Temat: Jożin z Bażin i inne.

Byłem niedawno w Trenczinie na party FOREVER_9 ,i powiem Wam że wróciłem troche zniesmaczony. Głownie bulwersuje mnie wynik w kategorii dem ,gdzie wygrało coś co się nazywa "Jożin z Bażin"/ JZB /, a co w mojej ocenie demem napewno nie jest.Więc czym JZB jest. Jest przykładem szowinizmu / żle pojęty patriotyzm / który może się skończyć tym że nasi bracia czesi i słowacy będą do Trenczina jeżdzić sami i sami ze sobą konkurować.                                                                                                                                                   JZB to muzyka zapożyczona ,grafika na poziomie 1 klasy szkoły podstawowej ,bez animacji na zasadzie pokazu slajdów z wyświetlanym tekstem piosenki . Rozumiem chęć promocji jezyka czeskiego, ale przydałoby się obok tłumaczenie np na polski aby wszyscy mogli pojąć dowcip zawarty w tescie. I to wygrywa z demem "RECALL" które nam na wstępie ofiaruje ładny, kolorowy obrazek, po tym fantastyczną animację i super muzyke w tle.  Więc dlaczego wygrało JZB. Wygrało bo tak zdecydowała większość czesko-słowacka która nie była obiektywna.
Jeżeli się mylę w swojej ocenie proszę o krytykę, którą przyjme z pokorą i ochoczo posypie głowe popiołem na znak skruchy, oraz podam rękę na znak zgody i pokoju.
                                                                      RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Popieram Ryśka. Ja przyznałem dla tej produkcji 3 pts. IMO wygrać powinno demo Unexpected by MEC.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Także popieram, zresztą wystarczy zobaczyć co piszą i oceniają scenowcy na pouet:
Recall = 15 na tak 0 na nie
JCB = 3 na tak 4 na nie
O "Recall"- > Strange that the jozin bazin basic demo took the 1st place from this one :(

A potem się wszyscy dziwią że atarowska scena zamiera. Jak się nie docenia takich produkcji jak Recall czy Unexp to niech nikt nie dziwi się że zostaną takie dziwolągi jak JCB.

4

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Ja za to nie rozumiem ludzi mówiących "wygrać powinno".  Wygrywa to na co zagłosuje najwięcej ludzi i basta, nie ma żadnego "powinno".
Od zawsze ludzie głosowali nie na to co najlepsze, najbardziej zaawansowane kodersko czy też najbardziej pracochłonne, tylko na to co fajne, ladne, smieszne, poruszające, ciekawe, na to na co kolega głosuje, albo na to co wywołało największą wrzawę publiki. Zawsze tak było i zawsze będzie.

Problemu należy doszukiwać się w tym, że dopuszcza się syfy Fake'i aby stawały w szranki w jednej konkurencji z demami.  Zrobic osobną kategorie dla tego typu "prezentacji" i problem z głowy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Zgadzam sie z Ryskiem. Grafika Powrooza wymiata i rzadzi, efekty w Recall tez fajne. Mam tylko pytanie: czy to juz jest wersja ostateczna dema? Bo na dysku z party jest jeden obrazek z dema, ktory jest osobno - nazywa sie "RCCREDITS.XEX".

EDIT:
Kto jest koderem tego dema?

Ostatnio edytowany przez Krzysztof (Kaz) Ziembik (2008-03-19 11:48:57)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

6

Odp: Jożin z Bażin i inne.

ej. poprostu "miejscowi" mieli dosc tego ze ciagle na 1. miejscu sa polskie produkcje - a ze bylo ich wiecej...
MECe zrobili bardzo dobra produkcje. jzb przeszedl "na fali" - tyle.

kaz: chyba bober - nie ma w creditsach?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Jożin z Bażin i inne.

@jellonek
Recall : kod Lak, grafika Powrooz, muzyka PG
Unexpected : kod ja, muzyka ja, reszta ja :)

A co do wygrywania fake'ów - JzB niby fake'iem nie jest, to po prostu demko w kategorii żart. Na dodatek, od strony technicznej niczym nie poruszające, choć zgrabnie zrobione (muzyka). Zatem, czy powinno stawać w szranki z 'normalnymi' demami? Wg. tak, bo jak zakwalifikować, czy coś nadaje się do kategorii Wild Compo? Jakie kryteria? Poziom humoru, poziom techniczny, kto ma to ocenić, czy sam autor? A jeżeli jakieś demko-krotochwila zaoferuje jakieś super-mega fajne efekciory, ale służby techniczne przewalą je do kategorii Wild, bo jest 'śmieszne'?

To dość drażliwa sprawa i wbrew pozorom delikatna. JzB wygrał, bo jest śmieszny. A to doceniła większość ludzi spoza sceny atarowskiej, nieobeznanych z poziomem naszych prac i obecnymi trendami. Inne demka dla nich to były jakieś mazaje, a w JzB przynajmniej było zabawnie.

Ostatnio edytowany przez dhor (2008-03-19 12:32:00)

--
Dhor/M.E.C.

Odp: Jożin z Bażin i inne.

XRAY logika twojej wypowiedzi jest okrutna ,"Wygrywa to na co zagłosuje najwięcej ludzi " i to jest prawda, ale już na pewno nie " basta " .
   Jeżeli wygrałoby demo z innym demem, w mojej ocenie nawet to gorsze to zgoda, większość decyduje. Gdy jednak przekroczymy pewną granice , którą sami wyznaczyliśmy ,to już nie bedzie "demoparty" ale kabaret, a na kabaret nie jechałbym ponad 500 km.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Nie rozumiem trochę Twojej wypowiedzi,  mi chodziło o to, że nie można podważac wyboru większości jakimś  "powinno", no chyba, ze ktoś sfałszował głosowanie.

Dhor ma sporo racji, jesli nie ma jakiejś ścisłej definicji dema, to trudno zabronić fake'om i innym crazy produkcjom wystepować w kategorii demo. Nie mniej myślę, że problem jest do rozwiązania. Wystarczy, że organizatorzy danego zlotu sporządzą taki regulamin compotów, który pozwoli na wyselekcjonowanie i rozdzielenie fake'ow od dem.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

10

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Innym rozwiązaniem na fake'i jest skomplikowanie systemu głosowania. Punkty za demo to średnia składowych: ocena za kod, grafikę, muzykę oraz miodność. W ten sposób JzB z miodnościa na nawet 10 pkt, ale słabszymi notami za resztę, nie zagroziłby produkcji gdzie wykazał się grafik i koder.

Mankamentem tej metody jest owo komplikowanie. Nie widzę tego, aby ludzie dla każdej pozycji dziergali cztery oceny, a potem skład oceniający to wszystko obliczał.

Pozostaje, aby każdy sobie (w środku:) ) taki rozrachunek zrobił i wynik wpisywał na votkę.

--
Dhor/M.E.C.

Odp: Jożin z Bażin i inne.

dhor napisał/a:

Recall : kod Lak

No wlasnie - a kto to jest?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

12

Odp: Jożin z Bażin i inne.

ja ze swojej strony dorzucę, ze myślałem ze w tabeli wynikow strony forevera jest jaks pomylka. nie krytykuje twórców JZB bo ja bym nawet takiego czegoś nie napisał, ale ...żenada.. przeciez to na miano dema nie zasługuje. a swoja droga to nieźle towarzystwo musiało byc podpite i miec niezłą fazę ze to wybrali.


ps. przypomina mi tu sytuacje, kiedy u mnie w pracy wybierano przedtsawiciela C4C. Bylo 2 sensownych kandydatow z dlugim stażem. ale ktoś "dla jaj" podrzucił kandydaturę lokalnego głupka, chłopaka od sprzątania.. wszystkim sie pomysł spodobał i dla przekory...WYBRANO go w drodze glosowania większością głosów. i teraz firmę reprezentuje człowiek, który potrafi zrobić błąd ortograficzny w swoim imieniu....eeeehhhh....w takich sytuacjach żyć sie nie chce - zostaje sie tylko napić i schować głowę w piach ze wstydu

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-03-19 13:58:34)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Jożin z Bażin i inne.

japdle! najpierw zrobilo sie 3 dema na krzyz a teraz sie wola ze fake zajal jakies miejsce. trzeba bylo zakodowac z 8 dem tak jak np spektrumniarze i byloby po klopocie...jakos nikt nie krzyczal na Quascie 98 jak gniot pokroju "Smells Like Cream" zajmowal drugie miejsce...NIE QUMAM,ale moze ktos swiatly mnie oswieci...oo wpiep* polskie litery:):P

gep/lamers^dial

14

Odp: Jożin z Bażin i inne.

A mi się podobało, wszystko zrozumiałem i oceniam jako fajną sezonową pracę na czasie - było Mahnamahna parę lat temu a w tym roku Jozin. Szczerze mówiąc nawet specjalnie nie zwróciłem uwagi 1, 2 czy trzecie miejsce - co za różnica - kubek był lepszy w nagrodę? Demka się same obronią - o Jozinie za 2 lata nikt nie będzie pamiętał a o pozostałych może tak.

http://www.5oft.pl/

15

Odp: Jożin z Bażin i inne.

jzb Wam sie nie podoba bo jest w trybie tekstowym, zero grafiki, pytanie tylko ile czasu zajelo autorowi narysowanie tych kilkunastu ekranow? Proponuje niech kazdy "anty" sprobuje przerysowac jeden dowolny obrazek z tego dema  i dopiero pozniej sie wypowiada.

Odp: Jożin z Bażin i inne.

XRAY powiem dosadniej POWINNO wygrać DEMO a nie coś co nim nie jest.
  PRIX, mnie się też podobało ale nie oto chodzi. Co ma powiedzieć autor dema RECALL, sam /lub w grupie/ pisał muzyke, tworzył kod , grafike i po tym przegrał przez bardzo dwuznaczną  niefrasobliwość organizatora. To zniechęca do pracy i wstrzymuje rozwój.
  Mam nadzieje że było to jednorazowe odstępstwo od reguł i z tym przekonaniem chciałbym dzisiaj zasnąć.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Hmm... ale czy czas pracy nad dana produkcja powinien byc kryterium oceny jej "fajnosci"? Mozna cos robic dlugo i zmudnie, ale efekt koncowy moze byc gorszy niz rzeczy robionej krotko i przyjemnie... Zreszta jakos nie wierze, ze te obrazki semigrafiki robi sie tak dlugo i zmudnie, a pelnoekranowe grafiki z dema Recall powstaly szybciutko i bez zmudnej pracy.

EDIT:
Dla jasnosci dodam, ze nie mam nic do jednej czy drugiej produkcji, choc sam glosowalbym na Recall. Wygrana JZB mnie nie dziwi, nie takie rzeczy sie zdarzaly w glosowaniach.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof (Kaz) Ziembik (2008-03-19 19:03:35)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

18

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Zauważcie, że wasze gderanie zniechęcić może nie tylko osoby tworzące 'prawdziwe' dema, ale przyszłych autorów przyszłych Jozin'ów. Moim zdaniem każda produkcja zasługuje na uznanie, a przez taki a nie inny wynik głosowania na party place przecież nie zakażemy nikomu pisania takich żarcików.

--
Dhor/M.E.C.

19

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Ja też uważam że "osąd większości" w tym wypadku był niesprawiedliwy. JZB nic nowego nie pokazał. Prosta grafika na znakach, napisy, wszystko zgrabnie zgrane z muzyką. Muzyka ot taka sobie. Gdyby Jozin nie był akurat na fali to na pewno to demko zajęłoby zasłużone 3 miejsce. Nie mówię tutaj że demko było złe. Na pewno Raster włożył dużo wysiłku żeby to zakodować. Tyle że niczym nie zachwycało. Takie demko dałoby się chyba nawet napisać w Turbo Basicu. Zaznaczam też że nie jestem fanem Jozina. Dla mnie to zwykła, trochę przygłupawa, pioseneczka napisana za butelkę śliwowicy.

Co do propozycji forumowiczów. Uważam jednak że najlepiej nic nie zmianiać. Dem powstaje zbyt mało żeby je dzielić na dodatkowe kategorie. Komplikowanie głosowania też chyba nie ma sensu. Po prostu trzeba więcej zdrowego rozsądku na przyszłość. Poza tym należy pamiętać że nie zawsze "demokratyczna większość" ma rację. Przykład jak wprowadzono parę lat temu głosowanie smsami na sportowca roku. Wygrał Marek Citko i była wielka konsternacja. Sam nawet zwycięzca mówił że czuł się głupio, gdy wokół tylu mistrzów olimpijskich, a on wygrał tylko dlatego że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną.

20

Odp: Jożin z Bażin i inne.

ogólnie rzecz biorąc jeśli na najbliższym party będzie ktoś wystawiał jakieś demo to powinien rozpoznać teren i upewnić się że nie będzie konkurował ze "śmieszną konkurencją" bo może nie mieć szans, wtedy sugeruje przenieść prezentacje dema na następne party

p.s.
dawno temu w Elblągu (Orneta-Elbląg) pamiętam jak jakiś komodorowiec stwierdził że "p*.* to" i dema nie wystawia bo kasa z nagrody zbyt niska w stosunku do nakładu pracy jaki włożył w produkcje, chciałbym zobaczyć mine gościa gdyby kasa była wystarczająca a przegrałby z taką produkcja w stylu JZB, pewnie miałby zawał

p.s. #2
jeśli marzysz o #1 miejscu upewnij się że w danej konkurencji prac nie wystawia Eru albo Fox

Ostatnio edytowany przez tebe (2008-03-19 20:33:50)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Szczerze mówiąc każdy ma swój gust - jednym podoba się bardziej to, innym tamto... a wygrywa to co zdobędzie najwięcej głosów.
Np. na QuaST 2004 wg mnie drugie miejsce powinno zająć Back 2 Life 2, a było trzecie czy nawet czwarte. Ale to kwestia gustu. Osobiście nie przepadam za produkcjami "klimat/design" gdzie latają kwadraciki, lecą "klimatyczne teksty"... fakt, na party człowiek pod wpływem alkoholu lub innych używek "w większym stopniu" aprobuje takie produkcje ;) O wiele wyżej cenię estetykę wykonania, efekty, oprawę graficzną jak i np. wesołe klimaty.

Gdyby to mój głos miał decydować o końcowej klasyfikacji, to mój wybór byłby następujący:

1. Recall - ładne kolorystycznie, efekty w ciekawym wykonaniu - nie rzuca na kolana, ale przyjemnie się ogląda.

2. Jozin z Bazin - fakt, może się przejadł, a wykonanie nie rzuca poziomem technicznym na kolana, ale u mnie budzi sympatię i wesołość :)

3. Unexpected - jak już wspomniałem - nie przepadam za tego typu klimatami.

Amen.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-03-19 20:45:23)

22

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Głosowanie na imprezach jest pozbawione sensowności. Dla mnie liczy się sam fakt zaprezentowania czegoś ciekawego. Można odpowiednio podzielić programy wykonywalne na dema oraz "joke'i". Tym zadaniem powinni się zająć organizatorzy.

Ostatnio edytowany przez Marek Konopka (2008-03-19 20:52:59)

23

Odp: Jożin z Bażin i inne.

tebe: szczegolnie gdy w konkurencji nuty startuje eru, a grafiki fox ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

24

Odp: Jożin z Bażin i inne.

Marek Konopka napisał/a:

Głosowanie na imprezach jest pozbawione sensowności. Dla mnie liczy się sam fakt zaprezentowania czegoś ciekawego. Można odpowiednio podzielić programy wykonywalne na dema oraz "joke'i". Tym zadaniem powinni się zająć organizatorzy.

zgadza sie, tyle ze w dzisiejszych czasach gdy na party wychodzi kilka produkcji na krzyz wrzuca sie je do jednego wora. Wezmy sobie party pokroju Breakpoint/Assembly etc. W invitrze jest mowa o np. mobile demo compo, video demo compo, alternative platform demo compo czy tez fast demo compo. A na samej imprezie na skutek niewystarczajacej liczby produkcji wszystkie produkcje z tych kompotow laduja w jednym worze z napisem "wild demo compo". I w kompocie uczestniczy grupa ktora nad mobilnym demem spedzila np. 7 miesiecy i kolesie z fejkiem ktore zrobili w 3 kwadranse przy piwie poprzedniego wieczoru...tak to juz jest. Sorki, ale jesli na Breakpoincie nie daja rady sprawy rozwiazac to i na Foreverze tez nie zrobia rewolty.

gep/lamers^dial

25

Odp: Jożin z Bażin i inne.

tebe napisał/a:

ogólnie rzecz biorąc jeśli na najbliższym party będzie ktoś wystawiał jakieś demo to powinien rozpoznać teren i upewnić się że nie będzie konkurował ze "śmieszną konkurencją" bo może nie mieć szans, wtedy sugeruje przenieść prezentacje dema na następne party

p.s.
dawno temu w Elblągu (Orneta-Elbląg) pamiętam jak jakiś komodorowiec stwierdził że "p*.* to" i dema nie wystawia bo kasa z nagrody zbyt niska w stosunku do nakładu pracy jaki włożył w produkcje, chciałbym zobaczyć mine gościa gdyby kasa była wystarczająca a przegrałby z taką produkcja w stylu JZB, pewnie miałby zawał

p.s. #2
jeśli marzysz o #1 miejscu upewnij się że w danej konkurencji prac nie wystawia Eru albo Fox

p.s. #3 Można też tak - upewnić się czy w danej konkurencji ktoś w ogóle coś wystawia. Jeśli tak to nic nie wystawiać tylko trzymać na potem. Jeśli akurat nikt nic nie wystawia to wystawić od razu trzy prace i zgarnąć wszystkie nagrody :P