look II v.1.04 z 11.01.93 r. widze i bez problemu moge robic prescaning etc, zadnych bomb.

Możesz mi podesłać tego gt looka i powiedzieć jak masz to podłączone? czy włączona terminacja na skanerze, terminatory w portach etc.
Sprawdziłem własnie acc z retouche pro i też mam dwie bomby po wybraniu scsi dla skanera. W gt look II miałem to samo, gtscan 3 zwiecha.

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

12

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Podlaczony mam go bezposrednio kablem SCSI II i zaterminowany drugi port w samym skanerze, zadnych akcesoriow nie laduje zadnych steronikow praktycznie goly system, sprawdze pozniej w innej konfiguracji ale na drugim GT look mi sie bombi 4  bombki aie pojawiaja i wraca do systemu jak chce wybrac przezukiwanie SCSI zewnetrznego/ W tym co podslymam dziala bez probblemu. Spradze to ale w falconie nie jest potzrebna terminacja.

Post's attachments

LOOK.ZIP 61.89 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-12-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

W TT-ce nie jest ;) W Falconie różnie bywa - w C-LABie na przykład zewnętrzna nagrywarka mi bez terminatora nie chodziła (o ile dobrze pamiętam - musicie sprawdzić u Pin-okia)

Sikor umarł...

14

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

W TT-ce jak najbardziej terminacja ma znaczenie i musi byc ostatnie urzadzeni zaterminowane, ja np na Falcona, nie C-lab wiem z wieloletniego doswiadc zenia i teraz tez sprawdzilem czy jest terminacja czy jej nie ma na skanerze ten GTLook dziala a pozostale poki co wlasnie sie bombią

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

15

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

@kroll ok, dzięki. z tym skanerem jest coś nie tak. diody na panelu czasami się nie zapalają, trzeba puknąć we front. gt look krolla po odpalenia wisi, nie wyświetla się okno dialogowe w ogóle. raz jakoś wyskoczyło, ale rezultatem była kolejna zwiecha.
Ten terminator masz w dolnym czy górnym porcie?
chyba muszę się pozbyć tego złomu, ktoś chce? :)

Ostatnio edytowany przez saulot (2020-12-23 00:58:29)

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

16

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

saulot napisał/a:

@kroll ok, dzięki. z tym skanerem jest coś nie tak. diody na panelu czasami się nie zapalają, trzeba puknąć we front. gt look krolla po odpalenia wisi, nie wyświetla się okno dialogowe w ogóle. raz jakoś wyskoczyło, ale rezultatem była kolejna zwiecha.
Ten terminator masz w dolnym czy górnym porcie?

NIe ma znaczenia, dziala nawet bez terminacji w porcie.

saulot napisał/a:

chyba muszę się pozbyć tego złomu, ktoś chce? :)

Ja bym przygarnał i sprawdził to na innym sprzecie TT/ Hades :)
Tylko jak to przetransportowac do mnie

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

17

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Podeślij mi adres na priva, podeślę kurierem. Paczka może być ciężka, skaner jest z przystawką do slajdów.

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

18

Odp: skaner epson gt-9000 + falcon 030

Skaner dzisiaj dotarł, podpialem go do TT i ruszyl bez najmniejszych problemow narazie pod GT-Lookiem zeskanowalem, w najblizszych dniach wezme go dokladnie pod lupę i przetestuje pod kazdym mozliwym wzgledem hardwarowym i softwarowym.
Wielkie dzieki Saulot uratowalismy go, a w moim studiu DTP juz szykuje dla Niego miejsce :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE