26

Odp: Wieloczęściowe demo?

.. i żadnych nielegalnych skoków w OS - czyli w celu zachowania zgodniści z np. DracOS pod 65c816. Całe szczęście - nie stanowi to raczej problemu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Wieloczęściowe demo?

Ja bym cos chętnie napisał, ale nie wiem czy zdążę, bo cały czas coś mam do roboty....

28

Odp: Wieloczęściowe demo?

[Sugestia]   Dobrze byłoby poświęcić jedną z części takiej produkcji pamięci tych, którzy przedwcześnie odeszli (Daxey, Bartman, Kubek, Josh, Piorun, Kajtek], a inną podtrzymaniu tezy z dema "THE TOP #2", że "Polish coders are the best!"...  [/Sugestia].

29

Odp: Wieloczęściowe demo?

Josh akurat nie jest dobrym przykładem. Wróbelki ćwierkają, że żyje i ma się dobrze (może po prostu chciał zerwać ze scena bezpowrotnie i w nieco "oryginalny" sposób).

I Ty zostaniesz big endianem...

30

Odp: Wieloczęściowe demo?

To jak ludziki - robimy cosik czy nie...?

Sikor umarł...

31

Odp: Wieloczęściowe demo?

Myślę, że wypowiedzieli się wszyscy zainteresowani. Mam więc pytanie: robimy coś? Czy pomysł umarł (jak zwykle ;( ) śmiercią naturalną?

Sikor umarł...

32

Odp: Wieloczęściowe demo?

W suimie, a co mi tam...
Podejmuje sie stworzenia loadera z Pacmanem, wzglednie innym glowonogiem... :)

33

Odp: Wieloczęściowe demo?

O.K.
Lewisku drogi, daj wytyczne do części - zakres pamięci, sposób powrotu, a reszta - do dzieła!!!

Sikor umarł...

34

Odp: Wieloczęściowe demo?

Mysle, ze ogolne wytyczne juz sa. Umowmy sie, ze dla dobra kazdego DOSa rezerwuje obszar $2000-$4000, zeby nie mazac po DOSie ktory ma memlo ok. $2000. Co do powrotu: ma wracac jak do DOSa, wylaczyc muze, przerwania i wlaczyc ROM. No i pewnie jakis skk na koniec sie zrobi, ale to kwetia zmiany jednego JMP.

35

Odp: Wieloczęściowe demo?

Może na końcu jakiś init do loadera? Ułatwiło by to pisanie, jak sądzę...?

Sikor umarł...

36

Odp: Wieloczęściowe demo?

lewiS napisał/a:

Co do powrotu: ma wracac jak do DOSa, wylaczyc muze, przerwania i wlaczyc ROM. No i pewnie jakis skk na koniec sie zrobi, ale to kwetia zmiany jednego JMP.

Czyli przez JMP ($0A)? ;) Proponuję dać jedną wytyczną: demo part ma oddać loaderowi kompa w stanie w jakim go zastało: przywrócone to co zostało zmienione: przerwania, DL, adres DL, bank pamięci, zawartość strony 0, stos można pominąć :), rejestry sprzętowe, a jeśli są tylko do zapisu, to loader sam by je musiał profilaktycznie ustawiać od początku.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

37

Odp: Wieloczęściowe demo?

I żeby po zakończeniu dema katalogi bieżące wszystkich dysków były te same co przed jego uruchomieniem :)

KMK
? HEX$(6670358)

38

Odp: Wieloczęściowe demo?

O Lizard dobrze prawi, ale wodki nie dostanie za docinki :) Draco: tak napiszmy demo wymagajace 16stu partycji, bo kazda czesc bedzie sie ladowala z innego Dx: :)

39

Odp: Wieloczęściowe demo?

To by było demo dyskowe jednostronne: zajmowałoby jedną stronę twardego dysku ;)

A z katalogami bieżącymi to było serio. Chodzi o to, żeby demo nie wychodziło z siebie przez reset :P

KMK
? HEX$(6670358)

40

Odp: Wieloczęściowe demo?

jak by sie dobrze zastanowic to wychodzi ze mam troche grafiki, ktora po drobnych przerobkach mozna by wykorzystac w pac-loaderze :)

41

Odp: Wieloczęściowe demo?

N o to poka, poka... ;)

42

Odp: Wieloczęściowe demo?

No dobra, troche wody uplunelo w klozetach, wiec sie zapytuje:
Czy ktos jest chetny na pisanie czegokolwiek do tego dema? Jesli tak to prosze o kontakt emailowy do mnie. Vidol juz sie zaoferowal z grafa do loadera, ale narazie czekamy na chetnych do stworzenia zawartosci dema...

Cytat z maila od Vidola (mam nadzieje, ze moge ;) ): poczekajmy az sie pojawi jakies demko, bo jeszcze sie okaze ze zamiast loadera bedziesz pisal nowego pacmana :)

43

Odp: Wieloczęściowe demo?

Oki, proponuję dopisywać chętnych na forum, aby sie nie wycofywali (wstyd będzie). Lewis, ustal deadline, a w jakimś oddzielnym wątku proponuję listę chętnych, co się zgłosili. Masz na razie Vidola i Sikora ;) Ktoś jeszcze?

Sikor umarł...

44

Odp: Wieloczęściowe demo?

/me

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

45

Odp: Wieloczęściowe demo?

dely: a bedziesz kodowal? serio pytam.

46

Odp: Wieloczęściowe demo?

BUHAHA. Ja mogę jakiegoś logosa zrobić.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Wieloczęściowe demo?

ja bym zrobil  grafe :)

48

Odp: Wieloczęściowe demo?

Kurde, jak tak to nie ma komu robic grafy na kompo, a koderow (szczegolnie turbobasicowych) jest mnostwo :)
Ziomy: wezcie sie i zakodujcie cos, bo marnie widze ta produkcje.

49

Odp: Wieloczęściowe demo?

eru napisał/a:

Przy okazji, jakby ktoś miał tą część (bodajże na górze było logo APC podświetlane 'reflektorami', pośrodku animowany scroll, a na dole kolorowy equalizer), to ja poproszę, bo mi zaginęła

Poszukam na dyskach Jordana, może się ostało.

50

Odp: Wieloczęściowe demo?

Konop:

miker napisał/a:

Eru: A APCPART leży o tiu. :)