26

Odp: OSD Configurator

Candle, moglbys podpowiedziec czym programowales Atmege 88 ? Avr Studio (najnowsza wersja)  i STK 500 mi je blokuja niestety, no i przy okazji jak ustawione sa fusebity? Dzieki za podpowiedz.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

27

Odp: OSD Configurator

avrsp, ze strony pana elma, dla wielordzeniowych trzeba ustawic koligacje tak zeby uzywalo tylko jednego cpu
fusebity:

    LOW:        11100111    (write e7, read e7)
    HIGH:        11011111    (write df, read df)
    EXTENDED:    xxxxx001    (write f9, read 01)
przechodze na tumiwisizm

28

Odp: OSD Configurator

czy ktos chcialby zrobic animacje powitalna?
font 8x8, dostepne 128 znakow/zestaw (+inwersja) uklad taki jak w atarce
animacja nie powinna byc wieksza jak 16x4 znakow, max 50 klatek i jeden zestaw fontow
malo miejsca w atmedze
(oczywiscie widze juz ten las rak i poziom ogolnego zainteresowania)

przechodze na tumiwisizm

29

Odp: OSD Configurator

Był czas przywyknąć..... napisz se... :) A  za pomysł masz 5+

30

Odp: OSD Configurator

wszystkiego se nie napisze, bo mi czasu zbranknie - procz tego mam inne projekty na lbie i zaczynam gonic za wlasnym cieniem
mam nadzieje ze tzw "spolecznosc" malego atari okaze sie nie tylko konsumpcyjna, ale i potrafiaca cos stworzyc wspolnie
bo ze chlac umie to ja wiem...
no ale co tam - moge sie znowu zawinac na dwa lata :D

przechodze na tumiwisizm

31

Odp: OSD Configurator

Wow...
A czy ostatecznie, jak graficy rękawicy nie padejmą - na znakach, czy nie - można by dać choćby info o właściecielu kompa, bo foto byłoby marnej jakości....

32

Odp: OSD Configurator

do uzycia jest 4 linie po 52 znaki na gorze i 2 linie statusowe na dole
wiecej owszem - zmiesci sie, ale nie chce mi sie komplikowac enginu (czytaj zmienic 2 zmiennych)
jak ktos ma jakies sugestie co do menu to prosze zglaszac teraz, poki pisze
bo jak skoncze to bedzie ruski rok lezec nim do tego siade znowu
w tej chwili obsluga wyglada tak:
reset+select - wejscie do osd
w osd:
option - kolejna pozycja w menu (konfiguracja pamieci, stereo, system)
select - wybor opcji z poszczegolnych menu (np ktory system)
start - zapisanie wybranej opcji do pamieci eeprom osd
reset - wyjscie z osd

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: OSD Configurator

Candle napisał/a:

reset+select - wejscie do osd

Kiepsko to widzę z QMEG 4.04. Chyba, że pomyślałeś o tym.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

34

Odp: OSD Configurator

Czyli to cos w rodzaju biosu? Ustawiam konfig i wlaczam atarke? Co ze zmiana stereo on/off w "locie" lub przelaczeniem ramu 64-1088 ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: OSD Configurator

zaxon: tak, z tym ze atarka jest caly czas wlaczona - jesli jakies zmiany wymagaja zimnego startu, to taki sie odbedzie
dely: wiem ze qmeg ma opcje z selectem, chyba najprosciej bedzie zrobic wejscie do osd reset+select+start

nadal nie widze propozycji do menu

poprawka
atari nie reaguje na zadne kombinacje klawiszy z resetem
qmeg sprawdza PO RESECIE czy jest wcisniety select, czy cos tam innego, a nie w trakcie gdy trzymany jest klawisz
wyjdzie w praniu

Ostatnio edytowany przez Candle (2008-12-03 00:19:46)

przechodze na tumiwisizm

36

Odp: OSD Configurator

Candle napisał/a:

do uzycia jest 4 linie po 52 znaki na gorze i 2 linie statusowe na dole

Właściwie, informacje tu zawarte są sztywne i zależą od możliwości OSD.

Candle napisał/a:

reset+select - wejscie do osd
w osd:
option - kolejna pozycja w menu (konfiguracja pamieci, stereo, system)
select - wybor opcji z poszczegolnych menu (np ktory system)
start - zapisanie wybranej opcji do pamieci eeprom osd
reset - wyjscie z osd

A skąd wiadomo, jakie OS mam EEPROMie?
Jeśli masz czas, to zrób NAMER, tzn: patrz OSD w TV i wprowadzanie nazw programów: "TVN" "POLSAT".
Tam pilotem z klawiszami + i -  wprowadza się własne nazwy kanałów TV
- a w naszym przypadku klawiszami Select i Option nazwy OS.
Można by wtedy zostawić 1 linie statusową (na dole ekranu) na LINER usera - może się podpisać, że to jego komp czy cośtam.

Candle napisał/a:

poprawka, atari nie reaguje na zadne kombinacje klawiszy z resetem
qmeg sprawdza PO RESECIE czy jest wcisniety select, czy cos tam innego, a nie w trakcie gdy trzymany jest klawisz wyjdzie w praniu

TO musi tak zadziałać, abym przełączając STEREO czy RAM nie resetował sobie WARM-STARTem kompa. To bezsensu.

Inne:
Może laikiem jestem, ale do czego są EXTRAM (?) i AUX (do Resetu - gdzie?)

37

Odp: OSD Configurator

jest i linia statusowa z aktywnoscia sio i czego tam jeszcze kot naniesie
jest i linia z podpisem wlasciciela
cale osd jest konfigurowalne z poziomu pc a przynajmniej jest konfigurowalne z poziomu pc docelowo
linie extram i aux w obecnej wersji softu nie robia nic, docelowo extram steruje trybem pracy rozszerzenia pamieci mojego autorstwa, a aux jest pomocnicze na wypadek gdyby kiedys mialo sie przydac - zostal pin procesora
mam nadzieje ze jasnym jest ze osd pracuje na zwyklej golej atarce bez vbxe - po prostu jest monochromatyczne, a jesli na zdjeciach widac kolorowe napisy, to tylko dlatego, ze sygnal koloru zostal pobrany ze skladowej chrominacji tresci ktora jest pod napisami

szkoda ze projekt cieszy sie tak malym zainteresowaniem (wciaz nikomu nie chcialo zrobic animacji o ktore prosilem)
jak rozumiem wszyscy czekaja na gotowca, najlepiej jakby magicznie pojawil sie w ich komputerach
oczywiscie musze to uszanowac...

co do stereo pewnie masz pan recht, natomiast co do ramu to jedynym powodem dla ktorego mozna chciec zmienic jego ilosc jest to ze dana produkcja wlasnie przyliczyla zwieche
alternatywnie dla resetu mozna sobie zrobic guzidlo na obudowie (ala freezer), albo zrobic trojprzyciskowa kombinacje wejscia...
temat jest otwarty i to wszystko to tak naprawde bzdury
co jest istotne, to to, czy komukolwiek chce sie cos przy tym palcem ruszyc - bo dla siebie to ja juz zrobiem - udowodnilem sobie ze umiem

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-01-02 04:12:51)

przechodze na tumiwisizm

38

Odp: OSD Configurator

zmienila sie troche koncepcja i hardware engina
obrazki byly konwertowane z g2f (potrzebne pliki fnt i scr, oraz miejsca gdzie zmienia sie zestaw znakow)
wielki szacun dla powrooza ze zgodzil sie zrobic grafike do osd configuratora
co wyszlo po zmianie enginu mozecie obejrzec tu

przechodze na tumiwisizm

39

Odp: OSD Configurator

przepraszam, czy OSD C jest dostepne w sprzedazy?

40

Odp: OSD Configurator

jeszcze nie, wciaz sie "robi" a robi sie wolno, bo wszyscy czekaja na gotowe

przechodze na tumiwisizm

41

Odp: OSD Configurator

Czy jest w ogole wola i ochota ludu by posiadac osd?
jesli jest, to czy wola ludu jest posiadac osd ze skromniejszymi mozliwosciami (glownie chodzi o ilosc dostepnej pamieci dla fontow oraz wielkosc bufora ekranu)
roznica w cenie pomiedzy lite a ful wypas to 15zl

przechodze na tumiwisizm

42

Odp: OSD Configurator

No ja  bym deklarowal chęć na wersję full ale i z lite bym sie ucieszyl.   Znalazlem moje atmegi 88, programator i prototypową plytke, masz jakis nowszy wsad ?  Jutro z tym bede walczyl.
Fajnie jakby byl graficznie piekny ale mysle ze nawet tekstowy by byl super.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

43

Odp: OSD Configurator

Wolę full. Różnica 150zł miałaby znaczenie.

44

Odp: OSD Configurator

byc moze uda mi sie znalesc tansze zrodlo tych ukladow, w tme sa co prawda i po 17zl/sztuka, ale kurde - minimum 90 sztuk!

przechodze na tumiwisizm

45

Odp: OSD Configurator

Przekopalem u siebie sklepy  plus Ebay, ponizej 18 zl atmegi 168 nie kupie, o 644 wogole mozna zapomniec w detalu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

46

Odp: OSD Configurator

Ja jestem zainteresowany wersja full.

pozdrawiam

Sniegowy

47

Odp: OSD Configurator

jesli sie uporam ze wszystkim, w poniedzialek pojda do produkcji wersje prototypowe vbxe2, osd, oraz niespodzianki
mam nadzieje ze kazdy znajdzie cos dla siebie
zapowiada sie ciekawy rok ;)

przechodze na tumiwisizm

48

Odp: OSD Configurator

ja liczę na jedną z tych niespodzianek + OSD :)

49

Odp: OSD Configurator

a coś więcej na temat VBXE2, jakie różnice w stosunku do VBXE1 ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

50

Odp: OSD Configurator

Właśnie Candle, napisz coś więcej :) Tylko mi nie mów, że nie przewidziałeś braku Freddiego - pamiętam jak szukałeś 800XL z linią do testów :) (ja myślałem o zrobieniu patcha który ktoś tu zapomysłował, że to kwestia częstotliwości taktowania. Taki VBXL :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem