276

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@TMK: chodzi Ci o moje ustosunkowanie się do ilości rozszerzeń podanych przez @Pin-a? Tak, jest to lokalna ankieta, nie uwzględnia właściwie ani abbuca, ani atari.sk, ani innych forów. CO więcej, o zgrozo, ni uwzględnia także atarionline.pl... Ale tam po prostu nie piszę.
Stąd z koei są trzy typy odpowiedzi wyszczególnione. Ale na moje drobne podsumowanie jeszcze jest czas.

Sikor umarł...

277

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Jedyna nadzieja ze wszyscy aktywni użytkownicy kupili sobie #FujiNet i bedzie mozna kazdego śledzić w sieci.

278

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Nie zgadzam się. Myślę, że można rozmawiać o całokształcie, ponieważ są osoby, które mają jakąś tam wiedzę na ten temat i dokładają swoją opinię popartą swoją wiedzą o jakiejś tam części różnych społeczności, które skądś tam znają. Ja siedzę np. głęboko na wszystkich największych forach Atarowych i mam stąd wiedzę kto tam siedzi i jaki ma sprzęt przekrojowo, bo śledzę to od kilku lat. Oprócz tego mam wiedzę z handlu różnymi klamotami retro na portalach. Oprócz tego mam grono znajomych osób bawiących się Atari spoza forów. Nie wyrażamy tutaj informacji o tym co sami posiadamy w domu i co lubimy lub nie, ale najistotniejsze jest zebranie opinii osób, które siedzą w tematyce, znają się na tym i wiedzą jaki jest przekrój przynlajmniej jakiejś tam części społeczności. Stąd bierze się wynik ankiety, a nie z tego że zgłosi się dziesięć osób na krzyż i każdy powie że ma w domu telewizor kolorowy oraz Atari z 497kB pamięci.

279

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

ale tu chyba nie chodzi o to co kto ma tylko co uwaza... ja potrafie sobie wobrazic ze ktos ma atari z jakimis tak implantami ale uwaza ze produkcje powinny celowac w 64k ( juz 128 jest przez niektorch uwazane za zdrade wymagajaca modyfikacji )... i wcale bym sie nie zdziwil jakby wlasnie do tego tutaj doszlo bo wyniki sa ... zaskakujace.

---
albo co gorsze... osoby ktore zdecdowaly sie na takiego fikolka i zainstalowaly modyfikacje po pewnm czasie dochodza do wniosku... "po co mi to bylo" ;-) wtedy te wniki bylyby uzasadnione...

rodzi sie mysl gleboka... z modfikacja atari jest jak z cudza zona... na chwile fajna.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-15 16:34:30)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

280

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Dokładnie tak jak piszesz xxl. Modyfikacje i rozszerzenia są najprawdopodobniej tylko dodatkiem dla uzyskania od czasu do czasu dodatkowych możliwości. Standard pozostaje standardem i jest to 64k. Ja nie jestem przeciwny rozszerzeniom, sam ich używam, ale już nawet 128k stanowi pewną przeszkodę jeśli chce się dotrzeć z produkcją do wszystkich użytkowników, dlatego należy używać tych rozszerzeń z głową, ze świadomością i w uzasadnionych okolicznościach (oczywiście w kontekście tego jak ja to widzę, bo każdy robi co chce oczywiście w ramach hobby, zwłaszcza jeśli owo hobby prowadzi wyłącznie dla siebie).

281

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

ale tu chyba nie chodzi o to co kto ma tylko co uwaza... ja potrafie sobie wobrazic ze ktos ma atari z jakimis tak implantami ale uwaza ze produkcje powinny celowac w 64k [ciach]

Nie trzeba tu niczego sobie wyobrażać - ja tak zrobiłem. Pomimo że mam 320k jeszcze z końcówki lat 90, to właśnie uważam, że celowanie w 64k w przypadku gier pozwoli dotrzeć do większej grupy osób, którzy wyciągnęli sprzęt z przysłowiowego pawlacza i chcą pokazać dziecku jak się dawniej używało komputera lub po prostu samemu na chwilę wrócić do dawnych czasów.
Obecnie gdybym miał 64k, to szybciej kupiłbym carta niż kombinował jak rozbudować RAM (w moim przypadku pewnie sam bym to ogarnął, ale jak bym miał to zlecić to naprawdę nie wiedziałbym komu, a przede wszystkim co zamontować).

Ostatnio edytowany przez andy (2021-02-15 22:17:04)

282

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Moje 0,03 PLN: niech programiści piszą tak, jak jest im wygodnie i na to, co uważają. To oni decydują jaką chcą mieć grupę odbiorców.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

283

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@dely
słusznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie by na konkursach dorzucać kategorię intro/demo/gra na "fabryczne Atari"

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

284

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

czasem ciezko zgromadzic odpowiednia ilosc prac na jedna zbiorcza kateogrie....

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

285

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@dely, jak najbardziej, to jest jasna sprawa, że każdy robi i będzie robił to co chce, przecież nikt nikomu niczego nie narzuci, a nawet gdyby wszyscy ustalili jedną wersję,, to się oczywiście nie da. Ja odbieram ten wątek tak, żeby padły różne argumenty za tym z jakich powodów warto robić takie czy inne gry na takie czy inne konfiguracje. Co do dem, to w ogóle nie mam zdania, w sensie, że nie widzę żadnych przeciwwskazań w robieniu na cokolwiek, bo chyba o to chodzi w demach.

286

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Ja to widzę tak:
- gry - "Uprzejmie prosimy, aby w miarę możliwości twoja gra działała na 64k", ale i tak masz prawo zrobić jak uważasz
- dema - "Uprzejmie prosimy o wspaniałe efekty wyciskające ostatnie soki z posiadanej przez Ciebie konfiguracji sprzętowej i podanie wymagań do ich obejrzenia", ale również masz prawo zrobić jak uważasz
- wszystkie - "Uprzejmie prosimy o nie używanie celowych zabiegów umożliwiających uruchomienie utworu na jedynej słusznej platformie ;)" - tu też rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz ;)
Przecież nikt tu nie mówi o żadnym narzucaniu zasad, a bardziej o pobożnych życzeniach ewentualnych odbiorców.

287

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@andy: świetnie ujęte i podsumowane.

I owszem, też uważam, że dyskusja nie jest nakierowana na narzucanie czegokolwiek komukolwiek, ale bardzo potrzebna dla samych twórców, żeby mieli ogląd sprawy podczas zastanawiania się nad tym do kogo chcą kierować swoje dzieła.

288

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@andy - taki ogólnikowy zestaw pobożnych życzeń w przypadku większej ilości prac na party zwyczajowo kończy się katastrofą. Stąd też od przeszło 20 lat istnieją ściśle określone reguły, teraz przynajmniej na niektórych eventach a to, że zrobiła się z tego gówno-burza to głównie zasługa 2-3 krzykaczy którzy za wszelką cenę forsują swoje wzniosłe idee koszerności i inne pobożne życzenia.

Reszta niech robi co uważa za stosowne, ja wiem co robić :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

289

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

reguly obowiazuja zawsze :-) natomiast pare osob probuje zaznaczc swoja obecnosc dodajac nie produkcje scenowe tylko punkty w regulaminach doslownie jednego multiplatformoweo party (swoja droga punkty niezgodne z idea sceny) na ktorch dochodzi do patologii ze prace na standardowy sprzet sa banowane regulaminowo :D prace, ktore na stricte ataroskim party zajmuja pierwsze miejsca :DDD

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-17 05:31:03)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

290

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@Pin - zauważ, że powyższe pisałem z mojego punktu widzenia jako odbiorcy produkcji i dotyczyło to nowości w ogóle. Nie wiem, może się mylę, ale ankieta nie dotyczy jedynie party.
Oczywiście masz rację - w przypadku party taki zestaw życzeń to zbyt duży poziom ogólności i dlatego organizatorzy ustalają swoje bardziej szczegółowe zasady.
Zresztą jak już napisałem - to autor podejmuje decyzję co do utworu, więc i tak zrobi to co zechce bo takie jego prawo. I albo wystawi tam gdzie chce/może albo włoży do szuflady ;).
Co nie znaczy, że nie może również uwzględnić pobożnych życzeń potencjalnych odbiorców (o ile ma możliwość/ochotę).

291

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

andy napisał/a:

Nie wiem, może się mylę, ale ankieta nie dotyczy jedynie party.

Nie, nie mylisz się. Party rządzą się swoimi prawami, a tu choćby prośba opisania pierwszego punktu wskazuje, że nie jest to docelowa grupa (prace na zloty), choć miło by było, aby chociaż w części spełniała pewne oczekiwania. Z podsumowaniem się wstrzymuję jeszcze, tak jak napisałem powyżej.

Sikor umarł...

292

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

xxl napisał/a:

natomiast pare osob probuje zaznaczc swoja obecnosc dodajac nie produkcje scenowe tylko punkty w regulaminach doslownie jednego multiplatformoweo party (swoja droga punkty niezgodne z idea sceny) na ktorch dochodzi do patologii ze prace na standardowy sprzet sa banowane regulaminowo

Twój prywatny punkt widzenia, każdy ma prawo do swojego zdania :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

293

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

tak, jeden prywatny punkt widzenia " pare osob probuje zaznaczc swoja obecnosc dodajac nie produkcje scenowe tylko punkty w regulaminach"

i 3 fakty:

- "doslownie jednego multiplatformoweo party"
- "punkty niezgodne z idea sceny"
- "na ktorch dochodzi do patologii ze prace na standardowy sprzet sa banowane regulaminowo"

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

294

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Ja naprawdę nie widzę problemu. Kupiłem U1MB tylko dlatego, że chciałem właśnie pograć w gry wymagające większej ilości pamięci a że nie chciało mi się zbytnio szukać i bawić w inne rozwiązania czy wymienianie płyty głównej żeby można było do niej wlutować dodatkowe kostki ramu, padło na U1MB. Wymogi party scenowych mnie nie interesują bo nie jestem scenowcem. Po prostu, aby grać w gry wymagające lepszej konfiguracji, byłem gotów ulepszyć moje Atari, jeśli wyjdzie coś fajnego z gier na Atari co będzie wymagać rozszerzenia, jestem gotów rozważyć taką modyfikację mojego komputerka aby w taką grę zagrać ;) Gdybym był aż takim maniakiem aby wyznawać tezę "modyfikowane Atari to już nie klasyk" to kupiłbym sobie drugi egzemplarz i go nie modyfikował ;) Piszcie zatem autorzy takie gry i na taki konfig jaki Wam pasuje ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

295

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

@xxl - zrób swoje party na swoich zasadach, a w cudze to się może nie wtrącaj :))

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

296

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

heehe, nastepnym razem jak sie wypowiesz o jakims programie/demie/grze to powinienes uslyszec - nie wtracaj sie napisz swoj/swoja ;-)

hehehe

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

297

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Wiesz, jest różnica pomiędzy działaniem słusznym a złośliwym. Oczywiście rozumiem, że różnicy żadnej nie widzisz ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

298

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

no tak. to co Ty robisz jest oczywiscie słuszne :-)

jakzeby molo byc inaczej :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

299

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

Ja tam się nie znam, ale podobne zapisy w regulaminach widziałem i na Quastach 2003-2005, Głuchołazach, a wcześniej pewnie były i na Lecie Ludzików i Last Party (nie Lost). Tymi źródłami sam się inspirowałem pisząc Grzybsoniadowy. Więc chyba więcej niż jedno party.

grzybson/SSG^NG

300

Odp: 64Kb/320Kb/1088Kb czyli gównoburza w natarciu

trudno mi powiedziec co widziales ale sprawdzam dostepne na sieci reulaminy Glucholazow i tam takich zapisow nie ma.

musiales sie pomylic.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-02-17 19:08:29)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.